Szanowni Państwo!
Poniżej prezenrtujemy listę przyjętych do Pozytywnej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2021/2022
oddział przedszkolny (link deaktywowano 16 kwietnia)
klasy pierwsze (link deaktywowano 16 kwietnia).
Szanowni Państwo!
Poniżej prezenrtujemy listę przyjętych do Pozytywnej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2021/2022
oddział przedszkolny (link deaktywowano 16 kwietnia)
klasy pierwsze (link deaktywowano 16 kwietnia).
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień ten został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru.
Co to jest autyzm?
To odmienny, indywidualny sposób rozwoju. Polega na innym funkcjonowaniu w różnych sferach życia: komunikacji, relacjach społecznych czy różnorodnych schematach zachowań. Nie jest to choroba, więc nie da się wyleczyć i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby osobom z autyzmem żyło się lepiej.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma uświadomić, że są wśród nas osoby, które mogą mieć problem z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych, w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Postrzeganie świata przez osobę z autyzmem jest inne – nie gorsze ani lepsze, po prostu inne.
Film ten pomoże Wam zrozumieć, czym jest Autyzm: https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg
Od lat na całym świecie puzzle i kolor niebieski są symbolami autyzmu. Klasa 6f solidaryzuje się w ten sposób z osobami będącymi w spektrum autyzmu.
Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. W tym szczególnym czasie bądźmy dla siebie życzliwi, uprzejmi, pomagajmy sobie wzajemnie, do czego bardzo Was zachęcamy.
Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Uczennice i Uczniowie z klasy 6F z wychowawcą Sebastianem Kisielem
Drodzy uczniowie!Bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w „Akcję wielkanocną”.
Ponownie sprawiliście, że mimo tak trudnej sytuacji na twarzy Seniorów pojawił się uśmiech. Pamiętajcie, razem możemy więcej!
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Dorota Warmińska
Jest to projekt przeznaczony dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który będzie wspierać całą społeczność szkolną we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.
Celem projektu jest łączenie szkół oraz kształtowanie równowagi pomiędzy światem wirtualnym i tym rzeczywistym. Będziemy mogli to osiągnąć rozwijając 7 Obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo.
https://www.youtube.com/watch?v=8pMi6us5QoA
W ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej zorganizowany został konkurs na MORSKĄ PISANKĘ, w którym udział bierze nasza uczennica Iga Szeszko, reprezentując tym samym swoją pracą naszą Pozytywną Szkołę Podstawową w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów klas 1-3 ze szkół woj.pomorskiego
Swój głos można oddać wchodząc w link, który wklejamy poniżej. Wygrywa praca z największą ilością like'ów na facebooku, dlatego gorąco zachęcamy do głosowania na pisankę Igi, w którą włożyła dużo pracy i energii.
https://www.facebook.com/PRACA-IGI-PSP
Liczymy na wsparcie Pozytywnych! Głosowanie kończy się 5 kwietnia br.
Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych uczą się zdalnie.
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, od 29 marca zamknięte zostaną oddziały przedszkolne. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub pracowników, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Nie jest to przypadkowa data bo osoby z tą niepełnosprawnością w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch.
Solidarność z osobami z Zespołem Downa można wyrazić poprzez założenie nie do pary kolorowych skarpetek.
Tak też zrobiła klasa 6c z paniami Joanną i Iwoną.
Dnia 23 marca 2021 roku w klasie 6i, na platformie Zoom, gościła pani Maja Czub z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która w ramach projektu "Sugarproff" poprowadziła warsztaty dotyczące tematu cukrzycy.
Dowiedzieliśmy się, czym jest cukrzyca? Jakie rodzaje cukrzycy rozróżniamy? Wysłuchaliśmy również informacji na temat objawów cukrzycy oraz metod profilaktyki. Rozszyfrowaliśmy także definicje: glikemia, hipoglikemia, hiperglikemia, indeks glikemiczny oraz retinopatia i stopa cukrzycowa. Warsztaty zaangażowały uczniów do wspólnej rozmowy. Dzieci z chęcią wzięły udział w aktywnym podsumowaniu, polegającym na odczytywaniu zdań na temat cukrzycy oraz wspólnym określaniu, czy jest to prawda czy też mit na temat choroby.
Coraz więcej osób w Polsce i na świecie zmaga się z tą
chorobą cywilizacyjną. Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, której leczenie polega na zapobieganiu powikłaniom, doborze odpowiednich leków oraz dopasowaniu właściwej diety.
Koordynator szkolenia
Wicedyrektor Beata Bułat
Wychowawca
Magdalena Aniśko
As Liverpudlians say:
Czy to w wichurę, czy sztorm,
You'll never walk alone.
Wysyłając członkom Naszej Społeczności z Domu Seniora 'Kalina', zaprojektowane za pomocą techniki komputerowej karty z okazji Przerwy Wiosennej, Year 7e Positive Students dowiedli, że jak mawiają Liwerpulczycy:
Nigdy nie będziesz kroczył sam.
Stay safe, stay home,
Jack Stop Chin Ski
Nadeszła wiosna, przyroda powoli budzi się do życia. To idealny czas, aby zrobić coś dobrego dla środowiska!
Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Wody, a już teraz zapraszamy Was do udziału w obchodach Dnia Ziemi, które przypadają 22 kwietnia.
Pomyśl, co TY dobrego możesz zrobić dla NASZEJ planety. Nagraj krótki (do 30 sekund) filmik, na którym pokażesz, jak dbasz o NASZĄ planetę i zachęć do podobnych działań innych.
Prześlij filmik mailem na adres: a.marszalkowska@azaliowa.poztywneinicjatywy.pl do 12 kwietnia. Pamiętaj w tytule wiadomości wpisać: DZIEŃ ZIEMI, a w treści wiadomości: swoje imię, nazwisko i klasę.
Wasze działania na rzecz Ziemi zostaną nagrodzone oceną z aktywności z przyrody / biologii i opublikowane na stronie internetowej szkoły w Dniu Ziemi. Do udziału w akcji zapraszamy Uczniów wszystkich klas 0-8, a także Nauczycieli. Pokażmy, że los NASZEJ planety nie jest NAM obojętny!
Koordynatorki akcji:
Violetta Zarzycka
Agnieszka Marszałkowska
Z radością informujemy, że konkurs „Książka z głoską” został rozstrzygnięty.
Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, za które bardzo dziękujemy.
W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Maja Michalczyk z klasy III E
W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Helena Zimny z klasy II D
W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Julia Celewicz z klasy I F
W kategorii klas „zero” I miejsce zajęła Zuzanna Felska z klasy 0 A
Wyróżnienie zostali uczniowie: Jerzy Zimny „OA”, Helena Rutkowska „OA”,
Monika Sudomir „1C”, Wojciech Girszewski „1E”
Klara Stępień „1D”, Maciej Zieliński „1D”
Kacper Michalczyk „1D”, Paulina Ślusarz „1B”
Adriana Zariczna „2E”, Olaf Szymański „2C”
Wszystkim GRATULUJEMY!
Zapraszamy po odbiór nagród, do szkolnego sekretariatu!
Organizatorki
Magdalena Pilas
Katarzyna Madej-Dampc
W dniach 19-21 marca w Pruszczu Gdańskim odbyło się Grand Prix Polski, podczas którego Pani Martyna zdobyła srebrny medal w układach kobiet stopni mistrzowskich III-IV DAN. Zdobyła również złoty medal w indywidualnych walkach kobiet do 56kg. Tym samym nasza wspaniała "Wojowniczka" została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY DLA UCZNIÓW KLAS O - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.
Zakończył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego Ewangelia św. Jana.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
z klas 4-6: Tymon Stoppel 6a, Milena Jórasz 6l, Natalia Płoska 6a
z klas 7-8: Weronika Marszk 8d, Mikołaj Wrzesiński 7e, Olaf Bohdziewicz 8e, Anna Dalke 7g,
Agata Marszałkowska 7b .
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
Etap rejonowy odbędzie się 16 kwietnia również on line.
W kategorii plastyka (kl. 0 - 4 ) do etapu rejonowego zakwalifikowały się prace następujących uczniów: Aleksander Rewers 0a, Dawid Rewers 2b, Olaf Szymański 2c, Zosia Ryżkowska 3b, Sławomir Rusak 3b, Hubert Mikołajczyk 4a, Zosia Pypeć 4a.
Wyróżnienia otrzymują: Adam Dziemba 0a, Mateusz Bednarski 1e, Tymon Hejzner 1e
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wykonując wiele pięknych prac.
Prace, które zakwalifikowały się do dalszego etapu zostaną wyeksponowane na wystawie konkursowej w Domu Parafialnym NSPJ w Gdańsku Wrzeszczu ul. Ks. Zator - Przytockiego w kwietniu.
Zespół katechetów
Szanowni Państwo i Szanowni Uczniowie,
przedstawiamy wyniki konkursu "Zagadki matematyczno-logiczne":
w kategorii klas VI:
I miejsce
praca grupowa: Konstanty Jarosiński, Igor Garbacewicz z kl. 6h
prace wyróżnione:
Aneta Zielińska z kl. 6i
Amelia Kowalska z kl. 6f
w kategorii klas VIII:
I miejsce
praca grupowa: Wiktor Branicki, Jakub Moraczewski z kl. 8b
praca wyróżniona:
Tomasz Zacharewicz z kl. 8d
Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zespół nauczycieli matematyki
22 marca obchodzimy Światowy Dzień wody! Podczas zajęć świetlicowych wraz z klasami 1 i 0 zastanawialiśmy się co możemy zrobić we własnym otoczeniu aby nie marnować wody – której jest coraz mniej! Uczniowie chętnie wzięli udział w dyskusji podczas zajęć oraz stworzyli kolorowe plakaty.
Warto wiedzieć, że każdy z nas pozostawia po sobie tzw. „ślad wodny”. Czyli ilość wody, którą zużywamy pośrednio m.in. do produkcji ubrań czy pożywienia.
Zachęcam uczniów, rodziców oraz nauczycieli do sprawdzenia własnego śladu wodnego: https://rankomat.pl/woda/#/
Wyniki są zadziwiające!
Uwaga! Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas VII i VIII organizowany w ramach dołączenia szkoły do projektu "Lekcja Nieśmiecenia" Fundacji Nasza Ziemia.
Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła ma szansę wygrać stację do segregacji odpadów, tablicę EKO-edukacyjną oraz zgniatarkę do butelek i puszek. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego nasza szkoła powinna otrzymać edukacyjną ściankę do nauki segregacji odpadów ?" Wypowiedź nie może przekraczać 1000 znaków (łącznie ze spacjami). Swoje odpowiedzi w formie elektronicznej możecie przesyłać na adres e-mail: v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl do 31 marca. Najciekawsza i najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie nagrodzona oraz weźmie udział w konkursie projektu "Lekcja Nieśmiecenia". Gorąco zachęcamy do udziału!
Do 9 kwietnia uczniowie wszystkich klas będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkoły z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas 1-3, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła zorganizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Szczegóły znadziecie w Zarządzeniu Dyrektora umieszczonym w pikach szkoły.
Nadszedł oczekiwany próbny egzamin ósmoklasisty organizowany przez CKE.
Uczniowie klas ósmych w pełnej gotowości przybyli dzisiaj do szkoły i mierzą się z językiem polskim. Jutro przed nimi matematyka, a w piątek język obcy.
Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, egzaminy zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym.
Życzymy wszystkim powodzenia!
WOJEWÓDZKI KONKURS Z INFORMATYKI DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do stopnia wojewódzkiego konkursu z informatyki.
Są to : Wiktoria Żochowska z klasy 8d, Maksymilian Sobolewski z klasy 8c, Adam Bogdanowicz z klasy 6e, Konrad Siciński z klasy 5e.
Gratulujemy naszym geniuszom i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Od 15 do 28 marca w województwach pomorskim, mazowieckim i lubuskim zajęcia dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby zorganizować naukę stosując następujące zasady:
W okresie od 15 marca do 19 marca zawieszenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nastąpi w oddziałach 2b, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, natomiast od 22 marca do 26 marca w oddziałach 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 2a, 2c, 2e.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole za zgodą dyrektora szkoły zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu.
W dni nauki zdalnej uczniowie nie mogą korzystać z opieki świetlicowej.
W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej.
Powered by aSc EduPage