• Szanowni Państwo! 

     • Szanowni Państwo! 

      Za wschodnią granicą naszego kraju wybuchła wojna. Rosja zaatakowała naszego sąsiada Ukrainę. Jesteśmy świadkami bestialskiego przejawu agresji, końca pokoju na naszym kontynencie. W obliczu tych wydarzeń, nie tylko wyrażamy swój moralny sprzeciw, wobec tych działań, ale chcemy solidaryzować się z całym Narodem Ukraińskim. 

      Wielu obywateli Ukrainy, żyje na co dzień wśród nas. Pracują z nami, ich dzieci uczęszczają do naszych żłobków, przedszkoli i szkół, zaś ich bliscy pozostają w Ojczyźnie dotkniętej dziś wojną. 

      W obliczu tych okoliczności, prosimy Was wszystkich - naszych Współpracowników, Rodziców, Opiekunów oraz bliskich dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych placówek o empatię, zrozumienie oraz codzienne wsparcie będących wśród nas obywateli Ukrainy. 

      Polacy wielokrotnie w obliczu różnych okoliczności historycznych doświadczaliśmy wsparcia. Dziś żyjemy w wolnym, demokratycznym i dostatnim kraju. Okażmy się wrażliwi i nieobojętni, niech nasza postawa będzie realnym działaniem na rzecz pokoju wobec toczącej się wojny. 

       

      Zarząd Pozytywnych Inicjatyw

     • Walentynki w 7c

     • W tym roku Walentynki wypadają w naszym województwie w czasie ferii. Jednak klasa VIIc poczuła ich klimat już parę dni szybciej.

      Uczniowie tworzyli piękne, czerwone serca ze słynnymi cytatami i mądrymi myślami na temat przyjaźni, miłości i dobroci.

      Korzystając z okazji życzymy wszystkim miłego Dnia Świętego Walentego oraz żeby pamiętali, że "Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent lecz także ustawiczna praca".

       

     • PRZEPISUJEMY TOLKIENA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KALIGRAFICZNY

     • Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu kaligraficznego Przepisujemy Tolkiena, przypadło nam w udziale przepisanie fragmentu Władcy pierścieni

      Akcja została zorganizowana z okazji 130. urodzin autora przez Bibliotekę Publiczną m. st. Warszawy w Dzielnicy Wawer. Celem akcji było przepisanie pięknym, starannym pismem fragmentu dzieła Tolkiena. Martyna Knizicka i Aneta Zielińska z klasy 7i podjęły się wykonania tego zadania. Uczennice przepisywały fragment Władcy pierścieni.

      Wszystkie przepisane ręcznie fragmenty będą tworzyły jedno wielkie dzieło. Ponad 13 tysięcy osób przepisywało książki Tolkiena ! A Władca pierścieni liczył ok. 2050 kaligraficznie zapisanych stron.

      Dlaczego warto pisać ręcznie? Kaligrafia poprawia koncentrację, uspokaja i pomaga w ćwiczeniach sprawności  grafomotorycznej ręki. Każdy może ładnie pisać.

       

      Koordynator

      Magdalena Aniśko

     • Układ słoneczny

     • Uczniowie klas 3A i 3B w ramach  pracy domowej o charakterze interdyscyplinarnym, otrzymali za zadanie wykonać układ słoneczny.

      Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli -  pomysłowości nie było końca. Twórczo wykorzystali najróżniejsze materiały,  takie jak styropian, karton, słodkości, a nawet lampki elektryczne. Prace powstawały zespołowo oraz indywidualnie. W czasie wykonywania prac trzecioklasiści mogli pogłębić wiadomości na temat budowy naszego układu słonecznego, który od zawsze ciekawił i przyciągał. Jeżeli chcecie zobaczyć na żywo te fantastyczne prace to zapraszamy na naszą kosmiczną wystawę, obok sali 111.

       

      Anna Cywińska i Dorota Maryńczak

     • Bezpieczne ferie na wesoło

     • Zdalne nauczanie. Nowe narzędzia - nowe możliwości.

      W dniu 09.02.2022r. na zajęciach z wychowawcą w klasie 7C przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii, a potem tworzyliśmy memy na ten temat z użyciem tablicy Whiteboard.fi. Efektami naszej pracy pragniemy się podzielić, choćby dla wywołania uśmiechu.

      Wszystkim życzymy miłych i nieco mniej “zdalnych”, wesołych i bezpiecznych ferii.

     • Pozytywna gra dla WOŚP!

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji organizowanej przez Pozytywną Szkołę Podstawową. 

      Wolontariuszom zbierającym do puszek i tym, którzy te puszki napełniali oraz osobom, które przeznaczyły na aukcję ciekawe rzeczy i własne usługi: rodzicom, nauczycielom, zaprzyjaźnionym sportowcom i artystom oraz tym, którym pomaganie nie jest obce. 

      Dzięki Wspólnemu zaangażowaniu udało  się nam zebrać ponad 18000 zł.

      Razem możemy więcej!

     • Dzień Liczby π - 14 marca 2022 r.

     • Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

      zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym "Zagadki matematyczno-logiczne" prezentacja multimedialna dla klas IV – VIII.

      Termin oddania do poniedziałku 14 marca 2022 r.

      Prace należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: d.kaczmarczyk@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Prezentacja powinna zawierać do 12 slajdów. Na kolejnych slajdach należy umieścić zagadki matematyczne lub logiczne – każda zagadka powinna zawierać odpowiedzi do wyboru, a po kliknięciu powinna zostać wyróżniona odpowiedź prawidłowa.

      Pod uwagę będą brane: jakość zagadek oraz estetyka kolejnych slajdów (czytelność, dobór czcionki, kolorystyka). Dopuszcza się wykonanie pracy w dwuosobowym zespole. Na pierwszym slajdzie należy zamieścić imiona i nazwiska autorów oraz klasę, a na ostatnim wykaz źródeł, z których skorzystano przy tworzeniu pracy.

      Zespół matematyków

     • Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim „Listen up”

     • Drodzy uczniowie klas 3-6, zapraszamy Was do udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim „Listen up”. 

      Konkurs przeznaczony jest dla dwóch grup wiekowych:

      - dla uczniów kl. 3 i 4 SP

      - dla uczniów kl. 5 i 6 SP

      Udział jest indywidualny. Czas prezentacji utworu nie może przekraczać 2 minut i nie może być krótszy niż 1 minuta. Każdy z uczestników przygotowuje jeden wiersz do wygłoszenia z pamięci. Dobór repertuaru powinien być odpowiedni do wieku uczestnika. Prezentacje recytatorskie mogą być wzbogacone o środki teatralne, np. element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny. Konkurs jest trzyetapowy. ETAP I – etap szkolny. Każda szkoła przeprowadza eliminacje szkolne we własnym zakresie i wyłania max. 5 uczniów (odrębnie w kl. 3-4 i kl. 5-6), którzy będą reprezentowali szkołę w etapie II.

      Termin Etapu I zostanie podany do dnia 11.02.2022 roku.  

      Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do nauczycieli języka angielskiego do dnia 10.02.2022 lub na e-mail m.mallon@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl 

      Regulamin konkursu 

       

      Propozycje wierszy znajdują się pod linkami:

      https://childrens.poetryarchive.org/

      https://www.poetry4kids.com/poems/

      Zespół anglistów

     • RUSZA SZKOLNY KLUB SPORTOWY!

     • Od 28.02 rusza Szkolny Klub Sportowy w Pozytywnej Szkole Podstawowej.  

      SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Zajęcia odbywać się będą w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, we wtorki i środy 15:25-16:25, w grupach 15-osobowych. Zajęcia są darmowe. O przyjęciu na zajęcia SKS decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia do wyboru: 

      • Piłka ręczna ( klasy 5-7 )
      • Piłka siatkowa ( klasy 4-7 )
      • Wspinaczka ( klasy 4-7 )

      Formularz zgłoszenia

      Termin składania zgłoszeń 25.02.

      Wszelkie informacje można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego lub pod adresem:

       d.jastrzebski@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

       s.neitsch@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

       p.klimek@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

     • Teatrzyk kamishibai na lekcji kaszubskiego

     • 31 stycznia 2022r uczniowie uczący się w klasach pierwszych naszej szkoły mieli okazję poznać legendy kaszubskie za pomocą teatrzyka kamishibai.

      Na lekcje gościnnie z teatrzykiem przybyła Pani Dagmara, bibliotekarka z biblioteki "Kokoszki". Dzieci wraz z Treflikami poznały legendę powstania Kaszub, Stolemow. Dowiedzieli się też kilku ciekawych informacji min o ludowych instrumentach muzycznych i o hafcie kaszubskim. Zajęcia zwieczyla zabawa w memory ( wzór kaszubski ). Zaś na pamiątkę uczestnicy otrzymali naklejki ze wzorem kaszubskim.

      Dziękujemy

      Karolina Sawicka-Błażejewska nauczycielka języka kaszubskiego wraz z uczniami 

     • Walentynki w PSP!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! 

      W tym roku Walentynki przypadają na okres ferii zimowych ale mimo to będziemy obchodzić ten przemiły dzień, w którym możemy powiedzieć osobom, które lubimy jak bardzo są dla nas ważne.

      Umożliwi Wam to nasza walentynkowa poczta, która w tym roku wyjątkowo działać będzie w dwóch terminach. Uczniowie klas 0-IV mogą wrzucać kartki dla bliskich w dniach od 7 do 9 lutego do walentynkowej skrzynki, która będzie stała przy wejściu do szkoły. Uczniowie klas V-VIII będą mogli z niej skorzystać po feriach w dniach 28 luty - 2 marca (jeśli nie zostanie przedłużona nauka zdalna).

      Proszę pamiętać o starannym zaadresowaniu kartki - jeśli nie będziemy w stanie odczytać adresata to nie zostanie ona do niego dostarczona. Uczniów klas młodszych zapraszamy również do kawiarenki walentynkowej, gdzie będzie można kupić różne słodkości oraz wziąć udział w loterii fantowej, która odbędzie się w piątek 11 lutego. 

      Samorząd Uczniowski

     • Wojewódzki konkurs informatyczny

     • Z ogromną radością informujemy, że  uczniowie naszej szkoły:

      Adam Bogdanowicz,

      Kuba Kuczyński,

      Konrad Siciński,

      zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursu informatycznego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022.

      Gratulujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom, którzy zajęli bardzo wysokie miejsca w poszczególnych etapach konkursu, a za Was Kochani trzymamy mocno kciuki już 7 marca.

      Pamiętajcie już jesteście Zwycięzcami.

      Z wyrazami uznania,

      zespół informatyczny

     • Jadalnia szkolna

     • Od 1 marca, zgodnie z pkt II ppkt 10 Regulaminu Jadalni Szkolnej, zmianie ulegnie ppkt 1 i 7 pkt II.

      Zmiany dotyczą cen posiłków. 

      Regulamin w nowym brzmieniu:

      "...1. W ramach karnetu przy odgórnej opłacie za minimum 5 posiłków koszt posiłków będzie wynosił:

      a) zestaw obiadowy ZGD: zupa + danie główne + deser = 7,50

      b) zestaw obiadowy ZG: zupa + danie główne = 7,00

      c) zestaw obiadowy GD: danie główne + deser = 7,00

      7.Wykupienie zestawu obiadowego w wybranie dniu miesiąca wg cennika:

      a) zestaw obiadowy ZGD: zupa + danie główne + deser = 8,50

      b) zestaw obiadowy ZG: zupa + danie główne = 8,00

      c) zestaw obiadowy GD: danie główne + deser = 8,00..."

       

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl