• Wojewódzki konkurs fizyczny

     • WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO  W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      Z radością informujemy że uczeń naszej szkoły Karol Szczygieł z klasy 8c zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego konkursu fizycznego. 

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

     • Historia w spódnicy

     • Gdy bierzemy do ręki podręcznik do historii, znajdujemy na jego kartach imiona książąt, królów, prezydentów, rycerzy, żołnierzy, polityków. Mężczyzn. Kobiece znajdujemy z rzadka - ręce dziejopisów niechętnie wpisują je do annałów. Tymczasem kobiety bardzo często ramię w ramię z mężczyznami zmieniały rzeczywistość.

      21 stycznia klasy 7c i 7i miały ogromną przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Polka Niepodległa. Historia w spódnicy”, wystawionym przez Sopocki Teatr Baabus Musicalis. Sztuka podejmuje próbę przybliżenia sylwetek kobiecych bohaterek, które w wyjątkowy sposób wpisały się w historię Polski i polskiego społeczeństwa. W trakcie przedstawienia poznamy losy Marii Skłodowskiej-Curie, Zofii Stryjeńskiej, Jadwigi Komornickiej, Krystyny Krahelskiej, Ireny Sendlerowej, Marii Komornickiej, Stefanii Wilczyńskiej, Krystyny Skarbek Simony Kossak i Wandy Rutkiewicz. Spektakl powstał w oparciu o książkę Anny Dziewit-Meller pt. „Damy, dziewuchy, dziewczyny" z wykorzystaniem ilustracji autorstwa Joanny Rusinek.

      Wydarzenie, w którym braliśmy, było nietuzinkowe również dlatego, że wśród obsady znalazła się nasza uczennica - Zosia Narloch z klasy 7i, która w spektaklu grała rolę Kobiety Solidarności.

      Nie kryjemy słusznych słów zachwytu, przeżycie było silne, oryginalne, również ze względu na to, że jest to przedstawienie, w którym gra młodzież szkolna. Mądry przekaz, świetna oprawa muzyczna, zaangażowana obsada i niesamowity klimat nadmorskiego Teatru przy Plaży sprawiają, że spektakl na długo pozostanie nam w pamięci.
       

     • 4e - projekt interdyscyplinarny

     • W styczniu 2022 każdy uczeń klasy 4e wykonał projekt interdyscyplinarny na podstawie książki C.S.Lewisa pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" .

      Projekt łączy cztery przedmioty: język polski i angielski, historię i informatykę. Każda prezentacja została wykonana w samodzielnie wybranym przez ucznia programie, zawiera elementy świata przedstawionego, opis rodzeństwa, w tym jeden w języku angielskim i notatkę na temat bitwy o Anglię z 1940, której echa odnajdujemy w powieści. 

      Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością i pracowitością, dlatego każda praca jest niepowtarzalna i zasługuje na uznanie.

      Gratuluję!

     • SIMBA wyruszył do Francji

     • Simba i jego brat Samir  mają nowy dom. Nasze młode koty arabskie, pojechały do Francji do ZOO d'Amnéville, by tam zakładać własne rodziny! ZOO przyczynia się takimi działaniami do ochrony przed wyginięciem tego cudownego gatunku.

      O co w tym wszystkim chodzi??

      Współczesne ogrody zoologiczne pełnią niezmiernie ważną rolę w ochronie zwierząt, są niczym Arka Noego. Większość gatunków ma wyznaczonego Koordynatora. To osoba, która prowadzi księgę rodowodową danego gatunku, analizuje stopień pokrewieństwa pomiędzy poszczególnymi osobnikami, dobiera pary hodowlane, wydaje rekomendacje transferu zwierząt pomiędzy ogrodami zoologicznymi, opracowuje wytyczne utrzymania, żywienia i opieki weterynaryjnej. Dzięki temu w wielu ogrodach prowadzone są hodowle tych samych gatunków, następuje wymiana poszczególnych osobników, unika się chowu wsobnego (zbyt bliskiego krzyżowania) i rodzą się zdrowe, silne zwierzęta, które w przyszłości mogą trafić do środowiska naturalnego i zasilić lub odtworzyć ginącą populację.

      Tak też jest w przypadku kotów arabskich - ich hodowla z gdańskiego ZOO jest bardzo ceniona przez Koordynatora tego gatunku, jesteśmy dumni, że dwa młode samce zostały wytypowane do tego by we francuskim ogrodzie, z czekającą już na nich młodą kotką, założyć własne stado, szerzyć zdrowe geny, wzmacniać populację.

      Reszta naszej kociej rodziny czeka na Wasze odwiedziny w #GdańskiOgródZoologiczny, a my zapewniamy , że nie przestajemy ich wspierać :) i czekamy na kolejne mioty.

     • Projekty lekturowe

     • W ostatnim czasie uczniowie klasy 4b oraz 8d pracowali nad projektem podsumowującym omawiane lektury. 

      Przedstawiamy efekty ich twórczości: kolorowe prace przedstawiają budynek, wnętrze, a nawet postacie z Akademii pana Kleksa, zaś okrągłe dzieła to planety B-612, ze wszystkimi szczegółami miejsca życia Małego Księcia. Na niektórych ukrył się nawet sam bohater!  Na uwagę zasługują rozmaite pomysły, różnorodne rozmiary i technika wykonania. Serdecznie zapraszamy na wystawę makiet przy sali 201.

     • Dzień Otwarty

     • Wyjątkowe okoliczności związane z sytuacją epidemiczną sprawiły, że nie możemy zorganizować Dnia

      Otwartego w tradycyjny sposób.

      Przygotowaliśmy dla Was film, w którym znajdują się najważniejsze informacje o szkole, kilka słów od dyrektora, nauczycieli i uczniów. Pozytywna Szkoła Podstawowa to szkoła pełna radości, pozytywnej energii i dobrych emocji. Zapraszamy!

      W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z sekretarzem szkoły panią Anną Ruczyńską (a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl) lub wicedyrektorem Katarzyną Horny (k.horny@pozytywneinicjatywy.pl).

      Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 07 marca 2022 r. o godzinie 12.00 i będzie odbywać się poprzez stronę https://naborp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk. Przed tym dniem nie można zalogować się do powyższego systemu.

      Rekrutacja do naszej szkoły jest prowadzona według zasad zaakceptowanych przez wszystkie publiczne szkoły podstawowe, które prowadzą swoją działalność na terenie Miasta Gdańsk.

     • Uwaga Rodzice i Ósmoklasiści,

     • W czasie ferii zimowych organizujemy dla uczniów klas ósmych zajęcia przygotowujące do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

      Każdy blok przedmiotowy trwać będzie 1,5 godziny. Uczeń może zapisać się na pierwszy tydzień, drugi tydzień lub dwa tygodnie na dowolnie wybrane bloki przedmiotowe. Zapisać się można wypełniając formularz.

     • POZYTYWNE FERIE 2022

     • Szanowni Państwo,

                rozpoczynamy zapisy na półkolnie podczas ferii zimowych.

      Szczegóły dostępne są w zakładce Oferta / Półkolonie / Pozytywne Ferie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

     • Wojewódzki Kuratoryjny Konkurs Chemiczny

     • Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Wcześniej etap szkolny udało się przejść czterem uczniom: Basi Tokarczuk z 8b, Zuzi Marusiak z 8b, Maksymilianowi Karnasiewiczowi z 8c, oraz Karolowi Szczygłowi z 8c.

      Z przyjemnością informujemy, że cała czwórka zakwalifikowała się do następnego etapu, etapu finałowego. Serdecznie gratulujemy całej czwórce. Jesteśmy dumni z naszych chemików.

     • 6d - projekt interdyscyplinarny

     • W styczniu 2022 każdy uczeń klasy 6d wykonał projekt interdyscyplinarny na podstawie powieści Rafała Kosika pt. "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi". Projekt łączy trzy przedmioty: język polski, język angielski i informatykę. Każda praca została wykonana w samodzielnie wybranym przez ucznia programie, zawiera elementy świata przedstawionego, opis bohaterów i instrukcję zbudowania robota zredagowaną w języku angielskim.

      Powieść Rafała Kosika była chętnie czytana przez szóstoklasistów, ponieważ jej bohaterowie mają problemy podobne do tych znanych każdemu nastolatkowi, łączy w sobie elementy powieści przygodowej, detektywistycznej i science fiction, zawiera elementy baśniowe i nierealne, a także podejmuje tematy zagrożeń jakie niesie rozwój technologii.

      Dlatego też pomysł wykonania prezentacji na podstawie powieści Kosika, a także połączenie w jednej pracy kilku dziedzin nauki, spotkała się z entuzjazmem, podszytym jednak wątpliwościami. Okazało się jednak, że "nie taki diabeł straszny" i uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem na piątkę!

      Gratuluję!

     • Egzamin na Kartę Rowerową - zapisy

     • W Roku 2022 w Pozytywnej Szkole Podstawowej przeprowadzony zostanie Egzamin na Kartę Rowerową.  

        Wypełnienie i przesłanie formularza oznacza zainteresowanie rodzica przystąpieniem przez jego dziecko do egzaminu. O kartę rowerową mogą się ubiegać wszystkie dzieci, które ukończyły 10 rok życia. Warunkiem do otrzymania karty rowerowej jest zdanie egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

      Egzamin teoretyczny składa się z 25 pytań z trzema wariantami odpowiedzi A, B i C. Egzamin teoretyczny trwa około 35 minut. Aby zaliczyć egzamin teoretyczny, należy poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 20 pytań (80 %). Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego, dziecko może przystąpić do egzaminu praktycznego. Do zaliczenia egzaminu konieczne jest zaliczenie 90% manewrów m.in. skręcanie w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, odpowiednie reagowanie na znaki drogowe i zatrzymanie się w oznaczonym miejscu.

      Osoby zgłoszone do udziału w egzaminie w późniejszym okresie otrzymają arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową oraz materiały i wskazówki jak przygotować się do egzaminu. Arkusz musi zostać podpisany przez rodzica lub opiekuna. Po zdanych egzaminach potrzebne będzie zdjęcie legitymacyjne dziecka.

      W przypadku  pytań prosimy o kontakt za pomocą dziennika elektronicznego.

      Marcin Bildziuk  i Marcin Baryłkiewicz 

     • Przekaż 1% podatku na naszą placówkę

     • Szanowni Państwo,

      Fundacja Pozytywne Inicjatywy od lat podejmuje starania, aby zapewnić powszechny dostęp do bezpłatnej opieki i edukacji. Działając z zaangażowaniem, poprzez współpracę z innymi instytucjami i osobami konsekwentnie realizujemy ten cel. To dzięki temu setki dzieci i młodzieży, każdego dnia może cieszyć się profesjonalną opieką i edukacją w otoczeniu przyjaznej przestrzeni oraz profesjonalnego zespołu. Mamy jednak świadomość, że jeszcze przed nami wiele potrzeb i planów do zrealizowania. Każda placówka to miejsce z ogromnym potencjałem, który chcemy rozwijać.

       

       

       

       

       

      Znacie Państwo dobrze naszą pracę i jej wartość dzięki codziennemu kontaktowi i obserwacji, z tego względu pragniemy Was prosić o wsparcie naszych działań i przekazanie 1 % swojego podatku poprzez wpisywanie w deklaracjach podatkowych numeru KRS 0000404767 Pozytywne Inicjatywy, zaś w dziale informacje szczegółowe nazwy placówki, do której mają trafić.

      Mamy nadzieję, że zgromadzone w ten sposób środki pozwolą nam efektywniej zrealizować założone cele edukacyjne w placówce, do której na co dzień uczęszcza wasze dziecko.

      Dziękujemy Wam za zaufanie i pomoc.

      Z wyrazami szacunku

      Zarząd Pozytywnych Inicjatyw

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl