• Wydarzenie związane z Dniem Liczby π w PSP

     • Szanowni Państwo i Szanowni Uczniowie,

      ogłaszamy konkurs "Zagadki matematyczno-logiczne" prezentacja multimedialna dla klas IV – VIII.

      Termin oddania do piątku 12 marca 2021 r. 

      Prace należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: d.kaczmarczyk@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Prezentacja powinna zawierać do 12 slajdów. Na kolejnych slajdach należy umieścić zagadki matematyczne lub logiczne – każda zagadka powinna zawierać odpowiedzi do wyboru, a po kliknięciu powinna zostać wyróżniona odpowiedź prawidłowa.

      Pod uwagę będą brane: jakość zagadek oraz estetyka kolejnych slajdów (czytelność, dobór czcionki, kolorystyka). Dopuszcza się wykonanie pracy w dwuosobowym zespole. Na pierwszym slajdzie należy zamieścić imiona i nazwiska autorów oraz klasę, a na ostatnim wykaz źródeł, z których skorzystano przy tworzeniu pracy. 

      Zapraszamy do udziału.

      Zespół matematyków

     • Szkolni chemicy kontynuują dobrą passę

     • Zakończył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński. Z trudnymi pytaniami konkursowymi zmagało się czterech uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy 8d: Nina Berenc, Wiktoria Stencel i Wiktoria Żochowska oraz Jakub Moraczewski z klasy 8b. Wszyscy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w następnym etapie.

     • Światowy Dzień Kota

     • Wszystkim kotom - rudym, czarnym, szarym,  białym i pręgowanym - życzymy, aby zawsze miały dostęp do miękkiego posłania, pełnej miseczki oraz rąk chętnych do głaskania. Właścicielom zaś dziękujemy za zdjęcia Waszych pupili i gratulujemy cudownych zwierzaków.

     • Do końca lutego funkcjonowanie szkoły pozostaje na tych samych zasadach

     • Przez najbliższe dwa tygodnie szkoła będzie działała na dotychczasowych zasadach.

      W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z oddziałów 0-3, pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.

     • Jestem w pierwszej klasie dużo wiem i dużo potrafię

     • Kochani, 

      Minęły dopiero dwa tygodnie w nowej pracowni komputerowej... a my podstawy obsługi systemu macOs znamy! Safari, Pages, Keynote co to dla Nas:)

      Gratulacje dla Wszystkich  Dzieci z pierwszych klas:)

      zespół informatyczny

     • Astrobiologia - „Nauka? Taką – to ja lubię!”

     • Szanowni uczniowie klas 4-8!!! Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w programie „Nauka? Taką – to ja lubię!”, organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

      Jeżeli macie chęć uczestniczyć w wykładzie Pana Profesora Piotra Gnacińskiego, który odbędzie się dnia 25.02.2021 r. w godzinach 15:15 – 16:00 z astrobiologii, która jest stosunkowo nową dziedziną nauki, to proszę o przesłanie takiej informacji na Librus-ie do Pana Szymona Soboczyńskiego. Nie zastanawiaj się długo, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!!!

      Czym zajmuje się astrobiologia?

      Zajmuje się ona możliwością istnienia życia poza Ziemią, oraz badaniem zachowania ziemskich organizmów w przestrzeni kosmicznej.

       

     • Walentynki w PSP!

     • 14 lutego obchodzić będziemy najsympatyczniejszy dzień w roku, czyli Walentynki. W tym dniu możemy powiedzieć osobie, która jest dla nas ważna, jak bardzo ją lubimy i obdarować ją walentynkową kartką :)

      Klasy 0-III mogą w tym celu skorzystać z naszej tradycyjnej poczty walentynkowej. Od wtorku 9 lutego przy wejściu do szkoły będzie stała walentynkowa skrzynka na listy, do której możecie wrzucać kartki dla bliskich (pamiętajcie by były starannie zaadresowane - należy podać imię, nazwisko i klasę osoby, do której kartka ma trafić). Klasy IV-VIII mogą natomiast skorzystać z naszej e-poczty. Wyślijcie swoją e-walentynkę na adres e-mail: walentynkipsp@gmail.com . W tytule wiadomości wpiszcie imię, nazwisko i klasę osoby, do której chcecie wysłać e-kartkę a my odeślemy ją do adresata. Na wszystkie kartki - te tradycyjne i te elektroniczne czekamy do piątku 12 lutego. 

      Samorząd Uczniowski

     • Sukcesy uczennic klasy 6e

     • W sobotę 30.01.2021 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

      W najliczniej obsadzonej konkurencji - pre-juvenile - Martyna Schewe z zespołem wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski. W starszej kategorii juvenile - Natalia Kifner i Amelia Czarkowska, po bardzo dobrze przejechanym układzie, zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzowski. Klub SKF Iceskater zdobył 4 złote medale i 2 srebrne.

      Gratulujemy!
      Anna Kowalczyk

     • Dzień Pozytywnego Myślenia

     • Kochani!!!

      2 lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia. Warto w tym trudnym dla nas czasie, jakim jest pandemia, pomyśleć o sile pozytywnego myślenia i pomimo wszystko wdrożyć je w życie.

      Umiejętność znalezienia we wszystkim pozytywów pozwala na docenienie każdej, nawet najprostszej chwili i przeżycie wszelkich życiowych trudności. Postarajmy się zatem zadbać o nasz dobrostan psychiczny i codziennie, małymi krokami, uczyć się pozytywnego podejścia do życia. Pomocne w tym mogą być prace naszych uczniów przygotowane specjalnie z okazji tego wyjątkowego dnia. Zapraszamy do uważnego przejrzenia galerii!!!

      Z pozytywnymi pozdrowieniami,
      Zespół psychologiczno - pedagogiczny

     • Bezpłatne kursy z ekonomii w formie zdalnej dla uczniów klas 7 i 8 realizowanych przez Uniwersytet Warszawski

     • W tym niecodziennym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, pragniemy dostarczyć młodzieży możliwości efektywnego spędzania czasu podczas pozostawania w domu. W tym celu nasza szkoła przyłączyła się kursów zdalnych, realizowanych poprzez platformę Moodle, opierającej się na nauce z udziałem kadry akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego w postaci lekcji online oraz na pracy samodzielnej uczniów z wykorzystaniem zapewnionych materiałów dydaktycznych.

      Kurs „Matematyka ekonomii”, bo o nim mowa, jest adresowany do uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych. Na zajęciach będą omawiane wybrane praktyczne zastosowania matematyki w analizie danych ekonomicznych i podejmowaniu decyzji w oparciu o te dane.
       

      Kurs podzielony będzie na dwa moduły tematyczne:

           1) Tajniki statystyki (9 godz. lekcyjnych) – poruszane będą zagadnienia skupione wokół analizy danych statystycznych, błędów występujących na etapie gromadzenia, przetwarzania i prezentacji danych, podstawowych miar statystycznych (średnia, mediana, odchylenie standardowe) czy też metod wizualizacji danych.

           2) Zagadnienia finansowe (9 godz. lekcyjnych) – analizowane będą nasze potrzeby finansowe i rola rynków finansowych w ich zaspokajaniu; omawiane będą zagadnienia związane z umiejętnym oszczędzaniem i inwestowaniem pieniędzy, zarządzaniem budżetem domowym oraz ryzykiem finansowym.

      Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów.

      Przydatne linki:

           • Strona projektu:

      https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne

           • Regulamin szkolenia:

      https://www.wne.uw.edu.pl/files/8116/0374/1328/regulamin_zad.5.pdf

           • Umowa szkoleniowa:

      https://www.wne.uw.edu.pl/files/5316/0563/1389/zad_5_zal_2.pdf

           • Formularz rekrutacyjny ucznia:

      https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/formularz-5

     • Dzień Kota

     • Na pewno wszyscy wiecie, że koty to wspaniałe zwierzęta ale być może nie wiecie tego, że  wkrótce mają swoje święto! 

      Już 17 lutego obchodzić będziemy Dzień Kota. Z tej okazji chcielibyśmy, abyście mieli możliwość pochwalenia się swoimi milusińskimi. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem przedstawiciela tego gatunku i chcesz go pokazać innym, wyślij jego zdjęcie na adres: v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl a my umieścimy je na stronie szkoły.  Na Wasze zdjęcia czekamy do 15 lutego :)

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
    • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
    • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
    • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
    • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl