• Zawieszenie zajęć do 3 stycznia

     • Od najbliższego poniedziałku przedłużam zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-8.

      Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole z tymczasowo zmienionym planem lekcji.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Zapewniam zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla uczniów uczęszczających do klas 1-3, których rodzic jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub w podmiocie realizującym zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o zapewnienie świetlicy dla ucznia klasy 1-3 lub możliwość realizowania zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w pracowni komputerowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco.

      Od 4 do 15 stycznia będą ferie zimowe. W późniejszym terminie podam informację, czy będziemy mogli organizować półkolonie w szkole.

      Nauczyciele do 23 grudnia wystawią przewidywane oceny śródroczne, natomiast oceny śródroczne wystawią po feriach zimowych do 22 stycznia.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • Jesienne wspomnienia - pokonkursowa wystawa prac

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
      Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie fotograficznym „Jesienne wspomnienia”.

      Konkurs był ogłoszony w październiku, który jest europejskim miesiącem fotografii. W ten sposób, tu w szkole, chcieliśmy dzielić się z Wami pasją uwieczniania ulotnych chwil. Niestety życie napisało inny scenariusz i od kilku tygodni uczymy się zdalnie. Mimo to pokazaliście, że znakomicie posługujecie się technologiami cyfrowymi, dzięki temu część zdjęć otrzymaliśmy za pośrednictwem poczty mailowej.
      Podzieliście się kadrami złapanymi podczas miejskich spacerów oraz leśnych wędrówek. Udowodniliście, że jesienną modelką może być piękna dziewczynka, a grzyby i dynie bezapelacyjnie królowały w nadesłanych zdjęciach.
      Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:
      I miejsce: „Kasztanowa jesień”, autor: Kosma Afranowicz, kl.4c,
      II miejsce (ex aequo): „Ratusz na głowie”, autor: Wiktor Branicki, kl. 8b
      II miejsce (ex aequo): „Złote drzewo”, autor: Oliwia Głowaczewska, kl.4d
      Wyróżnienia: „Najczerwieńszy w lesie”, autor: Nina Dederowska, kl. 4e; Leśny wulkan, autor:
      Adam Malinowski, kl. 5b.

      Laureatów konkursu oraz całą społeczność szkolną zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy. Mamy nadzieję, że prezentowane zdjęcia zainspirują innych.
      Beata Wilczyńska
      koordynator konkursu

     • Dzień Życzliwości i pozdrowień w wykonaniu uczniów klasy 3d

     • 21 listopada to wyjątkowa miła data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Z tej właśnie okazji uczniowie 3d przygotowali przedstawienie, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

       wychowawca 3d K. Sawicka-Błażejewska z uczniami 

     • Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia

     • Do 23 grudnia zostało przedłużone zdalne nauczanie. Do 3 stycznia będzie trwała przerwa zimowa. Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

      Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych, ponieważ obowiązuje zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

     • Dzieci Sieci. Wyzwanie dla współczesnych rodziców i nauczycieli.

     • Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

      Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, które wskazaliście w ankiecie ewaluacyjnej wypełnionej podczas naszej I Konferencji Edukacyjno-Pedagogicznej chciałbym zaprosić Was na webinar szkoleniowy “Dzieci Sieci. Wyzwanie dla współczesnych rodziców i nauczycieli”, który odbędzie się 28 listopada (sobota) o godzinie 9.00 na platformie Zoom.

      Pan Maciej Dębski z fundacji “Dbam o mój zasięg” w ciągu niespełna dwóch godzin opowie o funkcjonowaniu dzieci w przestrzeni cyfrowej. W czasie spotkania zostaną poruszone m.in tematy związane z higieną cyfryzacji, symptomami uzależnienia oraz modelami radzenia sobie z powstałymi trudnościami. Będzie też mowa o zdalnym nauczaniu, najnowszych badaniach i o jego wpływie na dobrostan psychiczny dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.

      Ze względu na wymogi techniczne liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w webinarze proszę o wysłanie wiadomości do pani Agnieszki Kornackiej poprzez wiadomość na portalu Librus. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność nadesłania zgłoszenia. Istnieje możliwość przekazania pytania prowadzącemu już teraz - do 20 listopada pani pedagog czeka na Wasze propozycje. W późniejszym terminie pytania będzie można zadawać poprzez czat.

      Z wyrazami szacunku

      Sebastian Krawczyk

     • Wsparcie dla nauczycieli i rodziców w czasie zdalnego nauczania

     • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

      Dziś pojawia się wiele trudnych emocji i nieoczekiwanych życiowych zwrotów. Nasz dobrostan psychiczny jest zachwiany. Jak sobie radzić z emocjami i co one nam komunikują? 

      Odpowiedzi mogą nam dostarczyć materiały z konferencji zorganizowanej przez Instytut Edukacji Pozytywnej "Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży". W ramach poruszanego zagadnienia przedstawiono pięć wykładów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie:

      • “Emocje w czterech ścianach” - Małgorzata Łuba
      • “Nie krzyczę, ale cicho proszę o pomoc” - Lucyna Kicińska
      • “Komunikacja ze sobą i światem i jej wpływ na zdrowie emocjonalne” - Ewelina Ragiel i Magdalena Kulińska
      • “Nie ma złych zachowań, są tylko niezaspokojone potrzeby” - Joanna Srebnicka
      • “Mediacje jako narzędzie sukcesów w szkole” - Renata Wiśniewska 

      Wszystkie wykłady można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/playlist?list=PL59i21HbpDTy_UZQpWglY_P2wkx_T-lMM

      Z życzeniami zdrowia i pogody ducha

      Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej 

     • Dzień Niepodległości

     • 11 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety, nie mogliśmy uroczyście spotkać się w naszej szkole na apelu z tej okazji, ale klasa 3 C przygotowała dla całej społeczności szkolnej małą niespodziankę :-)
       

      Wszyscy przecież tworzymy jedną, wielką wspólnotę obywateli naszego kraju. Wszyscy tworzymy nasz piękny kraj, którym jest Polska! Każdy z nas jest niepowtarzalny, ma talenty, pasje i marzenia. Niech zatem się spełniają!

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

      Wychowawca: Marlena Tulińska

     • Gdańskie ZOO

     • Pamiętacie o naszych kotach arabskich?  Pisaliśmy Wam, że w czerwcu do gdańskiego zoo, po raz pierwszy w historii ogrodu, przyjechała samica kota arabskiego o imieniu Maolie (czyt.Moli). Samiczka ma 16 miesięcy i przyjechała z francuskiego ogrodu zoologicznego Parc des Felins. Jest bardzo zrównoważona i spokojna. 

      Co słychać u kociaków teraz? Po dwóch tygodniach kwarantanny Moli zamieszkała z samcem Abu. Moli jest bardzo zachowawcza w stosunku do Abu, a on łagodny wobec niej: podchodzi blisko do Moli i patrzy na nią z nadzieją :) Koty mają do dyspozycji dwa pomieszczenia w pawilonie oraz wybieg zewnętrzny. Opiekunowie regularnie budują dla nich nowe zabawki, konstrukcje do wspinania i chowania przysmaków. Zachęcamy Was do odwiedzania ZOO i robienia sobie zdjęć z naszymi podopiecznymi. Zdjęcia z wizyt można wysyłać ( bezterminowo) na adres e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl - może uda nam się stworzyć galerię :)

     • Trzynastu Wspaniałych

     • Jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska
       

      Z dumą i satysfakcją informujemy, że jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, w roku 2019/2020 otrzymało trzynastu uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego.

      Stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:
       

      Aleksander Stawiany

      Michał Łysiak

      Aleksandra Przygoda

      Maksymilian Sobolewski

      Karol Szczygieł
       

      Stypendia sportowe` za bardzo dobre wyniki w nauce i rywalizacji sportowej otrzymali:
       

      Amelia Czarkowska

      Martyna Duzowska

      Iga Jurkowska

      Natalia Kifner

      Karina Lindenau

      Honorata Ojowska

      Tymon Tomczak

      Jakub Wójciga
       

      Wszystkim stypendystom i ich rodzicom serdeczne gratulacje składa dyrekcja i grono pedagogiczne, życząc dalszych sukcesów naukowych i sportowych.

      W tym roku z uwagi na sytuację związaną z pandemią, niestety nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród.

     • Artystyczne kreacje z drugiej ręki

     • OD PRET-A-PORTER DO HAUTE COURTURE
      CZYLI
      ARTYSTYCZNE KREACJE Z DRUGIEJ RĘKI


      Recycling w pozytywnym wydaniu oznacza wyobraźnię i kreatywność, które zapewne mogłyby w prawić w zdumienie Karla Lagerfelda czy Jean Paul Gautier, gdyż nawet oni nie zdołali odkryć tekstylnych walorów papieru toaletowego, jako dizainerskiego surowca wtórnego (spójrz na dołączoną fotkę).

      Pomysłowość wraz z gracją modelek i modeli zawiodły Halloween – All Saints Day Second Hand Fashion Show na wyżyny, których nie powstydziłaby się Coco Chanel czy Christian Dior, stąd podium, szczególnie dla uczniów klas 1 – 3, okazało się nieco zbyt ciasne.
      I tak pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Maja Stoff (1B), Alissa Mihanovich (2C) i Monika Sudomir (1C). Na drugim miejscu uplasowała się Maja Szczepkowska (1E), a trzecią pozycję zajęła Julia Krawczyk (1E).
      W kategorii klas 4 – 8 triumfował Hubert Mikołajczyk (4A), tuż przed Antoniną Jankowską, a odpowiednio: pierwsza lokata - Maja Michalczyk (3E) oraz Aneta Zielińska (6I), druga – Weronika Banaś (3a) i trzecia – Antonina Kalinowska (3B), w anielskiej edycji konkursu. Eco-nagrody i upominki zostaną przekazane przez Opiekuna Samorządu Szkolnego, P. Ewę Krzysiak.
      Pomimo, że zielony nie był dominującym kolorem tej jesiennej kolekcji, to zapewne Green Matters jest w modzie na Coco-Szkach, o czym z przyjemnością donosi,

      your favourite columnist,
      Jack Stop-Chin-Ski

     • Zawieszenie zajęć do 29 listopada

     • Od najbliższego poniedziałku zawieszę zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 1-3.

      Tym samym, do 29 listopada br. przedłużam zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole ze zmienionym planem lekcji.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Zapewniam zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla uczniów uczęszczających do klas 1-3, których rodzic jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub w podmiocie realizującym zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o zapewnienie świetlicy dla ucznia klasy 1-3 lub możliwość realizowania zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w praconi komuterowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski przysłane do niedzieli do godziny 15:00 zostaną rozpatrzone do godziny 18:00 w niedzielę.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • Zmiany terminów szkolnych konkursów

     • W związku z panująca sytuacją związaną z pandemią oraz ze względu na wytyczne rządowe w tej sprawie – https://www.kuratorium.gda.pl/komunikat-zmiany-terminow-konkursow/, we wtorek 27 października br. Pomorskie Kuratorium Oświaty zdecydowało o zmianie terminów etapów konkursów szkolnych, które się jeszcze nie odbyły i pozostałych etapów czyli rejonowych i wojewódzkich.

      Informacja o nowych terminach konkursów kuratoryjnych znajduje się z na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku (www.kuratorium.gda.pl) w zakładce Rodzice/uczniowie – Konkursy przedmiotowe.

      Powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

     • Konkurs fotograficzny - Jesienne wspomnienia

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Dziękujemy za dotychczas złożone zdjęcia.

      Zależy nam na Waszym bezpieczeństwie, dlatego też modyfikujemy regulamin konkursu fotograficznego, uwzględniając ograniczenia związane z nauką zdalną.

      NOWY REGULAMIN

      Dopuszczamy możliwość dostarczenia zdjęć w formie cyfrowej, jednocześnie wydłużamy termin składania prac do 16 listopada br.


      Beata Wilczyńska
      koordynator konkursu

     • Wyniki konkursu Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2020 - Totus Tuus

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego KONKURSU JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY 2020 - TOTUS TUUS organizowanego przez Zespól Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Uczniowie napisali wiersze, recytowali wiersze oraz wykonali wiele interesujących prac plastycznych.

      LAUREATKĄ konkursu na etapie wojewódzkim została uczennica kl.1c MONIKA SUDOMIR zajmując 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

      Poniżej prezentujemy najciekawsze prace oraz zdjęcia z rozdania nagród w Etapie Szkolnym.

      Monika Sudomir "Papież Karol"

      TRZY MIASTA TRÓJMIASTA,

      JEDNYM Z NICH JEST GDYNIA.

      RAZEM Z NIĄ WYCHOWYWAŁ SIĘ 

      PAPIEŻ KAROL WOJTYŁA.

      TOTUS TUUS ZAWOŁANIE JEGO,

      TAK PAMIĘTAMY PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

      DZIŚ JUZ GO NIE MA, ALE PAMIĘTAMY.

      TOTUS TUUS WOŁAJĄC JEGO WSPOMINAMY!

      ==============================

      W etapie wojewódzkim startowali:

      W kategorii LITERATURA:

      1. wiersz Moniki Sudomir 1c

      2.  wiersz Wojtka Datty 5b

      3.  wiersz Poli Starzak 6k

      4.  wiersz Dominika Radkowskiego 6k

      W kategorii RECYTACJA:

      1. Stanisław Pietruszewski – wiersz "Wizytacja" ks.Jana Twardowskiego

      W kategorii PLASTYKA:

      1. Dawid Rewers 2b

      2. Hubert Mikołajczyk 4a

      3. Jakub Smyk 4d

      4. Paulina Piekarczyk 6l

      5. Dominik Radkowski 6k

      6. Piotr Smyk 8d

      Nagrody w Etapie Szkolnym otrzymali ponadto:

      -  Wojciech Datta 5b,  Karol Kamiński 7f, Michał Nazarewicz 5b, Aimee Pancewicz 6i,Michał Peranowski 7b, Kinga Wójciga 4a, Wiktor Cirzon 5c, Jan Leszczyński 2d, Zofia Pypeć 4a, Oliwia Pypeć 6f

      Wystawę prac konkursowych można oglądać w gablotach przy sali A.2.5 i A.04.

      Komisja kategorii literatura i recytacja: ks. Janusz Herman, p.Barbara Ignaciuk, p.Marzena Grabowska, ks. Michał Zegarski

      Komisja kategorii plastyka: p. Marcin Baryłkiewicz, p.Marcin Bildziuk, p.Barbara Ignaciuk, p. Marzena Grabowska

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl