• Wielki sukces Natalii Kifner z klasy 7e

     •    W dniach  3-5 grudnia 2021 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Startowało ponad 350 zawodniczek i zawodników z 21 drużyn. Większość złotych medali zdobyli zawodnicy gdańskiego klubu SKF Iceskater (www.iceskater.pl). Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły kadry narodowej ( Iceskater), które będą reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata juniorów i seniorów. W tych zespołach sukcesy odnoszą absolwentki naszej szkoły.  
         Nasza uczennica z klasy 7e Natalia Kifner ( SKF Iceskater) zajęła ze swoją drużyną I miejsce Mistrzostw Polski  w kategorii Novice Advanced.
           Zapraszamy w dniach   5 - 8.01.2022 na Międzynarodowe Zawody Hevelius Cup do Hali Olivia.
      Relacja z występu.
      Gratulujemy,
      Anna Kowalczyk

     • Tydzień osób z niepełnosprawnością

     • Od poniedziałku w naszej szkole trwa tydzień osób z niepełnosprawnością. Z tego powodu, w poniedziałek większość uczniów i nauczycieli ubrało świąteczne sweterki. Nawet uczniowie, którzy byli na zdalnym włączyli się do akcji.

      Patrząc na załączone zdjęcia, można zauważyć, że to był naprawdę wyjątkowy dzień! Każdy pokazał, że pomimo różnych trudności, potrafi się zintegrować i wziąć udział, poprzez zabawę, w ważnej akcji związanej z zwiększaniem świadomości dotyczącej różnorakich niepełnosprawności.

      Ponadto, chciałabym przypomnieć, iż trwa zbiórka dla fundacji  na rzecz osób z niepełnosprawnością “Maja”. Artykuły papiernicze można przynosić do piątku, do pokoju Psychologów i Pedagogów.  Dodatkowo, do czwartku trwa konkurs plastyczny pt. “Niepełnosprawność w sporcie”.

      Zespół Psychologiczno- Pedagogiczny

     • Ozdoby świąteczne w świetlicy klas 1

     • W piątek 3 grudnia dzieci postanowiły nieco umilić sobie czas spędzany w świetlicy i przy okazji udekorować salę. W ruch poszedł kolorowy papier i klej. Powstały z tego długie i przepiękne łańcuchy choinkowe, które od teraz służą jako wspaniała ozdoba. Dzieci chętnie wzięły się do pracy, świetnie działały w grupach. Efekty ich starań można podziwiać w naszej szkolnej świetlicy. 

      Żaneta Bielecka i Daria Radzikowska

     • Świetlicowe Mikołajki 0a

     • W świetlicy szkolnej 6 grudnia 2021r. panowała mikołajkowa atmosfera. Dzieci z klasy 0a otrzymały od świetego Mikołaja, który przybył w asyście uczniów z klasy 8 prezenty. Dzień urozmaiciły zajęcia plastyczne, w ramach których uczniowe wykonywali portrety świetego Mikołaja. Uczniowie przygotowali również listy, w których napisali i narysowali co chcieliby dostać na święta. Na zakończenie dzieci zaśpiewały świąteczna piosenkę. 

      To był dobry dzień. 

      Daria Radzikowska 

     • Pani Martyna Pietrzeniec Mistrzynią Europy!

     • W dniach 23-28 listopada w hiszpańskiej miejscowości La Nucia odbyły się mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF. Polskę reprezentowało 27 zawodników i zawodniczek w kategorii seniora i 29 w kategorii juniora. Zawody poprzedzone były tygodniowym zgrupowaniem Reprezentacji Polski w COS Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie zawodnicy szlifowali ostatnie zadania taktyczne i techniczne. 

      Do tej wąskiej grupy najlepszych w kraju członków Kadry Narodowej zakwalifikowała się Pani Martyna Pietrzeniec. 

      Pani Martyna wywalczyła złoty medal w drużynowych układach formalnych kobiet, brązowy medal w indywidualnych układach kobiet stopni mistrzowskich IV-VI DAN oraz brązowy medal w drużynowych technikach specjalnych. 

      Polska zdominowała turniej zdobywając w sumie 51 medali w tym 17 złotych, 16 srebrnych, 18 brązowych i została najlepszą reprezentacją mistrzostw Europy.

     • Tydzień osób z niepełnosprawnością

     • W dniu dzisiejszym, w naszej szkole, rusza tydzień osób z niepełnosprawnością, który ma na celu zwiększenia świadomości na temat potrzeb i trudności wynikającej z danej niepełnosprawności. W związku z tym, uczniowie i nauczyciele ubrali świąteczne sweterki, aby pokazać, że każdy z nas może być wyjątkowy.

      W ramach tego tygodnia, zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „niepełnosprawność nie jest barierą do spełniania marzeń”, która ukazuje utalentowane osoby z niepełnosprawnością. Wystawa znajduje się obok gabinetu Pani pielęgniarki.

      Dodatkowo, w związku z tymi wydarzeniami, zachęcamy do udziału w „szkoleniu dla rodziców i rodzeństwa dorosłych osób z autyzmem” organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym, które odbędzie się 15.12.2021 r. W zakres szkolenia wchodzi m.in główne założenia terapii behawioralnej, informacje o prawach osób z niepełnosprawnością, analiza trudnych zachowań. Zgłoszenia udziału w szkoleniu są przyjmowane na adres: szkolenia@spoa.org.pl do 8 grudnia 2021.

      Natomiast uczniów zapraszamy udziału w konkursie plastycznym pt.”Niepełnosprawność w sporcie”. Prace należy oddać do Pani Anny Wojtowicz lub Katarzyny Kucia do dnia 9.12 - regulamin konkursu.

     • "Dzień Tumbo"

     • 25 listopada w Pozytywnej Szkole Podstawowej obchodziliśmy "Dzień Tumbo". Tego dnia na szkolnych korytarzach królował kolor pomarańczowy. Każdy miał szansę spróbować wypieków z Pomarańczowej Kawiarenki, z której dochód został przeznaczony na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. 

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się  w przygotowania i obchody "Dnia Tumbo"!

      Szkolne Koło Wolontariatu 

      Samorząd Uczniowski 

     • CHOINKA KLASY 6D W SALI GEOGRAFICZNEJ!

     • W dniu 03 grudnia 2021 r. miało miejsce ubieranie choinki w sali geograficznej przez uczniów klasy 6D. Uczniowie własnoręcznie wykonali piękne ekologiczne bombki z suszonych owoców, szyszek i orzechów włoskich. Dzięki temu,  poczuli atmosferę zbliżających się Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia!

     • AKCJA MIŚ - UŚMIECH DZIECKA

     • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę pluszowych misiów, którymi miały zostać obdarowani podopieczni Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. Akcja została przez Was bardzo pozytywnie przyjęta, a ilość miśków przerosła nasze oczekiwania. W związku z tym postanowiliśmy sprawić przyjemność nie tylko dzieciom z hospicjum, ale także dzieciom przebywającym na oddziale onkologii w Gdańskiej Akademii Medycznej. Misie otrzymają także dzieci z rodzin, które zostały objęte akcją Szlachetna Paczka. Jesteście cudowni, dzięki Wam na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.

      Dziękujemy

     • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSKA

     • W dniu 2 grudnia odbył się jeden z etapów wyborów do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSKA. Nasze przedstawicielki Martyna Zakrzewska 8a i Karin Nejczewa 7g startowały w wyborach z okręgu nr 6. Uczennice zaprezentowały swoje propozycje dotyczące działań, które chciałyby wdrożyć . Konkurencja była bardzo duża, wiele świetnych pomysłów i charyzmatyczni mówcy - nie było łatwo. Komisja i pozostali elektorzy docenili jednak nasze przedstawicielki, szczególnie Karin, która po przeprowadzonym głosowaniu dostała się do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSK. Jesteśmy dumni z obu kandydatek, a Karin gratulujemy i życzymy by wszystkie przedstawione pomysły udało się zrealizować. Niech te dwa lata kadencji będą okazją do zdobycia kolejnego doświadczenia, które zaowocuje aktywną postawą obywatelską.

     • Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska

     • Serdecznie zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych psiaków i kociaków do wzięcia udziału w akcji "Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska". Prezenty dla zwierzaków w postaci karmy, obroży, smyczy lub zabawek można przynosić w dniach 06-17.12 do sali A209. Zostaną one przekazane bezdomnym zwierzętom ze schroniska OTOZ Animals "Ciapkowo" w Gdyni. Poza satysfakcją ze spełnienia dobrego uczynku osoby biorące udział w zbiórce otrzymają również  5h  wolontariatu - udział w akcji proszę zgłaszać wychowawcy. 

     • Budowa serca na lekcji biologii

     • Za nami lekcje biologii i budowa układu krwionośnego. Szczególnie przyjrzeliśmy się budowie serca! Udało się zlokalizować przedsionki, komory serca a nawet tętnice. Mamy nadzieje, że nauka na modelach ułatwi przyswajanie wiedzy naszym uczniom :)

     • Dzień Tumbo - podziękowanie

     • Szanowni Państwo,

      Podliczyliśmy skarbonkę od Państwa. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga otrzymał 1728,49zł! Bardzo dziękujemy – to dla nas olbrzymie wsparcie.

      Z pozdrowieniami i wyrazami wdzięczności,

      Anita Mrug-Bazylczuk
       

     • Zbiórka dla fundacji Maja

     • W dniach 6-10 grudnia w naszej szkole organizowana jest zbiórka artykułów papierniczych i kreatywnych dla Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Maja”.

      W tych dniach, do pokoju psychologów i pedagogów, można przynosić następujące materiały:

      - bloki techniczne ( białe i kolorowe),

      - kleje (sztyfcie, magic, wikol),

      - farby akrylowe,

      - kredki i mazaki,

      - materiały do ozdobienia i kreatywnego tworzenia.

      Każdy uczeń, który przekaże artykuły papiernicze, otrzymuje, za udział w akcji, 5h w ramach wolontariatu

      (o przekazaniu materiałów informuje wychowawcę).

      Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl