• Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki

     • Małymi krokami wracamy do normalności!

      Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas 1-3, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. w okresie od 17 do 28 maja w klasach 4-8 będzie nauczanie hybrydowe. Od 31 maja br. szkoła będą funkcjonowała w trybie stacjonarnym.

      Szczegóły organizacji w zarządzeniu dyrektora w plikach szkoły.

     • Już 4 maja rozpoczynamy rowerową zabawę!

     • Od najbliższego wtorku teren przyszkolny po raz kolejny zapełni się rowerami i hulajnogami! 
      Od 4 do 24 maja Uczniowie będą przyjeżdżać do Szkoły rowerami, hulajnogami, na rolkach, na deskorolkach, itp. 

      Uczniowie klas 4-8 do czasu trwania zdalnej edukacji będą brać również udział w zabawie, a za aktywne podróże będzie uznawać się przejazdy środkami aktywności mobilnej do dowolnego celu, które trwają minimum 30 minut.

      Drodzy Rodzice, pamiętajcie o sprawdzeniu stanu technicznego sprzętu swoich Pociech!

      Uczennice klas 7d i 7e przygotowały interaktywne plakaty, w których podpowiadają jak przygotować się do Rowerowego Maja oraz w jaki sposób bezpiecznie przemieszczać się w ruchu drogowym. Zachęcamy wszystkich Uczniów do zapoznania się z nimi!

      Więcej informacji o Kampanii na stronie: https://rowerowymaj.eu/

      Szkolni Koordynatorzy,

      Agata Przybyłowska, Katarzyna Zapart i Mateusz Ptaszyński

     • Konkurs fizyczny

     •  

      WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

      Z radością informujemy o sukcesie najlepszych uczniów.

      Maksymilian Sobolewski z klasy 8c uzyskał tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, a Julia Bułat z klasy 8c uzyskała  tytuł Finalistki w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym.

      Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

     • Konkurs matematyczny

     • Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

      Karol Szczygieł z klasy 7c i Maksymilian Sobolewski z klasy 8c uzyskali tytuł finalisty w wojewódzkim konkursie matematycznym.

      Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

     • Laureaci i Finaliści Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego

     • Z wielką radością informujemy że nasza uczennica Wiktoria Żochowska i nasz uczeń Adam Bogdanowicz uzyskali zaszczytne tytuły Laureatów Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021, uzyskując tym samym wysokie wyniki, co pozwoliło naszym podopiecznym znaleźć się w czołówce Najlepszych z Najlepszych.

      Z wielką radością i wzruszeniem informujemy, że nasi uczniowie Konrad Siciński i Maksymilian Sobolewski uzyskali zaszczytne tytuły finalistów konkursu.

      Z wielką radością gratulujemy wszystkim Uczestnikom, którzy dotarli do finału konkursu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłości.

      Laureatom życzymy, aby nauka była dla Nich niekończącą się życiową przygodą, dającą wiele szczęścia, radości jak i wyznaczającą upragniony cel.

      Szczególne podziękowania składamy Rodzicom i gratulujemy Wspaniałych Pociech oraz życzymy wiele radości i satysfakcji z ich dalszych sukcesów.

      Z wyrazami uznania oraz z podziękowaniami za źródło zawodowej satysfakcji,

      zespół informatyczny

     • Podziękowanie

     • Drodzy Rodzice, drogie Uczennice,

      W miniony weekend zakończyliśmy pierwszy etap badań w ramach projektu naukowego Wydajność nerwowo-mięśniowa oraz poziom sprawności specjalnej młodych tenisistek w rocznym cyklu treningowym. 

      Dziewczęta z Pozytywnej Szkoły Podstawowej zostały zaproszone do współpracy jako grupa kontrolna, nadmienię, że jako jedyna szkoła z Trójmiasta.

      Serdecznie dziękuję za udział w badaniach przeprowadzonych na gdańskiej AWF. 

      Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa stanęła na wysokości zadania. W sumie udział w badaniach wzięły, aż 33 dziewczynki z Naszej Szkoły.

      Otrzymane wyniki będą poddane wnikliwej analizie i posłużą do poszerzenia dotychczasowej wiedzy w wielu zakresach.

      Dziękuję za Wasze zaangażowanie, współpracę i poświęcony czas.

      Członek zespołu badawczego
      Katarzyna Zapart

     • Werdykt 14 festiwalu „MORE THAN WORDS”

     • Zwycięzcami III etapu finału wojewódzkiego, którzy otrzymali tytuł Laureata są następujący uczniowie z naszej szkoły:

      Kategoria piosenka: soliści

      Antonina Kostrzewska z kl. 5b – 2 miejsce
      Jakub Moraczewski z kl. 8b – 3 miejsce

      Dyplomy Laureatów rozesłane będą drogą elektroniczną na wskazane adresy e-mail. Tą drogą proszę też oczekiwać dalszych informacji dotyczących tegorocznej edycji Festiwalu More Than Words.

      Serdeczne gratulacje!

      Ewa Moroz
      Szkolny Koordynator Konkursu

     • Punkt wydawania pakietów rejestracyjnych DKMS w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

      Wciąż szukamy bliźniaka genetycznego dla naszej Milenki. Postanowiliśmy zorganizować we wtorek 27 kwietnia w naszej szkole Punkt wydawania pakietów rejestracyjnych DKMS, który będzie czynny od 8.00 do 16.50 (przy głównym wejściu do szkoły). W tym czasie, osoby zainteresowane, będą mogły odebrać kopertę z pakietem do samodzielnego pobrania. Szczegółowych informacji udzielimy na miejscu. Ilość pakietów jest ograniczona. 

      Serdecznie Was zapraszamy!

      Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej 

     • Podziel się dobrem, ono zawsze wraca!

     • Niedziela 18 kwietnia to był wyjątkowy dzień. Spotkaliśmy się prawie całą klasą na plaży na Górkach Zachodnich. Prawie całą...ponieważ, od czwartej klasy brakuje Milenki.

       Musiała uczyć się inwidualnie w domu, ponieważ choruje na białaczkę. Celem naszego spotkania było nakręcenie filmiku promującego oddawanie szpiku. Chcieliśmy uświadomić ludziom jak ważna jest ich pomoc i jak trudno jest znaleźć genetycznego bliźniaka dla Mileny oraz dla  wielu innych chorujących dzieci. A przecież tak niewiele trzeba, by uratować czyjeś życie. Dlatego zachęcamy WSZYSTKICH dorosłych do zgłaszania się do fundacji DKMS i rejestrowania się jako potencjalnego dawcy szpiku. 

      https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/milenka-walczy-z-bialaczka

       Dlatego nie zwlekaj i...        

                "PODZIEL SIE DOBREM.

                 ono ZAWSZE wraca!"

      W imieniu klasy 6h

      Natalia Płoska

     • Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia obchodzony był "Dzień Książki i Praw Autorskich". Niestety pandemia nie pozwoliła przeprowadzić z tej okazji akcji "Babeczki za książeczki',ale klasa VIc i tak uczciła ten dzień.

      Z tej okazji uczniowie klasy VIc wraz z paniami postanowili zrobić sobie zdjęcie tzw.sleeveface. Zdjęcia te polegają na tym aby "ubrać się w książkę". Książka powinna być przedstawiona jako część ciała np. noga, włosy itp.

      Zabawa była przednia a tu przedstawiamy kilka propozycji.

      Joanna Błędzka

      Iwona Hoffmann

     • Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy

     • Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie z klas 1-3 będą mieli zajęcia hybrydowo, pozostali uczniowie jak dotychczas zdalnie!

      To plan na kolejny tydzień, do 30 kwietnia. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy pod koniec kwietnia.

      Szczegółowe informacje w zarządzeniu dyrektora.

     • Dzień Ziemi - 22 kwietnia

     • Co roku 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W 2021 r. przebiega on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, co ma szczególną wymowę w dobie pandemii.

      Obchody Dnia Ziemi mają na celu zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na to, że o NASZĄ planetę może i powinien dbać każdy z NAS. Oprócz konkretnych działań na rzecz najbliższego środowiska - sprzątania okolicy, sadzenia drzew itp., równie ważne jest szerzenie wiedzy na temat Ziemi, niebezpieczeństw, które jej zagrażają, a także metod dbania o nią.

      W czasie zdalnej edukacji Uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej postanowili zaprosić Was do swoich domów i na swoje podwórka, by podzielić się wskazówkami, jak każdego dnia, małymi kroczkami, każdy z NAS może dbać o NASZĄ wyjątkową planetę.

      Zapraszamy!

      PS. Podziel się swoimi pomysłami na to, jak „Przywrócić NASZĄ Ziemię”, w komentarzach na szkolnym Facebooku.

      Może w ten sposób zainspirujesz kogoś do działań na rzecz naszego wspólnego dobra!

       

      Agnieszka Marszałkowska
      Violetta Zarzycka

     • Sadzenie drzew w ramach obchodów Dnia Ziemi

     • W ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci z oddziałów przedszkolnych, pod czujnym okiem pana Macieja, posadziły drzewka na szkolnym patio. Pan Maciej przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat prawidłowego sadzenia i pielęgnacji drzew, natomiast panie nauczycielki przypomniały, że s adzenie drzew jest jednym z najpiękniejszych elementów ochrony środowiska. 

     • Dni Otwarte Centrum Nauczania Domowego

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      Centrum Nauczania Domowego w dniach 19-26 kwietnia organizuje Dni Otwarte.W tym czasie każdy uczestnik będzie miał okazję sprawdzenia jak wygląda Platforma Nauczania Domowego oraz zajęcia on-line organizowane dla uczniów w edukacji domowej. Przygotowano również szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców. Szczegóły znajdują się tutaj.
       

      Webinar “Wykorzystanie nowoczesnych środków dydaktycznych w nauczaniu domowym” poprowadzi nauczycielka naszej szkoły pani Marta Mallon. Nasza szkoła jest szkołą partnerską Centrum Nauczania Domowego i od wielu lat prowadzi i wspiera uczniów w nauczaniu domowym.

     • Zerówki wracają do szkoły

     • Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają oddziały przedszkolne​​​​​​​

      Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół zostają przedłużone do 25 kwietnia.

     • Pomożesz? Masz to w genach!

     • Uczennica szóstej klasy naszej szkoły potrzebuje wsparcia. Kilka dni temu podczas kontrolnych badań okazało się, że u Mileny nastąpił nawrót choroby nowotworowej krwi. Dziś już wiadomo, że jedyną szansą na powrót Mileny do zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

      Jak możesz pomóc Milenie?

      Wystarczy, że zapiszesz się do bazy Fundacji DKMS jako potencjalny Dawca szpiku. Dla Nas to tylko chwila, a dla Mileny i innych chorych to może być całe życie.

      Podaruj Milenie szansę na powrót do zdrowia! Zarejestruj się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS - wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz

      Otrzymasz bezpłatną przesyłkę z zestawem do samodzielnego pobrania próbki. Włącz w pomaganie swoją rodzinę lub znajomych. Najlepiej jednych i drugich!

      Prosimy Was o rozesłanie tej informacji

      https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/milenka-walczy-z-bialaczka

     • Światowy Dzień Zdrowia

     • 7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzien Zdrowia. W Polsce dodatkowo jest Dniem Pracowników Służby zdrowia. 

      Z tej okazji dzieci z klas 0b, 1b, 1d oraz 1e  wspólnie z wychowawcami rozmawiały na ten temat. W ramach zajęć powstały piekne laurki, których skany trafiły do bohaterów, którzy codziennie poświęcają się dla drugiego człowieka. Ogromne "DZIĘKUJĘ" przekazujemy lekarzom, pielęgniarkom, salowym, laborantom i całemu personelowi służby zdrowia.

     • Chemicy jadą do Krakowa na finały

     • Z radością informujemy, że nasi uczniowie Nina Berenc z 8d i Kuba Moraczewski z 8b zakwalifikowali się do finału Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. To kolejny sukces naszych chemików w tym roku. Życzymy  powodzenia w Krakowie.

     • Zapisy na wykład "Problemowe używanie gier cyfrowych - Granie na ekranie"

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele
      W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo zapraszamy zainteresowanych rodziców i nauczycieli do udziału w wykładzie pt. Problemowe używanie gier cyfrowych.

      Wykład będzie realizowany przez Fundację Dbam o mój zasięg. Dla naszego województwa wykład odbędzie się w 17 maja 2021 r. o godzinie 18.00, w formule on-line.

      Udział w wykładach jest bezpłatny. Koszty organizacji pokrywa organizator projektu.

      Uczestnicy wykładów otrzymają certyfikat potwierdzający ich udział.

      W związku z tym, że liczba osób mogących wziąć udział w wykładach jest ograniczona zapraszamy Państwa do jak najszybszej rejestracji.Poniżej link do zapisów:
      https://dbamomojzasieg.com/granienaekranie/

      Pozdrawiamy
      Beata Wilczyńska, Magdalena Pilas
      szkolne koordynatorki projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl