• Światowy Dzień Pszczół i Dzień Matki

     • Świetlica szkolna znów wypełniła się radosnym gwarem, a ciepły miesiąc maj umożliwił zabawy na świeżym powietrzu. W świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, który miał wzmocnić świadomość naszych uczniów o roli, jaką pełnią pszczoły w naszym życiu oraz zagrożeniach, które powodują, że tym pożytecznym owadom coraz trudniej jest przetrwać w środowisku naturalnym.

      Uczniowie przygotowali się również do celebrowania Dnia Matki tworząc laurki, papierowe kwiaty i wierszyki dla swoich mam.

      Przy tej okazji my także składamy najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Mamom: zdrowia, radości i wszystkiego, co dobre.

      - nauczyciele świetlicy

     • Zajęcia ruchowe dla dzieci w trzech parkach dzielnicy Kokoszki

     • Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki zaprasza dzieci na zajęcia ruchowe, które odbywać się będą w parkach przy ul. Goplańskiej, Osiedlowej i Azaliowej.

      Bawie się i gram, ale nie sam to projekt dla dzieci, który zaprasza do spędzania czasu na świeżym powietrzu i wspólnych zabaw pod czujnym okiem trenera. 

      Od 7 czerwca do końca wakacji zabawy odbywać się będą w tych samych trzech parkach dzielnicy Kokoszki i w tych samych godzinach co gimnastyka dla dorosłych. Mile widziani są Dziadkowie z Wnukami i Rodzice z Dziećmi, którzy pod kierunkiem dwóch trenerów doskonalić będą swoją sprawność fizyczną. 

      Spotkania odbywać się będą co tydzień:
      - w parku Azaliowym w poniedziałki o godz. 19:00
      - w parku przy ul. Goplańskiej w Kiełpinie Górnym - we wtorki o godz. 17:00
      - na terenie rekreacyjnym przy ul. Osiedlowej - we wtorki o godz. 18:30

      Zajęcia są bezpłatne ale obowiązuje zgłoszenie, z podaniem miejsca uczestnictwa oraz imienia dziecka, na adres: StowarzyszenieKokoszki@gmail.com Liczba uczestników ograniczona.

      Podczas zajęć obowiązuje zachowanie zasad reżimu sanitarnego i stosowanie się do aktualnej sytuacji epidemicznej. 

     • Loteria fantowa

     • 14 maja samorząd uczniowski zorganizował długo wyczekiwaną przez uczniów loterię fantową. Od samego rana stoisko odwiedzały całe klasy. Było wiele radości, ale też pytania kiedy odbędzie się kolejna loteria.

      Dochód z loterii zostanie przeznaczony na działania samorządu nie zapominając o inicjatywie wspierania przez społeczność szkolną kotów arabskich z gdańskiego ZOO. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i widzimy się niedługo ponownie.

      Violetta Zarzycka i Ewa Krzysiak

     • Warsztaty z asertywności

     • W tym tygodniu uczniowie klasy 3a mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z asertywności przygotowanych przez naszą szkolną panią psycholog.

      Podczas warsztatów dowiedzieli się co to jest asertywność oraz jak być asertywnym czyli jak zaspokajać swoje potrzeby unikając konfliktów i respektując prawa innych . Od dziś możemy śmiało powiedzieć, że 3a jest asertywna!

     • Finalista konkursu organizowanego przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą w Gdańsku

     • Uczeń klasy 3a - Adam Chyliński zajął 1 miejsce w regionalnym etapie konkursu - "Jakie znasz zawody?". Konkurs został organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą w Gdańsku i w ramach doradztwa zawodowego przeprowadzony w naszej szkole. Adam przedstawił zawód MODYSTKI, a jego fotografia została doceniona przez jury. Serdecznie gratulujemy!

     • Nasi uczniowie w finale konkursu matematycznego

     • Z wielką radością informujemy, że 10 naszych zdolnych matematyków zakwalifikowało się do finału konkursu "Od szkolniaka do żaka".

      Klasy 5-6

      Jarosiński Konstanty 6h
      Bogdanowicz Adam 6e
      Kowalska Amelia 6f
      Jórasz Milena 6l
      Bąkiewicz Franciszek 6k
      Piotrowska Zofia 6g
      Chmura Artur 6i
      Piekarczyk Paulina 6l
      Siciński Konrad 5e

      Klasy 7-8

      Szczygieł Karol 7c
       

      Gratulujemy i życzymy powodzenia 9 czerwca
      nauczyciele matematyki

     • Chemiczne "bziki" w 2b

     • Lektura pt.: "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą", którą ostatnio czytali uczniowie 2b, zainspirowała do wykonania różnorodnych doświadczeń  chemicznych.

      Uczniowie tak jak młody Julian Tuwim złapali chemicznego "bzika", więc było mieszanie różnych składników, zabawa kolorem, malowanie, przelewanie i dolewanie, a nawet dmuchanie  ale  przede wszystkim oczekiwanie na efekty eksperymentów. Nauka przez zabawę to emocje i radość z odkrywania.

     • Kolejny sukces historyczny!

     • Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż Olo Stawiany uczeń klasy VII d został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego na temat historii oręża i losów żołnierza. Olo posiadł ,,podwójną koronę" ponieważ w ubiegłym roku zdobył tytuł laureata Olimpiady Historycznej Juniorów.

      Nauczycielka historii

      Bogumiła Danowska

     • Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

     • UWAGA, UWAGA! Odświeżamy temat dawcy dla naszej Milenki! Tym razem klasa VI C wykonała mini-galerię zdjęć, którą chcemy wszystkim przypomnieć o ważnej sprawie.

      Dwunastoletnia Milena jest uczennicą Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku. Już po raz drugi zmaga się z białaczką. Może właśnie Ty jesteś jej genetycznym bliźniakiem? Możesz pomóc jej i wielu innym w prosty sposób. Zostań dawcą szpiku. Zgłoś się do Fundacji DKMS. Pomóż! Masz to w genach.

     • Biegamy dla dzieciaków!

     • Jest akcja! Rodzicu, Nauczycielu zróbmy coś dla dzieciaków i ruszmy się na wiosnę. Ty biegasz, a z każdego zakupionego pakietu część pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z domów dziecka.

      W dniach 29 maja - 1 czerwca pokonaj dystans minimum 3 km (bieg , chód, bieżnia ) Biegniesz gdzie aktualnie przebywasz. Swój udział potwierdzisz wysyłając zdjęcie, screen aktywności. Za taką aktywność należy się medal.

      Link do zapisów 
      https://sportowezapisy.pl/zapisy/37,biegamy-dla-dzieciakow-bieg-wirtualny-biegamy-dla-dzieciakow-bieg-wirtualny  

      Zachęcamy do wysyłania zdjęć z biegu na maila e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy i v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone. Na zdjęcia czekamy do 2 czerwca.

      serdecznie zapraszamy do udziału
      Samorząd Uczniowski

     • Konkurs z języka niemieckiego

     • Drodzy uczniowie, zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie konkursie z języka niemieckiego, który odbędzie się 8 czerwca w naszej szkole.Podczas konkursu będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych jak i wykorzystać wiedzę w praktyce, którą nabyliście przez lata podczas zajęć języka niemieckiego.

      Nagrody
      a) Uczniowie, którzy uzyskali pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w Konkursie uzyskująnastępujące nagrody: 
      dyplom
      inna nagroda
      za pierwsze miejsce - w przypadku uzyskania, co najmniej 90% (waga 3) możliwych dozdobycia punktów - celująca ocena cząstkowa z języka niemieckiego
      za pierwsze miejsce- w przypadku uzyskania mniej niż 90% (waga 2) możliwych do zdobyciapunktów - celująca ocena cząstkowa z języka niemieckiegoza drugie i trzecie miejsce - celująca ocena cząstkowa (waga 2) z języka niemieckiego
      b) Uczniowie, którzy wzięli udział w Konkursie otrzymują
      dyplom
      celująca ocena cząstkowa (waga 1)

      Karta zgłoszeniowa i wszystkie zagadnienia znajduje się TUTAJ.

      Zespół Germanistów

     • Who's hiding behind 'Somewhere Over the Rainbow' in the latest cover of The Wizard of Oz unforgettable hit?

     • Jeżeli sądzicie, że po drugiej stronie tęczy ukrywa się słynna Judy Garland, to jesteście w błędzie. Tym razem nie jest to także Barbara Streisand, Celine Dion, Mariah Carey, Beyonce czy nawet Ariana Grande, ale the rising star of the global music scene Antonina Kostrzewska z Klasy 5b Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.
       

      Jej brawurowa wersja ballady 'Po drugiej stronie tęczy' z 'Czarnoksiężnika z Krainy Oz' musiała jedynie oczarować i pozostawić speechless jury Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej “More than Words”, bo po prostu jej występ to “Więcej niż słowa”. Niewątpliwie, jak jej sławne poprzedniczki, Our Dorothy from The Wizard of Oz pewnie stąpa po tęczowej kładce wprost ku przyszłym nagrodom Grammy and The Hollywood Walk of Fame, o czym także świadczy zajęcie zaszczytnego drugiego miejsca w konkursie.

      A to z dumą donosi,
      Your dedicated columnist,
      Jack Stop Chin Ski

     • Podsumowanie maratonu czytelniczego od organizatora z dnia 28.04.2020

     • Szanowni Państwo,

      do tegorocznej edycji „Wielkiego Maratonu Czytelniczego” w czterech kategoriach wiekowych zgłosiło się 309 szkół. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7752 uczniów pod opieką 885 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

      W X edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/2021 „W LUSTRZE KSIĄŻKI” dla kl. 7-8 protokoły końcowe nadesłało 198 szkół. Wzięło w nim udział 1370 uczniów i 210 ich opiekunów z Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Wielkopolskiego.

      Komisja „Wielkiego Maratonu Czytelniczego”(Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak) po weryfikacji protokołów przyznała:

      87 tytułów LAUREATA

      i 89 tytułów FINALISTY

      Ponadto wyróżniła 100 uczniów z najlepszymi wynikami w szkołach, w których nie było Laureatów i Finalistów.

      Miło nam poinformować, że z naszej szkoły tytuł FINALISTY otrzymała:

      Bułat Julia kl. 8 c z ilością 120 punktów – gratulujemy.

      Do tegorocznej edycji Maratonu „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla kl. 4-6 zgłosiło się 237 placówek, uczestniczyło 2401 uczniów pod opieką 327 nauczycieli.

      Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyznała:

      96 tytułów laureata,

      96 tytułów finalisty

      i 121 wyróżnień.

      Miło nam poinformować, że z naszej szkoły tytuł LAUREATA uzyskała: Kostrzewska Antonina kl. 5B

      z ilością 137 punktów – serdecznie gratulujemy.

      Zespół polonistek z PSP.

      Nagrody książkowe dla laureatów, finalistów i wyróżnionych ufundowało Miasto Gdańsk.

      UWAGA!

      Ze względu na stan epidemiczny Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego nie odbędzie się.

      Nagrody będzie można odbierać w Filii Gdańskiej WiMBP przy ulicy Mariackiej 42 według

      następującego harmonogramu:

      * od 10 maja przez Przedstawiciela szkoły, który odbierze pakiet dla wszystkich nagrodzonych z danej placówki. Konieczna będzie znajomość imion i nazwisk uczniów, kategoria wiekowa oraz tytuły zdobyte przez uczniów. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi przedstawiciel szkoły powinien ustalić termin odbioru mailem minimum dzień wcześniej. (e-mail Filii Gdańskiej:filia_gdanska@wbpg.org.pl),

      * od 26 czerwca do 31 sierpnia opiekun ucznia lub sam uczeń będą mogli odbierać nagrody indywidualnie. Ważne jest przygotowanie informacji na temat odbieranej nagrody (kategoria wiekowa, zdobyty tytuł).

      Uwaga!

      Uczniowie klas VII -VIII

      W chwili obecnej są do odbioru tylko nagrody dla Wyróżnionych. Natychmiast po dotarciu do Filii Gdańskiej nagród dla Laureatów (zestaw trzech książek) i Finalistów (zestaw dwóch książek) powiadomimy wszystkich zainteresowanych.

      Dyplomy za udział otrzymają wszyscy uczniowie, którzy brali udział w maratonie – na zakończenie roku szkolnego (od wychowawców).

      ORGANIZATORZY WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl