• #Dzieci sieci

          • "Dzieci sieci" - obchody dnia bezpiecznego internetu przez 1d

            Dnia 04.10.2021 dzieci z klasy 1d obejrzały spektakl internetowy  pt: "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" zorganizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Dzieci poznały przygody Filipa i Oli. Poznały dobre i złe strony korzystania z multimediów i internetu. Po obejrzeniu spektaklu był  Live z Plikiem i Folderem: było  przywitanie, nawiązanie do spektaklu, wstęp do pracy online o bezpiecznych zachowaniach w internecie. Po czym nastąpiła praca w grupach live za pośrednictwem czatu YouTube - uruchomiono mapę myśli.

            Wychowawczyni 1d: Karolina Sawicka-Błażejewska 

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W VD

          • „Dzień Chłopaka” to święto obchodzone 30 września przez nastolatków i mężczyzn w Polsce, bardzo popularne wśród uczniów i studentów.

            Dziewczynki z kl. V D wraz z rodzicami przygotowali klasową uroczystość, a pani Katarzyna Smyk – Przewodnicząca Rady Klasowej Rodziców – zajęła się dokumentacją fotograficzną.

            Na początek uroczystości każdy chłopiec otrzymał drobny upominek – skarpetki. Później były życzenia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice. Były babeczki marchewkowe, ciastka owsiane i owoce. Dziewczynki zaprosiły ks. Janusza Hermana i oczywiście nie zapomniały o Panu Dyrektorze, poszły i złożyły życzenia. Ten dzień sprawił wszystkim ogromną radość.

            Ciekawostka:

            „Dzień chłopaka” na świecie, daty obchodów w innych krajach:

            7 lutego – Malta.

            23 lutego – Białoruś, Ukraina, Rosja.

            5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia.

            5 maja – w Japonii (święto Tango-no Sekku) obchodzone od VI wieku n.e., po II wojnie światowej przemianowane na Dzień Dziecka.

            15 lipca – Brazylia.

            7 października – Norwegia.

            19 listopada – Indie, Meksyk.

            25 listopada – Kanada.

            Życzymy wszystkim chłopakom – tym dużym i małym – zdrowia, uśmiechu na co dzień, siły oraz wytrwania z nami przez wszystkie lata nauki, bez Was byłoby nam smutno…

            Uczennice kl. V D i wychowawczyni, B. Ignaciuk.

          • "Matematyka w ekonomii"

          • Trzecia Misja Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

            Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 na darmowe zajęcia "Matematyka ekonomii" realizowane przez Uniwersytet Warszawski. Kursy odbywać się będą w formule zdalnej dla uczestników z całej Polski,.

            Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów.

            Na zajęciach omawiane są wybrane praktyczne zastosowania matematyki w analizie danych ekonomicznych i podejmowaniu decyzji w oparciu o te dane.

            Celem głównym zadania jest rozwój wiedzy i kompetencji uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w zakresie rozumienia wybranych zagadnień matematycznych (mathematical literacy)  i finansowych (financial literacy), wraz z elementami makroekonomii na bazie opracowanego nowatorskiego programu dydaktycznego.

            Kurs jest podzielony na dwa moduły tematyczne:

            1) Tajniki statystyki (9h lekcyjnych) – analiza danych statystycznych; błędy, jakie występują na etapie gromadzenia, przetwarzania i prezentacji danych; podstawowe miary statystyczne (średnia, mediana, odchylenie standardowe); wizualizacja danych (wykresy).

            2) Zagadnienia finansowe (9h lekcyjnych) – nasze potrzeby finansowe i rola rynków finansowych w ich zaspokajaniu; umiejętne oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy; zarządzanie budżetem domowym; ryzyko finansowe.

            W trakcie kursu uczniowie poznają najpopularniejsze pojęcia i koncepcje, stosowane do omawiania procesów gospodarczych, przećwiczą stosowanie konkretnych operacji matematycznych w ekonomii, nauczą się właściwie interpretować i wizualizować dane statystyczne.

            Link do formularza;

            https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/formularz-5

          • Kolorowe kredki czyli wielki kredkowy recykling

          • Już po raz drugi nasza szkoła włącza się do akcji "kolorowe kredki". Jest to akcja proekologiczna, wspierająca recykling. Grupa ludzi postanowiła z kredek, które w wielu przypadkach wylądowałyby na śmietniku tworzyć dzieła sztuki, pozniej przekazując je na różne aukcje, a także kompletować piórniki, które trafiają np do domów dziecka czy szpitali.
            Jeśli macie Państwo w domu kredki ołówkowe, które leżą i nikomu juz sie nie przydadzą - zachęcam do ich przynoszenia. W sali 103 bedzie znajdowało się pudło, do którego można kredki wrzucać. Prosimy, aby osoby przynoszące kredki wpisywały się na listę.
            Akcja trwa do 15 października.
            W razie pytań proszę o kontakt z koordynatorkami szkolnymi - Marią Kolendo lub Agnieszką Souczek.

          • Dzień chłopaka w 1 a

          • 30 września odwiedziliśmy Muzeum Morskie w Gdańsku. Dzieci miały możliwość zapoznania sie z zagadnieniami ratownictwa morskiego oraz dowiedziały się dlaczego morze jest słone. Czas uprzyjemniły zabawy na sali gdzie mogły poczuć sie jak załoga statku, posterować okrętami oraz zjechać na specjalnej zjeżdżalni.

          • Konkurs wojewódzki z języka polskiego

          • Drodzy Uczniowie klas 7 i 8,

            Sejm ogłosił 2021 rokiem Stanisława Lema. W związku z tym zachęcamy uczniów do udziału w wojewódzkim konkursie:

            „Możemy porozmawiać... o przyszłości z Lemem”.

            Zadanie uczestników polega:

            • na etapie szkolnym na stworzeniu opowiadania science fiction prezentującego dobre i złe strony świata, w którym żyje młody człowiek w roku 2148 (w oparciu o wybrany fragment lub fragmenty załączone do polecenia konkursowego). 
            • na etapie powiatowym na uzupełnieniu opowiadania o nagranie audio, ilustracje lub zdjęcia.
            • na etapie wojewódzkim na krótkiej rozmowie z jury obejmującej kulisy powstawania pracy konkursowej.

              Regulamin jest dostępny na stronie:

            http://www.vlo.gda.pl/mozemy-porozmawiac-o-przyszlosci-regulamin/


            Informacje o konkursie:


            http://www.vlo.gda.pl/mozemy-porozmawiac-o-przyszlosci-z-lemem/


            Bardzo proszę o informację zwrotną w formie wiadomości w Librusie do12 października, czy jesteś zainteresowany/ zainteresowana konkursem!

            Koordynator konkursu: Milena Labuda
             

          • CODE WEEK 2021- Europejski Tydzień Kodowania

          • CODE WEEK 2021- Europejski Tydzień Kodowania

            W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku po raz kolejny weźmie udział w Code Week 2021. W ramach inicjatywy w dniach 10-14 października 2021r. podczas lekcji edukacji informatycznej  odbędą się warsztaty dla uczniów "Eko sprzątanie to programowanie". Uczniowie zaprogramują interaktywne roboty Wonder za pomocą aplikacji mobilnej  blockly przy użyciu tabletów. W tym tygodniu na szkolnych korytarzach zobaczymy znane Nam niebieskie Dashe, które za pomocą  dodatkowych akcesoriów "spychaczy" będą utrzymywać porządek w szkole. Dzieci będą programować roboty w taki sposób aby poruszały się w wybranych kierunkach, rozpoznawały kolory i reagowały na bodźce z otaczającego środowiska. Zajęcia zostaną poprowadzone w myśl nauki poprzez zabawę i przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-10 lat. Dzięki zaplanowanemu wydarzeniu dzieci odkryją swoje talenty i rozbudzą ciekawość do nowoczesnych technologii oraz nauczą się podstaw programowania. Zajęcia mają również na celu rozbudzanie ich naturalnej ciekawości oraz zachęcanie do działań na rzecz ich środowiska naturalnego.

          • Dzień Chłopaka w 7c

          • W miniony czwartek klasa 7c świętowała Dzień Chłopaka

            Dziewczyny z klasy do tego dnia przygotowywały się już od kilku dni. Tego dnia każdy chłopak z 7c poczuł się wyjątkowo, dostając z serca płynące życzenia, piękne podkładki pod myszkę oraz samodzielnie wykonane, spersonalizowane krawaty. 

            Raz jeszcze dla wszystkich chłopaków małych i dużych wszystkiego najlepszego.

            Joanna Błędzka i Iwona Hoffmann

          • "Pinokio” Carlo Collodiego

          • Pinokio” Carlo Collodiego na lekcji j. polskiego.

            24 września 2021 r. uczniowie klasy 5 d w ramach omawianej lektury, powieści dla dzieci z gatunku fantasy-autorstwa Carla Collodiego - której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio, zmierzyli się z trudnym zadaniem albowiem mieli wykonać nosy dla siebie, a wiedzieli, że rośnie nos, kiedy się zmyśla. Jednak zdają sobie sprawę, że ta powieść zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej i jest bardzo pouczająca.

            B. I.

          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

          • Trzech nauczycieli z naszej szkoły otrzymało grant z Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

            Dzięki zaangażowaniu Pani Justyny Głuchowskiej, Panu Pawłowi Hommel oraz Panu Szymonowi Soboczyńskiemu uczniowie będą uczestniczyć w interdyscyplinarnych zajęciach, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

          • Wycieczka integracyjna do Tuchlina

          • Klasowa wycieczka integracyjna do Tuchlina.

               01 października 2021 roku, z okazji Dnia Chłopaka i w ramach integracji, klasy 4b i 4d wybrały się na wycieczkę do zoo egzotycznego w Tuchlinie. Dzieci miały okazję poznać różne zwierzęta. W podwodny świat wprowadził nas film 3d. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem i zabawą. 

            Dorota Warmińska

            Wiktoria Gieglecka

          • Dzień chłopaka

          • Dzień chłopaka w świetlicy szkolnej.

            Dzień chłopaka. 

            wczoraj wszyscy chłopcy, którzy byli w świetlicy szkolnej świętowali „swój dzień”. Dla uczniów przygotowane były różne zabawy. Jak tradycja nakazuje, bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Po różnych zabawach, grach i quizach chłopcy otrzymali dyplomy, medale oraz słodki poczęstunek. 

            To był naprawdę dobry dzień! 

             

            Daria Radzikowska 

          • PÓŁNOCNY POMAGA

          •  IV Bieg Charytatywny PÓŁNOCNY POMAGA

            Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w IV Biegu Charytatywnym PÓŁNOCNY POMAGA . Aktywność była ogromna! Uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej pokazali, że zawsze można na nich liczyć! Poprzez udział w akcji wsparli Hospicjum.

            W ubiegłym roku,  w wirtualnej edycji III Biegu Charytatywnego Północny Pomaga, w którym uczestniczyliśmy, wzięło udział  1855 osób i uzbierano blisko 65 tysięcy złotych. Wierzę w to, że dzięki Wam w tym roku ten wynik się powtórzy.

            Szkolne Koło Wolontariatu

            Dorota Warmińska

    • Kontakty

      • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
      • (58) 341-25-06
      • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
      • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
      • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
      • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
      • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl