• Uwaga Rodzice i Ósmoklasiści,

     • W czasie ferii zimowych organizujemy dla uczniów klas ósmych zajęcia przygotowujące do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

      Każdy blok przedmiotowy trwać będzie 1,5 godziny. Uczeń może zapisać się na pierwszy tydzień, drugi tydzień lub dwa tygodnie na dowolnie wybrane bloki przedmiotowe. Zapisać się można wypełniając formularz.

     • POZYTYWNE FERIE 2022

     • Szanowni Państwo,

                rozpoczynamy zapisy na półkolnie podczas ferii zimowych.

      Szczegóły dostępne są w zakładce Oferta / Półkolonie / Pozytywne Ferie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

     • Wojewódzki Kuratoryjny Konkurs Chemiczny

     • Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Wcześniej etap szkolny udało się przejść czterem uczniom: Basi Tokarczuk z 8b, Zuzi Marusiak z 8b, Maksymilianowi Karnasiewiczowi z 8c, oraz Karolowi Szczygłowi z 8c.

      Z przyjemnością informujemy, że cała czwórka zakwalifikowała się do następnego etapu, etapu finałowego. Serdecznie gratulujemy całej czwórce. Jesteśmy dumni z naszych chemików.

     • 6d - projekt interdyscyplinarny

     • W styczniu 2022 każdy uczeń klasy 6d wykonał projekt interdyscyplinarny na podstawie powieści Rafała Kosika pt. "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi". Projekt łączy trzy przedmioty: język polski, język angielski i informatykę. Każda praca została wykonana w samodzielnie wybranym przez ucznia programie, zawiera elementy świata przedstawionego, opis bohaterów i instrukcję zbudowania robota zredagowaną w języku angielskim.

      Powieść Rafała Kosika była chętnie czytana przez szóstoklasistów, ponieważ jej bohaterowie mają problemy podobne do tych znanych każdemu nastolatkowi, łączy w sobie elementy powieści przygodowej, detektywistycznej i science fiction, zawiera elementy baśniowe i nierealne, a także podejmuje tematy zagrożeń jakie niesie rozwój technologii.

      Dlatego też pomysł wykonania prezentacji na podstawie powieści Kosika, a także połączenie w jednej pracy kilku dziedzin nauki, spotkała się z entuzjazmem, podszytym jednak wątpliwościami. Okazało się jednak, że "nie taki diabeł straszny" i uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem na piątkę!

      Gratuluję!

     • Egzamin na Kartę Rowerową - zapisy

     • W Roku 2022 w Pozytywnej Szkole Podstawowej przeprowadzony zostanie Egzamin na Kartę Rowerową.  

        Wypełnienie i przesłanie formularza oznacza zainteresowanie rodzica przystąpieniem przez jego dziecko do egzaminu. O kartę rowerową mogą się ubiegać wszystkie dzieci, które ukończyły 10 rok życia. Warunkiem do otrzymania karty rowerowej jest zdanie egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

      Egzamin teoretyczny składa się z 25 pytań z trzema wariantami odpowiedzi A, B i C. Egzamin teoretyczny trwa około 35 minut. Aby zaliczyć egzamin teoretyczny, należy poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 20 pytań (80 %). Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego, dziecko może przystąpić do egzaminu praktycznego. Do zaliczenia egzaminu konieczne jest zaliczenie 90% manewrów m.in. skręcanie w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, odpowiednie reagowanie na znaki drogowe i zatrzymanie się w oznaczonym miejscu.

      Osoby zgłoszone do udziału w egzaminie w późniejszym okresie otrzymają arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową oraz materiały i wskazówki jak przygotować się do egzaminu. Arkusz musi zostać podpisany przez rodzica lub opiekuna. Po zdanych egzaminach potrzebne będzie zdjęcie legitymacyjne dziecka.

      W przypadku  pytań prosimy o kontakt za pomocą dziennika elektronicznego.

      Marcin Bildziuk  i Marcin Baryłkiewicz 

     • Przekaż 1% podatku na naszą placówkę

     • Szanowni Państwo,

      Fundacja Pozytywne Inicjatywy od lat podejmuje starania, aby zapewnić powszechny dostęp do bezpłatnej opieki i edukacji. Działając z zaangażowaniem, poprzez współpracę z innymi instytucjami i osobami konsekwentnie realizujemy ten cel. To dzięki temu setki dzieci i młodzieży, każdego dnia może cieszyć się profesjonalną opieką i edukacją w otoczeniu przyjaznej przestrzeni oraz profesjonalnego zespołu. Mamy jednak świadomość, że jeszcze przed nami wiele potrzeb i planów do zrealizowania. Każda placówka to miejsce z ogromnym potencjałem, który chcemy rozwijać.

       

       

       

       

       

      Znacie Państwo dobrze naszą pracę i jej wartość dzięki codziennemu kontaktowi i obserwacji, z tego względu pragniemy Was prosić o wsparcie naszych działań i przekazanie 1 % swojego podatku poprzez wpisywanie w deklaracjach podatkowych numeru KRS 0000404767 Pozytywne Inicjatywy, zaś w dziale informacje szczegółowe nazwy placówki, do której mają trafić.

      Mamy nadzieję, że zgromadzone w ten sposób środki pozwolą nam efektywniej zrealizować założone cele edukacyjne w placówce, do której na co dzień uczęszcza wasze dziecko.

      Dziękujemy Wam za zaufanie i pomoc.

      Z wyrazami szacunku

      Zarząd Pozytywnych Inicjatyw

     • O Panu dyrektorze

     • 22.12.2021 r. 

      Po przeczytaniu lektury Sposób na Alcybiadesa - wspaniałej powieść dla dzieci i młodzieży - Edmunda Niziurskiego, wydanej w 1964 r., a nadal aktualnej, mającej przesłanie i tak potrzebne wzorce dla obecnej młodzieży, uczniowie sporządzili podobizny naszego pana dyrektora i napisali wiersz. Na podstawie tekstu nakręcono również w 1997 roku serial telewizyjny Sposób na Alcybiadesa (premiera 2001) i fabularny film kinowy SPONA (premiera 1998). Jest to jedna z nielicznych powieści Niziurskiego dla młodzieży, w której nie ma wątku sensacyjno-przygodowego, a akcja opiera się wyłącznie na życiu szkolnym. Książka została wpisana na międzynarodową Listę Honorową IBBY w 1978 roku i zaliczona do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży w 2002 roku. Uważamy, że warto sięgać do tego typu tekstów, żeby uczniowie zobaczyli, jak wyglądało życie szkolne ich rówieśników, a film może być ciekawą przygodą dla całej rodziny.

      B. I.

     • Życzenia świąteczne

     •  

      Wszystkim

      Uczniom, Nauczycielom, Współpracownikom, Rodzicom oraz Sympatykom

      życzę

      świąt wypełnionych radością i miłością,

      niosących spokój i odpoczynek.

      Dyrektor szkoły.

     • Spotkanie świąteczne 4b

     • Korzystając z ostatnich w tym roku dni zajęć stacjonarnych, rodzice uczniów z klasy 4b wraz z wychowawcą przygotowali dla dzieci spotkanie świąteczne, które odbyło się 16 grudnia.

      Tydzień wcześniej wszyscy napisali listy do Klasowego Świętego Mikołaja, które były następnie losowane. W każdym prezencie znalazła się anonimowa odpowiedź od Klasowego Mikołaja wraz z życzeniami oraz kilkoma miłymi słowami o obdarowywanej osobie.

      Kilka dni wcześniej czwórka chłopców z klasy spotkała się i upiekła dla wszystkich pierniki, które podczas spotkania wspólnie dekorowaliśmy. Nie zabrakło również świątecznej muzyki, wybranej uprzednio przez samych uczniów, oraz przekąsek, owoców i słodkości.

      Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas! Dzielimy się fotorelacją.

     • Wigilijne spotkanie 7C

     • W ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej w klasie VIIc odbyło się spotkanie wigilijne.

      Był pięknie przystrojony stół białym obrusem, na którym znalazł się stroik świąteczny wykonany przez Jana Krygiera oraz piękna gwiazda betlejemska od Wiktora. Nie zabrakło też tradycyjnych słodkości wigilijnych, był makowiec, ciasto marchewkowe i babeczki. Wszyscy złożyliśmy sobie najpiękniejsze życzenia. Na koniec wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek. 

      Bardzo się cieszyliśmy czasem spędzonym razem.

      Wszystkiego dobrego na świąteczne dni.

      Klasa VIIc z paniami Joanną Błędzką i Iwona Hoffmann

     • Zbiórka dla Fundacji "Maja"

     • Wraz z końcem obchodów "Tygodnia osób z niepełnosprawnością" zakończyła się także zbiórka materiałów plastycznych, piśmienniczych i kreatywnych dla Fundacji "Maja". Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, za co Wszystkim dziękujemy. Dzięki Waszym hojnym sercom i darom podopieczni Fundacji będą mogli ćwiczyć i tworzyć piękne rzeczy.

      Raz jeszcze wszystkim dziękujemy i pamiętajcie, że dobro wraca.

      Zespół psychologiczno -pedagogiczny.

     • Przygoda z ceramiką

     • Przez ostatnie tygodnie uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć plastyki i techniki oraz w czasie kółka plastycznego prowadzonego przez Marcina Baryłkiewicza i Marcina Bildziuka poznawali tajemnice ceramiki. Uczniowie uczyli się podstaw pracy z gliną, cierpliwości w oczekiwaniu na wypał prac w piecu ceramicznym oraz różnych metod szkliwienia. Zajęcia te przyczyniły się do rozwinięcia zdolności manualnych oraz wyobraźni. Powstało wiele interesujących prac, które można podziwiać w szklanych gablotach znajdujących się przy głównym wejściu do naszej Szkoły. Ponadto wyroby ceramiczne można było nabyć w czasie tegorocznego kiermaszu świątecznego. 

      Zespół Artystyczny

     • Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

     • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

      Wśród laureatów znaleźli się:

      Milena Jórasz, Maksymilian Sobolewski, Julia Bułat, Karol Szczygieł, Natalia Kifner, Amelia

      Czarkowska, Martyna Schewe, Karina Lindenau.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Komunikat

     • Przypominamy, że w dniach 24.12.2021, 31.13.2021 i 7.01.2022 nie będzie zajęć dydaktyczno - wychowawczy i opiekuńczych. Szkoła w tych dniach będzie zamknięta.

     • Charlie - Our Positive Pandenic-Era Frontline Hero!!!

     •         Nasz bohater z pierwszej linii w dobie walki przeciwko pandemii Charlie Sczygieł, Year 8 C, nie pogodził się z faktem, iż z powodu coronavirus, Pozytywni, jak co roku, nie usłyszą Seasonal Festive Song.

              W związku z tym postanowił wziąć sprawy w swoje ręce tak, aby tradycji stało się zadość i streamed Silent                Night z zakamarku domowego zacisza.

              Dzięki takim jak Charlie, Christmas magic nigdy nie przemija.

                                                                  Cheers, mate, and keep it up,

       

                                                                                  Jack Stop Chin Ski

     • Spotkanie świąteczne klasy 7h w wersji DIY

     • Podczas tegorocznego spotkania świątecznego klasa 7h poczuła prawdziwy klimat przygotowań do świąt. Uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły i samodzielnie przyrządzili wszystkie potrawy, które zagościły na klasowym stole. Każdy zespół posiadał zdalnego koordynatora, który czuwał nad przepisem i odpowiednimi proporcjami. Zespół pierogowy dzielnie ulepił ponad 50 przepysznych pierogów ruskich! Zespól ciasteczkowy upiekł aż 56 ciasteczek korzennych bez przyprawy korzennej! Zespół tortillowy przygotował zdrowe, warzywne przekąski – znikały w mgnieniu oka. Zespół herbatkowo-sałatkowy z pewnością mógłby otworzyć własną herbaciarnię. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali podczas świątecznych warsztatów kulinarnych, a w przygotowanie potraw z pewnością włożyli całe serca.

      Dziękuję za wzorową organizację pracy!

      Wychowawczyni klasy Martyna Serówka

     • KONKURS BIBLIJNY 2021/2022 - EWANGELIA WG ŚW. ŁUKASZA

     • Drodzy uczniowie!

      Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego (Wojewódzko - Metropolitalnego) Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda.

      Tegorocznym tematem przewodnim jest EWANGELIA WG ŚW. ŁUKASZA.

      Motto: "I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim" Łk 5,11 

       

      Uczniów klas 0-4 zapraszamy do udziału w części plastycznej.

       1. Rysujemy wybrane wydarzenie z Ewangelii wg św. Łukasza. Pracę konkursową należy wykonać dowolną techniką (farby, kredki, wyklejanki) na formacie A 4 lub A 3. (Prace w innym formacie nie zostaną uwzględnione w konkursie).

      2. Praca wymaga opisania na odwrocie wg wzoru: imię i nazwisko ucznia, adres szkoły, klasa, imię i nazwisko katechety prowadzącego zajęcia z klasą, a także wybrany fragment Ewangelii wg św. Łukasza.

      Prace przynosimy do katechetów lub do pokoju nauczycielskiego do 20 stycznia 2022.

      Uczniów klas 4 - 6 i 7 - 8 zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy.

      Etap szkolny - test z Ewangelii św. Łukasza (rozdziały 1-17) odbędzie się 21 stycznia 2022 o godz. 13 w szkole.

      Do etapu powiatowego (rejonowego), może awansować pięciu uczniów z każdej kategorii wiekowej.

      Za udział w konkursie uczniowie otrzymują pochwały, laureaci dyplomy, nagrody oraz punkty na świadectwie.

      Szczegóły konkursu na stronie

       

      Zapraszamy do udziału!

      Katecheci

     • Podarunki dla Seniorów

     • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli i wezmą udział w akcji "Podarunek dla Seniora" akcja trwa jeszcze do 24.12.2021 r. Jestem przekonana, że Dzięki Wam, Wolontarusze,  na twarzach Seniorów w tym wyjątkowym czasie pojawi się uśmiech i łezka wzruszenia.

      Dorota Warmińska 

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl