• Półkolonie zimowe

     • Czas półkolonii był dla dzieci okazją do spotkania po długich tygodniach spędzonych w domu, wspólnych zabaw, integracji.

      Każdego dnia dzieci miały okazję samodzielnie przygotowywać posiłki, bawić się i ćwiczyć swoją sprawność pod okiem trenerów, uczyć się programować i poznawać tajniki robotyki, wykonywać prace plastyczne, doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas.

     • Organizacja nauki po feriach

     • Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas 4-8 nadal będą się uczyć zdalnie, Przedstawiam szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły.

      Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole ze zmienionym planem lekcji. Oddziały 1-3 wracają do palnu lekcji, który obowiazywał przed 30 listopada.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć (do 31 stycznia br.) w oddziałach 4-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o realizowanie zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w pracowni komputerowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco.

      Nauczyciele do 22 stycznia wystawią oceny śródroczne. W sobotę 16 stycznia zostanie opublikowany plan lekcji, który będzie obowiązywał od 18 stycznia.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • XIV EDYCJA Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words

     • Festiwal More Than Words organizowany przez II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku zaprasza do udziału młodzież z klas 4 - 8, z terenu Trójmiasta i województwa Pomorskiego.

      Uczestnicy Festiwalu nie tylko odtwarzają utwory znane z mediów. Niektórzy z nich piszą własne wiersze, komponują piosenki i śpiewają przy własnym akompaniamencie gitary, fortepianu lub ukulele. Inni występują ze swoim zespołem.

      Festiwal znajduje się w kalendarzu imprez Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz na kuratoryjnej liście zawodów wiedzy i konkursów artystycznych, których laury uprawniają do dodatkowych punktów na świadectwie ósmoklasisty.

      Zgłoszenia swojej kandydatury do konkursu proszę przesłać do 01.02.2021r. na adres email: e.moroz@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl.

      Szczegółowy regulamin konkursu: http://sto2.com.pl/ oraz w poniższym załączniku.
      REGULAMIN

       

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Szkolny koordynator konkursu,

      Ewa Moroz

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • Nowy rok, nowe wyzwania, nowe obowiązki..., ale i nowe sukcesy!
      Składamy serdeczne gratulacje trójce naszych uczniów:
       

      Aleksander Dąbek 8a,

      Jan Piotrowski 8e,

      Gabriel Szporko 8d,

      którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimipiady Matematycznej Juniorów.

      Trzymamy kciuki i życzymy uzyskania tytułu finalisty!

      Zespół matematyków

     • III Bieg Anioła

     • Jak można pomagać? Sposobów na pomaganie jest mnóstwo. Klasa 3 A postanowiła nie tylko dołączyć się do szkolnej akcji przygotowując kartki dla seniorów z  Domu Kalina oraz piekąc pyszny  sernik, ale  wraz ze swoimi bliskimi wzięła udział w III BIEGU ANIOŁA.

      W tym roku odbył się on w nowej - wirtualnej formie. Bieg Anioła - oprócz dobrej zabawy, wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu, a także integracji - ma pomóc podopiecznym Hospicjum "Pomorze Dzieciom"-  ( pieniądze z kupionych pakietów startowych są wsparciem dla placówki) . Trasę min 2 km można było pokonać w dowolny sposób- rowerem, na rolkach, biegając , a nawet przepływając. Bieg ma jeszcze jeden ważny cel- promowanie idei hospicyjnej. Impreza pokazuje , że osoby zdrowe, w pełni sił, mOgą swoje zdrowie i siłę poprzez zaangażowanie w inicjatywę ,ofiarować tym, którzy zmagają się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w biegu za rok/ 

     • Pierwszy tydzień półkolonii już za nami!

     • Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach podczas których mieli okazję wykonać różne przyrodnicze doświadczenia m.in. symulację ruchomych piasków – ciecz. Nienewtonowską czy zaobserwować siły kapilarne za pomocą rozkwitających kwiatów na wodzie.

      Uczestnicy warsztatów bawili się świetnie co możemy zaobserwować na poniższych zdjęciach.

      Aktualnie trwa kolejny tydzień półkolonii – Uczestnikom życzymy udanej zabawy! :) 

     • Stęskniony za nieodpartym czarem szkolnej gazetki ściennej?

     • Don't worry!!! Your schoolmate, Bart Pomirski, Year VII E, opracował wirtualny variant tradycyjnej gablotki, który przywołuje nostalgię za starymi dobrymi czasami, kiedy to mogliśmy spędzać przerwę w szkolnym korytarzu.

      Dzięki innowacyjnemu pomysłowi Barta, w dobie pandemii, możemy dowiedzieć się jak inni spedzają Świąteczno-Noworoczną Przerwę na ekranach naszych domowych pecetów.

      Keep warm, keep save,

      Jack Stop Chin Ski

     • Sukces naszych uczennic z 6e w łyżwiarstwie synchronicznym

     • W sobotę 19. 12.2020 odbył się 5th Hevelius Cup. Zawody przeprowadzono w rygorze sanitarnym związanym z pandemią covid-19, bez publiczności. 

      Na tafli lodowej zaprezentowały się nasze uczennice z klasy 6e - Amelia Czarkowska, Natalia Kifner, Martyna Schewe. Udało zgromadzić się 17 polskich zespołów, które reprezentowały 6 kategorii : Junior, Novice Advanced, Juvenile, Pre-Juvenile, Mixed Age oraz Adult. Amelia z Natalią wywalczyły złoty puchar w kategorii Juvenile, a Martyna srebrny puchar w kategorii pre-juvenille.W niedzielę 20.12.2020  odbył się Międzynarodowy 1st Christmas Event, 44 zespoły z całego świata przesłały nagrania swoich układów przygotowanych na sezon 2020-2021. Teamy, które brały czynny udział evencie i cieszyły się, że choć w ten absolutnie innowacyjny sposób mogą zaprezentować się szerokiej publiczności. W tych zawodach Amelia i Natalia zajęły 3 miejsce, a Martyna z zespołem 2 miejsce.Gratulujemy! 

     • Świąteczne Życzenia

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski życzy  uczniom, rodzicom, nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły wszystkiego co najlepsze. Niech ten czas będzie dla Was czasem odpoczynku, spokoju i szczęścia.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami - E. Krzysiak i V. Zarzycką

     • Zakończyliśmy zapisy na półkolonie

     • Drodzy Rodzice!

      Informujemy, że zakończyła się rekrutacja uczestników na półkolonie. Wszyscy zgłoszeni uczniowie z klas 1-4 zostali zakwalifikowani.

      Listy z podziałem na grupy oraz szczegółowa organizacja zajęć zostaną ogłoszone 22 grudnia 2020r. 

     • Niespodzianka dla Seniora

     • Drodzy uczniowie!

      Bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w akcję „Niespodzianka dla Seniora”. Rezultaty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.  Wasza dobroć sprawiła, że uratowaliście te święta i sprawiliście, że mimo tak trudnej sytuacji na twarzy każdego Seniora pojawił się uśmiechJ. Pamiętajcie, razem możemy więcej!

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

      Dorota Warmińska

     • Ruszyła rekrutacja na Pozytywne Ferie

     • Drodzy Rodzice!

      Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom w okresie ferii zimowych organizujemy dla uczniów klas 1-4 półkolonie w szkole.

      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pozytywnych Ferii​​​​.

      Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Oczywiście najbardziej wskazany byłby wypoczynek dzieci poza miejscem zamieszkania, ale ze względu na pandemię COVID-19 ferie zimowe w tym roku odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie. Z uwagi na ograniczania w przemieszczaniu się osób, Pozytywne Ferie odbędą się tylko na terenie szkoły (sale dydaktyczne, hala sportowa, pływalnia). Założenia organizacyjne oraz warunki pobytu uczestników półkolonii są zgodne z wytycznymi opracowanymi przez MEN, MZ i GIS.

      Program Pozytywnych Ferii spełnia cele sportowo-rekreacyjne, edukacyjne i społeczno-wychowawcze. Wspólne zajęcia tematyczne, gry i zabawy różnego typu, wzbogacają życie dziecka i wszechstronnie wpływają na rozwój jego osobowości. Wyrabiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwijają umysł i wzbogacają wiedzę.

       

      W ramach Pozytywnych Ferii proponujemy:

      - profesjonalną opiekę w godzinach 7:30 - 16:30;

      - każdego dnia cztery różne tematyczne zajęcia Robotyka i aktywne programowanie,  Odkrywanie i poznawanie świata przez twórcze eksperymentowanie, Kuźnia talentów młodego artysty, W zdrowym ciele zdrowy duch w tym dwa bloki sportowe na pływalni, Kulinarne studio małych przyjemności zobacz tematykę Pozytywnych Ferii;

      - zestaw obiadowy (zupa + danie główne + deser).

       

      Jeśli chcesz by Twoje dziecko skorzystało z Pozytywnych Ferii

      - pobierz Kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku 

      - dostarcz do 18 grudnia do godziny 13:00 do szkoły wypełnioną kartę kwalifikacyjną (osobiście w godzinach pracy sekretariatu lub do skrzynki podawczej przy wejściu główny do szkoły w godzinach pracy recepcji szkolnej lub prześlij skan na adres j.liebert@pozytywneinicjatywy.pl), z uwagi na konieczność zgłoszenia wypoczynku do PKO termin jest ostateczny

      - do karty kwalifikacyjnej dołącz potwierdzenie uiszczenia opłaty 200 zł pokrywającej część kosztów wypoczynku dziecka, opłatę można dokonać gotówkowo lub bezgotówkowo (kartą, blikiem) w sekretariacie szkoły albo zlecić przelew na konto bankowe.

       

      Dane do przelewu:

      Odbiorca: Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku

      Numer rachunku bankowego: 77 1090 1102 0000 0001 3530 7024

      Tytuł: Pozytywne ferie opłata za Imię Nazwisko ucznia 

     • Szkoła Pozytywnego Myślenia

     • Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!

      Już trzeci rok współpracujemy z Instytutem Edukacji Pozytywnej w ramach

      innowacyjnego programu "Szkoła Pozytywnego Myślenia", którego głównym celem jest

      projektowanie i wdrażanie działań profilaktycznych dbających o zdrowie psychiczne

      dzieci i młodzieży, a także rodziców i nauczycieli.

      Dzięki współpracy Instytutu z

      Ministerstwem Edukacji Narodowej i Narodowym Funduszem Zdrowia, a także

      instytucjami pozarządowymi, szkoły otrzymują bezpłatny dostęp do nowoczesnych i

      kreatywnych narzędzi, programów edukacyjnych i szkoleń. Największym kapitałem

      Instytutu Edukacji Pozytywnej są ludzie! Wszechobecna pozytywna energia, entuzjazm i

      pełen profesjonalizm zaraża innych członków systemu edukacyjnego. Dzięki ich

      zaangażowaniu powstaje sieć osób oddolnie zmieniających system edukacji i dbających

      o dobrostan psychiczny dzieci na terenie całej Polski. Tu nie ma rzeczy niemożliwych!

      Twierdzenia NIE DA SIĘ! TO NIEMOŻLIWE! przekuwane są na #MOŻNAINACZEJ! Do

      każdego problemu podchodzi się indywidualnie i "szyje rozwiązania na miarę" placówki,

      która potrzebuje wsparcia. Nic nie dzieje się przypadkowo, a każda pomoc poprzedzona

      jest poszerzoną diagnozą.

      Dzięki uczestniczeniu w programie "Szkoła Pozytywnego Myślenia" korzystamy z

      bezpłatnych szkoleń z zakresu porozumienia bez przemocy oraz mediacji szkolnej i

      rówieśniczej. Mamy dostęp do superwizji, profesjonalnych materiałów przeznaczonych

      dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji oraz konsultacji i konferencji. Jesteśmy

      dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy!

      Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą Instytutu Edukacji Pozytywnej

      umieszczoną na stronach:

      instytutep.pl,

      mediacjewszkole.pl,

      nvcwszkole.pl

      a także na

      kanale YouTube.

       

      Agnieszka Kornacka

      Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

     • Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do E8

     • Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!

      Pozytywna Szkoła Podstawowa wraz z nauczycielami organizuje dla tegorocznych ósmoklasistów bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.

      Zajęcia będą odbywać się w drugim tygodniu ferii zimowych od 11 do 15 stycznia.

      Poprowadzą je nauczyciele przedmiotowcy z naszej szkoły. Zajęcia zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa a przede wszystkim z obowiązkowym noszeniem maseczek i utrzymaniem odpowiedniego dystansu pomiędzy uczestnikami.

      Z uwagi na warunki organizacyjne, zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie poniższego formularza do 18 grudnia 2020r.

      Zajęcia będą odbywały się w trzech blokach godzinwych 8:30-10:00; 10:15-11:45; 12:00-13:30.

      Po zakońćzonej rekrutacji do uczestników zajęć wyślemy szczegółowy harmonogram.

      Link do formularza rekrutacyjnego

     • Dzieci w sieci

     • Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

      Za nami webinar poprowadzony przez Macieja Dębskiego - specjalistę i praktyka zaangażowanego w badanie mechanizów oddziaływania nowych technologii na nasze życie, szczególnie dzieci i młodzieży. Z Państwa pierwszych opinii wynika, że był to bardzo dobrze wykorzystany czas i wartościowe spotkanie. Jest to dla nas motywujące i zachęca do planowania następnych wydarzeń.

      Zgodnie z obietnicą zamieszczamy nagranie webinaru - tak dla przypomnienia i dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli z nami być. Dziękujemy za udział i zapraszamy do śledzenia zapowiedzi kolejnych organizowanych przez nas działań.

      WEBINAR
       

      Dyrekcja i Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

     • Niepełnosprawność intelektualna

     • W ciągu kilku lat sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną uległa zmianie. Przede wszystkim,
      zwrócono uwagę na ograniczenia związane z uczestnictwem w życiu społecznym, a także
      na czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością.

      Osoba z niepełnosprawnością zaczęła być traktowana podmiotowo, uwzględniając jej prawa
      i możliwość wypowiadania się we własnej osobie. Dodatkowo, następuje deinstytucjonalizacja, która
      umożliwia osobom z niepełnosprawnością obecność w społeczeństwie, bez izolacji w ośrodkach
      zamkniętych. Jest to możliwe dzięki mieszkaniom chronionych oraz domom dziennego pobytu. Co
      więcej, zwiększa się świadomość obecności osób z niepełnosprawnością. Wówczas zwiększa się liczba
      profesjonalistów, którzy zajmują się wsparciem i opieką osób z niepełnosprawnością.Co więcej, osoby
      z niepełnosprawnością intelektualną mogą stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.
      W dniu dzisiejszym zapraszamy Państwa do zapoznania się z badaniami Katarzyny Kucia dotyczących
      znaczenia muzyki w życiu osób z niepełnosprawnością.
      Przypominamy o zapisach na jutrzejszy webinar. Zapisy należy dokonywać pod tym linkiem

      FORMULARZ

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

     • 3 Grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością, dlatego w tym tygodniu, w naszej szkole odbędzie się tydzień niepełnosprawności, który ma na celu zwiększenia świadomości na temat potrzeb i trudności wynikającej z danej niepełnosprawności.

      Z racji tego, iż spotykamy niepełnosprawności, które różnią się od siebie, postanowiliśmy, że w tym
      roku, zostanie omówionych kilka niepełnosprawności. Dzisiaj chcielibyśmy Państwu zaprezentować
      prezentacje dotyczącą niepełnosprawności słuchu, w której uzyskają Państwo podstawowe informacje
      na temat tej grupy spoleczeństwa.

      Kilka ważnych informacji w dniu dzisiejszym.
      Od dnia dzisiejszego rusza konkurs na książeczkę AAC - regulamin w załączniku.
      Dodatkowo dziś ruszają zapisy na webinar ”Dostępność dla osób głuchych i słabosłyszących”
      organizowany przez Stowarzyszenie „Wsparcie Społeczne Ja - Ty- My”, który odbędzie się w czwartek, o
      godzinie 9:00, aby się zapisać wystarczy wejść w link, który znajduje się pod spodem i wypełnić
      formularz.

      FORMULARZ

      REGULAMIN

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie