• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • 26 czerwca 2020 r. to ważny dzień - koniec roku szkolnego 2019/2020, roku innego niż wszystkie, pełnego wyzwań i nowych rozwiązań. Uczniowie spotkali się z wychowawcami i z uśmiechem odbierali świadectwa.

      Gratulujemy wszystkim uczniom!

      Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku.

      Czekamy na Was we wrześniu!

     • Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

     • Rozpoczynamy czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy. Czas zdalnego nauczania był dla wszystkich dużym wyzwaniem. Potrzebna była zmiana organizacji pracy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, nauka na odległość przebiegała sprawnie.

      Słowa uznania kieruję do nauczycieli, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Uczniom dziękuję za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc i wsparcie. Bardzo dziękuję tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki. 

      Kochani absolwenci! Gratuluję Wam ukończenia pierwszej w Waszym życiu szkoły i życzę sukcesów w poszukiwaniu nowej drogi do zdobywania wiedzy oraz umiejętności. Pamiętajcie, że trzeba mieć cel i skutecznie do niego dążyć. W życiu spotkacie różne sytuacje, ale liczy się tylko to, co z nimi zrobicie.

      Niech rozpoczynające się wakacje pozwolą na odpoczynek od codziennych obowiązków.

      Życzę wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenie 1 września!

      Sebastian Krawczyk

    • Positive Eco-Tourism in quarantine
     • Positive Eco-Tourism in quarantine

     • DON'T BEAT AROUND THE BUSH!

      CZYLI

      POSITIVE ECO-TOURISM IN QUARANTINE

       

                  Zapewne byłeś już w Grecji lub Egipcie, ale czy wiesz jakie naturalne piękno kryje najbliższa okolica?

                  W dobie COVID19, wirtualna turystyka staje się trendy, a Nasi uczniowie wiedzą jak zaprząc extreme sports do ekologicznej eksploracji dziewiczych terenów Kiełpina Górnego.

                  Bart Pomirski (Year 6 E) doesn't beat around the bush on his mountain bike (nie owija w bawełnę, czy raczej nie kluczy dookoła chaszczy na swym rowerze górskim), ale metodycznie bada i dokumentuje sekrety kryjące się w najgłębszych otchłaniach zarośli.

                  A co odkrył, dowiecie się oglądając jego virtual travelogue … .   

       

                  See you on the trail or rather online.      

                                                                                      Your dedicated columnist,

                                                                                       Jack Stop Chin Sky

    • Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc
     • Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Nauczycielki, 
      już po raz szósty zapraszamy Was do Akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

      Akcja ta powstała jako odpowiedź na tsunami w Nepalu w 2015, a wymyślił ją nauczyciel Krzysztof Ponikowski zachęcając nauczycieli/ki by zamiast przyjmować kwiaty na zakończenie roku szkolnego zachęcili do wsparcia Polskiej Akcji Humanitarnej (wypowiedź p. Krzysztofa: https://liblink.pl/HYKjFIr1dV

      Dlaczego zachęcamy do zbiórki pieniędzy, a nie darów rzeczowych?
      1. Kupowanie niezbędnych produktów (np. żywności i leków) na miejscu kryzysu lub w sąsiadujących państwach jest szybsze i tańsze niż sortowanie, magazynowanie i transportowanie produktów zebranych w Polsce. Dodatkowo wspiera to lokalną gospodarkę, która często jest osłabiona w wyniku kryzysu.
      2. Dary rzeczowe zebrane w czasie zbiórek nie zawsze odpowiadają potrzebom osób znajdujących się w kryzysowej sytuacji. Dzięki środkom finansowym możemy kupić dokładnie te produkty czy przedmioty, które są w danej chwili najbardziej potrzebne.
      3. Osoby otrzymujące pomoc znają lokalne produkty i mają do nich zaufanie. Żywność spożywana w Polsce często różni się od tej znanej na miejscu kryzysu, co może powodować problemy chociażby z jej przyrządzaniem.

      Czy organizowanie zbiórki pieniędzy w szkole ma sens?

      Uczniowie i uczennice polskich szkół od lat pokazują, że w ich wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Środki, które rok temu zebrali w całej Polsce w ramach akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc, pozwoliły nam na odbudowę szkoły PANCHA KANYA, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 roku!
      Im więcej szkół przekaże choćby najmniejszą wpłatę tym większej pomocy będziemy w stanie udzielić potrzebującym.

      Jak zorganizować zbiórkę w tym specyficznym czasie?

      Z uwagi na sytuację gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej nowej platformy internetowej - www.pomagamy.pl, gdzie każda osoba/szkoła/klasa może założyć zbiórkę i wyznaczyć sobie cel. Wszystkie środki przekazywane są na działania PAH.
      Tu znajduje się krótki poradnik jak to zrobić: www.pah.org.pl/pomagamy.
      Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na przykładzie ILO z Dębicy, które zbiera fundusze na nasze działania wodne: 
      https://liblink.pl/y2NsIbkXdu lub klasy 5c z PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu https://liblink.pl/9viZ79ky7X

      Jak co roku zachęcamy Was do rozmowy z dziećmi i młodzieżą o kryzysach humanitarnych i pomocy humanitarnej oraz korzystania z naszych materiałów edukacyjnych.Najmłodszych (i tych starszych też) zachęcamy do posłuchania bajki o bobrzycy Bożenie: https://liblink.pl/2csHdGSlLC 

      Mamy nadzieję, że będzie ona świetnym początkiem rozmowy.

      Kalina Kabat
      koordynatorka projektów Polskiej Akcji Humanitarnej w Pozytywnej Szkole Podstawowej

    • Egzamin Ósmoklasisty
     • Egzamin Ósmoklasisty

     • Minęły 3 dni zmagań uczniów klas ósmych podczas egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, które  odbywały się z zachowaniem bezpiecznych warunków.  Z powodu pandemii  przygotowania do egzaminów w tym roku miały zupełnie inny charakter. Lekcje odbywały się poprzez komunikatory ale uczniowie korzystali również z  konsultacji, które odbywały się w szkole. Mamy nadzieję, że ten czas nie był stracony i uczniowie dostaną się do wybranych przez siebie szkół czego wszystkim życzymy.

    • Polska Szkoła w każdym zakątku świata
     • Polska Szkoła w każdym zakątku świata

     • Egzaminy klasyfikacyjne razem z LIBRATUSEM

      Kwiecień i maj to czas, w którym odbywały się w naszej szkole egzaminy klasyfikacyjne dla polskich dzieci mieszkających poza granicami Polski.

      Pozytywna Szkoła Podstawowa od kilku lat jest partnerem Libratusa.

      Do egzaminów online przystąpiły m.in. najmłodsze dzieci z klas 1-3.

       

      Polska Szkoła Internetowa Libratus dla polskich dzieci mieszkających za granicą oferuje bezpłatną polską edukację online, prowadzi lekcje zdalnie z polskimi nauczycielami. Uczestnictwo w niej umożliwia dzieciom wykształcenie zgodne z polską podstawą programową oraz kontakt z językiem ojczystym. Po całym roku nauki uczniowie przystępują do egzaminów w szkole partnerskiej. Ich zdanie jest warunkiem koniecznym uzyskania polskiego świadectwa szkolnego. W klasach 1-3 uczniowie zdawali egzaminy z edukacji wczesnoszkolnej i języka obcego nowożytnego.

      W tym roku egzaminy odbywały się zdalnie. Egzaminatorzy łączyli się z uczniami zgodnie z procedurą poprzez komunikatory Zoom, Skype i Cisco Webex. Obecne technologiczne możliwości jak najbardziej sprawdziły się również w formie egzaminów, które przebiegały sprawnie i bez problemów technicznych. A uczniowie, którzy doświadczali nauki przez internet nie mieli problemu w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Egzamin zdawali w zaciszu domowym.

      Nasi uczniowie mieszkają m.in.w Norwegii, Szwecji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii,Szwajcarii, Niemczech , na Malcie i w USA.

      Egzaminatorzy podczas testów dbali o miłą i przyjazną atmosferę, co pozwoliło rozładować stres i napięcie.

      Miło nam, że uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i odpowiadali z zaangażowaniem na pytania. Dla nich nauka języka polskiego , polskiej kultury , tradycji i obyczajowości, czasami w dalekim zakątku świata,to ogromna radość . Są dumni, że mogą uczyć się języka polskiego i robią to z ogromnym zapałem.

      Dziękujemy Uczniom i ich Rodzicom za pracę i trud włożony

      w rozwój języka polskiego oraz kultywowanie tradycji polskich poza granicami naszego kraju.

      Życzymy wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z osiągniętych wyników

       

      zespół egzaminatorów do spraw

      edukacji wczesnoszkolnej i języka obcego nowożytnego

      Danuta Sobiegraj, Monika Bukowska, Anna Śnieżko i Mariusz Szpejewski.

    • Pozytywne Półkolonie lato 2020
     • Pozytywne Półkolonie lato 2020

     • Drodzy uczniowie i szanowni rodzice!

      Uznaliśmy, że obecny czas jest najlepszy na zaproponowanie dzieciom, aby wakacje spędziły na beztroskiej zabawie w towarzystwie koleżanek i kolegów.

      Z powodu znacznie zmniejszonej aktywności, która wynika z nietypowej dla nas wszystkich sytuacji, dzieci tęsknią za możliwością spędzenia czasu z rówieśnikami. 

      Dlatego przygotowaliśmy atrakcyjne cenowo półkolonie letnie, w terminie od 29 czerwca 2020 do 17 lipca 2020. Tydzień półkolonii w cenie 400 pln.

      Proponujemy, aby czas wolny spędzić, kreatywnie, artystycznie, aktywnie, sportowo, wśród zaangażowanych opiekunów. 

      Do wyboru jest 6 sposobów na niezapomniane wakacje:

      1.    Pozytywni artyści

      2.    Sportmaniacy

      3.    Taekwon-do

      4.    Piłka nożna

      5.    Tenis

      6.    Pozytywne wakacje w szkole

      SZCZEGÓŁOWA OFERTA PÓŁKOLONII - KLIK

      Warunkiem udziału w półkoloniach jest:

      - złożenie w sekretariacie szkoły prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku w nieprzekraczalnym terminie do 12 czerwca 2020r (piątek), z uwagi na obowiązek zgłoszenia wypoczynku do MEN termin jest ostateczny, nieakceptowana jest wersja elektroniczna przesłana na e-mail szkoły;

      - w przypadku wyboru płatnej półkolonii, dokonanie opłaty w sekretariacie szkoły.

      W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w półkoloniach rodzice lub opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są do pisemnego poinformowania organizatora najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu, co uprawnia do zwrotu 90% opłaty (warunkiem zwrotu jest posiadanie oryginału paragonu z kasy fiskalnej). Za nieobecność uczestnika lub rezygnację w trakcie trwania turnusu zwrot opłaty nie przysługuje.

      KARTY KWALIFIKACYJNE DO POBRANIA:

      POZYTYWNI ARTYŚCI - karta kwalifikacyjna

      TAEKWON-DO - karta kwalifikacyjna

      SPORTMANIACY - karta kwalifikacyjna

      PIŁKA NOŻNA - karta kwalifikacyjna

      TENIS - karta kwalifikacyjna

      POZYTYWNE WAKACJE W SZKOLE - karta kwalifikacyjna

    • Zdalny Dzień Dziecka w 5i
     • Zdalny Dzień Dziecka w 5i

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa 5i wybrała się na e-wycieczkę do Hiszpanii :-)

      W ramach ogólnopolskiego projektu Zaproś mnie na swoją lekcję klasę 5i z Pozytywnej Szkoły Podstawowej odwiedziła pani Karolina Fijołek – polonistka i podróżniczka ze Szkoły Podstawowej numer 6 w Gdyni.

      Połączyliśmy się z naszym gościem na lekcji wychowawczej. W aplikacji Cisco Webex pani Karolina opowiedziała nam o fascynującej podróży pielgrzyma do Santiago de Compostelli. Prezenterka była doskonale przygotowanaJ pokazała nam zdjęcia, mapy i prezentację.  W swojej opowieści podkreśliła rolę podróży w życiu człowieka. Opowiedziała o ciekawostkach i kulinariach Hiszpanii, zdradziła nam kilka szczegółów z życia pielgrzyma. Na koniec lekcji był czas na pytania i podsumowanie.

      To była wyjątkowa podróż on-line do Hiszpanii!

       

      Wychowawca

      Magdalena Aniśko.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci.

      Z tej okazji uczniowie przebywający na zajęciach w szkole uczestniczyli w wielu ciekawych grach zespołowych. Najwięcej radości sprawiła dzieciom trochę zapomniana zabawa - podchody.

      Wszyscy doskonale bawili się podczas wykonywania zadań, a w nagrodę otrzymali słodkie upominki.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      Małgorzata Braun, Adrianna Bielan, Daria Radzikowska, Anetta Marszałek

    • Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki
     • Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki

     • Drogie dzieci,

      Na Facebooku Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki https://www.facebook.com/StowarzyszeniePrzyjaciolDzielnicyKokoszki od 1 czerwca 2020 ukazuje się powieść przygodowo-kryminalna "Pierścień kurantów", którą napisała pani Katarzyna Wasilkowska.

      Autorka proponuje Wam zabawę w budowanie tej historii - możecie przesyłać do nas na adres StowarzyszenieKokoszki@gmail.com swoje wyobrażenie dalszego przebiegu zdarzeń. Powieść będzie ukazywała się na naszej stronie facebookowej dwa razy w tygodniu w czerwcu i lipcu.

      Poza tym Biblioteka Kokoszki bibliotekakokoszki@wbpg.org.pl zbiera Wasze rysunki oparte na tej powieści i planuje zrobić z nich filmik, który również będzie opublikowany w internecie.Dla autorów najciekawszych propozycji treści powieści i najlepszych rysunków przewidujemy nagrody.

      Tak więc do dzieła młodzi TWÓRCY. Czekamy na Wasze prace.

    • Wyniki konkursu "Od szkolniaka do żaka" oraz Pomorska Liga Zadaniowa
     • Wyniki konkursu "Od szkolniaka do żaka" oraz Pomorska Liga Zadaniowa

     • Wyniki konkursu "Od szkolniaka do żaka" oraz Pomorska Liga Zadaniowa!

      W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną finał konkurs „Od szkolniaka do żaka” nie odbył się.

      Laureaci zostali wyłonieni na podstawie dwóch pierwszych etapów.

      W konkursie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.

      Laureaci

      Dąbek Aleksander

      Szczygieł Karol

      III miejsca

      Bogdanowicz Adam

      Wyróżnienie

      Jarosiński Konstanty

      Pomorska Liga Zadaniowa

      Karol Szczygieł jako jedyny uczeń klasy VI

      osiągnął tytuł Finalisty z Matematyki

      w konkursie przeznaczonym dla klas VII i VIII.

      Gratulujemy

      Zespół matematyków

    • Z okazji Dnia Dziecka..
     • Z okazji Dnia Dziecka..

     • Drodzy Uczniowie!

      Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i  fascynujących przygód, które pozwalają odkrywać tajemnice i zagadki otaczającego nas świata, a przede wszystkim uwierzyć w nieograniczone możliwości Waszej wyobraźni i pomysłowości. Podejmujcie nowe wyzwania i odnoście sukcesy, odkrywajcie możliwości rozwijania swoich pasji i uzdolnień. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i najważniejszy.

      Czekamy na Was z utęsknieniem!

      Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne

    • Zakończenie zmagań Pozytywnych Matematyków w Pomorskich Meczach Matematycznych
     • Zakończenie zmagań Pozytywnych Matematyków w Pomorskich Meczach Matematycznych

     • Z uwagi na fakt zaistniałej sytuacji epidemicznej w kraju Pomorskie Mecze Matematyczne zostały zakończone na 1/8 finału. Jest to ogromny sukces naszych uczniów - zarówno młodzików jak i juniorów, ponieważ dostaliśmy się do ćwierćfinałów. Planujemy w przyszłym roku szkolnym ponownie wystartować w tych zawodach ze zdwojoną siłą i wdrapać się na szczyt wiedzy matematycznej. Należą się ogromne podziękowania dla uczniów, którzy z determinacją i zaangażowaniem brali udział w Meczach. 

      Oto skład zespołów w PMM:

      Młodzicy

      Szczygieł Karol kl. 6C

      Odya Mateusz kl. 6C

      Stawiany Aleksander kl. 6D

      Pabisz Wiktor kl. 6E

      Wrzesiński Mikołaj kl. 6E

      Kozikowski Jakub kl. 6E

      Cesarz Paulina kl. 6F

      Nadolny Aleksander kl. 6F

      Wieczorek Adrian kl. 6C

      Pacyńska Pola kl. 6E

      Wardencki Filip kl. 6F

      Leszkowska Paulina kl. 6E

      Juniorzy

      Zwolińska Marta kl. 8D

      Westphal Maja kl. 8D

      Łysiak Michał kl. 8B

      Bułat Julia kl. 7C

      Sobolewski Maksymilian kl. 7C

      Bohdziewicz Eryk kl. 7E

      Bohdziewicz Olaf kl. 7E

      Piotrowski Jan kl. 7E

      Duzowska Martyna kl. 8B

      Jachimowska Julia kl. 8B

      Opala Agata kl. 7C

      Rusin Maria kl. 7C

      Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Zespołowi Matematyków za organizację i wsparcie merytoryczne. 

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl