• 40-lecie Porozumień Sierpniowych

• Rok temu w Strefie Społecznej podczas Święta Wolności i Solidarności, zorganizowanego z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca na terenie sąsiadującym z Europejskim Centrum Solidarności, działała wyjątkowa przestrzeń spotkań osób i organizacji o różnych wrażliwościach społecznych i politycznych.

Organizacje społeczne, ruchy obywatelskie, aktywistki i aktywistów odwiedziło wówczas ponad 40 tysięcy osób. Fundacja Pozytywne Inicjatywy, tak jak rok temu, będzie brała udział w tym przedsięwzięciu. Zapraszamy zatem uczniów i rodziców do Strefy Społecznej, która będzie zlokalizowana w plenerze, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności. Główne działania odbywać się będą w sobotę i niedzielę, 29–30 sierpnia, w godzinach 10:00-19:00. Organizatorzy zapraszają na panele dyskusyjne, animacje, prezentacje, warsztaty.

• e-legitymacje

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Spełniając oczekiwania uczniów i rodziców, postanowiliśmy wymienić legitymacje na trwalsze i bardziej użyteczne. Wprowadzając wielofunkcyjne e-legitymacje, przyczyniamy się do postrzegania szkoły jako nowatorskiej i podążającej za trendami cyfrowymi.

Funkcjonalność – zamiast wielu dokumentów czy kart uczeń ma jedną e-legitymację, pełniąca wiele funkcji.

Wytrzymałość – plastikowe legitymacje są o wiele trwalsze niż papierowe, posłużą więc dłużej bez konieczności ich wymiany.

Wygoda – zdjęcie do e-legitymacji rodzice mogą przesłać do szkoły elektronicznie na adres mailowy szkoły azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl

Zastosowanie – e-legitymacja to nie tylko trwalszy odpowiednik papierowej legitymacji szkolnej, lecz także dokument, który będzie miał zastosowanie karty dostępowej do budynku szkoły oraz karnetu obiadowego na jadalnię szkolną. Od września e-legitymacja będzie wykorzystywana w systemie jadalni szkolnej. Uczeń odbiór posiłków może potwierdzić e-legitymacją. Taki sposób wykorzystania e-legitymacji przyspiesza wydawanie posiłków i dodatkowo pozwala na szybkie i dokładne prowadzenie raportów wydań i odwołań.

• Dni adaptacyjne

• Drodzy Rodzice,

Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla każdego dziecka nie tylko czymś ciekawym, ale przede wszystkim
            czymś nowym. Aby ułatwić im szkolny start w dniach 26 i 27 sierpnia organizujemy dni adaptacyjne.

Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.

26.08.2020r.

Klasy 1a, 1b, 1c, 0a

godz. 9:00 - spotkanie informacyjne rodziców z dyrekcją szkoły i nauczycielami, patio

godz. 9:30 -11:30 - zajęcia adaptacyjne dla dzieci z wychowawcami w salach

Klasy 1d, 1e, 1f, 0b

godz.11:30 - spotkanie informacyjne rodziców z dyrekcją szkoły i nauczycielami, patio

godzina 12:00-14:00 - zajęcia adaptacyjne dla dzieci z wychowawcami w salach

27.08.2020r.

Klasy 1a, 1b, 1c, 0a

godz. 9:30 - 11:30 - zajęcia adaptacyjne dla dzieci z wychowawcami w salach

Klasy 1d, 1e, 1f, 0b

godz. 12:00-14:00 - zajęcia adaptacyjne dla dzieci z wychowawcami w salach

Jednocześnie informujemy, że w związku z podjęciem działań prewencyjnych w celu zapobiegania
            zagrożenia Covid-19 na terenie szkoły dni adaptacyjne odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Bardzo prosimy osoby dorosłe o przybycie do szkoły w maseczkach zasłaniających nos i usta oraz przestrzeganie obowiązujących odległości między uczestnikami spotkania. Przed wejściem na teren szkoły prosimy zdezynfekować ręce korzystając z dystrybutorów znajdujących się przy wejściu głównym do budynku. Przed wejściem na teren szkoły będzie dokonywany pomiar temperatury ciała. Prosimy również stosować się do zasady jedno dziecko- jeden opiekun. Przypominamy, że w dniach adaptacyjnych mogą brać udział dzieci i opiekunowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Ważne: prosimy, aby rodzice wraz z dzieckiem, po zakończonych zajęciach adaptacyjnych udali się do gabinetów logopedycznych na pierwszym piętrze na przesiewowe badanie logopedyczne.

• Konkurs na najem obiektów sportowych

• Dyrektor Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku przy ul. Azaliowej 18 ogłasza konkurs na wynajem obiektów sportowych: sali gimnastycznej, boiska zewnętrznego i sali gimnastyki korekcyjnej.

Oferty należy składać w formie elektronicznej na adres mailowy s.krawczyk@pozytywneinicjatywy.pl lub w sekretariacie szkoły.

Termin składania ofert do 20 sierpnia 2020 roku.

Ogłoszenie o konkursie

• Kolejny sukces Absolwentów

• Trwają wakacje, kiedy uczniowie cieszą się wolnym czasem od nauki. Nasi absolwenci złożyli dokumenty do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych i z niecierpliwością czekali na wyniki egzaminów ósmoklasisty. Jutro poznają wyniki rekrutacji do wymarzonych szkół.

Gratulujemy wszystkim absolwentom, którzy mimo trudności jakie napotkali na swojej drodze, zdali swój pierwszy egzamin bardzo dobrze.

Z przyjemnością informujemy, że kolejny raz statystyczny absolwet PSP uzyskał wyższe wyniki niż statystyczny ósmoklasista w kraju oraz statystyczny gdański uczeń szkoły podstawowej.

Tegoroczne wyniki statystycznego ucznia PSP:

język polski – 66,2%

matematyka – 55,6%

język angielski – 70,3%.

Życzymy wszystkim absolwentom Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji i abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele.

Dziękujemy za wspólnie spędzone lata.

Dyrekcja i Nauczyciele PSP