• Komunikat 15 kwietnia
     • Komunikat 15 kwietnia

     • Z uwagi na nowe zadania wynikające z realizacji w szkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej kosmetycznej zmianie uległ plan lekcji, który obowiązuje od 16 kwietnia br.

      Uczniów, Rodziców i Nauczycieli proszę o przeanalizowanie planu lekcji.

      Sebastian Krawczyk

      Dyrektor Szkoły

    • Konkurs fotograficzny dla klas III pt. „Moje zwierzątko”
     • Konkurs fotograficzny dla klas III pt. „Moje zwierzątko”

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Moje zwierzątko”.

      Konkurs trwa do 23.04.2018 r.

      Wydrukowane zdjęcia (format dowolny), podpisane i w kopercie oddajemy organizatorom.

      Nagrody rzeczowe przewidziane są dla trzech pierwszych miejsc.

      Dostarczone prace na wniosek uczestników zostaną zwrócone.

       

      Życzymy powodzenia!

      Organizatorki:

      M. Bukowska,

      A. Cywińska,

      E. Ławicka 

    • Babeczki za książeczki - IV edycja
     • Babeczki za książeczki - IV edycja

     • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz nasza Pozytywna Szkoła Podstawowa zapraszają na wielką akcję zbiórki książek z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz akcji Zaczytani.

      23 kwietnia między godziną 8:00 a 15:00 na I piętrze naszej Pozytywnej Szkoły będzie stoisko, na którym będą zbierane książki. Mile widziane książki dla dorosłych, dzieci - w szczególności lektury szkolne (w stanie bardzo dobrym). Każdy kto odda książkę otrzyma słodką babeczkę!

      Dodatkowo w tym dniu w Bibliotece Kokoszki, na każdej przerwie, będą czekały niespodzianki!

      Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

    • MIEJSKIE KONKURSY Z OKAZJI DNIA KSIĄŻKI
     • MIEJSKIE KONKURSY Z OKAZJI DNIA KSIĄŻKI

     • Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek i Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Elżbieta Porowska zapraszają do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” i w MIEJSKIM KONKURSIE GRAFICZNYM „ZAPROJEKTUJ SWOJĄ OKŁADKĘ”.

      Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

      Rada Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w konkursach organizowanych z okazji Światowego Dnia Książki. Są to:

      MIEJSKI KONKURS GRAFICZNY „ZAPROJEKTUJ SWOJĄ OKŁADKĘ” dla klas VI i VII. Termin składania prac jest do 19.04 w sekretariacie uczniowskim. Dowolna technika komputerowa.

      MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” dla dwóch kategorii wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-V. Termin składania prac jest do 19.04 w sekretariacie uczniowskim. Technika dowolna, format A4 lub A3.

      W obu konkursach każdy wychowawca wypełnia kartę zgłoszeniową, która jest w załączniku wraz z regulaminami.

      ​​​​​​​

      Regulamin MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI

      Regulamin ZAPROJEKTUJ SWOJĄ OKŁADKĘ


      Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

    • Program Edukacji Morskiej dla Uczniów PSP
     • Program Edukacji Morskiej dla Uczniów PSP

     • W maju b.r. Uczniowie Pozytywnej SP wezmą udział w zajęciach w ramach Programu Edukacji Morskiej. W programie planowane są zajęcia na łódkach Optimist, kajakach, zajęcia wioślarskie, rejsy łódkami turystycznymi oraz Oldtimerami.

      Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej, historii i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Koszt transportu na zajęcia pokrywa Szkoła, a w czasie zajęć opiekę nad Dziećmi będzie sprawować Koordynator Szkolny. Zajęcia organizowane są w trakcie trwania zajęć dydaktycznych.

      Zajęcia realizowane są na 4 poziomach edukacyjnych:

      W marcu oba oddziały przedszkolne wzięły udział w warsztatach: „Cóż tam stuka, cóż tam puka? Żeglarskie przesądy” w Spichlerzach na Ołowiance.

      Spośród klas 1-3 dwie grupy liczące po 15 Uczestników wezmą udział w jednodniowych zajęciach wodnych na łódkach Optimist.

      Spośród klas 4-6  grupa licząca 15 Uczestników  weźmie udział w zajęciach wodnych na łódkach Optimist, w rejsie łódką turystyczną na Zatokę Gdańską oraz w zajęciach wioślarskich lub kajakarskich.

      Spośród klas 7  grupa licząca 15 Uczestników weźmie udział w rejsie klasycznymi żaglowcami (Oldtimery), w rejsie łódką turystyczną na Zatokę Gdańską oraz w zajęciach wioślarskich lub kajakarskich.

      Uczestnicy zostaną wyłonieni podczas losowania, które odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia. Aby wziąć udział w losowaniu, należy zapoznać się z procedurą rekrutacji.

      Procedura rekrutacji

      Regulamin/Zgoda

      Koordynator szkolny

      Agata Manteufel

    • Kiermasz Wielkanocny w Pozytywnej
     • Kiermasz Wielkanocny w Pozytywnej

     • Przed świętami Wielkanocnymi odbył się, jak co roku, Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić ozdoby wykonane przez naszych Pozytywnych Uczniów.

      Podczas kiermaszu, oprócz pozyskania pięknych ozdób, każdy mógł skosztować domowych wypieków oraz wypić ciepłą herbatę lub kawę. Kawiarenka prowadzona była przez Pozytywnych Rodziców. Dzięki pomocy Harcerzy ozdoby i słodkości rozeszły się w ekspresowym tempie.

      Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za ogromne zainteresowanie tegorocznym kiermaszem.

    • „The Chronicles of Narnia” wciąż żywe
     • „The Chronicles of Narnia” wciąż żywe

     • 19 marca 2018 klasy 4a i 4e miały sposobność odwiedzić świątynię Dionizosa i oddać cześć muzie Melpomenie.

      Nasi uczniowie zyskali znakomitą okazję, żeby zajrzeć do starej wiktoriańskiej szafy i natknąć się na Lwa Asalana i Białą Czarownicę w scenicznej wersji „The Lion, the Witch, and the Wardrobe”. Wraz z Peterem, Susan, Edmundem i Lucy, nasi Uczniowie szczęśliwie przywrócili wiosnę w odległej krainie Narnii, a rozentuzjazmowanych nastrojów po zwycięstwie nad „Lodowatą Damą” nie stłumiła nawet iście zimowa aura na zewnątrz.

      Nawet jeszcze przed spektaklem, „The Beast from the East”, pogoda nie zdołała, przeczuwającym już wiosnę Uczniom Pozytywnej, pokrzyżować planów eksploracji najstarszego obiektu sakralnego w mieście, Kościoła Św. Katarzyny, gdzie pochowano wielkiego Gdańszczanina Johanessa Heveliusa.

       

                                                                                                                           With warm wishes,

                                                                                                                           your favourate columnist,

                                                                                                                           Jack Stop Chin Sky 

    • Pierwszy sparing z chemii
     • Pierwszy sparing z chemii

     • Nasze Uczennice zajęły II i III miejsce! 

      Dnia 5 kwietnia reprezentacja koła chemicznego PSP wzięła udział w pierwszym Sparingu Międzyszkolnym z Chemii w ZSSiO w Gdańsku. Etap pisemny pozwolił Zuzi Szporko  z klasy VIIc i Matyldzie Grządce z klasy VIId przejść do etapu ustnego. Pytania: czym jest pierwiastek chemiczny, czy o biologicznie czynną, powierzchniową warstwę skorupy ziemskiej, były ciekawym sposobem na powtórzenie wiedzy przyrodniczej.

      Zuzia i Matylda zajęły odpowiednio II i III miejsce!

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Monika Borowiak

    • Wiosenna wycieczka
     • Wiosenna wycieczka

     • 5 kwietnia 2018 roku klasy: 4B i 6D pojechały na wycieczkę edukacyjną do Helu.

      Odwiedziliśmy fokarium i przyglądaliśmy się treningowi medycznemu fok. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez pracowników Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w ramach projektu "Błękitna Szkoła" . Wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji o mieszkańcach Bałtyku i ich siedliskach. Dowiedzieliśmy się, jakie ryby i ssaki mieszkają w morzu.

      Następnie udaliśmy się do Muzeum Rybołówstwa. Obejrzeliśmy wystawę starych łodzi rybackich oraz ekspozycję związaną z życiem rybaków.

      Pełni wrażeń udaliśmy się na poczęstunek do regionalnej restauracji.

      Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

       

      Klasa 4B i 6D z wychowawcami

    • Trwa rekrutacja do IV edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja
     • Trwa rekrutacja do IV edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

     • Akademia adresowana jest do uczniów w wieku 16-20 lat, którzy mają pomysł na autorski, lokalny projekt społeczny, lub historyczny, i chcieliby nauczyć się jak go zrealizować. Każdy z uczestników Akademii otrzymuje również roczne stypendium na dalszy własny rozwój. Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 15 maja.

      Lider – lubię to! Pod takim hasłem Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła rekrutację do czwartej edycji Akademii Liderów. 

      Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to program skierowany do zaangażowanej społecznie młodzieży. W programie udział biorą aktywni uczniowie, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności i chcą rozwijać swoje liderskie kompetencje. Dotychczas w Akademii udział wzięło ponad 100 osób, które łącznie zrealizowało 70 lokalnych projektów na terenie całej Polski. 

      Projekty można zgłaszać w dwóch obszarach: historycznym i społecznym. Zgłoszenia można wysyłać pojedynczo lub w zespołach dwuosobowych. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, wysłanych poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademiawybranych zostanie 30 osób – autorów najlepszych pomysłów. Tegoroczna Akademia rozpocznie się 30 lipca wyjazdem na Szkołę Letnią, a zakończy się w grudniu spotkaniem ewaluacyjnym w Warszawie. Akademia Liderów składa się łącznie z trzech etapów:

      • Szkoła Letnia – to 10-dniowy, bezpłatny wyjazd dla uczestników Akademii, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami. W trakcie wakacyjnego wyjazdu młodzież  pracuje nad koncepcją własnego projektu, szkoli się z zarządzania i spotyka z zaproszonymi gośćmi, takimi jak: Paweł Kowal, Piotr Dardziński czy Dariusz Karłowicz.

      • Realizacja projektu – to 3-miesięczny etap, podczas którego uczestnicy realizują autorskie projekty w swoich miejscowościach, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie Szkoły Letniej. Każdy z uczestników ma do dyspozycji tutora, który jest jednocześnie opiekunem projektu i może doradzać na każdym etapie realizacji.

      • Szkoła Zimowa – to grudniowe podsumowanie wszystkich projektów, podczas którego uczestnicy prezentują wyniki swoich działań, dzielą się wnioskami i zdobytymi sukcesami. Na zakończenie Liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje.

      Dla pierwszych 12 zgłoszonych projektów mamy wyjątkowy BONUS! Ich autorzy będą mieć możliwość bezpłatnego skonsultowania z nami zgłoszonych pomysłów i przesłania ponownie ich modyfikacji, co zwiększy szansę na udział w Akademii.

       

      Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja jest realizowana pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

      Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mikolaj.org.pl/akademia

      Pytania można kierować również do koordynatorek programu:

      Joanna Wojdowska, tel. kom. 791 793 021, e-mail: akademia@mikolaj.org.pl

      Joanna Kowalewska, tel. kom. 669 241 424, e-mail: j.kowalewska@mikolaj.org.pl 

       

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem. Chodzi o polepszenie ich warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.

      Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego chorego objawia się inaczej. Jednak wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problemy z integracją bodźców.

      Autyzm może mieć różny stopień nasilenia. Niektórzy chorzy w ogóle nie nawiązują kontaktów z otoczeniem, nie mówią, ciągle powtarzają te same zachowania. Z kolei lekkie zaburzenie pozwala prowadzić normalne życie. Autyzm nie jest uleczalny, jednak terapia i opieka specjalisty znacznie poprawiają rozwój dziecka. U połowy osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu występuje zespół Sawanta. Jest to stan, w którym niepełnosprawność intelektualna idzie w parze z wybitnym uzdolnieniem w danej dziedzinie.

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dzień, w którym na znak solidarności z chorymi, budynki na całym świecie były podświetlane na niebiesko. W Polsce były to: Pałac Kultury i Nauki, katowicki Spodek, most Śląsko-Dąbrowski, kładka Ojca Bernatka w Krakowie, Galeria Echo w Kielcach, Filharmonia Podlaska, a także budynki KGHM.

      Od 4 do 22 kwietnia odbędą się Warszawskie Dni Świadomości Autyzmu. W tę sobotę w stolicy ruszy specjalny tramwaj edukacyjny, w którym będzie można zasięgnąć informacji na temat tego zaburzenia. Prowadzona jest również kampania „Polska na niebiesko”, której celem jest uświadomienie Polaków, że z autyzmu się nie wyrasta – jest to choroba do końca życia.

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD), obchodzony 2 kwietnia, został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. W poniedziałek, na znak solidarności z osobami z autyzmem, wiele budowli w Polsce i na świecie było podświetlanych na niebiesko.

       

    • Did you know?
     • Did you know?

     • Czy wiecie, że najbardziej cenioną umiejętnością przez pracodawców jest komunikacja? A jeżeli dodamy, że po angielsku, to już będzie jasne dlaczego udział Ani Giebułtowskiej z klasy VII A w finale Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego jest tak wielkim sukcesem!

      Nasza uczennica wygłosiła kilkuminutową przemowę po angielsku, udowadniając, że w przyszłości na interview jej top skills mogą okazać się nieodparcie przekonywające dla niejednego pracodawcy w kwestii gaży, z kilkoma zerami po przecinku.

       

      Your favourite columnist

      Jack Stop Chin Ski

    • Projekt edukacyjny - LEPSZA SZKOŁA
     • Projekt edukacyjny - LEPSZA SZKOŁA

     • Uczniowie kl. IV - VII biorą udział w projekcie LEPSZEJ SZKOŁY organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

      W roku szkolnym 2017/2018 do testów polonistycznych przygotowują:

      mgr Barbara Ignaciuk,

      mgr Dorota Bielińska,

      mgr Anna Duda-Szafranek,

      mgr Milena Labuda,

      mgr Justyna Wilma,

      mgr Mariola Wenta,

      mgr Sebastian Freliga.

       

    • Komunikat 02 kwietnia
     • Komunikat 02 kwietnia

     • Z uwagi na nowe zadania wynikające z realizacji w szkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej kosmetycznej zmianie uległ plan lekcji, który obowiązuje od 3 kwietnia br.

      Uczniów, Rodziców i Nauczycieli proszę o przeanalizowanie planu lekcji.

      Sebastian Krawczyk

      Dyrektor Szkoły

    • IV Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Profilaktycznego „Stereotypy to odciski, które się pielęgnuje…”
     • IV Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Profilaktycznego „Stereotypy to odciski, które się pielęgnuje…”

     • Dnia 3 marca 2018 roku, w czytelni Szkoły Podstawowej nr 48, odbyły się dwa kolejne etapy IV Wojewódzkiego Konkursu Literacko    Profilaktycznego „Stereotypy to odciski, które się pielęgnuje…”.

      W eliminacjach rejonowych wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione z naszej szkoły:

      1.     Drużyna : Lidia Kaczmarek, Julia Stopieńska kl. VIIa

      2.     Drużyna:  Zofia Pietrucha, Lidia Chyrek kl. VIIb

      3.     Drużyna: Maja Baranowska, Anna Giebułtowska kl. VIIa

      4.     Drużyna: Patrycja Staśkowiak, Jagoda Rink kl. VIIa

       

      Zespół, który najlepiej napisał test: Zofia Pietrucha i Lidia Chyrek, wykonywał kolejne zadania w eliminacjach wojewódzkich. W czasie zmagań dziewczęta odgadywały tematyczne kalambury, pisały pracę oraz przygotowały plakat. Wszyscy uczniowie i opiekunowie otrzymali podziękowania za udział w konkursie.

       

       

      Bardzo dziękujemy i gratulujemy uczestnikom.

       

       

      Koordynatorki szkolne:

      mgr Barbara Ignaciuk, mgr Dorota Bielińska.

    • KONKURS: Kwiecień - miesiącem dbania o siebie i innych!
     • KONKURS: Kwiecień - miesiącem dbania o siebie i innych!

     • W kwietniu chętni uczniowie i wybrane klasy mają do wykonania kolejne zadanie w ramach programu "Myślę pozytywnie" - stworzenie gry w wybranej formie pod hasłem "Dbam o siebie - dbam o innych".

      Pozytywne myślenie w szkole daje siłę do uwierzenia w siebie, budowania wartościowych relacji, dbania o własne bezpieczeństwo w stosunkach międzyludzkich, a także wspomaga rozwój zgodny ze społecznie przyjętymi wartościami.

      REGULAMIN KONKURSU


      Beata Wilczyńska

    • 22 marca Światowy Dzień Wody - kółko biologiczne: Kolory Biotechnologii.
     • 22 marca Światowy Dzień Wody - kółko biologiczne: Kolory Biotechnologii.

     • W myśl edukacji kreatywnej i globalnej 22 marca obchodziliśmy World Water Day w Naszej Szkole.

      Podczas 5 godzinnych warsztatów pt. "Czy kolorowa woda jest zdrowa?" uczniowie i uczennice  z klas  7, którzy uczęszczają na kółko biologiczne "Kolory Biotechnologii" wspaniale, odpowiedzialnie i kreatywnie  poprowadzili warsztaty dla pięciu  klas 0-3 pod opieką nauczyciela biologii.

      Dla wszystkich z Nas była to niepowtarzalna, integracyjna, radosna i twórcza podróż... W krainę 15 litrów kolorowej wody! Zobaczcie  sami…

       

       Z pozdrowieniami,

      Agnieszka Krawczyk

    • NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA
     • NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA

     • Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Marzannę.

      W dniach 21-22.03 odbył się w naszej szkole wyjątkowy, wiosenny konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ.

      Wszystkie klasy, które przygotowały prace, wykazały się ogromną wyobraźnią i talentem. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ale po burzliwych naradach ogłosiło wyniki:

      Miejsce I

      Klasa 2 B ( Marzanna Matylda)

      Miejsce II 

      Klasa 2 F ( Marzanna Róża)

      Miejsce III

      Klasa 3 D ( Marzanna Tosia)

      Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa 3A.

      Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 06 kwietnia, o godzinie 9:00, w świetlicy czerwonej. Zapraszamy przedstawicieli, lub gospodarzy klas!

      Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

       

      Katarzyna Madej-Dampc

    • KONKURS PRZYRODNICZY RYŚ
     • KONKURS PRZYRODNICZY RYŚ

     • Dnia 22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przyrodniczym RYŚ.

      Pierwsze koty za płoty! Oto wyróżnieni, którym serdecznie gratulujemy: Paulina z 6D i Bartosz z 6A! 

      Życzymy dalszych sukcesów!

       

      Monika Borowiak

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusz Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Anna Mieleszko, Joanna Pijewska tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:45 - 16:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środę w godzinach 8:30-9:30 oraz 15:00-16:00
  • Logowanie