• 29 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Finał z głową! Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29 Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia.

      W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, częściowo zamknięte szkoły i inne niesprzyjające warunki była zgodnie z wcześniejszym komunikatem uruchomiona wyłącznie rekrutacja indywidualna wolontariuszy - co oznacza, że zgłoszenia od szkół nie były przyjmowane. Chętni wolontariusze zgłaszali się samodzielnie. 

      Zachęcamy zatem Sympatyków włączyć się w 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i indywidualnie wesprzeć tę akcję. Podczas Finału można przekazywać datki używając terminala, szybkiego przelewu wspieraj WOŚP czy też samodzielnie wystawiając aukcję na portalu aukcje.wosp.org.pl

     • Funkcjonowanie szkoły od 1 lutego

     • Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania Pozytywnej Szkoły Podstawowej - najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, klasy 4-8 mają nadal naukę zdalną.

      W planie lekcji od 1 lutego powróci przedmiot konsultacje dla uczniów klas ósmych, które mogę odbywać się na terenie szkoły.

     • Pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysie psychicznym

     • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

      Za nami bardzo interesujące spotkanie z Małgorzatą Łubą psycholożką i psychoterapeutką, która ma niebywały talent mówienia o rzeczach ważnych i trudnych w obrazowy i prosty sposób przystępny dla każdego. Jej wiedza i doświadczenie w obszarze wspierania młodzieży i osób dorosłych  przeżywających kryzys psychiczny są bezcenne. Zapraszam Państwa do obejrzenia nagrania webinaru i zapoznania się z materiałem przekazanym przez prelegentkę. 

      Dziękuję wszystkim za obecność oraz zaangażowanie, a szczególnie Instytutowi Edukacji Pozytywnej za wsparcie i zorganizowanie webinaru. 

      PIERWSZA POMOC EMOCJONALNA - DO POBRANIA

      link do webinaru: 

      https://drive.google.com/file/d/1ujWIR0uNUjCrfUXjpTACl35kjcQiQLRA/view

     • Rekrutacja 2021

     • Rekrutacja rozpocznie się 01 marca 2021 r. o godzinie 12.00 i będzie odbywać się poprzez stronę https://naborp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk. Przed tym dniem nie można zalogować się do powyższego systemu.

      Rekrutacja do naszej szkoły jest prowadzona według zasad zaakceptowanych przez wszystkie publiczne szkoły podstawowe, które prowadzą swoją działalność na terenie Miasta Gdańsk. Na złożenie wniosku rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego rodzice mają czas do 12 marca, do godziny 16.00.

      O przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego nie decyduje kolejność zgłoszeń. W rekrutacji do oddziału przedszkolnego rodzice deklarują wybór maksymalnie 5 placówek, które działają na terenie miasta.

      Wolę nauki dziecka w szkole obwodowej, wystarczy potwierdzić za pomocą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej, następnie wydrukować zgłoszenie i złożyć w szkole obwodowej. Natomiast w przypadku chęci nauczania w szkole podstawowej poza obwodem Pozytywnej Szkoły Podstawowej należy przejść rekrutację internetową. W takim przypadku można wskazać kilka szkół wyboru, a wydrukowany wniosek rekrutacyjny zanieść do szkoły pierwszego wyboru.

     • Mikołaje z klasy 6i

     • Wszyscy wiemy jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. 

      Klasa 6i wraz z rodzicami corocznie pomaga od serca dla serca.

      Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji charytatywnej Fundacji Hospicyjnej im. ks. E. Dudkiewicza "Mikołaje Łączcie się!". Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc dzieciom, które potrzebowały naszego wsparcia. 

      Naszą klasową tradycją było przygotowywanie (z pomocą rodziców) i pakowanie świątecznych podarunków. Niestety, pandemia zmieniła tę formę, ale nie zniszczyła naszego zaangażowania. W związku z tym, wspomogliśmy podopiecznych fundacji poprzez zakup karty podarunkowej. 

       

      Wychowawca

      Magdalena Aniśko

     • Wyniki 4 testu Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla najmłodszych

     • "SPOTKACIE NOWYCH PRZYJACIÓŁ"
      Uczniowie klas 1-3 pisali test z lektury - "Wilczek" Katarzyny Ryrych.

      Najlepiej poradzili sobie :
      Klasa 1
      Natalia Kostrzewska kl 1C - 20 / 21 pkt
      Kinga Kujawska kl 1B - 8/21 pkt
      Teador Tykhanskyy  kl 1C - 8/21pkt
      Klasy 2
      Paweł Starzak kl 2E - 20/21 pkt
      Lena Woźniak kl 2B - 17/21 pkt
      Zofia Jankowska kl 2D, Tymon Gort kl 2B - 16/21 pkt
      Klasy 3
      Hubert Gumuła kl 3C - 17/21 pkt
      Hanna Kowalewska kl 3A - 16/21 pkt
      Karol Cierpikowski kl 3C, Kamil Wieczorek kl 3C - 15/21 pkt
      Gratulujemy!
      Przypominam, że lektura czytana w styczniu to: „Filip, lis i magia słów” Elżbiety Zubrzyckiej. Test odbędzie się według terminarza na początku lutego. 
      Koordynatorzy konkursu: 
      mgr Anna Kowalczyk, mgr Anna Graban

     • Sukces Naszej Wielkiej Piątki w konkursie przedmiotowym z informatyki. Etap szkolny za Nami.

     • Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

      Szanowni Rodzice,

      Z wielką radością i dumą informujemy, że Uczennica i Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo   wysokie wyniki w konkursie przedmiotowym z informatyki na etapie szkolnym.

      A oto Oni:

       Bogdanowicz Adam

       Dembek Maciej 
       Siciński Konrad
       
       Sobolewski Maksymilian
       
       Żochowska Wiktoria

      Życzymy Wam Kochani  dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

      Z wyrazami uznania,

      zespół informatyczny

     • Sukcesy naszych Chemików

     • Zakończył się Powiatowy etap Pomorskiej Ligii Zadaniowej z chemii Zdolni z Pomorza. Gratulujemy naszym uczniom, którzy się wcześniej do niego zakwalifikowali i zmierzyli z konkursowymi zadaniami. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Jakub Moraczewski z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy Kubie i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

     • Zapraszamy na webinar

     • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

      W ramach wsparcia emocjonalnego w trudnym dla Naszej społeczności czasie wraz z Instytutem Edukacji Pozytywnej zapraszamy Was na webinar “Pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysach psychicznych uczniów”.

      Webinar odbędzie się 28 stycznia w godzinach 17.00 - 19.30 za pośrednictwem platformy Zoom. Poprowadzi je psycholog Małgorzata Łuba, która jest m.in członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, współzałożycielką nieformalnego Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom i Bliskim Samobójców "Tabu". Program szkolenia obejmuje przedstawienie wybranych zagrożeń dla emocji i psychiki młodych osób (charakterystyka, rozpowszechnianie i rozpoznawanie depresji, samouszkodzeń i zachowań samobójczych) oraz zasady postępowania (od obserwacji, poprzez nawiązanie kontaktu i ocenę bezpieczeństwa, po budowanie współpracy z opiekunami i poszukiwanie wsparcia w szkole i poza nią). 

      Z powodu ograniczeń, liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane proszę o przesłanie informacji poprzez Librusa do Pani pedagog Agnieszki Kornackiej lub na adres e-mail: a.kornacka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl.

      Webinar zostanie nagrany i udostępniony w późniejszym terminie na naszej stronie.

     • Półkolonie zimowe

     • Czas półkolonii był dla dzieci okazją do spotkania po długich tygodniach spędzonych w domu, wspólnych zabaw, integracji.

      Każdego dnia dzieci miały okazję samodzielnie przygotowywać posiłki, bawić się i ćwiczyć swoją sprawność pod okiem trenerów, uczyć się programować i poznawać tajniki robotyki, wykonywać prace plastyczne, doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas.

     • Organizacja nauki po feriach

     • Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas 4-8 nadal będą się uczyć zdalnie. Przedstawiam szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły.

      Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole ze zmienionym planem lekcji. Oddziały 1-3 wracają do palnu lekcji, który obowiazywał przed 30 listopada.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć (do 31 stycznia br.) w oddziałach 4-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o realizowanie zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w pracowni komputerowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco.

      Nauczyciele do 22 stycznia wystawią oceny śródroczne. W sobotę 16 stycznia zostanie opublikowany plan lekcji, który będzie obowiązywał od 18 stycznia.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • XIV EDYCJA Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words

     • Festiwal More Than Words organizowany przez II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku zaprasza do udziału młodzież z klas 4 - 8, z terenu Trójmiasta i województwa Pomorskiego.

      Uczestnicy Festiwalu nie tylko odtwarzają utwory znane z mediów. Niektórzy z nich piszą własne wiersze, komponują piosenki i śpiewają przy własnym akompaniamencie gitary, fortepianu lub ukulele. Inni występują ze swoim zespołem.

      Festiwal znajduje się w kalendarzu imprez Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz na kuratoryjnej liście zawodów wiedzy i konkursów artystycznych, których laury uprawniają do dodatkowych punktów na świadectwie ósmoklasisty.

      Zgłoszenia swojej kandydatury do konkursu proszę przesłać do 01.02.2021r. na adres email: e.moroz@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl.

      Szczegółowy regulamin konkursu: http://sto2.com.pl/ oraz w poniższym załączniku.
      REGULAMIN

       

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Szkolny koordynator konkursu,

      Ewa Moroz

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • Nowy rok, nowe wyzwania, nowe obowiązki..., ale i nowe sukcesy!
      Składamy serdeczne gratulacje trójce naszych uczniów:
       

      Aleksander Dąbek 8a,

      Jan Piotrowski 8e,

      Gabriel Szporko 8d,

      którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimipiady Matematycznej Juniorów.

      Trzymamy kciuki i życzymy uzyskania tytułu finalisty!

      Zespół matematyków

     • III Bieg Anioła

     • Jak można pomagać? Sposobów na pomaganie jest mnóstwo. Klasa 3a postanowiła nie tylko dołączyć się do szkolnej akcji przygotowując kartki dla seniorów z Domu Kalina oraz piekąc pyszny sernik, ale wraz ze swoimi bliskimi wzięła udział w III BIEGU ANIOŁA.

      W tym roku odbył się on w nowej - wirtualnej formie. Bieg Anioła - oprócz dobrej zabawy, wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu, a także integracji - ma pomóc podopiecznym Hospicjum "Pomorze Dzieciom" - pieniądze z kupionych pakietów startowych są wsparciem dla placówki. Trasę min 2 km można było pokonać w dowolny sposób - rowerem, na rolkach, biegając, a nawet przepływając. Bieg ma jeszcze jeden ważny cel - promowanie idei hospicyjnej. Impreza pokazuje, że osoby zdrowe, w pełni sił, mogą swoje zdrowie i siłę poprzez zaangażowanie w inicjatywę, ofiarować tym, którzy zmagają się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w biegu za rok.

     • Pierwszy tydzień półkolonii już za nami!

     • Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach podczas których mieli okazję wykonać różne przyrodnicze doświadczenia m.in. symulację ruchomych piasków – ciecz. Nienewtonowską czy zaobserwować siły kapilarne za pomocą rozkwitających kwiatów na wodzie.

      Uczestnicy warsztatów bawili się świetnie co możemy zaobserwować na poniższych zdjęciach.

      Aktualnie trwa kolejny tydzień półkolonii – Uczestnikom życzymy udanej zabawy! :) 

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl