• Piątki pełne pomysłów! - edycja grudniowa.
     • Piątki pełne pomysłów! - edycja grudniowa.

     • Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie PIĄTKI PEŁNE POMYSŁÓW w najbliższy piątek 13 grudnia. Wystarczy odpowiedzieć na 5 pytań na kartce i wsunąć ją pod drzwi gabinetu logopedy do godziny 11.55. Nagrodami będą upominki i przywileje w szkole, które czekają na zwycięzców.

      Ala Hołubicka

    • Wystawa budowli z klocków Lego
     • Wystawa budowli z klocków Lego

     • W ostatni weekend w szkolnej auli miała miejsce Interaktywna wystawa budowli z klocków Lego, na której swoje prace wystawiali dorośli miłośnicy Lego z klubu Lugpol.

      Prace przyjechały z całej Polski, a proces budowania niektórych trwał kilka tygodni. Największym uznaniem cieszyły się pociągi, koparki oraz budowla odwzorowująca mecz Quidditcha z filmu Harry Potter. Niczym magnes przyciągały stoły z klockami, gdzie mali konstruktorzy budowali własne dzieła, które następnie wystawiali do konkursu. Najlepsze prace zostały nagrodzone zestawami Lego.

      Wystawę każdego dnia zwiedzały setki gości, najwytrwalsi spędzali tam po kilka godzin. Całe szczęście, że na rodziców czekała wygodna kanapa.

      Zarówno wystawcom, jak i organizatorom - rodzicom z Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców, bardzo dziękujemy.

    • Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do E8
     • Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do E8

     • Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice,

      Pozytywna Szkoła Podstawowa wraz z nauczycielami organizuje dla tegorocznych ósmoklasistów bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.

      Zajęcia będą odbywać się w trakcie ferii zimowych w dwóch turach a poprowadzą je nauczyciele przedmiotowcy naszej szkoły. Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie poniższego formularza do 8 stycznia 2020r.

      Wypełnij formularz rekrutacyjny

      Serdecznie zapraszamy!

    • Spotkanie Rady Rodziców
     • Spotkanie Rady Rodziców

     • W najbliższy czwartek 12 grudnia o godzinie 18:00 w szkolnej jadalni odbędzie się spotkanie przedstawicieli rad oddziałowych. 

      Serdecznie zapraszam w imieniu Prezydium Rady Rodziców

      Małgorzata Panków

     • Fala Dobra już dotarła

     • W tym roku powstała kolejna już charytatywna płyta FALA DOBRA z nagraniami kolęd oraz bajki. W tworzeniu tej płyty brały udział znane osoby z Trójmiasta oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku, Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku oraz ze szkół i przedszkoli Pozytywnych Inicjatyw.

      Na tegoroczną płytę trafiło 6 kolęd, podkłady muzyczne do śpiewania w domowym zaciszu, świąteczne życzenia,  bajka czytana przez znane osoby, w tym prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do realizacji płyty zaproszono m.in. prof. Leszka Skrlę, Katarzynę Chudzik-Bazydło, Agatę Dukalską, Marcelinę Wachowiak, Helenę i Józefa Kaczkowskich, rodziców księdza Jana Kaczkowskiego oraz europarlamentarzystkę Magdalenę Adamowicz.

      Każdego roku wyznaczony jest cel, na który przeznaczony jest dochód z dystrybucji płyty. W tym roku fundacja wesprze dzieci pokrzywdzone przemocą, objęte opieką przez Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku, które jest prowadzone przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

      Płytę można kupić w szkole, w serwisie charytatywni.allegro.pl oraz na stronie internetowej fala-dobra.pl. Sugerowany datek za płytę w formie kartki bożonarodzeniowej wynosi 20 złotych.

      W naszej szkole do płyty dodajemy ekologiczną świecę wykonaną przez uczniów.

      Płytę można nabyć w sekretariacie uczniowskim.

    • Projekt "mikołajki"
     • Projekt "mikołajki"

     • 5 grudnia 2019 r. w ramach projektu interdyscyplinarnego: „Uczniowie śladami legend Jerzego Sampa i skarbów Pomorza” uczniowie kl. 4 b wraz z wych. p. M. Stepnowską oraz uczniowie kl. 8 d z wych. P. Barbarą Ignaciuk udali się na wycieczkę po pięknym, nadmotławskim grodzie.

      Dzieci i młodzież odwiedzili muzeum – Dom Uphagena – zapoznali się z historią Kościoła Mariackiego, Bramy zakochanych, ulicy Długiej i Długiego Targu, Neptuna, Bramy Złotej, Zielonej, Baszty Słomianej, Wielkiej Zbrojowni, Bramy Wyżynnej, Katowni, Żurawia.

      Później – w ramach mikołajek – udali się na lodowisko, gdzie pod czujnym okiem trzech instruktorów, ćwiczyli jazdę na lodzie. Jednym z trenerów była mama Filipa z kl. 8 d – p. Filipowicz – która pracowała z dziećmi w ramach wolontariatu.

      Następnie udaliśmy się do KFS na posiłek.

      Na zakończenie dzieci zobaczyły piękne, świąteczne dekoracje przy Forum Gdańsk.

      To był bardzo udany dzień, wszyscy z uśmiechem na twarzy wsiedli do autokaru, który przywiózł nas do szkoły. Warto organizować zajęcia integracyjne, ponieważ starsi uczniowie opiekowali się dziećmi z kl. 4 b i pomagali im nosić plecaki oraz torby.

       

      B. I.

    • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych od klas IV do VIII w roku szkolnym 2019/2020
     • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych od klas IV do VIII w roku szkolnym 2019/2020

     • 18 października 2019 r. o godz. 14.00 odbył się w naszej szkole I stopień konkursu z języka polskiego. Dwie osoby dostały się do etapu rejonowego:

      1. Karol Szczygieł kl. 6 c – nauczyciel przygotowujący p. Milena Labuda.

      2. Marta Zwolińska kl. 8 d – nauczyciel przygotowujący p. Barbara Ignaciuk.

      Opieka i nadzór pedagogiczny konkursu - wicedyrektor p. Bożena Piekarska.

      Przewodnicząca I etapu w naszej szkole p. D. Warmińska.

       

      6 GRUDNIA 2019 ROKU O GODZ. 14.00

      W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

      W GDAŃSKU – MORENIE

      UL. P. GOJAWICZYŃSKIEJ 10

      odbył się

      • II stopień konkursu - etap rejonowy, gdzie ww. uczniowie reprezentowali naszą szkołę.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy za nich kciuki.

      Termin ogłoszenia wyników 13 grudnia o godz. 16.00

      • III stopień konkursu – etap wojewódzki – 7 lutego 2020 r. o godz. 12.00 w Wejherowie.

      Informacje i regulamin:

      http://www.kuratorium.gda.pl/wp-content/uploads/2019/09/1.-jezyk-polski.pdf

      opracowała B. I.

       

       

    • Wyniki po 3. etapie WMC dla kl. VII - VIII
     • Wyniki po 3. etapie WMC dla kl. VII - VIII

     • W drugim etapie konkursu – 5.12.2019 r. udział wzięło 14 uczniów. Najwyższy wynik 20/21 punktów - uzyskała Maja Westphal kl. 8 d. Drugi wynik- 19/21 punktów: Zwolińska Marta i Jarantewicz Paulina 8 d, natomiast trzeci 18/21 punktów: Budzińska Pola kl. 8 d.

      W grudniu czytamy: „Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych.

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

      Komisja: Dorota Warmińska, Wiktoria Gieglecka, W. Krawczyk, koordynator szkolny Barbara Ignaciuk, nadzór pedagogiczny konkursu: wicedyrektor Bożena Piekarska.

    • Pozytywny Mikołajowy Tydzień za nami!
     • Pozytywny Mikołajowy Tydzień za nami!

     • Od 2 do 6 grudnia Uczniowie Pozytywnej SP świetnie bawili się podczas sportowych międzyklasowych rozgrywek.

      Dzieci z klas 0-5 wzięły udział w wyścigach rzędów o tematyce świątecznej. Klasy 6-8 rozegrały turnieje w „Amerykańskiego Zbijaka”. Rozgrywki odbywały się w rytmie znanych wszystkim świątecznych utworów muzycznych. Zwycięskie klasy otrzymały świąteczne vouchery na „Odwołanie kartkówki”, „Przełożenie sprawdzianu”, „Zabawy na pływalni” oraz „Dzień otwartej szafy”. Mikołajkom na sportowo towarzyszyły wspaniałe emocje i uśmiechy naszych Uczniów. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

      Życzymy udanego weekendu Mikołajkowego!

      Nauczyciele Wychowania Fizycznego

    • Pozytywni Wolontariusze na biegu charytatywnym!
     • Pozytywni Wolontariusze na biegu charytatywnym!

     • W niedzielę, 1.12.2019 r., kiedy większość uczniów naszej szkoły odpoczywała, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspierali biegaczy podczas biegu charytatywnego "Piątka od serca".

      W tym roku biegacze wsparli podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. 

      Cieszymy się, że już po raz drugi uczestniczyliśmy w tym wspaniałym wydarzeniu!

      Ewa Ławicka

      Dorota Warmińska

    • Mamy Mistrzynię Europy!
     • Mamy Mistrzynię Europy!

     • Karina Lindenau uczennica 4a została Mistrzynią Europy.

      Karina brała udział w Mistrzostwach Europy w Fitness fit Kid z elementami akrobatyki powietrznej, które odbyły się 22.11.2019 r. i zajęła I miejsce, tym samym została Mistrzynią Europy. Dzień później uczennica naszej szkoły startowała w VI Grand Prix Aleksandry Kobielak i również zajęła wysokie, II miejsce, zdobywając srebrny medal w Fitness fit Kid z elementami akrobatyki powietrznej. Serdecznie gratulujemy!

    • Wylosowani szczęśliwcy
     • Wylosowani szczęśliwcy

     • Tak jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy. Wśród osób które oddały głos na zwierzaka, którego wesprzemy, wylosowaliśmy 19 osób , które razem z samorządem uczniowskim pojadą z nami do ZOO.

      Podczas wizyty będą one mogły dowiedzieć się więcej o naszych podopiecznych oraz poznać opiekuna kociaków. Wizyta ta będzie miała miejsce w styczniu (więcej informacji wkrótce).

      Oto lista szczęśliwców:

      1. Wiktor Debis VII b

      2. Maks Rybowski VI a

      3. Amelia Ciesielska V l

      4. Jakub Pomykacz VII e

      5. Maria Dziedzic VI a

      6. Gabriel Aleksiejuk  V h

      7. Kamil Jędruś VII d

      8. Aleksander Nadolny  VI f

      9. Alicja Lis II c

      10. Piotr Szeptuch VI d

      11. Hanna Janczak 0 a

      12. Klara Paszylk VIII D

      13. Jakub Szałkowski V i

      14. Wiktor Sikorski VII e

      15. Antonina  Jasinecka II e

      16. Klara Łopacińska IV a

      17. Piotr Kobyłecki VI a

      18. Jakub Orlikowski V g

      19. Cezary Olechowski I B.

      Wszystkim szczęśliwcom gratulujemy. Bierzcie czynny udział w działaniach samorządu. Może następnym razem do Was uśmiechnie się szczęście.

      Ewa Krzysiak i Violetta Zarzycka

    • Rakiety!
     • Rakiety!

     • Mamy to! Pozytywna Szkoła Podstawowa wygrała konkurs Dzieciaki do Rakiet plasując się na 40 miejscu zdobywając 8989 głosów!

      Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie i walkę o głosy do samego końca, dzięki temu już niedługo nasze dzieciaki będą ogrywać się w nowej dyscyplinie, z nowym sprzętem sportowym!

      Braaaawo WY!

       

      Trenerzy PSP

    • II miejsce w półfinale województwa pomorskiego w koszykówce 3x3 chłopców
     • II miejsce w półfinale województwa pomorskiego w koszykówce 3x3 chłopców

     • Dnia 26.11 w SP nr. 2 w Gdańsku odbyły się rozgrywki półfinału wojewódzkiego w koszykówce 3x3 gdzie nasi chłopcy zajęli II miejsce.

      Szkołę reprezentowali Maksymilian Kołodziejczyk, Adrian Szordykowski, Krzysztof Samul oraz Sebastian Andruszkiewicz pod wodzą trenera Bartosza Wiśniewskiego. Wychodzimy z pierwszego miejsca w grupie pokonując SP. 2, SP. 48, SP. 85. W półfinale zawodów po zaciętym boju w dogrywce ogrywamy SP. 33, by ostatecznie nieznacznie ulec III STO w finale turnieju. Niemniej jednak chłopakom należą się ogromne brawa za walkę, wytrwałość i zaangażowanie. Jestem bardzo zadowolony z postawy jaką reprezentowali nasi zawodnicy. Jest to wielki sukces całej Pozytywnej Szkoły Podstawowej.

       

      Trener Bartosz Wiśniewski

    • Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska 2018/2019
     • Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska 2018/2019

     • Miło jest Nam przekazać informację, iż uczniom naszej szkoły zostało przyznane Jednorazowe Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za rok szkolny 2018/2019 . 

      Poniżej podajemy nazwiska naszych stypendystów:
      Dembek Maciej
      Siejka Anna
      Szczygieł Karol
      Chyrek Lidia
      Czarnecka Nikola
      Duzowska Martyna
      Jurkowska Iga
      Kifner Natalia
      Kotłowski Michał
      Malon Kacper
      Opala Agata
      Sawicka Oktawia
      Tomczak Tymon

      Uroczysta gala dla stypendystów z kategorii naukowych odbędzie się dnia 7 grudnia 2019 r. (sobota) od godziny 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 (Gdańsk Chełm, ul. Chałubińskiego 13).
       
      Uroczysta gala dla stypendystów z kategorii sportowej odbędzie się dnia 14 grudnia 2019 r. (sobota) od godziny 12.00 w Szkole Podstawowej nr 6 (Gdańsk Jasień, ul. Lawendowe Wzgórze 5).

      Serdecznie gratulujemy!
       

    • Poszukiwania jesieni w bibliotece
     • Poszukiwania jesieni w bibliotece

     • 27 listopada klasa 3e udała się na lekcje biblioteczną, której tematyka była związana z jesienią.

      Dzieci posłuchały bajki o tym jak dwie wiewiórki prześcigały się o to, która zdobędzie ostatnia szyszkę. Rozmawiały o tym jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Uczniowie szukali również liści z zagadkami ukrytych w sali bibliotecznej przez Panią Jesień. Na koniec dzieci mogły same stworzyć swoje wiewiórki śpiewając przy tym znaną im z lekcji piosenkę o jesieni.

      Karolina Sawicka-Błażejewska

    • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Jesień na Kaszubach"
     • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Jesień na Kaszubach"

     • W środę 27.11.2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla klas 3 pt: "Jesień na Kaszubach".

      WYNIKI:

      1 miejsce: Nina Dederowska z klasy 3e

      2 miejsce: Hubert Mikołajczyk z klasy 3a i Jakub Buczyk z 3e

      3 miejsce: Tomasz Grochowski z 3d

      Nagrodzonym gratulujemy. Dziękujemy za udział w naszym konkursie

      Organizatorki:

      Aneta Marszałek Karolina Sawicka-Błażejewska

    • Nasi nowi podopieczni z gdańskiego ZOO
     • Nasi nowi podopieczni z gdańskiego ZOO

     • Bardzo się cieszymy, że tak licznie zagłosowaliście w plebiscycie na zwierzątko z gdańskiego ZOO, które wesprzemy finansowo.

      Najwięcej głosów otrzymał kot arabski. W gdańskim ZOO mieszkają dwa samce- bracia urodzeni w 2007 roku w ZOO w Krakowie. Na imię mają Abu i Zabi. Ogród zoologiczny czyni starania o uzyskanie samiczki. Kot arabski to gatunek objęty Europejskim Programem Ochrony Zwierząt (EEP), czyli programem ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem, polegającym na ich hodowli w ogrodach zoologicznych. A wszystko po to, by ustrzec dany gatunek przed wymarciem i móc w przyszłości podejmować próby reintrodukcji do naturalnego środowiska. Kot arabski żyje średnio 17-18 lat. Już od stycznia dwaj koci bracia będą wspierani dzięki Wam . W tym tygodniu wylosujemy wśród osób , które oddały głos, uczniów, którzy pojada z nami do ZOO by poznać bliżej naszych podopiecznych.

      Dziękujemy za Wasze głosy i liczymy na dalsze wsparcie.

      Violetta Zarzycka i Ewa Krzysiak wraz z samorządem uczniowskim

    • Ekologia, ważna sprawa!
     • Ekologia, ważna sprawa!

     • Ekologiczna postawa w gospodarowaniu odpadami to bardzo ważna sprawa, ze względu na ogromne ilości śmieci, jakie wytwarzamy.

      Zasady segregacji nie dla wszystkich są jasne. Wiele wątpliwości budzą kolory kontenerów i rozróżnianie rodzajów odpadów. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak segregować odpady i dlaczego jest to ważne.

      21 listopada naszą szkołę odwiedzili eksperci, którzy poprowadzili warsztaty z zakresu segregacji śmieci . Uczniowie utrwalili sobie kolorystykę kontenerów, posegregowali przykładowe odpady (zwłaszcza te o niejasnym przeznaczeniu) oraz poznali cykl życia śmieci. Każdy uczestnik otrzymał wielorazową torbę na zakupy, oby służyła każdego dnia!

      Anna Śnieżko

    • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska
     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska

     • Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły Julia Bułat z klasy VII c i Maciej Piekarczyk z klasy VIII d reprezentowali nasza szkołę podczas drugiego etapu wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

      Nasi uczniowie zaprezentowali swoje programy wyborcze , w których uwzględnili zarówno działania na rzecz ekologii jak i integracji gdańskiej młodzieży. Było to duże wyzwanie ponieważ startowali w najbardziej aktywnym okręgu wyborczym.-na 5 miejsc do MRMG startowało, aż 40 kandydatów, W wyborach startowali uczniowie szkół podstawowych oraz liceów. Podczas prezentacji wszystkich wyborców uczniowie mieli możliwość zapoznać się z problemami przedstawionymi przez innych .Były wspólne rozmowy, wymiany poglądów jak na prawdziwych samorządowców przystało. Tym razem się nie udało, ale było to ważne doświadczenie i nauka, która z pewnością przyniesie efekty podczas kolejnych wyborów.

      Ewa Krzysiak

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie