• Narodziny w naszej kociej rodzinie

     • Mamy to! Dzielimy się z Wami cudowną wiadomością! 3 czerwca w Gdańskim ZOO urodziły się 4 KOTY PUSTYNNE (dawna nazwa gatunkowa - koty arabskie). To dzieci Maoli  i Abu, które objęliśmy opieką jako społeczność Pozytywnej Szkoły Podstawowej.

       Pracownicy ZOO sprawdzili płeć i jest to 1 dziewczynka oraz 3 chłopaków . Każde z nich waży niespełna 0,5 kg. Przypomnijmy , że Maoli ( czyt. Moli )  przyjechała do ZOO w Gdańsku w zeszłym roku z Francuskiego ogrodu zoologicznego Parcs Zoologiques Lumigny.

      Zapraszamy was do odwiedzania #GdańskiOgródZoologiczny i uwieczniania swoich odwiedzin na zdjęciach , które możecie przesyłać do e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl lub v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl, a my podzielimy się nimi na stronie szkoły.

      Zobaczcie sami jaka to cudowna kocia rodzina: https://www.facebook.com/zoogdansk/videos/146302080849700

     • Kibicujemy!

     • Minęło 5 lat od odwiedzin w naszej szkole Piotra Myszki - zawodnika AZS AWFiS w windusurfingowej klasie RS:X. Wtedy odwiedził nas przed startem na olimpiadzie w Rio de Janeiro (gdzie zajął 4 miejsce). 

      Opowiadał naszym uczniom jak wyglądają przygotowania , jak wiele osób jest w to zaangażowanych i o tym jak ważne jest to wydarzenie  dla każdego sportowca. Pomimo ciężkich treningów i życia w ciągłej podróży mogliśmy liczyć na jego wsparcie podczas organizowanych przez nas finałów WOŚP. Tym razem zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a my trzymamy kciuki za jego starty i zdobycie wymarzonego medalu.  #PiotrMyszka to zawodnik na medal. Olimpijskie emocje trwają!

     • Godziny pracy sekretariatu

     • W dniach 26 lipca - 13 sierpnia recepcja szkolna funkcjonuje w następującym wymiarze czasowym:

      poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-20:00

      środa, piątek 8:30-16:30

     • Kolejny tydzień wakacji za nami!

     • Minął kolejny tydzień wakacyjnych wydarzeń. Tym razem oprócz zajęć muzycznych, plastycznych, przyrodniczych, informatycznych, sportowych były również zajęcia w stajni Equestria Star. 

       

      W czasie pobytu w stajni nauczyliśmy się pielęgnacji koni, sprzątania w boksach oraz mieliśmy okazję pojeździć. Był tez czas zabawy oraz pieczenia kiełbasek. Tydzień tak szybko minął. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszego wakacyjnego odpoczynku.

     • Pierwszy wakacyjny turnus za nami

     • Pierwszy wakacyjny turnus dobiegł końca. Było intensywnie, wesoło i wartościowo. Dowiedzieliśmy się, że w życiu bardzo ważny jest ruch, dlatego codziennie bawiliśmy w gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. 

      Poza tym: odkrywając świat wykonaliśmy wiele doświadczeń, ujawnialiśmy swoje artystyczne talenty, programowaliśmy i ożywialiśmy roboty a poza tym jeszcze poznawaliśmy tajniki dobrego odżywiania w kulinarnym studiu małych przyjemności – było smacznie i zdrowo.

      Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszych udanych wakacji.

     • Wyniki konkursu PAPA

     • Dnia 22.06, w naszej szkole, odbył się konkurs pt. „Pozytywne Amatorskie Prezentacje Artystyczne”. Celem konkursu była integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach artystycznych, a także promowanie najlepszych artystów z naszej szkoły.Dnia 22.06, w naszej szkole, odbył się konkurs pt. „Pozytywne Amatorskie Prezentacje Artystyczne”. Celem konkursu była integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach artystycznych, a także promowanie najlepszych artystów z naszej szkoły.

      We wszystkich konfrontacjach brało udział 21 uczniów. W ramach konkursu, jury w składzie : Anna Wojtowicz, Damian Wasiak oraz Katarzyna Kucia, wyłoniło 11 laureatów w różnych kategoriach.

      Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje plastyczne” otrzymały:

      - Maja Ochotna z klasy 7e

      - Martyna Celewicz z klasy 5c

      - Małgorzata Kocot z klasy 2c

      Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje wokalne” otrzymała:

      - Iga Szeszko z klasy 1a

      Tytuł laureata w kategorii „konfrontacje taneczne” otrzymali:

      - Kinga Kujawska z klasy 1b i Maciej Zieliński z klasy 1d

      - Jowita Boniewska z klasy 6f, Martyna Przychodzeń z klasy 6e , Wiktoria Skowrońska z klasy 7f oraz Natalia Kifner z klasy 6e

      Tytuł laureata w kategorii „inne konfrontacje” otrzymała:

      - Maria Pierzchlińska z klasy 3a

      Serdeczne gratulacje dla laureatów. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

       

      Katarzyna Kucia

      Anna Wojtowicz

      Damian Wasiak

       

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl