• 11:11 - odśpiewanie Hymnu Polski w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • 11:11 - odśpiewanie Hymnu Polski w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • O godzinie 11:11 w naszej Pozytywnej Szkole Podstawowej, jak we  wszystkich szkołach w całej Polsce, Uczniowie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". 
      Wszystko z okazji wyjątkowej, SETNEJ, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

    • Działania patriotyczne w 7D - podsumowanie
     • Działania patriotyczne w 7D - podsumowanie

     • W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 7 D podjęli różne działania, żeby ukazać, iż są patriotami i także przyczyniają się do budowania naszej wspólnej Ojczyzny, dbając o pamiątki narodowe.

      W tym celu – najpierw we wrześniu 2018 r. – udali się do kina, aby uczestniczyć w projekcji filmu „Dywizjon 303 – historia prawdziwa” w reżyserii Denis Delić. Śledzili działania polskich lotników, początkowo niedocenianych i wyśmiewanych, którzy stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzyli elitarną jednostkę wspomnianego dywizjonu, który nie miał sobie równych. Później na języku polskim studiowali teksty patriotyczne, np. „Kamienie na szaniec” – A. Kamińskiego, „Dziady” – A. Mickiewicza, wiersze K. K. Baczyńskiego, L. Staffa i uczyli się pieśni patriotycznych. Maja wystąpiła w konkursie Wojewódzkim w sp nr 48 śpiewając „Mury” Jacka Kaczmarskiego, a Marta deklamowała wiersz.

      Następnie uczniowie wykonali gazetki patriotyczne – kartki z kalendarza, przyozdobili salę motywami biało-czerwonymi, razem z p. Barbarą i p. D. Bielińską oraz p. Adrianem przygotowali gabloty szkolne przy sali A 2/5.

      Dziewczynki śpiewały pieśni podczas akademii szkolnej, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, zachowując się godnie, albowiem taka postawa świadczy o tym, iż jesteśmy patriotami.

      Na zakończenie projektu napisali, a później wygłosili przemówienia: „Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, co ty w dzisiejszych czasach możesz zrobić, aby ukazać, że jesteś patriotą” (niektóre przemówienia zaprezentujemy). Przedostatnim ogniwem było wykonanie wspólnej fotografii z dyr. S. Krawczykiem, wicedyrektor A. Chachulską i naszym gościem. Grupka uczniów z kl. IV k wraz z wychowawcą dołączyli się do projektu, albowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…”. Uwieńczeniem działań będzie wspólna parada niepodległości – 11 listopada – ulicami Gdańska.

      Barbara Ignaciuk

    • Klasa 0B zdobywa szkolny basen
     • Klasa 0B zdobywa szkolny basen

     • Właśnie minął pierwszy miesiąc zajęć na basenie dla klasy 0b. Wszyscy uczniowie chętnie i z ogromną radością czekają na co tygodniowe lekcje pływania. Dzięki Pani Agacie i Panu Sylwestrowi czas na basenie upływa tak szybko i przyjemnie, że nie wiemy kiedy mija 45 minut lekcji.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😊

      Wychowawczyni

      Dorota Maryńczak

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa w biało-czerwonych barwach!
     • Pozytywna Szkoła Podstawowa w biało-czerwonych barwach!

     • Wszystkie klasy w naszej Szkole ubrały swoje klasy w barwy Naszej Ojczyzny z okazji wyjątkowej rocznicy!

      Stulecie Odzyskania Niepodległości!

    • Przygotowania do obchodów SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
     • Przygotowania do obchodów SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     • Klasa 2E zaczęła od tworzenia dekoracji na drzwiach, prac  plastycznych, nauki piosenek patriotycznych "O mój rozmarynie" i "Przybyli ulani". Następnie przyszedł czas na robienie kotylionów oraz  wgłębianie się w to, co to jest ta niepodległość i co się z nią kojarzy. Na koniec Uczniowie stworzyli GODŁO XXL i wzięli udział w apelu.

       

      Karolina Sawicka

    • Wygrani w konkursie kuratoryjnym z geografii - etap szkolny
     • Wygrani w konkursie kuratoryjnym z geografii - etap szkolny

     • W dniu 19.10.2018 roku rozpoczęliśmy maraton konkursów kuratoryjnych. Po raz pierwszy uczniowie szkoły podstawowej brali udział w konkursie z geografii. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania z zakresu kartografii, skali i czytania map.

      Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      ·       Zofia Lipka

      ·       Franciszek Bołcun

      ·       Miłosz Kohnke

       

      Etap rejonowy konkursu kuratoryjnego odbędzie się już 14 grudnia.

      Trzymamy kciuki za naszych młodych geografów :)!

      Oskar Skomski

    • "U Rychertów" w Kiełpinie - wizyta klasy 2E i 2A
     • "U Rychertów" w Kiełpinie - wizyta klasy 2E i 2A

     • Klasy 2e i 2a wybrały się 31.10.2018 r. do Gospodarstwa Agroturystycznego "U Rychertów" w Kiełpinie. Miały tam okazję poznać tajniki pracy na roli przed nastaniem maszyn. Mogły przyjrzeć się temu, jak wygląda hodowla koni i opieka nad nimi. Mogły z bliska zobaczyć, jak wyglądają pawie i bażanty. Dzieci same piekły bułeczki. Było ognisko i przejażdżka wozem drabiniastym. 

      Wychowawczynie:

      KAROLINA SAWICKA

      ANNA KOWALCZYK

    • Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego
     • Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego

     • 24.10.2018 klasa IV K wybrała się na wycieczkę do Teatru Szekspirowskiego na MUSICAL KOSMOS, który jest dziełem młodych mistrzów, mieszanki nieziemsko zdolnych ludzi z Akademii Artystycznej.

      Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Starówce Gdańskiej. To był bardzo ciekawy dzień! 

    • Voucher – nagroda dla uczestników projektu Gdańskich Miniatur.
     • Voucher – nagroda dla uczestników projektu Gdańskich Miniatur.

     • Zajęcia zorganizowane przez Muzeum Gdańska – ręczne zdobienie filiżanek

      29 października 2018 roku najaktywniejsi członkowie DKE im. prof. J. Sampa i SKE „Eurostell-Gryf” wraz z B. Ignaciuk oraz p. Adrianem, mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum Gdańska, gdzie mogli własnoręczne ozdobić filiżankę. Wszystko odbywało się w profesjonalnej pracowni, pod okiem specjalistów. Po fascynujących zajęciach, p. Barbara zaprosiła uczniów na jesienny spacer ulicami pięknego, nadmotławskiego grodu, aby podziwiać zabytki. Przywiać się z gdańskimi lwami, Żurawiem, popatrzeć na Motławę i sunące dumnie po niej statki. Na zakończanie młodzież udała się na smaczny posiłek do pobliskiego baru.

      Ręcznie malowana porcelana jest niezwykle droga. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wejść w jej posiadanie. Wystarczy zainwestować w kilka farb do malowania porcelany i zestaw pędzli, co zaowocuje piękną zastawą. Popatrzcie, jak ekskluzywnie wyglądają nasze prace. Podpowiemy wam, jak możecie to wykonać:

      rzeczy, których potrzebujesz;

      * filiżanka, może być talerzyk itp.,* farba do porcelany,*czarny marker do porcelany lub ołówek,*pędzel,*chusteczki higieniczne lub papier toaletowy,* słoik z wodą.

      Pamiętaj, że możesz używać dowolnych kolorów i kreślić przeróżne wzory, a najlepiej będzie wyglądać biała zastawa, pomalowana pastelowo.

      Krok pierwszy: najpierw musisz przygotować zastawę do malowania. Dobrze ją umyj, zdrap wszelkie naklejki i resztki kleju, a na koniec dokładnie wysusz.

      Krok drugi: przygotuj również farbę oraz wspomniany marker do porcelany z okrągłą lub ściętą końcówką może być ołówek. Maluj bezpośrednio na filiżankach i spodkach lub najpierw odciśnij wzór, sugerując się przygotowanym zdjęciem, poćwicz na kartce, rysując szkice tak długo, dopóki nie osiągniesz upragnionego efektu. Teraz dopiero narysuj na filiżance szkic, używając markera do porcelany lub twardego ołówka.

      Krok trzeci: kiedy szkic będzie gotowy, pora nanieść kolorową farbę. Pamiętaj, że farba do porcelany wysycha bardzo szybko, więc miej przy sobie paczkę chusteczek higienicznych, ewentualnie papier, by w razie czego szybko móc skorygować pomyłki. Jeśli chcesz rozrzedzić konsystencję farby, żeby otrzymać efekt podobny do „akwareli”, rozcieńcz ją wodą. Staraj się nie nakładać farby zbyt grubo, bo z biegiem czasu zacznie odpryskiwać.

      Krok czwarty: kiedy skończysz malować, zostaw zastawę do wyschnięcia na ok. 24 godziny. Po tym czasie umieść ją w piekarniku rozgrzanym do temperatury 150ºC. Szczegółowy czas „pieczenia” znajdziesz na opakowaniu po farbie. Farba jest nietoksyczna, a tak ozdobione naczynia można bez problemu myć w zmywarce. Cały projekt jest tak prosty, iż możesz w ten sposób ozdobić wszystkie filiżanki i spodki, które znajdują się w twoim domu, prezent na święta masz gotowy !

      Opiekun klubówB. Ignaciuk.

    • Makiety Akademii Pana Kleksa klasy 4K
     • Makiety Akademii Pana Kleksa klasy 4K

     • Praca metodą projektu w kl. IV K uczniowie wspólnie oraz indywidualnie wykonali makietę Akademii pana Kleksa. Mogli wykorzystać dowolne materiały.

      1. Najpierw sporządzili dokładny plan szkoły i okolic, zaznaczyli ulicę Czekoladową, budynek akademii, park (doły, wąwozy), mur oraz oszkloną bramę i żelazne furtki.2. Rozdzielili zadania między innych, wytypowali, które osoby będą czuwały nad całością pracy, przypominali o terminach, ustalili, jakie materiały będą potrzebne, kto i co wykona.3. Ustalili wspólnie z nauczycielem, w którym roku powstał film, kto jest jego reżyserem, a kto wcielił się w rolę pana Kleksa, Adasia Niezgódki, szpaka Mateusza.4. Ile czasu, zajęło im przeczytanie lektury, a ile obejrzenie filmu.5. Korzystali z różnych informacji, integrowali się w grupie oraz ze swoją rodziną.

      Zadanie rozwinęło umiejętności współpracy w grupie, wdrożyło do pracy metodą projektu (istotną umiejętność, która przyda się później na poziomie klas starszych). Rozbudziło ciekawość i zintegrowało wiedzę polonistyczną, historyczną, filmową, plastyczną, techniczną.

      Projekt wykonano na podstawie informacji zamieszczonych w podręczniku do j. polskiego Między nami wyd. GWO.

      Notatka sporządzona przez uczniów kl. IV K:

      Dnia 29 października 2018 r. klasa 4 K miała przynieść wykonaną makietę, Akademii Pana Kleksa. Taką pracę zadała nam pani Barbara Ignaciuk na lekcji języka polskiego. Tego dnia, gdy wszyscy przynieśli swoje dzieła, zrobiło się na szkolnym holu bardzo kolorowo. Zadanie rozwinęło w nas wiele umiejętności i przygotowało do pracy metodą projektu, a także rozbudziło ciekawość i zmobilizowało do poszukiwań. Mamy nadzieję, iż wszystkie projekty się podobały, albowiem osoby, które przechodziły, patrzyły na makiety. Na zakończenie zrobiliśmy wspólną fotografię z p. wicedyrektor mgr A. Chachulską, B. Ignaciuk i naszym wychowawcą p. Sylwestrem.Prace można jeszcze oglądać od poniedziałku na szkolnym holu vis a vis sali A 2/1 zapraszamy !

      Kl. IV K

    • ŻYCIE ZAWODOWE NASZYCH RODZICÓW – 26.10.2018 r.
     • ŻYCIE ZAWODOWE NASZYCH RODZICÓW – 26.10.2018 r.

     • W naszej szkole – w ramach doradztwa zawodowego – nauczyciele przygotowują różnorodne działania. Wychowawczyni kl. VII D rozpoczęła akcję zapraszania na lekcje rodziców, którzy chcą opowiedzieć o wykonywanych przez siebie zawodach. 

      Gościliśmy już mamę Mai, pracującą jako psycholog, mamę Artura mgr farmacji oraz tatę Rafała, który opowiadał o służbach specjalnych. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda ich praca, a więc uczniowie oglądali materiały i narzędzia potrzebne w pracy psychologa, zobaczyć próbówki, fiolki i zapoznać się z przygotowaniem leków, obejrzeć prezentację multimedialną, gdzie tato Rafała uchylił rąbka tajemnicy, jak chroni się nasze państwo. Niektórzy uczniowie chcą wykonywać podobne zawody w przyszłości. Takie lekcje są niezwykle ciekawe, młodzież zadawała mnóstwo pytań. Czekamy, aby odwiedzili nas inni rodzice, albowiem każdy z wykonywanych zawodów jest bardzo ważny i potrzebny. 

      Barbara Ignaciuk

    • Spotkanie z fizyką klasy 2A i 4C
     • Spotkanie z fizyką klasy 2A i 4C

     • W dniach 23.10 i 30.10 na zajęciach Naukowo – Kolorowo mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy 2a oraz 4c.

      Dzieci uczestniczyły w zajęciach fizycznych prowadzonych przez uczniów klas 7 i 8 pod opieką pani Beaty Bułat. Uczniowie starszych klas starali się przekazać wiedzę naszym gościom  w sposób jak najbardziej ciekawy, aby zainteresować dzieci fizyką.

      Dzieci z młodszych klas mogły wykonać wiele doświadczeń, między innymi:

      • przepływie prądu przez ciecze

      • skupianiu i rozpraszaniu światła

      • elektryzowaniu się ciał

      • oddziaływaniu magnetycznym.

      Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach i otrzymali dyplomy Małego Odkrywcy.

      Na zdjęciach można również zobaczyć jak wyglądały „upiorne” stroje Czwartoklasistów.

      Mamy nadzieję, że uczestnicy będą miło wspominać pobyt na naszych zajęciach.

       

      Beata Bułat i Młodzi Fizycy

    • Wycieczka klasy 5h na spektakl "Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." 
     • Wycieczka klasy 5h na spektakl "Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." 

     • Mimo końcówki października, pogoda była dla nas przychylna. Bez przeszkód dotarliśmy na spektakl grany na scenie NOT, głównie przez nastoletnich aktorów, pod kierunkiem pana Karola, odtwórcy jednej z głównych ról. Przedstawieniu towarzyszyła ciekawa oprawa muzyczna. Wróciliśmy do szkoły naładowani pozytywną energią. Miło było ten czas spędzić wspólnie. 

      Sebastian Freliga

    • Hymn Pozytywnej Szkoły Podstawowej
     • Hymn Pozytywnej Szkoły Podstawowej

     • Niepodległość to słowo ogromne 

      W wielu księgach zawarto jej sens

      Niepodległość to serca niezłomne

      Młodej Polski chwała i cześć

       

      Niepodległość jest znakiem nadziei

      Naszej wiary, miłości to znak

      Niechaj zawsze na godle się bieli

      Dumny Orzeł, królewski nasz ptak

       

      Niepodległość to także jest praca / x 2

      To nauka, trudy i czyn

      Trzeba zawsze pamiętać

      Razem chłopcy, dziewczęta

      Niepodległość mieszka w sercu mym

       

      (na motywach tekstu Arkadiusza Rybickiego "Niepodległość")

      http://smolensk.muzhp.pl/?page_id=369

      Hymn PSP mp3

      Hymn PSP - TEKST

       

    • WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • W dniu 26 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

      Poprzedzone były one kampanią wyborczą, do której zgłosili się uczniowie klas IV-VIII pragnący reprezentować uczniów na płaszczyźnie życia szkolnego. Wybory odbywały się pod czujnym okiem Komisji Wyborczej odpowiedzialnej za monitorowanie przebiegu wyborów oraz obliczanie oddanych głosów. W głosowaniu wzięło udział 628 uczniów. Oddano 618 głosów ważnych.

      Wyniki głosowania

      1. Hanna Uszlińska klasa 5d – 201 głosów
      2. Bartłomiej Tomczyk klasa 8e- 156 głosów
      3. Maciej Rapicki klasa klasa 8a- 113 głosów
      4. Wiktoria Komorowska klasa 7d- 72 głosów
      5. Aleksandra Przygoda klasa 7d- 39 głosów
      6. Martyna Przychodzeń klasa 4e- 37 głosów

       

      SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2018/2019

       

      Przewodnicząca- Hanna Uszlińska

      Wiceprzewodniczący- Bartłomiej Tomczyk

      Sekretarz- Maciej Rapicki

      Skarbnik- Wiktoria Komorowska

      Członek Zarządu- Aleksandra Przygoda

      Członek Zarządu- Martyna Przychodzeń

       

      Opiekunowie SU

      Mariusz Szpejewski

      Piotr Podlewski

       

       

       

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • 31.10.2018

      Wszyscy uczniowie, którzy złożyli do 30 października karty kwalifikacyjnej zostali zakwalifikowani na zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w dniu 2 listopada.

      Organizacja zajęć

      Anna Olkowska

      Wicedyrektor

      ***********************************************

      18.10.2018

      Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dzień 02 listopada 2018 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

      Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w tym dniu organizujemy w naszej szkole zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie w nieprzekraczalnym terminie do 29.10.2018r. (poniedziałek) karty kwalifikacyjnej w sekretariacie uczniowskim.

      Listy uczniów zakwalifikowanych oraz organizacja zajęć zostaną ogłoszone do 31.10.2018 r. (środa).

      Karta kwalifikacyjna 2 listopada

      Sebastian Krawczyk

      Dyrekotr Szkoły

    • Disco, ale nie Polo
     • Disco, ale nie Polo

     • 16 października Uczniowie klasy 5E i F doprowadzili do trzęsienia ziemi w sennym Żelistrzewie!!! Rozkołysani w modnych rytmach wprost z dancefloors londyńskiego Soho, w miejscowym domu weselnym, przyczynili się do wzmożenia ruchów tektonicznych najbliższej okolicy na oczach wprawionych zarówno w Disco Polo, jak i osłupienie autochtonów. Zapewne pobliski sejsmograf wykazał wzmożoną aktywność, gdyż na parkiecie Saturday, a raczej, Tuesday Night Fever osiągnęła kilka stopni w skali Rychtera. 

      Oczywiście to nie była jedyna atrakcja trzydniowej wycieczki. Dzień wcześniej uczniom obu klas ugięły się nogi, kiedy po rozbiciu peryskopu, stanęli dosłownie oko w oko z prehistorycznymi stworami w czasie ich podmorskiej odysei, a raczej nautulisowego dreszczowca w Sławutowie.

      Co więcej, to nie był koniec tego suspensu rodem z Hitchcocka. Po kilku godzinach nasi bohaterowie ponownie zostali poddani traumatycznemu doświadczeniu w wyniku bezpośredniego kontaktu z siłami paranormalnymi w ciemnościach żelistrzewskiego boru. Nie obyło się bez wsparcia psychologicznego dla mniej odpornych, po szoku doznanym w wyniku bezpośredniego kontaktu z mocami z zaświatów. Na szczęście, Naszych Uczniów skutecznie chroniły barwne bransoletki, w które zostali zaopatrzeni przez światłą wiedźmę w uprzednio odwiedzonej wczesno-średniowiecznej osadzie słowiańskie w Sławutowie.

      Dla tych co przetrwali, Grand Finale okazała się w ostatni dzień treat w fish & chips shop pod przewodem dwóch anglistów, a zarazem wychowawców, na helskim waterfront z przepięknym widokiem na Zatokę Gdańską. Jedynie pogoda nie była angielska – cudowne polskie babie lato.

       

                                                                                                                 Your Favourite Columnist,

                                                                                                                 Jack Stop Chin Ski 

    • Zaduszki literackie
     • Zaduszki literackie

     • II wojewódzki Konkurs Poezji recytowanej i śpiewanej dla uczniów klas VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      24 października 2018 roku odbył się w naszej szkole:

      • I etap do ww. konkursu
      • II (rejonowy) i III (wojewódzki) będzie przeprowadzony przez organizatorów w Szkole Podstawowej nr 48 (Gdańsk, ul. Burzyńskiego 10) w dniu odbywania się konkursu, tj. 6 listopada 2018 roku o godz. 11.00

       

      1. Cele konkursu:
       • poznawanie tradycji i kultury;
       • popularyzacja literatury recytowanej i śpiewanej;
       • pobudzanie wrażliwości literackiej i kreatywności młodzieży;
       • integracja międzyszkolna.
      2. Uczestnicy konkursu:
       • konkurs adresowany był do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego;
       • w konkursie wzięły udział dwie uczennice z kl. 7 D, które będą reprezentowały naszą szkołę.
      3. Kategorie konkursowe:
       • recytacja (utwór autorstwa nieżyjącego twórcy); Marta Zwolińska – wiersz Jana Brzechwy,
       • poezja śpiewana (utwór autorstwa nieżyjącego twórcy); Maja Westphal – pieśń Jacka Kaczmarskiego.
      4. Przebieg konkursu:
      • Uczestniczki wystąpiły przed publicznością naszej szkoły i zaprezentowały po jednym tekście.
      1. Kryteria oceny występu:
       • w kategorii recytacja ocenie podlegało: pamięciowe opanowanie tekstu, zachowanie interpunkcji, tempo mówienia oraz twórcze podejście do recytacji;
       • w kategorii poezja śpiewana ocenie podlegał: dobór repertuaru, emisja głosu, intonacja, aranżacja oraz wrażenia artystyczne.

      Komisja w składzie:

      opieka i nadzór pedagogiczny: wicedyrektor mgr B. Piekarska, przewodnicząca: mgr Barbara Ignaciuk, członkowie; mgr M. Bildziuk, mgr S. Freliga.

       

    • Jak podróżują listy i kartki?
     • Jak podróżują listy i kartki?

     • 26.10.2018 r. klasa 1 d odwiedziła Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Uczniowie dowiedzieli się co się dzieje z listami wrzucanymi do skrzynki pocztowej, a dokładnie jaką drogę muszą pokonać przesyłki od nadawcy do odbiorcy. Oprócz tego mogliśmy obejrzeć  wiele eksponatów związanych z rozwojem poczty. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali własne kartki pocztowe. 

      Klasa 1 d z wychowawczynią 

    • Tydzień Kodowania 2018 w PSP
     • Tydzień Kodowania 2018 w PSP

     • 16-21 października nasza Pozytywna Szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Kodowania (CODE WEEK 2018). Pokazaliśmy, że nowoczesne technologie i umiejętności to  połączenie informatyki z różnymi innymi dziedzinami jak:  ekologia, edukacja globalna, komunikacja, autoprezentacja czy  literatura. Z radością przedstawiamy w jaki sposób nasi zdolni Uczniowie i Uczennice połączyli programowanie z innymi dziedzinami nauki.

      1 dzień:

      • kodowanie na dywanie  
      • czego Nas uczą edukacyjne gry komputerowe?
      • poznajemy sekwencje, debugowanie i pętle
      • spotkania z Robotami  Dash i Dot

      2 dzień:

      • sam labs-   super warsztaty : elektronika i programowanie w jednym

      3 Dzień:

      • odkryj i pokaż swój talent- prezentacja autorskich prac Dzieci Dzieciom w zakresie:
      • stworzenie autorskiej strony internetowej, bloga i grafiki projektu edukacyjnego EduBioLine w zakresie promowania przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych. (Norbert Dedederowski, klasa 8e)

      zapraszamy do odwiedzenia strony, link poniżej

      https://edubioline.blogspot.com/

      • grafika logotypów i druk 3 D ( Zuzanna Buczyk, klasa 8e)
      • projekt mechaniczny Koła Wodnego czyli urządzenia przekształcającego spadek wody w inne użyteczne formy energii (Laura Bednik, klasa 4I)
      • nowoczesne prezentacje multimedialne z wykorzystywaniem ruchu i dźwięków ( Franciszek Bąkiewicz, Piotr Maroski, Filip Jarantewicz klasa 4 k, Jan Dzieńkowski, Karol Sienkiewicz - klasa 4I,

      4 dzień:

      • zakodowane, kolorowe czytanie – prace w programie paint na podstawie czytanego Dzieciom  opowiadania „ Szary Domek” , autor K. Szestak (klasy pierwsze)

      5 dzień:

      • wspólna lekcja zajęć komputerowych- uczymy się od siebie nawzajem
      •  pierwszoklasiści i ósmoklasiści jako one team.

       

       Wierzymy, że Nowe Technologie w edukacji  zmieniają świat w szkole na lepsze, ułatwiają nam często podstawowe czynności, dają większe możliwości, przynoszą też radość i zadowolenie. Są domeną naukowców, ludzi uczonych, często też ludzi zupełnie przypadkowych.

      Najlepsza praca weźmie udział w finale  międzywojewódzkiego konkursu „Lekcje Przedsiębiorczości” już w marcu przyszłego roku.

      Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom i trzymamy mocno kciuki za utalentowanych autorów projektów.

      Dziękujemy😊

      Pozytywny Zespół Informatyczny

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, Sabina Woźniak-Piwko tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie poniedziałek 7:45 - 15:45 wtorek 8:45 - 16:45 środa 8:45 - 16:45 czwartek 7:45 - 15:45 piątek 7:45 - 15:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00 oraz w środę 15:00-16:30
  • Logowanie