• Już jest jubileuszowa charytatywna płyta FALA DOBRA

     • Powstała jubileuszowa 10 charytatywna płyta FALA DOBRA z kolędami oraz bajką. W tworzeniu płyty brało udział wielu gości oraz dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli Pozytywnych Inicjatyw.

      Fala Dobra to projekt zainicjowany przez Pozytywne Inicjatywy w 2011 roku. Jego celem jest niesienie pomocy innym przez dzieci i młodzież uczęszczające do placówek prowadzonych przez organizację. 

      Na tegoroczną płytę trafiły kolędy, podkłady muzyczne do śpiewania w domowym zaciszu, świąteczne życzenia oraz bajka. Do realizacji płyty zaproszono m.in. Agatę Dukalską, Piotra Dzięcielskiego, Aleksandrę Kostkę, prof. Leszka Skrlę, Katarzynę Stoparczyk, Katarzynę Żelazek, Jerzego Dukalskiego, Adama Wójcika, Piotra Krześniaka, Bernarda Dornowskiego i Bogusława Olszonowicza. 

      Każdego roku wyznaczony jest cel, na który przeznaczony jest dochód z dystrybucji płyty. W tym roku Pozytywne Inicjatywy wspólnie ze Stowarzyszeniem Lions Club Gdynia wesprą podopiecznych objętych opieką przez Gdyńską Fundację „Dom Marzeń”. 

      Płytę można kupić w szkole oraz na stronie internetowej fala-dobra.pl. Sugerowany datek za płytę w formie kartki bożonarodzeniowej wynosi 20 złotych.

      Nabywając płytę cegiełkę i przekazując datek wspierasz podopiecznych i działalność Gdyńskiej Fundacji „Dom Marzeń”, działającej na rzecz osób z niepełnoprawnością intelektualną.

     • Zakończenie grantu mPotęga

     • Dnia 24.11.2020 r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu "Szybsi niż COVID-19", gdzie uczniowie przedstawiali swoje postery i prezentacje multimedialne na temat modeli matematycznych z prognozą zachorowań na dalsze dni trwania pandemii oraz prawdopodobieństwa zachorowań w różnych przedziałach wiekowych.

      W celu wyłonienia zwycięzców, którzy w najbardziej przejrzysty sposób opracowali dane statystyczne powołaliśmy komisję w skład której wchodzili Pani Elżbieta Henke, Pani Anna Bekier, Pani Dorota Kaczmarczyk, Pani Justyna Głuchowska oraz koordynator projektu Pan Szymon Soboczyński. Wszystkie postery i prezentacje sprostały oczekiwaniom, jakie stawia projekt. Jednak najlepiej przedstawione dane zostały przez drużynę chłopców z klasy 8A:

      Aleksander Dąbek

      Paweł Mozer

      Krzysztof Samul

      Jakub Woynarowski.

      Chcielibyśmy również serdecznie podziękować pozostałym uczniom, którzy brali czynny udział w projekcie.

      Koordynator projektu 

      Szymon Soboczyński

     • Prezent dla seniora

     • Witajcie dzieci i rodzice

      Od kilku lat mieszkańcy Domu Seniora Kalina mieli przyjemność spotykać się z Wami . Wielu z Was odwiedzało nas w ramach wolontariatu a jasełka z Waszym udziałem i okazjonalne występy przynosiły dużo pozytywnych emocji obu stronom.

      Niestety obecnie żyjemy w czasach pandemii, jest to bardzo trudny czas dla wszystkich. Nasi mieszkańcy są w niekomfortowej sytuacji ponieważ od wielu miesięcy takie placówki jak nasza są zamknięte dla odwiedzających. Brakuje im bliskości rodzin, waszego uśmiechu, wspólnie spędzanego czasu w miłej atmosferze. Zbliżają się  Święta Bożego Narodzenia, to był zawsze bardzo intensywny, wesoły czas wspólnie spędzany na przygotowaniach do nich i do kiermaszu świątecznego. Jest to bardzo przykre, ale wszystko to nas ominie w tym roku. Oczywiście personel dokłada wszelkich starań aby umilić czas naszym seniorom, ale nigdy nie zastąpimy Waszej pozytywnej energii, młodości i radości którą wnosiliście waszą obecnością. Chcę zaproponować abyście jeśli tylko macie ochotę i czas przygotowali świąteczne niespodzianki naszym mieszkańcom. Mogą to być ozdoby własnoręcznie zrobione, wypiekane ciasteczka jak i inne niespodzianki. Proponuję aby Wasze przygotowania uwiecznić na zdjęciach i wydrukowane dołączyć do paczuszek. Przygotujemy ścianę z Waszymi zdęciami, to będzie namiastka naszych wspólnych spotkań. Rodziców proszę o dołączenie książek w dobrym stanie, do których już nie wracacie. Chcemy wymienić zasoby naszej biblioteki. Od 01.12.2020 zostanie wystawiony pojemnik pomiędzy apteką a przychodnią do którego będzie można wkładać przygotowane przez Was niespodzianki, oczywiście można też zadzwonić do  furtki gdzie nasz pracownik odbierze od Was podarunek. Jestem pewna, że ten drobny gest z Waszej strony sprawi dużo radości tym starszym osobom, ale i zainspiruje do sprawienia takiej niespodzianki waszym starszym samotnym sąsiadom. Pragniemy przekazać wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i wyrozumiałości. Czekamy z utęsknieniem na nasze wspólne spotkania.

      Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich

      Menadżer Domu Seniora Kalina          kontakt –email   gabriela.w_dsk@wp.pl

     • Zawieszenie zajęć do 3 stycznia

     • Od najbliższego poniedziałku przedłużam zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-8.

      Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole z tymczasowo zmienionym planem lekcji.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Zapewniam zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla uczniów uczęszczających do klas 1-3, których rodzic jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub w podmiocie realizującym zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o zapewnienie świetlicy dla ucznia klasy 1-3 lub możliwość realizowania zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w pracowni komputerowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco.

      Od 4 do 15 stycznia będą ferie zimowe. W późniejszym terminie podam informację, czy będziemy mogli organizować półkolonie w szkole.

      Nauczyciele do 23 grudnia wystawią przewidywane oceny śródroczne, natomiast oceny śródroczne wystawią po feriach zimowych do 22 stycznia.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • Jesienne wspomnienia - pokonkursowa wystawa prac

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
      Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie fotograficznym „Jesienne wspomnienia”.

      Konkurs był ogłoszony w październiku, który jest europejskim miesiącem fotografii. W ten sposób, tu w szkole, chcieliśmy dzielić się z Wami pasją uwieczniania ulotnych chwil. Niestety życie napisało inny scenariusz i od kilku tygodni uczymy się zdalnie. Mimo to pokazaliście, że znakomicie posługujecie się technologiami cyfrowymi, dzięki temu część zdjęć otrzymaliśmy za pośrednictwem poczty mailowej.
      Podzieliście się kadrami złapanymi podczas miejskich spacerów oraz leśnych wędrówek. Udowodniliście, że jesienną modelką może być piękna dziewczynka, a grzyby i dynie bezapelacyjnie królowały w nadesłanych zdjęciach.
      Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:
      I miejsce: „Kasztanowa jesień”, autor: Kosma Afranowicz, kl.4c,
      II miejsce (ex aequo): „Ratusz na głowie”, autor: Wiktor Branicki, kl. 8b
      II miejsce (ex aequo): „Złote drzewo”, autor: Oliwia Głowaczewska, kl.4d
      Wyróżnienia: „Najczerwieńszy w lesie”, autor: Nina Dederowska, kl. 4e; Leśny wulkan, autor:
      Adam Malinowski, kl. 5b.

      Laureatów konkursu oraz całą społeczność szkolną zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy. Mamy nadzieję, że prezentowane zdjęcia zainspirują innych.
      Beata Wilczyńska
      koordynator konkursu

     • Dzień Życzliwości i pozdrowień w wykonaniu uczniów klasy 3d

     • 21 listopada to wyjątkowa miła data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Z tej właśnie okazji uczniowie 3d przygotowali przedstawienie, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

       wychowawca 3d K. Sawicka-Błażejewska z uczniami 

     • Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia

     • Do 23 grudnia zostało przedłużone zdalne nauczanie. Do 3 stycznia będzie trwała przerwa zimowa. Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

      Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych, ponieważ obowiązuje zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

     • Dzieci Sieci. Wyzwanie dla współczesnych rodziców i nauczycieli.

     • Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

      Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, które wskazaliście w ankiecie ewaluacyjnej wypełnionej podczas naszej I Konferencji Edukacyjno-Pedagogicznej chciałbym zaprosić Was na webinar szkoleniowy “Dzieci Sieci. Wyzwanie dla współczesnych rodziców i nauczycieli”, który odbędzie się 28 listopada (sobota) o godzinie 9.00 na platformie Zoom.

      Pan Maciej Dębski z fundacji “Dbam o mój zasięg” w ciągu niespełna dwóch godzin opowie o funkcjonowaniu dzieci w przestrzeni cyfrowej. W czasie spotkania zostaną poruszone m.in tematy związane z higieną cyfryzacji, symptomami uzależnienia oraz modelami radzenia sobie z powstałymi trudnościami. Będzie też mowa o zdalnym nauczaniu, najnowszych badaniach i o jego wpływie na dobrostan psychiczny dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.

      Ze względu na wymogi techniczne liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w webinarze proszę o wysłanie wiadomości do pani Agnieszki Kornackiej poprzez wiadomość na portalu Librus. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność nadesłania zgłoszenia. Istnieje możliwość przekazania pytania prowadzącemu już teraz - do 20 listopada pani pedagog czeka na Wasze propozycje. W późniejszym terminie pytania będzie można zadawać poprzez czat.

      Z wyrazami szacunku

      Sebastian Krawczyk

     • Wsparcie dla nauczycieli i rodziców w czasie zdalnego nauczania

     • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

      Dziś pojawia się wiele trudnych emocji i nieoczekiwanych życiowych zwrotów. Nasz dobrostan psychiczny jest zachwiany. Jak sobie radzić z emocjami i co one nam komunikują? 

      Odpowiedzi mogą nam dostarczyć materiały z konferencji zorganizowanej przez Instytut Edukacji Pozytywnej "Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży". W ramach poruszanego zagadnienia przedstawiono pięć wykładów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie:

      • “Emocje w czterech ścianach” - Małgorzata Łuba
      • “Nie krzyczę, ale cicho proszę o pomoc” - Lucyna Kicińska
      • “Komunikacja ze sobą i światem i jej wpływ na zdrowie emocjonalne” - Ewelina Ragiel i Magdalena Kulińska
      • “Nie ma złych zachowań, są tylko niezaspokojone potrzeby” - Joanna Srebnicka
      • “Mediacje jako narzędzie sukcesów w szkole” - Renata Wiśniewska 

      Wszystkie wykłady można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/playlist?list=PL59i21HbpDTy_UZQpWglY_P2wkx_T-lMM

      Z życzeniami zdrowia i pogody ducha

      Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej 

     • Dzień Niepodległości

     • 11 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety, nie mogliśmy uroczyście spotkać się w naszej szkole na apelu z tej okazji, ale klasa 3 C przygotowała dla całej społeczności szkolnej małą niespodziankę :-)
       

      Wszyscy przecież tworzymy jedną, wielką wspólnotę obywateli naszego kraju. Wszyscy tworzymy nasz piękny kraj, którym jest Polska! Każdy z nas jest niepowtarzalny, ma talenty, pasje i marzenia. Niech zatem się spełniają!

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

      Wychowawca: Marlena Tulińska

     • Gdańskie ZOO

     • Pamiętacie o naszych kotach arabskich?  Pisaliśmy Wam, że w czerwcu do gdańskiego zoo, po raz pierwszy w historii ogrodu, przyjechała samica kota arabskiego o imieniu Maolie (czyt.Moli). Samiczka ma 16 miesięcy i przyjechała z francuskiego ogrodu zoologicznego Parc des Felins. Jest bardzo zrównoważona i spokojna. 

      Co słychać u kociaków teraz? Po dwóch tygodniach kwarantanny Moli zamieszkała z samcem Abu. Moli jest bardzo zachowawcza w stosunku do Abu, a on łagodny wobec niej: podchodzi blisko do Moli i patrzy na nią z nadzieją :) Koty mają do dyspozycji dwa pomieszczenia w pawilonie oraz wybieg zewnętrzny. Opiekunowie regularnie budują dla nich nowe zabawki, konstrukcje do wspinania i chowania przysmaków. Zachęcamy Was do odwiedzania ZOO i robienia sobie zdjęć z naszymi podopiecznymi. Zdjęcia z wizyt można wysyłać ( bezterminowo) na adres e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl - może uda nam się stworzyć galerię :)

     • Trzynastu Wspaniałych

     • Jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska
       

      Z dumą i satysfakcją informujemy, że jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, w roku 2019/2020 otrzymało trzynastu uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego.

      Stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:
       

      Aleksander Stawiany

      Michał Łysiak

      Aleksandra Przygoda

      Maksymilian Sobolewski

      Karol Szczygieł
       

      Stypendia sportowe` za bardzo dobre wyniki w nauce i rywalizacji sportowej otrzymali:
       

      Amelia Czarkowska

      Martyna Duzowska

      Iga Jurkowska

      Natalia Kifner

      Karina Lindenau

      Honorata Ojowska

      Tymon Tomczak

      Jakub Wójciga
       

      Wszystkim stypendystom i ich rodzicom serdeczne gratulacje składa dyrekcja i grono pedagogiczne, życząc dalszych sukcesów naukowych i sportowych.

      W tym roku z uwagi na sytuację związaną z pandemią, niestety nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród.

     • Artystyczne kreacje z drugiej ręki

     • OD PRET-A-PORTER DO HAUTE COURTURE
      CZYLI
      ARTYSTYCZNE KREACJE Z DRUGIEJ RĘKI


      Recycling w pozytywnym wydaniu oznacza wyobraźnię i kreatywność, które zapewne mogłyby w prawić w zdumienie Karla Lagerfelda czy Jean Paul Gautier, gdyż nawet oni nie zdołali odkryć tekstylnych walorów papieru toaletowego, jako dizainerskiego surowca wtórnego (spójrz na dołączoną fotkę).

      Pomysłowość wraz z gracją modelek i modeli zawiodły Halloween – All Saints Day Second Hand Fashion Show na wyżyny, których nie powstydziłaby się Coco Chanel czy Christian Dior, stąd podium, szczególnie dla uczniów klas 1 – 3, okazało się nieco zbyt ciasne.
      I tak pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Maja Stoff (1B), Alissa Mihanovich (2C) i Monika Sudomir (1C). Na drugim miejscu uplasowała się Maja Szczepkowska (1E), a trzecią pozycję zajęła Julia Krawczyk (1E).
      W kategorii klas 4 – 8 triumfował Hubert Mikołajczyk (4A), tuż przed Antoniną Jankowską, a odpowiednio: pierwsza lokata - Maja Michalczyk (3E) oraz Aneta Zielińska (6I), druga – Weronika Banaś (3a) i trzecia – Antonina Kalinowska (3B), w anielskiej edycji konkursu. Eco-nagrody i upominki zostaną przekazane przez Opiekuna Samorządu Szkolnego, P. Ewę Krzysiak.
      Pomimo, że zielony nie był dominującym kolorem tej jesiennej kolekcji, to zapewne Green Matters jest w modzie na Coco-Szkach, o czym z przyjemnością donosi,

      your favourite columnist,
      Jack Stop-Chin-Ski

     • Zawieszenie zajęć do 29 listopada

     • Od najbliższego poniedziałku zawieszę zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 1-3.

      Tym samym, do 29 listopada br. przedłużam zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole ze zmienionym planem lekcji.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.

      Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).

      Zapewniam zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla uczniów uczęszczających do klas 1-3, których rodzic jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub w podmiocie realizującym zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.

      Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.

      Uzasadniony wniosek o zapewnienie świetlicy dla ucznia klasy 1-3 lub możliwość realizowania zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w praconi komuterowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski przysłane do niedzieli do godziny 15:00 zostaną rozpatrzone do godziny 18:00 w niedzielę.

      Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.

      Sebastian Krawczyk

     • Zmiany terminów szkolnych konkursów

     • W związku z panująca sytuacją związaną z pandemią oraz ze względu na wytyczne rządowe w tej sprawie – https://www.kuratorium.gda.pl/komunikat-zmiany-terminow-konkursow/, we wtorek 27 października br. Pomorskie Kuratorium Oświaty zdecydowało o zmianie terminów etapów konkursów szkolnych, które się jeszcze nie odbyły i pozostałych etapów czyli rejonowych i wojewódzkich.

      Informacja o nowych terminach konkursów kuratoryjnych znajduje się z na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku (www.kuratorium.gda.pl) w zakładce Rodzice/uczniowie – Konkursy przedmiotowe.

      Powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

     • Konkurs fotograficzny - Jesienne wspomnienia

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Dziękujemy za dotychczas złożone zdjęcia.

      Zależy nam na Waszym bezpieczeństwie, dlatego też modyfikujemy regulamin konkursu fotograficznego, uwzględniając ograniczenia związane z nauką zdalną.

      NOWY REGULAMIN

      Dopuszczamy możliwość dostarczenia zdjęć w formie cyfrowej, jednocześnie wydłużamy termin składania prac do 16 listopada br.


      Beata Wilczyńska
      koordynator konkursu

     • Wyniki konkursu Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2020 - Totus Tuus

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego KONKURSU JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY 2020 - TOTUS TUUS organizowanego przez Zespól Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Uczniowie napisali wiersze, recytowali wiersze oraz wykonali wiele interesujących prac plastycznych.

      LAUREATKĄ konkursu na etapie wojewódzkim została uczennica kl.1c MONIKA SUDOMIR zajmując 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

      Poniżej prezentujemy najciekawsze prace oraz zdjęcia z rozdania nagród w Etapie Szkolnym.

      Monika Sudomir "Papież Karol"

      TRZY MIASTA TRÓJMIASTA,

      JEDNYM Z NICH JEST GDYNIA.

      RAZEM Z NIĄ WYCHOWYWAŁ SIĘ 

      PAPIEŻ KAROL WOJTYŁA.

      TOTUS TUUS ZAWOŁANIE JEGO,

      TAK PAMIĘTAMY PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

      DZIŚ JUZ GO NIE MA, ALE PAMIĘTAMY.

      TOTUS TUUS WOŁAJĄC JEGO WSPOMINAMY!

      ==============================

      W etapie wojewódzkim startowali:

      W kategorii LITERATURA:

      1. wiersz Moniki Sudomir 1c

      2.  wiersz Wojtka Datty 5b

      3.  wiersz Poli Starzak 6k

      4.  wiersz Dominika Radkowskiego 6k

      W kategorii RECYTACJA:

      1. Stanisław Pietruszewski – wiersz "Wizytacja" ks.Jana Twardowskiego

      W kategorii PLASTYKA:

      1. Dawid Rewers 2b

      2. Hubert Mikołajczyk 4a

      3. Jakub Smyk 4d

      4. Paulina Piekarczyk 6l

      5. Dominik Radkowski 6k

      6. Piotr Smyk 8d

      Nagrody w Etapie Szkolnym otrzymali ponadto:

      -  Wojciech Datta 5b,  Karol Kamiński 7f, Michał Nazarewicz 5b, Aimee Pancewicz 6i,Michał Peranowski 7b, Kinga Wójciga 4a, Wiktor Cirzon 5c, Jan Leszczyński 2d, Zofia Pypeć 4a, Oliwia Pypeć 6f

      Wystawę prac konkursowych można oglądać w gablotach przy sali A.2.5 i A.04.

      Komisja kategorii literatura i recytacja: ks. Janusz Herman, p.Barbara Ignaciuk, p.Marzena Grabowska, ks. Michał Zegarski

      Komisja kategorii plastyka: p. Marcin Baryłkiewicz, p.Marcin Bildziuk, p.Barbara Ignaciuk, p. Marzena Grabowska

     • Halloween Second Hand Clothes Show & Saints Models Show

     • Czy jesteś uczniem Pozytywnej i masz szafę pełną starych ubrań? A może chcesz się zabawić w kreatora mody?

      Jeżeli pozytywnie odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś na pytania, to masz szansę rozpocząć zawrotną karierę modelki lub modela!!!

      Wystarczy tylko wziąć udział w hybrydowym konkursie na strasznie zabawny halloweenowy eco-costume lub przepiękny, wzbudzający podziw strój ulubionego świętego lub anioła.

      Show, który w tym roku wychodzi z podziemia, materializuje się w cyberprzestrzeni. Stąd, aby zabłysnąć na online cat walk, należy wyczarować selfie w kostiumie halloweenowym lub w niebiańskim stroju.

      Zdjęcia należy do 30 października wysłać na email: e.krzysiak@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Wywołujące ciarki, w tym sezonie lansujące recyclingowe kreacje oceniać będzie jury w osobach:

      - Pan Marcin Bildziuk - oceniający estetykę zdjęcia i wykonanie strojów,

      - Mrs. Ewa Moroz i Mr. Jack StopChinSki - oceniający związek przebrania z kulturą krajów anglojęzycznych,

      - Pani Marzena Grabowska, Ks. Janusz Herman i Ks. Michał Zegarski - oceniający ich niebiańskie pochodzenie, 

      - oraz trzech członków samorządu uczniowskiego, oceniających kreatywność związaną z wyborem stroju.

      Jury wygeneruje za pomocą czarodziejskiej różdżki wirtualną listę zwycięzców i nagród na stronie szkoły.

      Attention!!!

      Ocenie podlegają tylko zgłoszenia zawierające fotki bez komputerowo wygenerowanych efektów oraz opatrzone akceptacją RODO.

      Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych:

      - uczniowie klas 0-3,

      - uczniowie klas 4-8.

     • Zdalne nauczanie w okresie 26 października - 6 listopada

     • Działając na podstawie § 1a ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zawieszam w okresie od 26 października do 6 listopada prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania oddziałów 4-8 są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite.

      Czasowo modyfikuję w klasach 4-8 tygodniowy wymiar godzin zajęć (wychowanie fizyczne 2 godziny, religia 1 godzina). Czasowo zawieszam w klasach 4-8 wszystkie zajęcia pozalekcyjne. W tym okresie obowiązuje nowy tymczasowy plan lekcji.

      Dziękuję wszystkim, którzy w tej kryzysowej sytuacji wykazują się życzliwością i zrozumieniem. Jako Dyrektor szkoły nie ustaję w szukaniu rozwiązań, mając na uwadze dobro całej społeczności szkolnej.

      Sebastian Krawczyk

     • Zdalne nauczanie 23-26 października

     • Po uzyskaniu zgody PPIS oraz organu prowadzącego zarządzam czasowe zawieszenia zajęć w wybranych oddziałach Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Wprowadzam zdalne nauczanie w okresie od dnia 23 października (piątek) do dnia 26 października (poniedziałek) w oddziałach 7a, 7b, 7c, 7d, 7e.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie