• Konkurs „M-a-g-i-a Ś-w-i-ą-t”
          • Konkurs „M-a-g-i-a Ś-w-i-ą-t”

          • 30.01.2019 r. w Gdańskim Pałacu Młodzieży odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu Grafiki Komputerowej „M-a-g-i-a Ś-w-i-ą-t”, w którym Amelia Korecka z kl. III f i Leonard Branicki z kl. III a zdobyli tytuł laureata.

            Mimo kameralnego charakteru, spotkanie było bardzo uroczyste, uświetnione występem wokalnego zespołu "Hit" z Pałacu Młodzieży.

            Spośród nadesłanych prac, jury wybrało 12 najlepszych w 4 kategoriach wiekowych (SP 1-3, 4-6, 7-8 oraz gimnazjum). Wobec trudnego wyboru, wszystkie prace wybrane w kategorii 1-3 uzyskały równorzędne 1 miejsce.

            Amelka Korecka i Leon Branicki z dumą prezentowali swoje prace i cieszyli się z dyplomów oraz pięknych nagród. Gratulujemy!

        • Wycieczka uczniów kl. VII d
          • Wycieczka uczniów kl. VII d

          • Uczniowie kl. 7 d i grupka z kl. 8 a odwiedzili miejsca męczeństwa narodów - Obóz koncentracyjny Stutthof (1939-1945) Niemiecki nazistowski obóz Stutthof, który status „państwowego obozu koncentracyjnego” uzyskał dnia 7 stycznia 1942 r., faktycznie założony został w chwili wybuchu II wojny światowej, w dniu 2 września 1939 r.

            Usytuowany niedaleko wsi Stutthof, w obrębie Wolnego Miasta Gdańska, w pierwszej fazie swojego istnienia obóz Stutthof miał odegrać szczególną rolę w realizacji rozwiązania kwestii polskiej na terenie Pomorza Gdańskiego. Później byliśmy w cukierni u „Pellowskiego” na ciepłej herbatce, a następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego w celu oddania hołdu zamordowanemu prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi – odwiedziliśmy również grób Macieja Płażyńskiego, polityka, byłego wojewody gdańskiego i marszałka Sejmu w latach 1997 – 2010, który zginął w katastrofie polskiego samolotu rządowego Tu-154 w Smoleńsku. 

        • #Superkoderzy z 5a
          • #Superkoderzy z 5a

          • Od września klasa 5a uczestniczy w projekcie #Superkoderzy. Jest to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, w którym uczniowie ze 170 szkół uczą się programowania nie koniecznie na lekcji informatyki. Dla naszych uczniów wybraliśmy ścieżkę Majsterkowicze 2.0 i dlatego początek realizacji miał miejsce na lekcjach techniki. Uczniowie pod opieką Pana Marcina Bildziuka zbudowali od podstaw 5 robotów Lofi, a teraz z pomocą nauczyciela informatyki zajmują się ich programowaniem. W marcu zaprezentujemy uczniom z innych klas, co potrafi Lofi i co my potrafimy. Ciekawych zapraszamy do czytania naszych relacji na https://superkoderzy.pl/.

        • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0B
          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0B

          • 28 stycznia 2019 roku w klasie 0B zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich wierszyki, piosenki i upominki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

        • ŻYWA LEKCJA HISTORII
          • ŻYWA LEKCJA HISTORII

          • 30 stycznia Teatr Historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" Krzysztofa Góreckiego przeprowadził dla Uczniów klas 4-8 "Żywą Lekcję Historii".

            Było dużo o dawnych broniach, bitwach, strojach i obyczajach. A wszystko opowiedziane przepiękną staropolską mową. Było dużo pozytywnej zabawy!

            Zespół Historyków

        • Współpraca w grupie i ja - warsztaty Uczniów klasy 8a i 8d
          • Współpraca w grupie i ja - warsztaty Uczniów klasy 8a i 8d

          • W dniach 15 i 23 stycznia uczniowie klas VIII a oraz VIII d, w ramach lekcji z doradztwa zawodowego, uczestniczyli w warsztatach WSPÓŁPRACA W GRUPIE I JA w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku - Oliwie.

            Uczniowie podczas zajęć mieli okazję przekonać się, że praca zespołowa nie zawsze jest łatwa, a nabycie tej umiejętności z pewnością przyda się w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej.

            Ewa Krzysiak

        • Kolędowanie w Domu Seniora
          • Kolędowanie w Domu Seniora

          • Dnia 17 stycznia uczniowie klasy IV b oraz uczniowie należący do szkolnego koła wolontariatu razem z Paniami Ewą Ławicką i Ewą Krzysiak wybrali się do Domu Seniora Kalina z koncertem kolęd, wierszami oraz wykonanymi przez koło wolontariatu świątecznymi kartkami dla podopiecznych.

            Oprawę muzyczną zapewnił Pan Waldemar Raczkowski. Jak co roku zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i dostarczyliśmy wielu wzruszeń. Już myślimy o kolejnej wizycie.

            Szkolne Koło Wolontariatu

        • MÓW, CO CHCESZ-, BYLE POPRAWNIE! O NORMACH I BŁĘDACH JĘZYKOWYCH
          • MÓW, CO CHCESZ-, BYLE POPRAWNIE! O NORMACH I BŁĘDACH JĘZYKOWYCH

          • Dnia 19 stycznia uczniowie z klas VII wzięli udział w warsztatach - MÓW, CO CHCESZ-, BYLE POPRAWNIE! O NORMACH I BŁĘDACH JĘZYKOWYCH Warsztaty odbyły się w ramach projektu Zdolni z Pomorza na Uniwersytecie Gdańskim.

            Podczas warsztatów obalono najpopularniejsze mity dotyczące poprawności i wskazano błędy fleksyjne, składniowe, leksykalne, frazeologiczne i ortograficzne, które są najczęściej popełniane przez Polaków. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie w internecie szukać wiarygodnych informacji o poprawności językowej, a które strony lepiej omijać, dlaczego profesor Miodek wcale nie jest „purystą” oraz… kto powinien oprócz chłopców dbać o język: każda z dziewcząt czy każde z dziewcząt.

            Ewa Krzysiak

        • HARPUŚ - DZIELNICOWA IMPREZA NA ORIENTACJĘ
          • HARPUŚ - DZIELNICOWA IMPREZA NA ORIENTACJĘ

          • 3 lutego przy Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku zostanie zorganizowana Dzielnicowa Impreza na Orientację Harpuś.

            Jest to wydarzenie skierowane do dzieci w każdym w wieku – organizujemy je od 5 lat na terenie Trójmiasta.W najbliższą niedzielę ruszamy z mapą po przygodę w Lasy Otomińskie – jest to okazja do poznania najbliższej okolicy.Jako, że spotykamy się na terenie Kiełpina Górnego, chcielibyśmy zaprosić Uczniów wraz z Nauczycielami lub Rodzicami z Pozytywnej Szkoły Podstawowej do wspólnej zabawy za symboliczną złotówkę (za okazaniem legitymacji szkolnej przez Ucznia w dniu wydarzenia).

            Tutaj znajdują się szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2266977350013821/,

            oraz tutaj: https://www.harpagan.pl/harpus/ – tu również można zapisać się online.

            Zapraszamy do poznania ciekawej formy wypoczynku na świeżym powietrzu!

            Dominika Bąkowska

            Klub Harpagan Gdańsk

        • Kurs mediacji rówieśniczych dla Uczniów klas 7 i 8.
          • Kurs mediacji rówieśniczych dla Uczniów klas 7 i 8.

          • W dniach 14 i 21 stycznia dla wszystkich uczniów klas 7 i 8 w ramach doradztwa zawodowego odbyły się lekcje przybliżające tematykę mediacji rówieśniczych.

            Odwiedziła nas Pani Katarzyna Stryjek, która na co dzień jest dyrektorem Gdańskiego Centrum Mediacji Szkolnych i Rówieśniczych.Umiejętność mediacji to jedna z kluczowych kompetencji na rynku pracy, ale też umiejętność, która pozwala umiejętnie rozwiązywać konflikt. Uczniowie dowiedzieli się jakie cechy osobowości powinien mieć dobry mediator oraz jak wyglądają mediacje.W najbliższym czasie kilkoro uczniów z naszej szkoły również zostanie takimi mediatorami.

            Ewa Krzysiak

        • Uczniowie klas ósmych w projekcie "Łap wiatr w żagle"
          • Uczniowie klas ósmych w projekcie "Łap wiatr w żagle"

          • Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klas ósmych pod opieką Ewy Krzysiak i Agaty Przybyłowskiej mieli możliwość uczestnictwa w projekcie ŁAP WIATR W ŻAGLE.

            Projekt finansowany był z funduszy europejskich i organizowany był na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Był to cykl czterech warsztatów, podczas których uczniowie mogli zapoznać się bliżej z zagadnieniami dotyczącymi przedsiębiorczości, obrotu gotówki, jak i kreatywnego myślenia oraz współpracy w grupie. Dnia 22 grudnia odbyły się ostatnie warsztaty i uroczyste rozdanie certyfikatów. Tego dnia spotkała też uczniów niespodzianka. Zostali zaproszeni do sali tradycji gdzie mogli bliżej poznać historię uniwersytetu. Zobaczyli też symulator, dzięki któremu mogli wyobrazić sobie jak wygląda praca na statku.

            Ewa Krzysiak

        • Międzynarodowy sukces naszych łyżwiarek synchronicznych.
          • Międzynarodowy sukces naszych łyżwiarek synchronicznych.

          • W międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie synchronicznym „ Hevelius Cup 26-27.01.2019 ‘’ najlepszą drużyną okazała się gdańska Ice Fire, która wywalczyła trzy złote i tyle samo srebrnych medali. W Hali Olivia, dla licznie zgromadzonej publiczności, wystąpiły przedstawiciele takich krajów jak: Holandia, Australia, Finlandia, Łotwa i Polska. 26 drużyn reprezentowało 420 zawodników, które rywalizowały w siedmiu kategoriach wiekowych, a wśród nich uczennice Pozytywnej Szkoły Podstawowej.

            Złote medale wywalczyły w kategoriach: Junior (uczennice klasy 8 D -  Oktawia Sawicka i Vanessa Suchy) oraz Pre-Juvenile (uczennica klasy IV E - Amelia Czarkowska), srebrny medal zdobyła w kategorii: Juvenile (uczennica klasy IV E - Natalia Kifner)

             

            Gratulujemy, jesteśmy z Was mega dumni :-)

            Trenerzy: Agnieszka Filipowicz, Anna Kowalczyk

        • Dzień Babci i Dziadka w 2e
          • Dzień Babci i Dziadka w 2e

          • 22.01.2018 klasa 2e gościła w progach swej sali swoich Dziadków. Oprócz poczęstunku i upominków była moc życzeń  w formie piosenek i wierszyków w wykonaniu dzieci-zwierząt. 

            Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć i Dziadków!

            Karolina Sawicka

        • Bal charytatywny "Zostań aniołem"
          • Bal charytatywny "Zostań aniołem"

          • Drodzy Uczniowie!Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu dnia 01.02.2019 r. zostanie zorganizowany bal charytatywny. Obowiązują stroje dyskotekowe ;)
            Zapraszamy uczniów klas 4-8 do auli w godzinach 18:00- 20:00.

            Uczniowie postanowili, że uczestnicy zamiast wstępu zakupią cegiełki w wysokości min. 2 zł. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

            W załączeniu znajduje się zgoda rodzica na udział dziecka w balu, którą każdy uczeń powinien oddać przy wejściu na bal.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz wsparcia tej szlachetnej akcji!

            Szkolne Koło Wolontariatu


            WYRAZAM_ZGODE_NA_UDZIAL_MOJEGO_DZIECKA.docx​​​​​​​

        • Konkurs szkolny "Czy znasz baśnie Andersena?"
          • Konkurs szkolny "Czy znasz baśnie Andersena?"

          • 18 stycznia 2019 r. odbył się II etap konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”, który był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Etap ten miał formę pisemną. Przystąpiło do niego czworo uczniów. I miejsce zajął Leonard Branicki z klasy III a, II miejsce zajęła Antonina Kostrzewska z klasy III b i III miejsce zajął Nikodem Grubba z klasy III a.

            Wszystkim uczniom klas trzecich, którzy przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy, a w szczególności tym, którzy w II etapie zajęli czołowe miejsca. To oznacza, że świetnie znają baśnie Hansa Christiana Andersena. Pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki laureaci otrzymali od organizatorek konkursu.

            Anetta Bartoszyńska, Monika Ossowska, Ewa Ławicka

        • Wycieczka 4 k na Lodowisko Miejskie
          • Wycieczka 4 k na Lodowisko Miejskie

          • Dnia 24.01.2019 Klasa 4 k udała się na wycieczkę sportowo-rekreacyjną w miejscu Lodowisko Miejskie - Plac Zebrań Ludowych. Na miejscu czekała na nas trenerka - Pani Jaśmina, która zorganizowała zabawy sportowe i ćwiczenia praktyczne jazdy na łyżwach.

        • Pokazy wioślarstwa w naszej Szkole!
          • Pokazy wioślarstwa w naszej Szkole!

          • W dniu 23 stycznia gościliśmy wioślarzy ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku.  Przedstawili Oni w interesujący sposób specyfikę tej dyscypliny sportu. Nasi Uczniowie, w ramach zajęć wychowania fizycznego, próbowali swoich sił na ergometrach wioślarskich oraz ochoczo rywalizowali, co wywoływało sporo pozytywnych emocji.

            Chętni, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tej dyscyplinie sportu, nauczyć się prawidłowej techniki wiosłowania, a także przy odpowiedniej pogodzie spróbować swych sił  w łodzi wioślarskiej na wodnym akwenie, mogą udać się na trening w każdą sobotę, o godz. 10:00 na Przystań Wioślarską, ul. Siennicka 5. 

            Dziękujemy Pani Weronice Sus za zorganizowanie ciekawego dnia!

            Nauczyciele Wychowania Fizycznego

        • Sukces pozytywnego rodzeństwa na Iron Kids Cup II 2019.
          • Sukces pozytywnego rodzeństwa na Iron Kids Cup II 2019.

          • W miniony weekend odbyły się zawody w judo Iron Kids Cup II 2019. Uczniowie naszej Szkoły, i bracia, Aleks Sobolewski z klasy 4C i Maksymilian Sobolewski z klasy 6C zdobyli II miejsce w zawodach! Każdy w innej kategorii wagowej.

            Jesteśmy dumni z takiego pięknego reprezentowania Naszej Szkoły.

            Gratulujemy Zwycięzcom!

        • Sukces Pozytywnych Informatyków!
          • Sukces Pozytywnych Informatyków!

          • Szanowna Społeczność Szkolna,

            mamy przyjemność poinformować, że uczniowie Leonard Branicki oraz Amelia Korecka zostali Laureatami Gdańskiego Konkursu Grafiki Komputerowej na kartkę bożonarodzeniową M-A-G-I-A Ś-W-I-Ą-T.

            Serdecznie zapraszam Laureatów, wraz z rodzicami i nauczycielami, na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 30.01.2019 r. o godz. 17.00 w Pałacu Młodzieży.

            Jeszcze raz gratulujemy!

            Zespół Informatyków

    • Kontakty

      • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
      • (58) 341-25-06
      • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
      • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
      • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
      • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
      • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl