• Zajęcia pozalekcyjne

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

informujemy, że rekrutacja na zajęcia pozalekcyjne rozpocznie się 9 września.

W zakładce zajęcia pozalekcyjne znajdą Państwo informacje o zajęciach pozalekcyjnych.

Nauczyciele prowadzący zajęcia pozalekcyne wyślą do Państwa zaproszenie (do jutra do godziny 10). Do wiadomości dołączą sylabus.

Zgłoszenia na wybrane zajęcia należy kierować wyłącznie do nauczyciela prowadzącego w odpowiedzi na wysłane zaproszenie poprzez wiadomość w Librusie.

Ważne!

Nabór na dodatkowego zajęcia z pływania odbędzie się po sprawdzeniu umiejętności pływackich. Test sprawdzający odbędzie się w dniach 14-16.09.2021r. wg poniższego harmonogramu:

Dla klas 4-6 wtorek 7.00-7.45 (nauczyciel: Sylwester Mikułan)

Dla klas 7-8 środa 7.00-7.45 (nauczyciel: Paweł Kalica)

Dla klas 2-3 czwartek 7.00-7.45 (nauczyciel: Sylwia Neitsch)

Na test sprawdzający należy zgłosić ucznia do nauczyciela prowadzącego do dnia 13.09.2021r. O zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia nauczyciele poinformują rodziców indywidualnie poprzez wiadomość w Librusie.

• Pozytywne Sprzątanie Świata

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Po raz kolejny we wrześniu nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach tej akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej do udziału w wydarzeniu „Pozytywne Sprzątanie Świata”.

Widziałeś jakieś zaśmiecone miejsce w lesie, na łące lub w parku? Posprzątaj je (pamiętając o segregacji!). Zaproś do pomocy rodzinę, przyjaciół lub znajomych i razem zróbcie coś pozytywnego dla środowiska!

Wyślij fotorelację ze swoich działań na adres e-mail: v.zarzycka@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl w dniach 10-17 września a my z chęcią pokażemy ją na szkolnym Facebook’u.

Pokażcie, że stan naszego otoczenia nie jest nam obojętny!

• List Dyrektora do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na inaugurację roku szkolnego

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny 2021/2022 - 8 w historii naszej wspólnoty szkolnej.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, rozpoczynamy rok szkolny w salach lekcyjnych. Bogatsi o doświadczenia roku minionego chcemy stopniowo przywracać tradycyjny model kształcenia, chcemy powoli wracać do normalności.

Rozumiem obawy uczniów, rodziców i nauczycieli związane z powrotem do szkoły po wakacjach. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników a także rodziców – to nasz priorytet.

W dalszym ciągu na terenie szkoły proszę stosować środki bezpieczeństwa. Liczę na Waszą pomoc i wsparcie w przezwyciężaniu tych trudności, proszę o cierpliwość, spokój i zrozumienie. Każdy z nas musi jednak wyzwolić nowe pokłady empatii. Epidemia minie, a Pozytywna Szkoła Podstawowa będzie trwała, bo to przecież projekt na wiele pokoleń. Wyjdziemy z tej sytuacji silniejsi.

U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Podążajcie do celu. Odwiążcie liny, opuście bezpieczną przystań. Złapcie w żagle pomyślne wiatry. Podróżujcie, odkrywajcie.

Życzę Wam pięknej i radosnej podróży, pełnej wielu doznań.

Sebastian Krawczyk

Dyrektor Pozytywnej Szkoły Podstawowej