• WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWO – MULTIMEDIALNY „Die Methode macht Spaß”.

     • Drodzy uczniowie klas VII-VIII, zachęcamy Was do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKOWO -MULTIMEDIALNY „Die Methode macht Spaß”.

      Waszym zadaniem jest przedstawienie w ciekawy sposób wybranego przez siebie zagadnienia leksykalnego. Praca z wybranej kategorii powinna być wykonana indywidualnie w języku niemieckim.

      1. Konkurs obejmuje trzy etapy: etap szkolny, powiatowy i wojewódzki.

      W pierwszym etapie Szkolna Komisja Konkursowa wyłania max. po 4 prace w każdej kategorii, które przesyła organizatorowi.

      W drugim etapie Komisja Konkursowa wybiera max. 3 prace ze szkoły/powiatu w każdej z kategorii.

      W etapie wojewódzkim przyznaje I, II i III miejsca.

      2. Konkurs obejmuje zagadnienia leksykalne przy wykorzystaniu narzędzi TIK (Technologie informacyjne i komunikacyjne).

      Uwaga: Wykonane przy użyciu różnych narzędzi TIK z wyłączeniem prezentacji w programie Prezi!

      Wszystkie prace należy zapisać na nośniku cyfrowym.

      3. Forma prac konkursowych zawiera dwie kategorie:

      a) Film (max. 5 min.)

      b) Prezentacja multimedialna (max. 20 slajdów)

      4. Do każdej pracy powinna być dołączona karta zgłoszeniowa zawierająca: imię, nazwisko ucznia, klasę, do której uczęszcza, kategorię i tytuł pracy, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, adres mailowy i telefon kontaktowy nauczyciela, nazwę i adres szkoły, telefon oraz e-mail szkoły.

      Termin odsyłania prac do nauczycieli języka niemieckiego: 1.12.2021

      Kontak do nauczcieli języka niemieckiego:

      Małgorzata Karwowska:

      m.karwowska@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Marta Mallon:

      m.mallon@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Regulamin oraz karta zgłoszeniowa

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 14 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I.

      Pierwszoklasiści wspierani przez dyrekcję, wychowawców i rodziców prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

      Dziękujemy Dyrekcji za przyjęcie uczniów klas I do społeczności szkolnej.

     • MEDIACJA RÓWIEŚNICZA

     • Mediacje to dbanie o dobre relacje

      W ramach Tygodnia Dbania o Relacje zachęcamy nasze uczennice i naszych uczniów do korzystania z mediacji rówieśniczej. Nasi szkolni mediatorzy rówieśniczy, pod okiem opiekunów mediacji, będą wspierać młodszych uczniów w rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas prezentacjami (klasy I-III, klasy IV-VII) . 

      Pozdrawiamy

      Mediatorzy ze Szkolnego Klubu Mediatorów oraz opiekunowie - Agnieszka Kornacka i Beata Wilczyńska.

     • Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

     • Mamy przyjemność ogłosić wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Osoby, które w tym roku zasilą skład Samorządu to:

      - Amelia Suska klasa 8a (182 głosy)

      - Stanisław Pietruszewski klasa 4b (136 głosów)

      - Karin Nejczewa klasa 7g (90 głosów)

      - Mateusz Adamczyk klasa 7k (74 głosy)

      Ilość osób uprawnionych do głosowania to 743 osoby. W głosowaniu brało udział 600 uczniów. Ilość głosów ważnych - 599, jeden głos został unieważniony.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz prosimy ich o kontakt z opiekunkami SU. Dziękujemy pozostałym osobom, które próbowały swoich sił w kandydowaniu do Samorządu.

      Ewa Krzysiak

      Violetta Zarzycka

     • "Tydzień Dbania o Relacje" - 25-29.10.2021

     • Rozpoczynamy w Naszej Szkole "Tydzień Dbania o Relacje".

      Akcja ta będzie w tym samym czasie realizowana w większości szkół w całej Polsce!

      W tym tygodniu zapraszamy uczniów do aktywnych zabaw ruchowych, wspólnych gier planszowych oraz do poznania Szkolnego Klubu Mediatora. Zachęcamy także do zaprezentowania swoich umiejętności, prezentując swoje prace plastyczno-techniczne oraz do wcielenia się w rolę nauczyciela.

       

      Życzymy wszystkim udanej zabawy!

      Magdalena Pilas

      Beata Wilczyńska

     • Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2021 - Nie lękajcie się!

     • Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2021- "Nie lękajcie się!" organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Gdyni.

      Nagrody w kategorii Literatura otrzymali:

      klasy I-IV: I miejsce – Monika Sudomir , II miejsce – Seweryn Domrzalski 2c

      klasy V-VII: III miejsce – Bartosz Pomirski 8e

      Wyróżnienia:  Maksymilian Politewicz 8g, Franciszek Szupiluk 6d

      https://katolik.info.pl/wojewodzkie-konkursy-kuratoryjne/konkurs-swiety-jan-pawel-ii-i-wielkie-tematy/

      Na tegoroczny Konkurs Papieski wpłynęło wiele pięknych prac plastycznych i literackich. Temat Konkursu "Nie lękajcie się!" spotkał się z żywym odzewem wśród uczniów. Słowa Ojca Świętego " Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi", wypowiedziane z mocą 42 lata temu, w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r., dziś na nowo dodają odwagi i budzą nadzieję. Zachęcają do porzucenia lęku i małodusznej niewiary, czemu dzieci dały wyraz w swoich pracach.

      W etapie wojewódzkim brały udział prace uczniów:

      W kategorii LITERATURA: Monika Sudomir 2c , Seweryn Domrzalski 2c, Zofia Pypeć 5a, Franciszek Szupiluk 6d, Oliwia Pypeć 7f, Maksymilamn Politewicz 8g, Bartosz Pomirski 8e

      W kategorii PLASTYKA: Magdalena Labuda 0a, Tomek Labuda 1c, Aleksander Rewers 1a, Olaf Szymański 3c, Barbara Weiher 4c, Kinga Wójciga 5a, Hubert Mikołajczyk 5a, Michał Peranowski 8b, Maksymilian Politewicz 8g

      Wyróżnienia otrzymali:

      Dawid Rewers 3b, Zofia Ryżkowska 4b, Pola Kowalczyk 7k, Maja Heleniak 7k, Pola Starzak 7k, Karin Nejczewa 7g, Liliana Labuda 7g, Zuzanna Walczak 7g, Zofia Piotrowska 7g, Ola Maliszewska 7g.

      Gratulujemy serdecznie i wszystkim uczniom dziękujemy za udział!

      Katecheci

     • Zbiórka baterii i telefonów

     • Drodzy Uczniowie! W tym roku również zbieramy zużyte baterie i telefony komórkowe. Jeśli te przedmioty zalegają w Waszych domach to dobry czas na porządki :) Odpady  możecie przynosić przez cały rok szkolny do sal 209 i 211.

     • XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała

     • W dniach 15-17.10.2021r. w stolicy Podbeskidzia karatecy z całego świata rywalizowali w jednym z największych w Europie turniejów karate olimpijskiego – XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała.

      W drużynie Klubu Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk wystąpili uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej - Aleksander i Dawid Rewers. Debiut na zawodach tak wysokiej rangi zakończył się sukcesem. Aleksander zdobył srebrny medal w kategorii UNDER 8 KATA MALE, a Dawid brązowy medal w 9 YEARS KATA MALE.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Malborka 7c i 7i

     • Dnia 5 października 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna z okazji Dnia Chłopaka do Malborka. Klasy siódme zwiedziły zamek z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek historycznych z życia codziennego Krzyżaków. Następnie wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną i poznaliśmy ruchome dinozaury. Na końcu czekało na nas kino 5d oraz park linowy. Dzień był pełen wrażeń.

      Magdalena Aniśko
      Joanna Błedzka
      Iwona Hoffmann

     • Zdjęcia klasowe

     • Szanowni Państwo, 

              w zakładce "Uczniowie i Rodzice" > " Uczniowie" dostępne są (do przeglądania i bezpłatnego pobrania) zdjęcia klasowe.

     • Gdańskie lekcje obywatelskie

     • Wizyta naszych uczniów w ECS

      Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Gdańskich Lekcji Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności. To jedno z wydarzeń towarzyszących Tygodniowi Demokracji.

      Uczestników spotkania powitała Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

      Uczniowie i nauczyciele obejrzeli film z udziałem prof. Joanny Muszkowskiej-Penson – lekarki, więźniarki Ravensbrück, działaczki opozycji demokratycznej w PRL, współpracowniczki Lecha Wałęsy, honorowej obywatelki Gdańska, aktywnej demokratki. Podczas inauguracji uczniowie uczestniczyli również w wykładach oraz warsztatach. Nasi uczniowie wybrali warsztaty - Narzędziownik demokraty. Mieli okazję również porozmawiać i wymienić się pomysłami z uczniami z innych gdańskich szkół, które pilotażowo przystąpiły do programu Lekcji Obywatelskich.

     • Budżet Obywatelski

     • My już zagłosowaliśmy! A Ty?

      Drodzy Uczniowie,

      czy wiecie, że Wy także  możecie mieć wpływ na zmiany w naszym mieście?

      Wystarczy, że jesteście  mieszkańcami Gdańska, a Wasi rodzice wyrażą zgodę na głosowanie  w Budżecie Obywatelskim.

      Podobnie, jak w poprzednich edycjach, można zagłosować na lokalne projekty dzielnicowe i szerokie działania ogólnomiejskie. Nie można tu zapomnieć o Zielonym Budżecie Obywatelskim, którego celem jest stworzenie atrakcyjnych terenów zielonych, w szczególności parków, zieleńców oraz skwerów. 

       

      W tym roku Urząd Miejski zaproponował konkurs - rywalizację pomiędzy wszystkimi gdańskimi dzielnicami. Ta, która po zakończeniu głosowania odnotuje najwyższą frekwencję głosujących mieszkańców, wygra łąkę kwietną.

      Wspólnie możemy zrobić wiele dla naszego miasta i społeczności.

      Pamiętajcie głosujemy do 18 października. Bądź aktywnym obywatelem!

      Link do głosowania 

     • „Wciąganie w czytanie”

     •         Wciąganie w czytanie” to kolejna akcja realizowana w naszej szkole. Zaangażowali się w nią ósmoklasiści. Działają na rzecz swoich najmłodszych koleżanek i kolegów. Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne. Pobudza wyobraźnię, rozwija słownictwo, uczy właściwych postaw i wiele kolejnych zalet można byłoby jeszcze wymieniać…

            Celem akcji jest jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale również wśród nieco starszych uczniów. Ci drudzy uczą się występować publicznie, szlifują swoje umiejętności retoryczne i interpretacyjne. Z pewnością obie strony wynoszą coś dla siebie.

              W projekt włączyła się nasza biblioteka, a Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna objęła go honorowym patronatem.

            Akcja potrwa do końca roku szkolnego. Kto wie, może w następnym roku szkolnym pojawi się kolejna edycja?

      Milena Labuda

      koordynator akcji „Wciąganie w czytanie”

     • Międzynarodowy Dzień Języka Hiszpańskiego

     • Konkurs plastyczny „ Imágenes del español en el mundo – Barwy krajów hiszpańskojęzycznych”

      Szanowni Uczniowie,

      12 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Hiszpańskiego. 

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  szkolnym konkursie plastycznym „ Imágenes del español en el mundo – Barwy krajów hiszpańskojęzycznych” .

      Konkurs ma na celu zdobycie, poszerzenie oraz prezentację wiadomości kulturoznawczych

      na temat krajów hiszpańskojęzycznych.

      W konkursie może wziąć każdy uczeń z klas I-III oraz IV-VIII. Uczenie się/znajomość języka hiszpańskiego nie są wymagane.Uczeń może zaprezentować swoje skojarzenia / wiedzę z danym krajem hiszpańskojęzycznym o dowolnej tematyce (sztuka, muzyka, literatura, turystyka itp.).  Kraje hiszpańskojęzyczne:  Meksyk, Gwatemala, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka, Panama, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela, Portoryko, Dominikana, Kuba, Hiszpania, Gwinea Równikowa)

      Zgodę na udzial w konkursie oraz pracę w dowolnej technice,na kartce A4 lub A3, należy oddać do swojego nauczyciela języka hiszpańskiego lub pozostawić w pokoju nauczycielskim nauczycieli języków obcych (obok sali 211) w terminie do 29-ego października 2021 r.

      Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie miejsca I  w obu kategoriach oraz wyróżnienia

      Szczegółowe informacje znajdują się w  regulaminie konkursu.

      Szkolny koordynator konkursu Agata Weiher

     • Konkurs z języka niemieckiego dla klas 7 - 8

     • Szanowni uczniowie,

      zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z języka niemieckiego.

      Przedmiotem konkursu jest samodzielne przygotowanie w zespołach 2-osobowych prezentacji PowerPoint w języku polskim, w której uczniowie zaprezentują wybrany przez siebie jeden kraj związkowy Niemiec za pomocą ciekawych informacji, zdjęć, obrazków, rysunków, diagramów, statystyk etc. Innymi słowy, jak przedstawić jeden kraj związkowy tak zwany Bundesland na tle całych Niemiec.

      Forma pracy konkursowej: prezentacja PowerPoint z maksymalną ilością do 15 slajdów. Prezentacja powinna zawierać elementy edukacyjne, pomocne np. na lekcjach geografii lub na lekcjach języka niemieckiego.

      Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.herder.ug.edu.pl

      Chętnych uczniów prosimy o kontakt z nauczycielami języka niemieckiego (Małgorzatą Karwowską lub Martą Mallon).

      Zespół germanistów 

     • Martyna Pietrzeniec z dwoma złotymi medalami!

     • W dniach 8 -10 października w Nowej Rudzie odbył się Puchar Polski Seniorów w Taekwon-do, podczas którego Pani Martyna Pietrzeniec wywalczyła złoty medal w walkach kobiet do 56 kg oraz w układach stopni mistrzowskich III-IV DAN.

      Serdecznie gratulujemy Pani Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

     • XII KONKURS FIZYCZNY „FASCYNUJĄCA FIZYKA” - poziom podstawowy

     • W dniu 04.10.2021 r. o godzinie 8.00 odbył się XII konkurs fizyczny "Fascynująca fizyka" - poziom podstawowy, którego organizatorem jest Łódzki kurator Oświaty, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz  Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Do I etapu konkursu przystąpiło osiemdziesiąt uczniów z klas siódmych i ósmych, natomiast do II etapu zakwalifikował się uczeń Ksawery Zych z klasy 8d, którego opiekunem jest Pan Szymon Soboczyński. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

       

      Szkolny koordynator konkursu

      Szymon Soboczyński

     • DAJEMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

     • Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurostella-Gryf i DKE im. prof. Jerzego Sampa zapraszają do: ADOPCJI SERCA !

      Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, włączyliśmy się w adopcję grupową, która jest odpowiedzią na apel misjonarzy.

      Adopcja serca jest formą pomocy ubogim dzieciom z krajów Globalnego Południa, jej celem jest umożliwienie dzieciom edukacji.  Między ofiarodawcami, a podopiecznymi tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymują zdjęcia swoich podopiecznego, a nawet listy.

      Uczniowie kl. 5 D systematycznie zbierają datki. W naszej szkole do akcji przyłączyło się już wielu uczniów z rodzinami oraz nauczyciele. Darczyńcy z Pozytywnej Szkoły Podstawowej czynią to już siódmy rok.

      Pieniądze przekazywane są sukcesywnie. Wspieramy również akcję Studnia dla Południa (wyobraźcie sobie, że na świecie umiera wiele dzieci z powodu braku wody!) i schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także przekazujemy Datki na rzecz kota pustynnego.

      Uczniowie kl. 5 D systematycznie na godzinie wychowawczej zbierają pieniądze.

      Dziękujemy, bo bez was – uczniów naszej szkoły i niektórych nauczycieli – akcja nie byłaby możliwa.

      Dziękujemy Ludziom Wielkiego Serca w imieniu dzieciaków i zwierzaków, prosimy o dalsze wsparcie tej pięknej akcji.

      Datki na ten cel można przekazywać cały rok szkolny do koordynatorów: p. B. Ignaciuk i p. M. Grabowskiej oraz ks. J. Hermana, a także do pana S. Mikułana.

     • Pomorska Liga Zadaniowa

     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W POMORSKIEJ LIDZE ZADANIOWEJ ZDOLNI Z POMORZA!

      Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” i zakłada popularyzację przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne. Organizatorem Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

      Konkurs przebiega w trzech etapach i przeznaczony jest dla:

      1) uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych,

      2) uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

      Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” obejmuje takie przedmioty, jak:

      - biologia

      - chemia

      - fizyka

      - informatyka

      - matematyka

      - przedmioty rozwijające kompetencje społeczne

      ETAP KWALIFIKACYJNY (SZKOLNY) ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 26 - 28.10.2021 R.

      Konkurs jest bezpłatny dla uczestników. Szkoła zobowiązana jest jedynie do organizacji etapu szkolnego. Prace uczniów na I etapie sprawdza komisja wyznaczona przez dyrektora szkoły.

      Zgłoszenia przyjmują nauczyciele uczący w danej klasie do 15.10.2021r.

      Prosimy zapoznać się z harmonogramem i regulaminem konkursu.

     • Ninja Warrior Pozytywna

     • Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Ninja Warrior Pozytywna. Zawody odbywać się będą podczas lekcji wychowania fizycznego. Każda klasa wybierze reprezentację ( 10 osób: 5 dziewcząt i 5 chłopców). Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego. Do wygrania ciekawe nagrody! Zachęcamy do wzięcia udziału 🙂

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl