• Narodziny w naszej kociej rodzinie

• Mamy to! Dzielimy się z Wami cudowną wiadomością! 3 czerwca w Gdańskim ZOO urodziły się 4 KOTY PUSTYNNE (dawna nazwa gatunkowa - koty arabskie). To dzieci Maoli  i Abu, które objęliśmy opieką jako społeczność Pozytywnej Szkoły Podstawowej.

Pracownicy ZOO sprawdzili płeć i jest to 1 dziewczynka oraz 3 chłopaków . Każde z nich waży niespełna 0,5 kg. Przypomnijmy , że Maoli ( czyt. Moli )  przyjechała do ZOO w Gdańsku w zeszłym roku z Francuskiego ogrodu zoologicznego Parcs Zoologiques Lumigny.

Zapraszamy was do odwiedzania #GdańskiOgródZoologiczny i uwieczniania swoich odwiedzin na zdjęciach , które możecie przesyłać do e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl lub v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl, a my podzielimy się nimi na stronie szkoły.

Zobaczcie sami jaka to cudowna kocia rodzina: https://www.facebook.com/zoogdansk/videos/146302080849700

• Kibicujemy!

• Minęło 5 lat od odwiedzin w naszej szkole Piotra Myszki - zawodnika AZS AWFiS w windusurfingowej klasie RS:X. Wtedy odwiedził nas przed startem na olimpiadzie w Rio de Janeiro (gdzie zajął 4 miejsce).

Opowiadał naszym uczniom jak wyglądają przygotowania , jak wiele osób jest w to zaangażowanych i o tym jak ważne jest to wydarzenie  dla każdego sportowca. Pomimo ciężkich treningów i życia w ciągłej podróży mogliśmy liczyć na jego wsparcie podczas organizowanych przez nas finałów WOŚP. Tym razem zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a my trzymamy kciuki za jego starty i zdobycie wymarzonego medalu.  #PiotrMyszka to zawodnik na medal. Olimpijskie emocje trwają!

• Godziny pracy sekretariatu

• W dniach 26 lipca - 13 sierpnia recepcja szkolna funkcjonuje w następującym wymiarze czasowym:

poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-20:00

środa, piątek 8:30-16:30

• Kolejny tydzień wakacji za nami!

• Minął kolejny tydzień wakacyjnych wydarzeń. Tym razem oprócz zajęć muzycznych, plastycznych, przyrodniczych, informatycznych, sportowych były również zajęcia w stajni Equestria Star.

W czasie pobytu w stajni nauczyliśmy się pielęgnacji koni, sprzątania w boksach oraz mieliśmy okazję pojeździć. Był tez czas zabawy oraz pieczenia kiełbasek. Tydzień tak szybko minął. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszego wakacyjnego odpoczynku.

• Pierwszy wakacyjny turnus za nami

• Pierwszy wakacyjny turnus dobiegł końca. Było intensywnie, wesoło i wartościowo. Dowiedzieliśmy się, że w życiu bardzo ważny jest ruch, dlatego codziennie bawiliśmy w gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Poza tym: odkrywając świat wykonaliśmy wiele doświadczeń, ujawnialiśmy swoje artystyczne talenty, programowaliśmy i ożywialiśmy roboty a poza tym jeszcze poznawaliśmy tajniki dobrego odżywiania w kulinarnym studiu małych przyjemności – było smacznie i zdrowo.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszych udanych wakacji.

• Wyniki konkursu PAPA

• Dnia 22.06, w naszej szkole, odbył się konkurs pt. „Pozytywne Amatorskie Prezentacje Artystyczne”. Celem konkursu była integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach artystycznych, a także promowanie najlepszych artystów z naszej szkoły.Dnia 22.06, w naszej szkole, odbył się konkurs pt. „Pozytywne Amatorskie Prezentacje Artystyczne”. Celem konkursu była integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach artystycznych, a także promowanie najlepszych artystów z naszej szkoły.

We wszystkich konfrontacjach brało udział 21 uczniów. W ramach konkursu, jury w składzie : Anna Wojtowicz, Damian Wasiak oraz Katarzyna Kucia, wyłoniło 11 laureatów w różnych kategoriach.

Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje plastyczne” otrzymały:

- Maja Ochotna z klasy 7e

- Martyna Celewicz z klasy 5c

- Małgorzata Kocot z klasy 2c

Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje wokalne” otrzymała:

- Iga Szeszko z klasy 1a

Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje taneczne” otrzymali:

- Kinga Kujawska z klasy 1b i Maciej Zieliński z klasy 1d

- Jowita Boniewska z klasy 6f, Martyna Przychodzeń z klasy 6e , Wiktoria Skowrońska z klasy 7f oraz Natalia Kifner z klasy 6e

Tytuł laureata w kategorii „inne konfrontacje” otrzymała:

- Maria Pierzchlińska z klasy 3a

Serdeczne gratulacje dla laureatów. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

Katarzyna Kucia

Anna Wojtowicz