• Europejski Tydzień świadomości Dysleksji 2018
     • Europejski Tydzień świadomości Dysleksji 2018

     • W dniach 01-07.10.2018 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Świadomości Dysleksji i w związku z tym, Szkolny Klub Europejki „Eurostella-Gryf’ przygotował zabawy dotyczące tego trudnego zagadnienia.

      W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”.

      Zachęcamy wszystkich nauczycieli wraz ze swoimi uczniami do szczególnej aktywności w miesiącu październiku 2018 r. Przeprowadzajcie kolorowe dyktanda, ćwiczcie zasady ortograficzne, prezentujcie talenty, umiejętności i zainteresowania uczniów, w ten sposób, aby sprawiały dzieciom radość i satysfakcję oraz napędzały ich do pokonywania trudności w czytaniu, pisaniu oraz liczeniu. W planowaniu pracy możecie inspirować się programem „Ortograffiti i „Ortofrajdą”. Przez cały miesiąc uczniowie kl. IV K wraz z nauczycielem języka polskiego – B. Ignaciuk– sukcesywnie zgłębiają tajniki ortografii. Nawet nasi obcokrajowcy, ci młodsi i ci starsi, chętnie się bawią, a ortografia nie jest dla nich straszna. Pamiętajmy również o klasach starszych siódmych i ósmych, albowiem trening czyni mistrza ! Życzymy owocnej pracy,

       

      Koordynator i założyciel SKE „Eurostella-Gryf”

      mgr Barbara Ignaciuk

       

    • Wyniki szklonego konkursu poetyckiego
     • Wyniki szklonego konkursu poetyckiego

     • DKE im. prof. J. Sampa i SKE „Eurostella-Gryf” ogłasza wyniki Szkolnego Konkursu Poezji – sonet o nauczycielach, dyrektorach lub innych pracownikach naszej szkoły z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

      Wyróżnienie otrzymali:

       1.   Justyna Nowotarska kl. 8 A 

      2.   Rafał Potulski kl. 7 D  

      Komisja szkolna – opieka i nadzór pedagogiczny wicedyrektor mgr A. Chachulska, 

      przewodnicząca – B. Ignaciuk, 

      członkowie – M. Bildziuk, S. Freliga. 

      Nagrody przygotowała p. wicedyrektor A. Chachulska. 

       

    • Gdy dorosnę zostanę… CHEMIKIEM! Inspirująca lekcja w klasie Ib :)
     • Gdy dorosnę zostanę… CHEMIKIEM! Inspirująca lekcja w klasie Ib :)

     • Dzieci z klasy Ib mają wiele pomysłów na to co będą robiły w przyszłości. Marzą o byciu policjantem, łyżwiarką, tancerką, piłkarzem czy piosenkarką...

      Po inspirującym spotkaniu z mamą Lenki, do listy marzeń część z nich na pewno dopisze zawód chemika. 

      Na przeciekawych zajęciach dzieci dowiedziały się: gdzie może pracować chemik, jak wygląda jego strój, co to jest laboratorium, czym są nawozy i po co je tworzymy.

      Uczniowie z zapartym tchem oglądali przygotowane eksperymenty, gdzie woda zmieniała kolory, by ostatecznie znowu stać się przezroczystą. Magia! Ogromne wrażenie zrobiła na nich również „słoniowa pasta do zębów” oraz niewielkie… ognisko! 

      Trzeba przyznać, że reakcje chemiczne są niesamowite, ale reakcja dzieci na zajęciach… pomieszanie ciekawości i radości odkrywania z dawką pozytywnych emocji dała nam w efekcie niezapomnianą lekcję, którą będziemy jeszcze długo wspominali.

       

      Dominika Król 

    • 30 PAŹDZIERNIKA
     • 30 PAŹDZIERNIKA

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!

      Już we wtorek 30 października po raz kolejny w Pozytywnej Szkole Podstawowej równolegle odbędzie Dzień Wszystkich Świętych oraz wywodzący się z kultury anglosaskiej - Halloween. Zgodnie z programem wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły uczniowie tego dnia w duchu tolerancji i akceptacji różnych światopoglądów będą mieli możliwość przebrania się w strój charakterystyczny dla danego święta. Na wyraźną prośbą rodziców uczniów klas młodszych prosimy, aby nie przebierać się w stroje, które mogłyby przerazić młodsze dzieci, natomiast z przyjemnością zobaczymy na korytarzach szkolnych aniołki, księżniczki, czarownice, piratów, świętych i inne postaci.  Stroje będzie można zaprezentować podczas mini pokazu mody na przerwach między lekcjami w pobliżu sali A2.11.

      Tego dnia odbędą się dwa konkursy. Konkurs na najbardziej kreatywnie wykonaną dynię zostanie rozstrzygnięty na pierwszej dużej przerwie o godz. 11:40, a na drugiej długiej przerwie o godz. 12:40 zostanie rozstrzygnięty konkurs na potrawę halloweenową. Dynie i potrawy do konkursu będziemy przyjmować już od 8:00 rano w poniedziałek w pobliżu gabinetu wicedyrekcji. Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się w załączonych regulaminach.

      Dodatkowo, tego dnia będziemy śpiewać piosenki o Halloween i Wszystkich Świętych, a na lekcjach religii uczniowie klas będą losować i omawiać poszczególnych świętych.

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Regulamin_konkursu_na_najbardziej_przerazajaco_smaczna_potrawe.pdf

      REGULAMIN_KONKURSU__KREATYWNIE_WYKONANA_DYNIA(1).pdf

    • Klasa 4G w Teatrze Szekspirowskim na musicalu „Kosmos”
     • Klasa 4G w Teatrze Szekspirowskim na musicalu „Kosmos”

     • Klasa 4G wraz z Panią Iwoną Hoffmann i Panem Oskarem Skomskim w dniu 24.10.2018 roku udali się do Teatru Szekspirowskiego na musical „Kosmos”.

      Spektakl jest dziełem młodych, gdańskich artystów, dzięki którym mogliśmy się poczuć jak w kosmicznej przestrzeni. Dzieci były pod wielkim wrażeniem efektownych kostiumów i kosmicznych bohaterów. Podczas spektaklu zostały zaprezentowane trzy grupy: Gwiazdy, mieszkańcy Planety oraz Księżyce. Uczniom najbardziej zapadł w pamięć fragment piosenki:

      „…zapomnieliśmy o sobie nawzajem

      zapomnieliśmy o sensie naszego istnienia…”

      Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli odwiedzić to miejsce.

       

      Oskar Skomski  

    • Doświadczenia na przyrodzie w klasie 4C
     • Doświadczenia na przyrodzie w klasie 4C

     • Na zajęciach z przyrody wykonywaliśmy doświadczenie, które pozornie przeczy prawom fizyki.

      Ciecz nienewtonowska to nic innego jak płyn. W spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe. 

      Jeżeli chcesz zrobić takie doświadczenie to potrzebujesz:

      • Szklaną miskę

      • Skrobię ziemniaczaną

      • Wodę

      • Łyżkę

      Oskar Skomski

    • Zwycięzcy konkursu szkolnego "Rymowanki o tabliczce mnożenia"
     • Zwycięzcy konkursu szkolnego "Rymowanki o tabliczce mnożenia"

     • Uczniowie klasy IV h otrzymali dyplomy i słodki upominek za otrzymanie I i II miejsca w  szkolnym konkursie: "Rymowanki o tabliczce mnożenia". Czy dzięki swojej pracy konkursowej znają lepiej niż my tabliczkę mnożenia? 

      Pozdrawiają Was z zdjęcia: Natalia, Magda, Igor i Gabriel. 

    • Marsz ulicami Gdańska z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
     • Marsz ulicami Gdańska z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

     • Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! 

      Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

      Na którym z lochu, co był twą stolicą,

      Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem...

      W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości, serdecznie zapraszamy chętnych uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej wraz z całymi rodzinami do wzięcia udziału w marszu ulicami Gdańska, który odbędzie się, jak co roku 11 listopada (tym razem w niedzielę).

      Chętni przyjeżdżają do Gdańska Głównego na godz.8.30 na miejsce zbiórki: przy budynku Lotu.

      Pozytywną Szkołę Podstawową z ramienia nauczycieli reprezentować będzie pani Barbara Ignaciuk. Uczniom, którzy zgłoszą swój udział u pani Ignaciuk podziękujemy pozytywną uwagą w dzienniku Librus.

      Uwaga! Pani Barbara  sprawuje opiekę nad dziećmi tylko w czasie przemarszu.

    • Lekcja historii na zamku w Malborku
     • Lekcja historii na zamku w Malborku

     • 18.10.2018 klasa 6d w aurze pięknej, złotej jesieni zwiedziła zamek w Malborku pod czujnym okiem rycerza Zakonu Krzyżackiego! Uczniowie, spacerując po zamku, poznali jego historię i mogli przyjrzeć się różnym etapom budowania tej średniowiecznej twierdzy. Przewodnik cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, zaspokajając głód wiedzy małych historyków.

      Dzieci miały szansę zajrzeć do mniej dostępnych miejsc i poczuć się jak najeźdźcy tej olbrzymiej budowli. Obejrzały m.in. Wielki Refektarz, gdzie odbywały się biesiady rycerzy, poznały, jak wyglądało życie na zamku, a także zwiedziły wystawę broni i uzbrojenia, która pokazała im, jak ewoluowała broń na przestrzeni wieków. Zbiory te ukazały wzajemne wpływy Orientu i Europy Zachodniej. Ku ogólnej radości, uczniowie mogli nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć i przymierzyć zbroje rycerskie – w tym miecz ich nauczyciela historii – p. Piotra Podlewskiego! Co ciekawe, niektóre miecze okazały się  być większe od nich!

       

      Wiktoria Wojtczak

    • Niecodzienni goście w klasie 5B
     • Niecodzienni goście w klasie 5B

     • 22 października w klasie 5 B pojawiły się dwie panie: policjantka oraz strażniczka miejska. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest odpowiedzialność prawna nieletnich i jak wygląda praca w policji. Przede wszystkim rozmawialiśmy jednak o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i w szkole a także o cyberprzemocy.

      Zadawaliśmy wiele pytań, a nawet przymierzaliśmy kajdanki. Przesłanie, które warto zapamiętać: szanujmy się i tolerujmy. Traktujmy drugą osobę tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Pamiętajmy i dbajmy o bezpieczeństwo, a w ruchu drogowym kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

      Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, ale rozmawialiśmy o bardzo poważnych sprawach.

      Klasa 5B z wychowawczynią

    • Klub Młodego Czytelnika
     • Klub Młodego Czytelnika

     • Klasa 4C uczestniczy, w ramach lekcji języka polskiego, w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Kokoszki "Klub Młodego Czytelnika".

      W miniony czwartek (18.10.2018 r.) Uczniowie zapoznali się z fragmentem niesamowicie magicznej powieści pt. Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa Johna Boyne'a. Po wysłuchani fragmentu książki Dzieci dzieliły się swoimi hobby, wcielały się w szare myszki, lub w królewskie lwy a na koniec stworzyły wspólny portret Pani zainspirowany książką.

      Iwona Hoffman i Justyna Wilma

    • "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
     • "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

     • W minionym tygodniu klasy drugie wzięły udział w projekcie "Bezpieczna droga do szkoły". Naszych uczniów odwiedziła Pani policjantka z wydziału ruchu drogowego w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, na co zwrócić szczególną uwagę. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa, które powinniśmy znać podczas drogi do szkoły i z powrotem. Było warto! Dziękujemy! 

    • Młodzi Kaszubi we Wdzydzach Kiszewskich
     • Młodzi Kaszubi we Wdzydzach Kiszewskich

     • Kaszubi z Pozytywnej Szkoły Podstawowej, w ramach zajęć z języka kaszubskiego, odwiedzili 20.10.2018 r.  Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

      Uczniowie zobaczyli stare budynki, w których kiedyś mieszkali Kaszubi na Pomorzu. Od chatki biednego rolnika po chałupę sołtysa i największego gbura* we wsi. Niesamowita okazała się stara szkoła, w której Uczniowie odśpiewali Kaszubskie nuty, pisali prawdziwym piórem i poznali dawne metody karania wychowanków za nieuczenie się. Bardzo piękny okazał się Kościół, w którym do dzisiaj są odprawiane Msze Święte w każdą niedzielę. A widok z wieży widokowej sprawił, że każdy oniemiał. Niesamowity widok!

       

      To był miły i słoneczny dzień!

      Justyna Wilma

      * Na Kaszubach gbur to  zamożny gospodarz.

    • Klasa 3b z indeksem Politechniki Gdańskiej w kieszeni!
     • Klasa 3b z indeksem Politechniki Gdańskiej w kieszeni!

     • Klasa 3B została zaproszona na uroczystą inaugurację Polskiej Akademii Dzieci w Politechnice Gdańskiej. Uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dokonał Rektor Politechniki Gdańskiej a uczniowie z naszej klasy stali się jednocześnie studentami. Otrzymali indeksy PAD oraz złożyli uroczyste ślubowanie przed Rektorem Uczelni.

      Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Projekt PAD jest pierwszą na taką skalę inicjatywą w Polsce, podczas której specjaliści z różnych dyscyplin naukowych głoszą bezpłatne wykłady dla słuchaczy w wieku od 6. do 12. lat, ale też Młodzi Naukowcy mają możliwość prezentowania swoich pasji i zainteresowań, również w formie wykładów i warsztatów, przedstawiają własne badania naukowe.

      Tego dnia odbył się wykład Młodego Naukowca, który w bardzo interesujący sposób opowiedział o Dubaju – największym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, położonym na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Jest to najbardziej topowe miejsce na ziemi.

      Dubaj nazywany jest "miastem ze złota": skąpanym w przepychu, gdzie bogactwo jest tak ekstremalne, że czasem trudno jest to ogarnąć rozumiem. Czy wiecie,że dubajska policja wykorzystuje auta, o których większość ludzi na świecie może tylko pomarzyć. Mundurowi jeżdżą na patrole m.in. samochodami z fabryk Aston Martina, Ferrari, czy Lamborghini. Każdy z nich kosztuje kilkaset tysięcy dolarów. Tu znajduje się najbardziej luksusowy hotel świata Burj Al Arab - jako jedyny na świecie ma 7 gwiazdek. Tu też wspina się najwyższy budynek na świecie , który liczy 206 pięter. W Dubaju powstaje też zespół sztucznych wysp – są to Wyspy Palmowe. Jest to miasto niezwykłe, bajeczne, które powstało na pustynnych wydmach.

      Następnie wysłuchaliśmy wykładu Dużego Naukowca. Był nim niezwykły, charyzmatyczny człowiek, który poruszył słuchaczy i sprawił,że wszyscy - i mali, i duzi, słuchali jego opowieści z zapartym tchem. To pan Marek Wikiera- ten, który biega po pustyniach.

      Kiedy myślimy o pustyni, prócz wspaniałych widoków, wyobrażamy sobie ogromny skwar i niekończącą sie przestrzeń. Te hektary, pokryte piachem i kamieniami trudno przemierzać pieszo. Mało kto więc uwierzy, że po pustyni można biegać, i to na dystansach maratońskich.

      Pan Marek wraz z kolegami postanowili zmierzyć się z 4 pustyniami - Saharą, Gobi, Atacamą i lodową Last Desert na Antarktydzie. Rywalizacja maratończyków ( "4 Pustynie"), uznawana jest za jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie. I nic w tym dziwnego, bo biegiem przemierzać codziennie ponad 40 km przez piach i kamienie z pełnym plecakiem na plecach, to nie lada wyzwanie. Pan Marek działa zgodnie ze swoim biegowym mottem: "Nigdy się nie poddawaj! Ból zwycięstwa trwa krótko, a gorycz porażki całe życie". Przebiegnięciem 4 pustyń do tej pory może się pochwalić zaledwie 28 biegaczy na świecie. W gronie tym znajduje się 7 Europejczyków. Marek Wikiera wraz ze swymi kolegami są pierwszymi w historii Polakami, którym udało się zmierzyć z pustynnym maratonem.

      Pan Marek zaraził nas swoją odwagą i mottem : NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!!

      Danuta Sobiegraj

    • "Czekolada pod lupą"-warsztaty w Centrum Hewelianum
     • "Czekolada pod lupą"-warsztaty w Centrum Hewelianum

     • Klasa 2e wybrała się 18.10.2018 r. do Centrum Hewelianum, gdzie miała uczestniczyć, dzięki współpracy Gdańskiej Fabryki Czekolady "Bałtyk" i Centrum Hewelianum, w warsztatach pt. Czekolada pod lupą. 

      Uczniowie dowiedzieli się gdzie i jak rośnie drzewo kakaowca. Dzieci poznały trochę historii na temat tego skąd,  i dzięki komu, wzięło się kakao w Europie. Wszyscy zobaczyli jak wygląda owoc kakaowca.  

      Drugoklasiści dowiedzieli się na czym polega obróbka owoców kakaowca. A na sam koniec sami zamienili się w producentów pralinek. Wymyślali swoje połączenia smakowe. 

      To był słodki dzień!

      Wychowawczyni klasy 2E

      Karolina Sawicka 

    • Jazda na całego w klasie 5b!
     • Jazda na całego w klasie 5b!

     • 17 października 2018 roku na długo zapadnie nam w pamięć! Tego dnia pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Planety RC. Było wspaniale, cudownie, odjazdowo! Bawiliśmy się przednio!

      Auta ciężarowe, wyścigowe, terenowe – to wszystko zobaczyliśmy, dotknęliśmy, a co najważniejsze, sterowaliśmy za pomocą specjalnej aparatury. Jeździliśmy, ścigaliśmy się, wykonywaliśmy manewry i pokonywaliśmy przeszkody na specjalnej makiecie przypominającej prawdziwe ulice. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy!

      Zabawę poprzedził wykład. Dowiedzieliśmy się jak to działa, dlaczego jeździ, skręca i świeci. Zajęcia w Planecie RC to wygrana w kampanii „Rowerowy Maj”, w którym wzięła udział nasza szkoła, a którą wygrała w ubiegłym roku szkolnym ówczesna 4b.

      Ten dzień był bardzo intensywny. Po zabawie udaliśmy się do kina na film animowany „Hotel Transylwania 3”. Z zapartym tchem śledziliśmy przygody „paki Draka”. Bohaterowie wybrali się na wakacje ekskluzywnym statkiem… Więcej szczegółów nie zdradzimy…

      Był też czas na posiłek i wykonanie fotografii klasowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

                                                                                       

      Klasa 5b z wychowawczynią i panią pedagog

    • Lekcja z Panem Kleksem w klasie 4C
     • Lekcja z Panem Kleksem w klasie 4C

     • W piękny, październikowy dzień Uczniowie klasy 4C mieli niespodziewanego gościa na swojej lekcji języka polskiego...

      Dzieci czekały na dzień 17 października z małą obawą, bo Pani Justyna zapowiedziała im kartkówkę z treści książki Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. A tu niespodzianka!

      W klasie na Dzieci czekał Pan Kleks! Uczniowie zamiast kartkówki musieli zmierzyć się z tymi zajęciami, z którymi miał do czynienia Adaś Niezgódka i inni o imieniu na A! Pan Ambroży przygotował krótkie zadania z zajęć: kleksografii, geografii, kolorystyki, przędzenia liter i rupieciarni. Wszyscy podjęli się zadania, dzięki czemu zostali przyjęci do Akademii Pana Kleksa. 

       

      Wszystkim Uczniom gratulujemy zaangażowania w pracę!

      Od dzisiaj jesteście nowymi Żakami Akademii Pana Kleksa! 

      Justyna Wilma i Pan Kleks

    • Wyniki klas młodszych,  po 1. etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
     • Wyniki klas młodszych,  po 1. etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

     • Klasy II i III czytały w tym miesiącu "Sposób na Elfa" Mariusza Pałasza. W teście wzięło udział 35 uczniów. Oto wyniki!

      Najwyższy wynik, z liczbą punktów 19/21 uzyskały: Maria Szymak z klasy 3b i Antonina Kostrzewska z              klasy 3b

      Na drugim miejscu, z liczbą 18/21 punktów znalazł się: Kacper Agaciak z klasy 2a

      Miejsce trzecie ex equo z liczbą punktów 17/21, zajęli: Adam Gort z klasy 2a, Jakub Śluzarz z klasy 2a, Konrad Siciński z klasy 3e.

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

       

      W październiku czytamy:

      „Spotkacie nowych przyjaciół” Cerasoli Anna  - "Wielkie odkrycie Bubal"

       

      Powodzenia!

      Komisja: Komisja w składzie:

      Koordynator szkolny: mgr Katarzyna Madej – Dampc

      Koordynator kl.2 – mgr Anna Kowalczyk

      Koordynator kl3 – mgr Danuta Sobiegraj

      Nadzór pedagogiczny konkursu – wicedyrektor mgr Bożena Piekarska

    • Międzynarodowy Dzień Zwierząt w PSP
     • Międzynarodowy Dzień Zwierząt w PSP

     • 4.10. obchodziliśmy w Pozytywnej Szkole Podstawowej Międzynarodowy Dzień Zwierząt. 

      Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny na portret ulubionego zwierzaka. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu. 

      I miejsce Tobiasz Kubiak 

      II miejsce Aleksandra Tchórzewska 

      III miejsce Pola Sidorkiewicz 

      Do 19.10. nadal trwa zbiórka dla schroniska "Promyk". Dary można składać w sali A2.4. 

      Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie! 

       

      A. Bartoszyńska 

      D. Bielińska 

      E. Ławicka

    • Wyniki po 1. etapie WMC
     • Wyniki po 1. etapie WMC

     • Wyniki po 1. etapie WMC dla kl. IV - VI

      Najwyższy wynik 20/20 punktów uzyskali:

      Starzak Pola 4 k, Stawicki Krzysztof 4g

      Drugi wynik-19/20 punktów osiągnęli:

      Pepliński Adam 4g, Baranowska Nina kl. 4 k, Heleniak Karina 4 k, Skowrońska Wiktoria 5 f

      natomiast trzeci 18/20 punktów:

      Nadolny Aleksander 5 f, Gruca Aleksandra 5h, Bogdanowicz Adam 4 e, Dąbek Magdalena 4h, Pancewicz Aimee 4i, Sznajder Katarzyna 4 k, Piekarczyk Paulina 4 l, Banaszak Antoni 4b, Pasiut Jan 4c.

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

      W październiku czytamy: Anna Czerwińska-Rydel „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”.

       

      Komisja: mgr Dorota Bielińska, mgr Weronika Krawczyk, Justyna Wilma, Milena Labuda, mgr Anna Piechowka,

      koordynatorzy szkolni: mgr Barbara Ignaciuk, mgr Magda Aniśko, mgr Sebastian Freliga, nadzór pedagogiczny konkursu: wicedyrektor mgr Bożena Piekarska.

       

      Wyniki po 1. etapie WMC dla kl. VII - VIII

      Najwyższy wynik 19/20 punktów uzyskały:

      Ola Przygoda kl. VII D i Maja Baranowska kl. VIII A

      Drugi wynik-18/20 punktów osiągnęła:

      Marta Zwolińska z kl. VII D

      natomiast trzeci 17/20 punktów – Julia Stopieńka kl. VIII A.

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

      W październiku czytamy: K. Ryrych „Król”

       

      Komisja: mgr Dorota Bielińska, mgr Weronika Krawczyk,

      koordynator szkolny mgr Barbara Ignaciuk.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, Sabina Woźniak-Piwko tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie poniedziałek 7:45 - 15:45 wtorek 8:45 - 16:45 środa 8:45 - 16:45 czwartek 7:45 - 15:45 piątek 7:45 - 15:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00 oraz w środę 15:00-16:30
  • Logowanie