Półkolonie zimowe
Czas półkolonii był dla dzieci okazją do spotkania po długich tygodniach spędzonych w domu, wspólnych zabaw, integracji.
1Każdego dnia dzieci miały okazję samodzielnie przygotowywać posiłki, bawić się i ćwiczyć swoją sprawność pod okiem trenerów, uczyć się programować i poznawać tajniki robotyki, wykonywać prace plastyczne, doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas.
Organizacja nauki po feriach
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas 4-8 nadal będą się uczyć zdalnie, Przedstawiam szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły.
Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały w szkole ze zmienionym planem lekcji. Oddziały 1-3 wracają do palnu lekcji, który obowiazywał przed 30 listopada.
W okresie czasowego zawieszenia zajęć (do 31 stycznia br.) w oddziałach 4-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite według aktualnego planu lekcji i zastępstw.
Umożliwiam uczestnictwo w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły w pracowni komputerowej na wniosek rodzica uczniom niepełnosprawnym lub nie posiadającym w domu sprzętu komputerowego (tablet, komputer).
Umożliwiam uczestnictwo w zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły na wniosek rodzica.
Zapewniam funkcjonowanie jadalni szkolnej.
Uzasadniony wniosek o realizowanie zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły lub umożliwienie pracy zdalnej w pracowni komputerowej, proszę kierować bezpośrednio do mnie za pomocą Librusa. Wszystkie wnioski rozpatrujemy na bieżąco.
Nauczyciele do 22 stycznia wystawią oceny śródroczne. W sobotę 16 stycznia zostanie opublikowany plan lekcji, który będzie obowiązywał od 18 stycznia.
Całej społeczności szkolnej życzę zdrowia.
Sebastian Krawczyk
XIV EDYCJA Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words
Festiwal More Than Words organizowany przez II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku zaprasza do udziału młodzież z klas 4 - 8, z terenu Trójmiasta i województwa Pomorskiego.
Uczestnicy Festiwalu nie tylko odtwarzają utwory znane z mediów. Niektórzy z nich piszą własne wiersze, komponują piosenki i śpiewają przy własnym akompaniamencie gitary, fortepianu lub ukulele. Inni występują ze swoim zespołem.
Festiwal znajduje się w kalendarzu imprez Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz na kuratoryjnej liście zawodów wiedzy i konkursów artystycznych, których laury uprawniają do dodatkowych punktów na świadectwie ósmoklasisty.
Zgłoszenia swojej kandydatury do konkursu proszę przesłać do 01.02.2021r. na adres email: e.moroz@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl.
Szczegółowy regulamin konkursu: http://sto2.com.pl/ oraz w poniższym załączniku.
REGULAMINSerdecznie zapraszamy!
Szkolny koordynator konkursu,
Ewa Moroz
Olimpiada Matematyczna Juniorów
Nowy rok, nowe wyzwania, nowe obowiązki..., ale i nowe sukcesy!
Składamy serdeczne gratulacje trójce naszych uczniów:
Aleksander Dąbek 8a,
Jan Piotrowski 8e,
Gabriel Szporko 8d,
którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimipiady Matematycznej Juniorów.
Trzymamy kciuki i życzymy uzyskania tytułu finalisty!
Zespół matematyków
III Bieg Anioła
Jak można pomagać? Sposobów na pomaganie jest mnóstwo. Klasa 3 A postanowiła nie tylko dołączyć się do szkolnej akcji przygotowując kartki dla seniorów z Domu Kalina oraz piekąc pyszny sernik, ale wraz ze swoimi bliskimi wzięła udział w III BIEGU ANIOŁA.
W tym roku odbył się on w nowej - wirtualnej formie. Bieg Anioła - oprócz dobrej zabawy, wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu, a także integracji - ma pomóc podopiecznym Hospicjum "Pomorze Dzieciom"- ( pieniądze z kupionych pakietów startowych są wsparciem dla placówki) . Trasę min 2 km można było pokonać w dowolny sposób- rowerem, na rolkach, biegając , a nawet przepływając. Bieg ma jeszcze jeden ważny cel- promowanie idei hospicyjnej. Impreza pokazuje , że osoby zdrowe, w pełni sił, mOgą swoje zdrowie i siłę poprzez zaangażowanie w inicjatywę ,ofiarować tym, którzy zmagają się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w biegu za rok/
Pierwszy tydzień półkolonii już za nami!
Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach podczas których mieli okazję wykonać różne przyrodnicze doświadczenia m.in. symulację ruchomych piasków – ciecz. Nienewtonowską czy zaobserwować siły kapilarne za pomocą rozkwitających kwiatów na wodzie.
2Uczestnicy warsztatów bawili się świetnie co możemy zaobserwować na poniższych zdjęciach.
Aktualnie trwa kolejny tydzień półkolonii – Uczestnikom życzymy udanej zabawy! :)
Dobrych Świąt!
Stęskniony za nieodpartym czarem szkolnej gazetki ściennej?
Don't worry!!! Your schoolmate, Bart Pomirski, Year VII E, opracował wirtualny variant tradycyjnej gablotki, który przywołuje nostalgię za starymi dobrymi czasami, kiedy to mogliśmy spędzać przerwę w szkolnym korytarzu.
Dzięki innowacyjnemu pomysłowi Barta, w dobie pandemii, możemy dowiedzieć się jak inni spedzają Świąteczno-Noworoczną Przerwę na ekranach naszych domowych pecetów.
Keep warm, keep save,
Jack Stop Chin Ski
Sukces naszych uczennic z 6e w łyżwiarstwie synchronicznym
W sobotę 19. 12.2020 odbył się 5th Hevelius Cup. Zawody przeprowadzono w rygorze sanitarnym związanym z pandemią covid-19, bez publiczności.
Na tafli lodowej zaprezentowały się nasze uczennice z klasy 6e - Amelia Czarkowska, Natalia Kifner, Martyna Schewe. Udało zgromadzić się 17 polskich zespołów, które reprezentowały 6 kategorii : Junior, Novice Advanced, Juvenile, Pre-Juvenile, Mixed Age oraz Adult. Amelia z Natalią wywalczyły złoty puchar w kategorii Juvenile, a Martyna srebrny puchar w kategorii pre-juvenille.W niedzielę 20.12.2020 odbył się Międzynarodowy 1st Christmas Event, 44 zespoły z całego świata przesłały nagrania swoich układów przygotowanych na sezon 2020-2021. Teamy, które brały czynny udział evencie i cieszyły się, że choć w ten absolutnie innowacyjny sposób mogą zaprezentować się szerokiej publiczności. W tych zawodach Amelia i Natalia zajęły 3 miejsce, a Martyna z zespołem 2 miejsce.Gratulujemy!
Świąteczne Życzenia
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski życzy uczniom, rodzicom, nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły wszystkiego co najlepsze. Niech ten czas będzie dla Was czasem odpoczynku, spokoju i szczęścia.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami - E. Krzysiak i V. Zarzycką
Zakończyliśmy zapisy na półkolonie
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że zakończyła się rekrutacja uczestników na półkolonie. Wszyscy zgłoszeni uczniowie z klas 1-4 zostali zakwalifikowani.
Listy z podziałem na grupy oraz szczegółowa organizacja zajęć zostaną ogłoszone 22 grudnia 2020r.
Niespodzianka dla Seniora
Drodzy uczniowie!
1Bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w akcję „Niespodzianka dla Seniora”. Rezultaty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Wasza dobroć sprawiła, że uratowaliście te święta i sprawiliście, że mimo tak trudnej sytuacji na twarzy każdego Seniora pojawił się uśmiechJ. Pamiętajcie, razem możemy więcej!
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Dorota Warmińska
Ruszyła rekrutacja na Pozytywne Ferie
Drodzy Rodzice!
Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom w okresie ferii zimowych organizujemy dla uczniów klas 1-4 półkolonie w szkole.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pozytywnych Ferii.
Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Oczywiście najbardziej wskazany byłby wypoczynek dzieci poza miejscem zamieszkania, ale ze względu na pandemię COVID-19 ferie zimowe w tym roku odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie. Z uwagi na ograniczania w przemieszczaniu się osób, Pozytywne Ferie odbędą się tylko na terenie szkoły (sale dydaktyczne, hala sportowa, pływalnia). Założenia organizacyjne oraz warunki pobytu uczestników półkolonii są zgodne z wytycznymi opracowanymi przez MEN, MZ i GIS.
Program Pozytywnych Ferii spełnia cele sportowo-rekreacyjne, edukacyjne i społeczno-wychowawcze. Wspólne zajęcia tematyczne, gry i zabawy różnego typu, wzbogacają życie dziecka i wszechstronnie wpływają na rozwój jego osobowości. Wyrabiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwijają umysł i wzbogacają wiedzę.
W ramach Pozytywnych Ferii proponujemy:
- profesjonalną opiekę w godzinach 7:30 - 16:30;
- każdego dnia cztery różne tematyczne zajęcia Robotyka i aktywne programowanie, Odkrywanie i poznawanie świata przez twórcze eksperymentowanie, Kuźnia talentów młodego artysty, W zdrowym ciele zdrowy duch w tym dwa bloki sportowe na pływalni, Kulinarne studio małych przyjemności zobacz tematykę Pozytywnych Ferii;
- zestaw obiadowy (zupa + danie główne + deser).
Jeśli chcesz by Twoje dziecko skorzystało z Pozytywnych Ferii
- pobierz Kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku
- dostarcz do 18 grudnia do godziny 13:00 do szkoły wypełnioną kartę kwalifikacyjną (osobiście w godzinach pracy sekretariatu lub do skrzynki podawczej przy wejściu główny do szkoły w godzinach pracy recepcji szkolnej lub prześlij skan na adres j.liebert@pozytywneinicjatywy.pl), z uwagi na konieczność zgłoszenia wypoczynku do PKO termin jest ostateczny
- do karty kwalifikacyjnej dołącz potwierdzenie uiszczenia opłaty 200 zł pokrywającej część kosztów wypoczynku dziecka, opłatę można dokonać gotówkowo lub bezgotówkowo (kartą, blikiem) w sekretariacie szkoły albo zlecić przelew na konto bankowe.
Dane do przelewu:
Odbiorca: Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku
Numer rachunku bankowego: 77 1090 1102 0000 0001 3530 7024
Tytuł: Pozytywne ferie opłata za Imię Nazwisko ucznia
Szkoła Pozytywnego Myślenia
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Już trzeci rok współpracujemy z Instytutem Edukacji Pozytywnej w ramach
innowacyjnego programu "Szkoła Pozytywnego Myślenia", którego głównym celem jest
projektowanie i wdrażanie działań profilaktycznych dbających o zdrowie psychiczne
dzieci i młodzieży, a także rodziców i nauczycieli.
Dzięki współpracy Instytutu z
Ministerstwem Edukacji Narodowej i Narodowym Funduszem Zdrowia, a także
instytucjami pozarządowymi, szkoły otrzymują bezpłatny dostęp do nowoczesnych i
kreatywnych narzędzi, programów edukacyjnych i szkoleń. Największym kapitałem
Instytutu Edukacji Pozytywnej są ludzie! Wszechobecna pozytywna energia, entuzjazm i
pełen profesjonalizm zaraża innych członków systemu edukacyjnego. Dzięki ich
zaangażowaniu powstaje sieć osób oddolnie zmieniających system edukacji i dbających
o dobrostan psychiczny dzieci na terenie całej Polski. Tu nie ma rzeczy niemożliwych!
Twierdzenia NIE DA SIĘ! TO NIEMOŻLIWE! przekuwane są na #MOŻNAINACZEJ! Do
każdego problemu podchodzi się indywidualnie i "szyje rozwiązania na miarę" placówki,
która potrzebuje wsparcia. Nic nie dzieje się przypadkowo, a każda pomoc poprzedzona
jest poszerzoną diagnozą.
Dzięki uczestniczeniu w programie "Szkoła Pozytywnego Myślenia" korzystamy z
bezpłatnych szkoleń z zakresu porozumienia bez przemocy oraz mediacji szkolnej i
rówieśniczej. Mamy dostęp do superwizji, profesjonalnych materiałów przeznaczonych
dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji oraz konsultacji i konferencji. Jesteśmy
dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy!
Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą Instytutu Edukacji Pozytywnej
umieszczoną na stronach:
instytutep.pl,
mediacjewszkole.pl,
nvcwszkole.pl
a także na
kanale YouTube.
Agnieszka Kornacka
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do E8
Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!
Pozytywna Szkoła Podstawowa wraz z nauczycielami organizuje dla tegorocznych ósmoklasistów bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.
Zajęcia będą odbywać się w drugim tygodniu ferii zimowych od 11 do 15 stycznia.
Poprowadzą je nauczyciele przedmiotowcy z naszej szkoły. Zajęcia zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa a przede wszystkim z obowiązkowym noszeniem maseczek i utrzymaniem odpowiedniego dystansu pomiędzy uczestnikami.
Z uwagi na warunki organizacyjne, zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie poniższego formularza do 18 grudnia 2020r.
Zajęcia będą odbywały się w trzech blokach godzinwych 8:30-10:00; 10:15-11:45; 12:00-13:30.
Po zakońćzonej rekrutacji do uczestników zajęć wyślemy szczegółowy harmonogram.
Konkurs EKOchoinka
Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Konkursu EKOchoinka, którego ideą jest wykorzystanie niepotrzebnych odpadów.
W tym roku każde dziecko może pokazać pomysły i talenty w swoim własnym dziele!
Tegoroczny konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całej Polsce – nagrody powędrują do Waszych domów!
Aby wziąć w nim udział wystarczy:
– wykonać dowolną techniką drzewko świąteczne udekorowane ozdobami z odpadów;
– przesłać trzy zdjęcia pracy wraz z 2-stronnym formularzem zgłoszeniowym na adres e-mail:
pke@ekocykl.org, w tytule wiadomości wpisując EKOCHOINKA.
Termin nadsyłania prac: od 8 grudnia do 17 grudnia 2020 r.
Szczegóły w regulaminie konkursu:
https://ekocykl.org/wp-content/uploads/2020/12/Regulamin_EKOchoinka_2020.pdf
Formularz zgłoszeniowy:
https://ekocykl.org/wp-content/uploads/2020/12/Formularz_zg%C5%82oszeniowy_EKOchoinka_2020.pdf
Dzieci w sieci
Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
Za nami webinar poprowadzony przez Macieja Dębskiego - specjalistę i praktyka zaangażowanego w badanie mechanizów oddziaływania nowych technologii na nasze życie, szczególnie dzieci i młodzieży. Z Państwa pierwszych opinii wynika, że był to bardzo dobrze wykorzystany czas i wartościowe spotkanie. Jest to dla nas motywujące i zachęca do planowania następnych wydarzeń.
Zgodnie z obietnicą zamieszczamy nagranie webinaru - tak dla przypomnienia i dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli z nami być. Dziękujemy za udział i zapraszamy do śledzenia zapowiedzi kolejnych organizowanych przez nas działań.
WEBINAR
Dyrekcja i Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Na świecie jest bardzo wiele, różnych osób. Każda z tych osób, na różny sposób, radzi sobie z życiem
codziennym. Wiemy, że część z tych osób, to osoby z niepełnosprawnością. Część z nas wie, że są to
osoby, które potrafią samodzielnie poradzić sobie w wielu sytuacjach.Inni zastanawiają się czy na
pewno. Wielu z nas natomiast nie wie, jak się zachować, gdy spotka się z osobą niepełnosprawną. Co
wypada powiedzieć, a co może okazać się niestosowne? Jak pomóc i czy w ogóle powinniśmy?
Zapraszamy dzisiaj do obejrzenia kilku krótkich filmów, które podpowiedzą nam co powinniśmy, a
czego nie wypada robić, aby nasze spotkania z osobami z różnymi niepełnosprawnościami mogły być
okazją do zawarcia nowej znajomości lub pozwoliły nam odpowiednio zareagować, gdy ktoś będzie
potrzebował pomocy.
https://www.youtube.com/watch?v=WpJ2hrmn7qM
https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw
https://www.youtube.com/watch?v=je0RXUkQ7HA
https://www.youtube.com/watch?v=90YGkSe-Cro
https://www.youtube.com/watch?v=RUbAzv_SeRc
Niepełnosprawność intelektualna
W ciągu kilku lat sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną uległa zmianie. Przede wszystkim,
zwrócono uwagę na ograniczenia związane z uczestnictwem w życiu społecznym, a także
na czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością.5Osoba z niepełnosprawnością zaczęła być traktowana podmiotowo, uwzględniając jej prawa
i możliwość wypowiadania się we własnej osobie. Dodatkowo, następuje deinstytucjonalizacja, która
umożliwia osobom z niepełnosprawnością obecność w społeczeństwie, bez izolacji w ośrodkach
zamkniętych. Jest to możliwe dzięki mieszkaniom chronionych oraz domom dziennego pobytu. Co
więcej, zwiększa się świadomość obecności osób z niepełnosprawnością. Wówczas zwiększa się liczba
profesjonalistów, którzy zajmują się wsparciem i opieką osób z niepełnosprawnością.Co więcej, osoby
z niepełnosprawnością intelektualną mogą stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.
W dniu dzisiejszym zapraszamy Państwa do zapoznania się z badaniami Katarzyny Kucia dotyczących
znaczenia muzyki w życiu osób z niepełnosprawnością.
Przypominamy o zapisach na jutrzejszy webinar. Zapisy należy dokonywać pod tym linkiem
FORMULARZ
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
3 Grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością, dlatego w tym tygodniu, w naszej szkole odbędzie się tydzień niepełnosprawności, który ma na celu zwiększenia świadomości na temat potrzeb i trudności wynikającej z danej niepełnosprawności.
8Z racji tego, iż spotykamy niepełnosprawności, które różnią się od siebie, postanowiliśmy, że w tym
roku, zostanie omówionych kilka niepełnosprawności. Dzisiaj chcielibyśmy Państwu zaprezentować
prezentacje dotyczącą niepełnosprawności słuchu, w której uzyskają Państwo podstawowe informacje
na temat tej grupy spoleczeństwa.Kilka ważnych informacji w dniu dzisiejszym.
Od dnia dzisiejszego rusza konkurs na książeczkę AAC - regulamin w załączniku.
Dodatkowo dziś ruszają zapisy na webinar ”Dostępność dla osób głuchych i słabosłyszących”
organizowany przez Stowarzyszenie „Wsparcie Społeczne Ja - Ty- My”, który odbędzie się w czwartek, o
godzinie 9:00, aby się zapisać wystarczy wejść w link, który znajduje się pod spodem i wypełnić
formularz.
FORMULARZ
REGULAMIN
Archiwum Aktualności