• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • Co roku 3 grudnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów z jakimi osoby niepełnosprawne borykają się na co dzień, jak również zwiększenie świadomości publicznej jakie korzyści płyną z integracji z osobami niepełnosprawnymi. W ramach obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej naszej Szkoły przygotował projekt edukacyjny „Nasza szkoła przyjazna dla osób niepełnosprawnych”. Projekt trwał od 26.11. do 03.12. 2018 r.

      W ramach projektu, którego jednym z głównych celów było kształtowanie postaw akceptacji, empatii, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych oraz budowanie przyjaznego klimatu integracji, wychowawcy klas 1-8 przeprowadzili zajęcia według scenariuszy przygotowanych przez Zespół PP. Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z osobą niewidzącą Panią Czesławą Gołaszewską, która  zapoznała uczniów ze sprzętem potrzebnym do czytania i pisania tj. tabliczką do układania wyrazów, przyborami geometrycznymi oraz książkami napisanymi w alfabecie Braille’a. Na spotkaniu z Panią Katriną Lejman uczniowie klas 4 dowiedzieli się jak osoba na wózku inwalidzkim musi  pokonywać trudności i bariery architektoniczne w codziennym życiu.

      Na spotkaniu z naszymi uczniami zaproszony gość Pan Bogdan Olech opowiedział uczniom o wykonywaniu projektów i produkcji osłonek na wózki inwalidzkie oraz o współpracy z niepełnosprawnymi sportowcami.

      Równolegle do zajęć o niepełnosprawności oraz spotkań z zaproszonymi gośćmi, na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne nt. „Niepełnosprawność w oczach dziecka”. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu w pobliżu gabinetu Pani Pielęgniarki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie projektu.  Zespołowi PP realizującemu projekt: Pani Bożenie Ormińskiej (koordynator projektu, n-l wspomagający), Pani Beacie  Wilczyńskiej (n-l wspomagający), Pani Iwonie Hoffmann (n-l wspomagający), Pani Kamili Piastowskiej (n-l wspomagający), Pani Katarzynie Mazurkiewicz (n-l wspomagający), Paniom Agnieszce Kornackiej, Joannie Pacewicz-Biegańskiej – pedagogom szkolnym, Paniom Alicji Hołubickiej, Magdzie Pilas – logopedom szkolnym, Pani Monice Ossowskiej (n-l wspomagający), Pani Ewie Krzysiak (n-l wspomagający), panu Adrianowi Jaworowskiemu (n-l wspomagający). Dziękujemy wychowawcom za włączenie się do projektu i przeprowadzenie zajęć, uczniom za wykonanie prac plastycznych i świetną, wspierającą postawę podczas spotkań z osobami niepełnosprawnymi.

      Wicedyrektor Pozytywnej Szkoły Podstawowej

      Bożena Piekarska

       

       

                                                                                                                           

       

    • Spotkanie klas VII z wolontariuszami z Turcji
     • Spotkanie klas VII z wolontariuszami z Turcji

     • Dnia 30 listopada w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w lekcji poprowadzonej przez wolontariuszy europejskich Bahar, Ozge oraz Emre, którzy pochodzą z Turcji. Opowiedzieli o kulturze, zwyczajach i życiu codziennym w swoim kraju. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda wolontariat europejski, co należy zrobić by zostać wolontariuszem oraz jak można pozyskać fundusze na własne projekty korzystając z pomocy Stowarzyszenia Morena.

      Lekcja była poprowadzona w języku angielskim, więc uczniowie mieli świetną okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas rozmów z naszymi gośćmi.

      koordynatorka spotkania

       Ewa Krzysiak

    • Dzień Życzliwości w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • Dzień Życzliwości w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • Tego dnia nie mogło go u nas zabraknąć. Zielone pudło na uprzejmości przyjmowało kartki z uśmiechami, podziękowaniami, przeprosinami. Ilość listów, kartek była miłym zaskoczeniem. Na szkolnych korytarzach pojawiły się kartki z pozdrowieniami i uśmiechami, które wywoływały pozytywne emocje wśród uczniów i nauczycieli. Niech taki dzień się nie kończy i trwa cały czas. Podejmijcie wyzwanie! Warto być życzliwym dla innych.

      Ewa Krzysiak

    • KONKURS PLASTYCZNY: „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA BOMBKA“
     • KONKURS PLASTYCZNY: „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA BOMBKA“

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Co roku dokładamy wszelkich starań, aby nasze drzewka świąteczne wyglądały wyjątkowo. Na choince zawieszamy przepiękne ozdoby. Nie może zabraknąć na niej niezastąpionej bombki.

      Nasi uczniowie mają wyjątkowe i bogate inspiracje.

      W atmosferze bożonarodzeniowej i radosnym nastroju serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie. Gotowe i podpisane prace należy składać do 17 XII 2018r w sali A1.9.

      REGULAMIN

      Danuta Sobiegraj

    • "Czy znasz baśnie Andersena?" - wyniki pierwszego etapu
     • "Czy znasz baśnie Andersena?" - wyniki pierwszego etapu

     • 28 listopada 2018r. odbył się I etap konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”. Etap ten miał formę pisemną i był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas trzecich naszej szkoły. 

      W pierwszym etapie ogółem wzięło udział 131 uczniów ze 134 ogólnej liczby uczniów klas trzecich. 
      Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli 15 i więcej punktów: 

      Nikodem Grubba, III a – 17 punktów;

      Antonina Kostrzewska III b – 16 punktów;

      Jan Antkowiak, III a – 15 punktów;

      Leonard Branicki, III a - 15 punktów.

       

      Serdecznie gratulujemy!

       

      II etap odbędzie się w styczniu 2019 roku. Miejsce podadzą organizatorki kilka dni przed konkursem.

       

      A. Bartoszyńska, E. Ławicka, M. Ossowska

    • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W POZYTYWNEJ SZKOLE
     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W POZYTYWNEJ SZKOLE

     • Drodzy nauczyciele i uczniowie!

      Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole, odbędzie się kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znajdą się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje. Nasza szkoła nie raz udowodniła, że jest bardzo kreatywna i twórcza. Każdy wychowawca ze swoją klasą, z pewnością wyczaruje piękne przedmioty, które będzie można kupić i wspomóc fundusz szkolny! Nie zabraknie też słodkości i czegoś pysznego do picia. Niech czuwa nad nami „Świąteczna Aura”!

       

      Dodatkowo, w czasie trwania kiermaszu odbędzie się "Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę".

      Serdecznie zapraszamy w dniach 18 i 19 grudnia.

      Wychowawczynie klas III

      Anna Graban

      Katarzyna Madej-Dampc

      Danuta Sobiegraj

      Katarzyna Sikora

      Paulina Rozwadowska

    • Medalistki z naszej szkoły!
     • Medalistki z naszej szkoły!

     • W sobotę 1.12.2018 teamy Ice Fire z klubu SKF Iceskater zdobyły 8 medali na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym - 6 złotych i 2 srebrne. Team Ice Fire Junior -  złoto- uczennice klasy 8 d - Oktawia Sawicka i Vanessa Suchy - już w marcu będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwajcarii⛸. Team Ice Fire Juvenile -  złoto - uczennica klasy 4 e - Natalia Kifner Team Ice Fire Pre - Juvenile - złoto - uczennica klasy 4 e - Amelia Czarkowska - trenerem tej drużyny jest nauczycielka naszej szkoły p. Anna Kowalczyk. Ogromne BrawaKlub SKF Iceskater zdobył puchar najlepszego klubu.

    • Twoje życie jest cenne! Zajęcia profilaktyczne w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku z Arci Baroyan 
     • Twoje życie jest cenne! Zajęcia profilaktyczne w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku z Arci Baroyan 

     • 30.11.2018 r miały miejsce w naszej szkole  zajęcia z profilaktyki uzależnień, które w formie koncertu, warsztatów bębniarskich oraz pogadanki poprowadził pochodzący z gorącej Armenii Artaszes Barojan znany jako ARCI (arci.pl). Muzyk od ponad 20 lat mieszka w Polsce, gra koncerty oraz prowadzi zajęcia profilaktyczne. Angażuje się również w akcje charytatywne.

      Zajęcia zostały skierowane do klas 7-8 i odbyły się na hali sportowej. Profilaktyczny przekaz Arciego został bardzo dobrze odebrany przez młodzież, która w znacznej mierze włączyła się w taniec, śpiew oraz warsztaty bębniarskie.

      Artysta podzielił się doświadczeniem swojego życia oraz znajomych ze środowiska muzycznego, promując aktywny, twórczy styl życia zarazem przestrzegając przed zgubnymi skutkami zażywania środków psychoaktywnych.

      Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczyciela religii Grzegorza Kucieńskiego. Pomocy technicznej przy organizacji zajęć udzielał nauczyciel Muzyki Waldemar Raczkowski. 

    • Nocowanie w klasie 4D
     • Nocowanie w klasie 4D

     • Z piątku na sobotę 23 listopada w klasie 4d odbyło się szkolne nocowanie. Impreza rozpoczęła się o 19.00 i trwała do białego rana:) W planie nocowania przewidziany był mecz piłki nożnej oraz ścianka wspinaczkowa, gry planszowe oraz karciane, wróżby andrzejkowe, gra terenowa, podczas której sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca klasy i szkoły, wspólne jedzenie pizzy oraz seans filmowy z duuuużą ilością popcornu.

    • Projekt "romantyzm" w 8a
     • Projekt "romantyzm" w 8a

     • Praca metodą projektu w kl. VIII A dotyczyła okresu romantyzmu, przygotowując uczniów do testów ósmoklasisty. 

      Zawierała informacje na temat epoki, twórczości Juliusza Słowackiego, a przed wszystkim Adama Mickiewicza przez pryzmat jego tekstów.

      Na początku – 26 września 2018 roku – młodzież uczestniczyła w edukacji teatralnej, której głównym celem było obejrzenie najpopularniejszego dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, gdzie autor dotykał kluczowych zagadnień: miłości, zbrodni i władzy. Uczniowie ujrzeli wątki baśniowe, czary, legendy, rywalizację, jak i odwieczne starcie dobra ze złem, w którym ucieczka od konsekwencji nie jest możliwa, albowiem okrutna Balladyna w imię własnych pragnień pozbawiła życia siostrę Alinę i musiała ponieść zasłużoną karę za swoje czyny. Spektakl odbył się na scenie teatralnej NOT w Gdańsku. 

      1. Następnie uczniowie dokonali analizy i interpretacji plakatu dotyczącego spektaklu, opracowali wstęp do epoki romantyzmu, odwołując się do wydarzeń historycznych Polski i zniewolonego narodu.
      2. Później czytali fragmenty tekstu, odgrywali scenki, przygotowali dwugodzinną rozprawę „Sąd nad Balladyną”– emocji było co nie miara, albowiem uczniowie bardzo zaangażowali się w to, co robili.
      3. Kolejnym krokiem było wykonanie testów przygotowujących do egzaminu ośmioklasisty.
      4. Później czytali „Pana Tadeusza”, którego sukcesywnie omawialiśmy, odgrywali scenki, wcielali się w postacie, przygotowali kostiumy; była Zosia, ksiądz Robak, Jankiel.
      5. Oglądali fragmenty filmu Andrzeja Wajdy, prowadzili dyskusje, uczyli się na pamięć Inwokacji, opisów przyrody.
      6. Podsumowaniem lektur oraz twórczości znanych wieszczów był sprawdzian ustny. Dotyczył życia i twórczości A. Mickiewicza przez pryzmat poznanych tekstów w klasie siódmej i ósmej: „Romantyczność”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Śmierć pułkownika”, „Reduta Ordona” (w 7 klasie uczyli się tekstu na pamięć), „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego (w kl. 7 czytali lekturę i w ramach ed. filmowej – oglądali fragmenty adaptacji w reżyserii Pawła Komorowskiego), „Sonety krymskie”, „Dziady cz. II i IV”, „Lilije”, itp.
      7. Odnosząc się do ekranizacji, analizowali, ile czasu zajęło im przeczytanie lektury, a ile obejrzenie filmu.
      8. Korzystali z różnych źródeł informacji, wykonali prezentacje multimedialne, integrowali się w grupie, a zadaniarozwijały umiejętności współpracy i wdrożyło do pracy metodą projektu, bardzo potrzebną w kolejnym etapie edukacyjnym. Rozbudziło ciekawość, korelując wiedzę polonistyczną, historyczną, filmową, plastyczną.

      Projekt wykonano na podstawie informacji zamieszczonych w podręczniku, lekturach, stronach internetowych i wielu innych źródłach.

      Stosowanie metody projektów w edukacji pozwala na rozwijanie i kształtowanie wielu umiejętności uczniów, np.: opis sytuacji problemowej i formułowanie celów, praca w grupie, planowanie, organizowanie własnej pracy, korzystanie z różnych źródeł informacji. Klasyfikowanie informacji z punktu widzenia celów, korelacja wiedzy z różnych przedmiotów nauczania, analizowanie informacji i ocena ich wiarygodności, gromadzenie oraz prezentacja zebranego materiału, generowanie pomysłów, przygotowanie i prowadzenie publicznych wystąpień, formułowanie, a także wyrażanie własnych opinii, korzystanie z opinii wyrażanych przez innych członków grupy, rozwiązywanie konfliktów, dokonywanie samooceny.

      Opracowała B.I.

    • Andrzejki
     • Andrzejki

     • „Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy.. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz…"

      30 listopada – w ramach zajęć j. polskiego i godziny wychowawczej – uczniowie kl. 7 d podsumowali wiadomości dotyczące lektury „Ostatnie życzenie” – mieszczące się w zbiorze opowiadań fantasy, napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego i stanowiące wstęp do cyklu o wiedźminie – Geralcie z Rivii. W domu przygotowali scenariusz do wybranego rozdziału, wykonali komiksy, a następnie zaprezentowali scenki w przygotowanych samodzielnie kostiumach. Byli między innymi: Geralt z Rivii, Yennefer, Jaskier, Civril i inni. Następnie uczniowie zapoznali się z wierzeniami naszych przodków – Słowian – kultywując tradycję katarzynek, andrzejek oraz barbórki. Na zakończenie był słodki poczęstunek i wesoła zabawa. 

      Barbara Ignaciuk

    • Tolerancja...
     • Tolerancja...

     • W ramach godziny wychowawcze uczniowie kl. 7 D dyskutowali nad ważnymi problemami, a mianowicie: agresja, tolerancja, ocenianie siebie i innych. 

      1. W domu wykonali podobizny siebie. 

      2. Wysłuchali krótkiej pogadanki na temat agresji i jej rodzajów,  tolerancji -widzianej oczami dorosłych i dzieci.

      3. Prowadzili dyskusję. 

      4. Ustawili swoje podobizny. 

      5. Anonimowo pisali - na czerwonych karteczkach – niepokojące zachowania kolegów, na żółtych pozytywy oraz wkładali zapisane myśli do kopert. 

      6. Później p. Basia odczytywała, co kto napisał. 

      7. Następnie omówiliśmy, czego kto nie lubi i nie toleruje, a także, jakie mamy mocne strony. 

      Uczniowie mogli się również wypowiadać na temat wychowawcy i nauczyciela wspomagającego, dbając o kulturę wypowiedzi. Takie zajęcia pozwalają oczyścić atmosferę wśród uczniów i uczą właściwych zachowań. Dzieciaki były bardzo zadowolone i chociaż zadzwonił dzwonek, nie chciały iść do domu, to był bardzo udany dzień. 

      Barbara Ignaciuk. 

    • Warto pomagać!
     • Warto pomagać!

     • Czas przedświąteczny przypomina nam o tym, że warto pomagać potrzebującym. Klasa 5B zaangażowała się w listopadzie w dwa działania charytatywne: pomoc dla dzieci przebywających w hospicjum, czyli „Mikołaje, łączcie się!” oraz w przygotowanie paczki dla wybranego dziecka w ramach akcji „Każdy może pomóc – VII gdańska edycja”. Mamy nadzieję, że spełnimy marzenia dzieci. Zachęcamy wszystkich do pomagania!

    • Zagrożenia związane z okresem dorastania - warsztaty dla Rodziców
     • Zagrożenia związane z okresem dorastania - warsztaty dla Rodziców

     • Drodzy Rodzice! 

      W ramach współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej, który prowadzi program profilaktyki zdrowia psychicznego "Szkoła Pozytywnego Myślenia", zapraszamy Państwa na spotkanie, które odbędzie się dnia 5 grudnia o godz. 17.05 (aula).

      Spotkanie poprowadzi psycholog - Pani Hanna Malinowska. Temat: Zagrożenia związane z okresem dorastania. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania związane z tym tak ważnym, aczkolwiek burzliwym, etapem rozwojowym.

      Serdecznie zapraszamy!

      Milena Labuda

      Agnieszka Kornacka pedagog

    • Serdeczne podziękowania dla klas, które włączyły się do akcji "Mikołaje, łączcie się!" 
     • Serdeczne podziękowania dla klas, które włączyły się do akcji "Mikołaje, łączcie się!" 

     • W listopadzie szkolne koło wolontariatu przeprowadziło akcję, w ramach której chętne klasy przygotowały prezenty dla dzieci chorych, osieroconych, a także ich rodzeństwa. W dniu 29.11.2018 r. prezenty trafiły do Hospicjum im. Dutkiewicza w Gdańsku, skąd wyruszą w dalszą drogę do adresatów.   

      Serdecznie podziękowania dla klas 1 c, 1 d, 3 f, 4 c, 4 i, 5 b, 6 c, które włączyły się do akcji. 

      Dzięki Wam uśmiech zagości na twarzach dzieci! 

       

      Ewa Ławicka 

      Dorota Warmińska

    • Klasa 1 d włączyła się do akcji "Mikołaje łączcie się!".
     • Klasa 1 d włączyła się do akcji "Mikołaje łączcie się!".

     • Uczniowie z klasy 1 d wraz z rodzicami i wychowawczynią przygotowali dwa prezenty dla dzieci objętych pomocą Fundacji Hospicyjnej. Oprócz prezentów do dzieci trafią własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.  Właśnie takimi gestami pokazujemy, że nie jest nam obojętny los potrzebujących. 

      Ewa Ławicka

    • Fala dobra - tekst kolędy
     • Fala dobra - tekst kolędy

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

      Poniżej zamieszczamy tekst kolędy, którą będziemy śpiewać podczas nagrywania teledysku promującego charytatywną płytę "Fala  Dobra".

      TEKST KOLĘDY / PASTORAŁKI


      Jezusa narodzonego wszyscy witajmy,
      Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy.
      Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło,
      Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

      Oddajmy za złoto wiarę, czyniąc wyznanie,
      Że to Bóg i człowiek prawy leży na sianie.
      Oddajmy wesoło...

      Oddajmy też na kadzidło Panu nadzieję,
      Że Go będziem widzieć w niebie, mówiąc to śmiele.
      Oddajmy wesoło...

      Oddajmy za mirrę miłość na dowód tego,
      Że Go nad wszystko kochamy z serca całego.
      Oddajmy wesoło...

      Przyjmij Jezu na kolędę te nasze dary,
      Przyjmij serca, dusze nasze za swe ofiary.
      Byśmy Cię samego kochali jak swego.
      Stwórcę na niebie.  


      TEKST_KOLEDY.docx


      Alicja Chachulska

      Dyrektor ds. pedagogicznych

      w Pozytywnej Szkole Podstawowej 

    • WŚRÓD ZNAJOMYCH I PRZYJACIÓŁ
     • WŚRÓD ZNAJOMYCH I PRZYJACIÓŁ

     • W związku z cyklem zajęć dotyczących przyjaźni, naszych pasji i szczególnej uwagi na to, co znajdziemy w Internecie, uczniowie kl. 4 K:

      Czytali na lekcji j. polskiego na temat pasji dzieci europejskich i afrykańskich (w ramach PAH), przygotowali oraz zaprezentowali, jakie oni mają hobby.

      Przeczytali z podziałem na role tekst A. Mickiewicza „Przyjaciele”, który odwołuje się do konwencji bajki wywodzącej się od Ezopa. Ta krótka historia przedstawia scenkę rodzajową rozgrywającą się w lesie i pozwala zrozumieć dzieciom, czym jest prawdziwa przyjaźń, albowiem utwór Mickiewicza nawiązuje do dobrze znanej prawdy obecnej w polskiej kulturze – „że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Ta prosta opowiastka wskazuje na konieczność potwierdzania czynem swoich słów. Następnie uczyli się piosenki „Przyjaciel wie”, którą napisał Jacek Cygan, natomiast melodię skomponował Krzesimir Dębski.

      Przedostatnim ogniwem było czytanie tekstów dotyczących zagrożeń w Internecie, wykonanie plakatów i omówienie przez dzieci tego ważnego zagadnienia.

      Na zakończenie przeczytali lekturę „Lew, czarownica i stara szafa”, analizując postawy bohaterów, odnosząc się do poznanych wcześniej tekstów.

      Teraz przygotowują przedstawienie „W poszukiwaniu przyjaźni” – w odniesieniu do „Małego Księcia”–powiastki filozoficznej dla dzieci Antonie de Saint-Exupery’ ego.

      B. I.

    • Akcja: „Śniadanie daje moc”.
     • Akcja: „Śniadanie daje moc”.

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, Pozytywna Szkoła Podstawowa włączyła się w bieżącym roku szkolnym do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

      Od 13 do 23 listopada 2018 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski. Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy.

      Realizatorzy – wychowawcy kl.0, I, II.

      Koordynator – Monika Bukowska.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, Sabina Woźniak-Piwko tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie poniedziałek 7:45 - 15:45 wtorek 8:45 - 16:45 środa 8:45 - 16:45 czwartek 7:45 - 15:45 piątek 7:45 - 15:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00 oraz w środę 15:00-16:30
  • Logowanie