• Szanowni Państwo! 

     • Szanowni Państwo! 

      Za wschodnią granicą naszego kraju wybuchła wojna. Rosja zaatakowała naszego sąsiada Ukrainę. Jesteśmy świadkami bestialskiego przejawu agresji, końca pokoju na naszym kontynencie. W obliczu tych wydarzeń, nie tylko wyrażamy swój moralny sprzeciw, wobec tych działań, ale chcemy solidaryzować się z całym Narodem Ukraińskim. 

      Wielu obywateli Ukrainy, żyje na co dzień wśród nas. Pracują z nami, ich dzieci uczęszczają do naszych żłobków, przedszkoli i szkół, zaś ich bliscy pozostają w Ojczyźnie dotkniętej dziś wojną. 

      W obliczu tych okoliczności, prosimy Was wszystkich - naszych Współpracowników, Rodziców, Opiekunów oraz bliskich dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych placówek o empatię, zrozumienie oraz codzienne wsparcie będących wśród nas obywateli Ukrainy. 

      Polacy wielokrotnie w obliczu różnych okoliczności historycznych doświadczaliśmy wsparcia. Dziś żyjemy w wolnym, demokratycznym i dostatnim kraju. Okażmy się wrażliwi i nieobojętni, niech nasza postawa będzie realnym działaniem na rzecz pokoju wobec toczącej się wojny. 

       

      Zarząd Pozytywnych Inicjatyw

     • Walentynki w 7c

     • W tym roku Walentynki wypadają w naszym województwie w czasie ferii. Jednak klasa VIIc poczuła ich klimat już parę dni szybciej.

      Uczniowie tworzyli piękne, czerwone serca ze słynnymi cytatami i mądrymi myślami na temat przyjaźni, miłości i dobroci.

      Korzystając z okazji życzymy wszystkim miłego Dnia Świętego Walentego oraz żeby pamiętali, że "Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent lecz także ustawiczna praca".

       

     • PRZEPISUJEMY TOLKIENA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KALIGRAFICZNY

     • Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu kaligraficznego Przepisujemy Tolkiena, przypadło nam w udziale przepisanie fragmentu Władcy pierścieni

      Akcja została zorganizowana z okazji 130. urodzin autora przez Bibliotekę Publiczną m. st. Warszawy w Dzielnicy Wawer. Celem akcji było przepisanie pięknym, starannym pismem fragmentu dzieła Tolkiena. Martyna Knizicka i Aneta Zielińska z klasy 7i podjęły się wykonania tego zadania. Uczennice przepisywały fragment Władcy pierścieni.

      Wszystkie przepisane ręcznie fragmenty będą tworzyły jedno wielkie dzieło. Ponad 13 tysięcy osób przepisywało książki Tolkiena ! A Władca pierścieni liczył ok. 2050 kaligraficznie zapisanych stron.

      Dlaczego warto pisać ręcznie? Kaligrafia poprawia koncentrację, uspokaja i pomaga w ćwiczeniach sprawności  grafomotorycznej ręki. Każdy może ładnie pisać.

       

      Koordynator

      Magdalena Aniśko

     • Układ słoneczny

     • Uczniowie klas 3A i 3B w ramach  pracy domowej o charakterze interdyscyplinarnym, otrzymali za zadanie wykonać układ słoneczny.

      Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli -  pomysłowości nie było końca. Twórczo wykorzystali najróżniejsze materiały,  takie jak styropian, karton, słodkości, a nawet lampki elektryczne. Prace powstawały zespołowo oraz indywidualnie. W czasie wykonywania prac trzecioklasiści mogli pogłębić wiadomości na temat budowy naszego układu słonecznego, który od zawsze ciekawił i przyciągał. Jeżeli chcecie zobaczyć na żywo te fantastyczne prace to zapraszamy na naszą kosmiczną wystawę, obok sali 111.

       

      Anna Cywińska i Dorota Maryńczak

     • Bezpieczne ferie na wesoło

     • Zdalne nauczanie. Nowe narzędzia - nowe możliwości.

      W dniu 09.02.2022r. na zajęciach z wychowawcą w klasie 7C przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii, a potem tworzyliśmy memy na ten temat z użyciem tablicy Whiteboard.fi. Efektami naszej pracy pragniemy się podzielić, choćby dla wywołania uśmiechu.

      Wszystkim życzymy miłych i nieco mniej “zdalnych”, wesołych i bezpiecznych ferii.

     • Pozytywna gra dla WOŚP!

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji organizowanej przez Pozytywną Szkołę Podstawową. 

      Wolontariuszom zbierającym do puszek i tym, którzy te puszki napełniali oraz osobom, które przeznaczyły na aukcję ciekawe rzeczy i własne usługi: rodzicom, nauczycielom, zaprzyjaźnionym sportowcom i artystom oraz tym, którym pomaganie nie jest obce. 

      Dzięki Wspólnemu zaangażowaniu udało  się nam zebrać ponad 18000 zł.

      Razem możemy więcej!

     • Dzień Liczby π - 14 marca 2022 r.

     • Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

      zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym "Zagadki matematyczno-logiczne" prezentacja multimedialna dla klas IV – VIII.

      Termin oddania do poniedziałku 14 marca 2022 r.

      Prace należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: d.kaczmarczyk@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Prezentacja powinna zawierać do 12 slajdów. Na kolejnych slajdach należy umieścić zagadki matematyczne lub logiczne – każda zagadka powinna zawierać odpowiedzi do wyboru, a po kliknięciu powinna zostać wyróżniona odpowiedź prawidłowa.

      Pod uwagę będą brane: jakość zagadek oraz estetyka kolejnych slajdów (czytelność, dobór czcionki, kolorystyka). Dopuszcza się wykonanie pracy w dwuosobowym zespole. Na pierwszym slajdzie należy zamieścić imiona i nazwiska autorów oraz klasę, a na ostatnim wykaz źródeł, z których skorzystano przy tworzeniu pracy.

      Zespół matematyków

     • Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim „Listen up”

     • Drodzy uczniowie klas 3-6, zapraszamy Was do udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Angielskim „Listen up”. 

      Konkurs przeznaczony jest dla dwóch grup wiekowych:

      - dla uczniów kl. 3 i 4 SP

      - dla uczniów kl. 5 i 6 SP

      Udział jest indywidualny. Czas prezentacji utworu nie może przekraczać 2 minut i nie może być krótszy niż 1 minuta. Każdy z uczestników przygotowuje jeden wiersz do wygłoszenia z pamięci. Dobór repertuaru powinien być odpowiedni do wieku uczestnika. Prezentacje recytatorskie mogą być wzbogacone o środki teatralne, np. element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny. Konkurs jest trzyetapowy. ETAP I – etap szkolny. Każda szkoła przeprowadza eliminacje szkolne we własnym zakresie i wyłania max. 5 uczniów (odrębnie w kl. 3-4 i kl. 5-6), którzy będą reprezentowali szkołę w etapie II.

      Termin Etapu I zostanie podany do dnia 11.02.2022 roku.  

      Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do nauczycieli języka angielskiego do dnia 10.02.2022 lub na e-mail m.mallon@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl 

      Regulamin konkursu 

       

      Propozycje wierszy znajdują się pod linkami:

      https://childrens.poetryarchive.org/

      https://www.poetry4kids.com/poems/

      Zespół anglistów

     • RUSZA SZKOLNY KLUB SPORTOWY!

     • Od 28.02 rusza Szkolny Klub Sportowy w Pozytywnej Szkole Podstawowej.  

      SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Zajęcia odbywać się będą w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, we wtorki i środy 15:25-16:25, w grupach 15-osobowych. Zajęcia są darmowe. O przyjęciu na zajęcia SKS decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia do wyboru: 

      • Piłka ręczna ( klasy 5-7 )
      • Piłka siatkowa ( klasy 4-7 )
      • Wspinaczka ( klasy 4-7 )

      Formularz zgłoszenia

      Termin składania zgłoszeń 25.02.

      Wszelkie informacje można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego lub pod adresem:

       d.jastrzebski@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

       s.neitsch@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

       p.klimek@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

     • Teatrzyk kamishibai na lekcji kaszubskiego

     • 31 stycznia 2022r uczniowie uczący się w klasach pierwszych naszej szkoły mieli okazję poznać legendy kaszubskie za pomocą teatrzyka kamishibai.

      Na lekcje gościnnie z teatrzykiem przybyła Pani Dagmara, bibliotekarka z biblioteki "Kokoszki". Dzieci wraz z Treflikami poznały legendę powstania Kaszub, Stolemow. Dowiedzieli się też kilku ciekawych informacji min o ludowych instrumentach muzycznych i o hafcie kaszubskim. Zajęcia zwieczyla zabawa w memory ( wzór kaszubski ). Zaś na pamiątkę uczestnicy otrzymali naklejki ze wzorem kaszubskim.

      Dziękujemy

      Karolina Sawicka-Błażejewska nauczycielka języka kaszubskiego wraz z uczniami 

     • Walentynki w PSP!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! 

      W tym roku Walentynki przypadają na okres ferii zimowych ale mimo to będziemy obchodzić ten przemiły dzień, w którym możemy powiedzieć osobom, które lubimy jak bardzo są dla nas ważne.

      Umożliwi Wam to nasza walentynkowa poczta, która w tym roku wyjątkowo działać będzie w dwóch terminach. Uczniowie klas 0-IV mogą wrzucać kartki dla bliskich w dniach od 7 do 9 lutego do walentynkowej skrzynki, która będzie stała przy wejściu do szkoły. Uczniowie klas V-VIII będą mogli z niej skorzystać po feriach w dniach 28 luty - 2 marca (jeśli nie zostanie przedłużona nauka zdalna).

      Proszę pamiętać o starannym zaadresowaniu kartki - jeśli nie będziemy w stanie odczytać adresata to nie zostanie ona do niego dostarczona. Uczniów klas młodszych zapraszamy również do kawiarenki walentynkowej, gdzie będzie można kupić różne słodkości oraz wziąć udział w loterii fantowej, która odbędzie się w piątek 11 lutego. 

      Samorząd Uczniowski

     • Wojewódzki konkurs informatyczny

     • Z ogromną radością informujemy, że  uczniowie naszej szkoły:

      Adam Bogdanowicz,

      Kuba Kuczyński,

      Konrad Siciński,

      zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursu informatycznego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022.

      Gratulujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom, którzy zajęli bardzo wysokie miejsca w poszczególnych etapach konkursu, a za Was Kochani trzymamy mocno kciuki już 7 marca.

      Pamiętajcie już jesteście Zwycięzcami.

      Z wyrazami uznania,

      zespół informatyczny

     • Jadalnia szkolna

     • Od 1 marca, zgodnie z pkt II ppkt 10 Regulaminu Jadalni Szkolnej, zmianie ulegnie ppkt 1 i 7 pkt II.

      Zmiany dotyczą cen posiłków. 

      Regulamin w nowym brzmieniu:

      "...1. W ramach karnetu przy odgórnej opłacie za minimum 5 posiłków koszt posiłków będzie wynosił:

      a) zestaw obiadowy ZGD: zupa + danie główne + deser = 7,50

      b) zestaw obiadowy ZG: zupa + danie główne = 7,00

      c) zestaw obiadowy GD: danie główne + deser = 7,00

      7.Wykupienie zestawu obiadowego w wybranie dniu miesiąca wg cennika:

      a) zestaw obiadowy ZGD: zupa + danie główne + deser = 8,50

      b) zestaw obiadowy ZG: zupa + danie główne = 8,00

      c) zestaw obiadowy GD: danie główne + deser = 8,00..."

       

     • Wojewódzki konkurs fizyczny

     • WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO  W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      Z radością informujemy że uczeń naszej szkoły Karol Szczygieł z klasy 8c zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego konkursu fizycznego. 

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

     • Historia w spódnicy

     • Gdy bierzemy do ręki podręcznik do historii, znajdujemy na jego kartach imiona książąt, królów, prezydentów, rycerzy, żołnierzy, polityków. Mężczyzn. Kobiece znajdujemy z rzadka - ręce dziejopisów niechętnie wpisują je do annałów. Tymczasem kobiety bardzo często ramię w ramię z mężczyznami zmieniały rzeczywistość.

      21 stycznia klasy 7c i 7i miały ogromną przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Polka Niepodległa. Historia w spódnicy”, wystawionym przez Sopocki Teatr Baabus Musicalis. Sztuka podejmuje próbę przybliżenia sylwetek kobiecych bohaterek, które w wyjątkowy sposób wpisały się w historię Polski i polskiego społeczeństwa. W trakcie przedstawienia poznamy losy Marii Skłodowskiej-Curie, Zofii Stryjeńskiej, Jadwigi Komornickiej, Krystyny Krahelskiej, Ireny Sendlerowej, Marii Komornickiej, Stefanii Wilczyńskiej, Krystyny Skarbek Simony Kossak i Wandy Rutkiewicz. Spektakl powstał w oparciu o książkę Anny Dziewit-Meller pt. „Damy, dziewuchy, dziewczyny" z wykorzystaniem ilustracji autorstwa Joanny Rusinek.

      Wydarzenie, w którym braliśmy, było nietuzinkowe również dlatego, że wśród obsady znalazła się nasza uczennica - Zosia Narloch z klasy 7i, która w spektaklu grała rolę Kobiety Solidarności.

      Nie kryjemy słusznych słów zachwytu, przeżycie było silne, oryginalne, również ze względu na to, że jest to przedstawienie, w którym gra młodzież szkolna. Mądry przekaz, świetna oprawa muzyczna, zaangażowana obsada i niesamowity klimat nadmorskiego Teatru przy Plaży sprawiają, że spektakl na długo pozostanie nam w pamięci.
       

     • 4e - projekt interdyscyplinarny

     • W styczniu 2022 każdy uczeń klasy 4e wykonał projekt interdyscyplinarny na podstawie książki C.S.Lewisa pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" .

      Projekt łączy cztery przedmioty: język polski i angielski, historię i informatykę. Każda prezentacja została wykonana w samodzielnie wybranym przez ucznia programie, zawiera elementy świata przedstawionego, opis rodzeństwa, w tym jeden w języku angielskim i notatkę na temat bitwy o Anglię z 1940, której echa odnajdujemy w powieści. 

      Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością i pracowitością, dlatego każda praca jest niepowtarzalna i zasługuje na uznanie.

      Gratuluję!

     • Zawieszenie zajęć stacjonarnych od 27 stycznia

     • Od jutra nowe zasady funkcjonowania szkoły.

      W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach 5-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google GSuite.

      Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracuje oddział przedszkolny oraz oddziały 1-4.

      W czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych wszystkie zajęcia pozalekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      Na terenie szkoły organizujemy konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne. 

      Uczniom, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, umożliwiamy realizowanie tych zajęć na terenie szkoły.

      Szczegółowe informacje

     • SIMBA wyruszył do Francji

     • Simba i jego brat Samir  mają nowy dom. Nasze młode koty arabskie, pojechały do Francji do ZOO d'Amnéville, by tam zakładać własne rodziny! ZOO przyczynia się takimi działaniami do ochrony przed wyginięciem tego cudownego gatunku.

      O co w tym wszystkim chodzi??

      Współczesne ogrody zoologiczne pełnią niezmiernie ważną rolę w ochronie zwierząt, są niczym Arka Noego. Większość gatunków ma wyznaczonego Koordynatora. To osoba, która prowadzi księgę rodowodową danego gatunku, analizuje stopień pokrewieństwa pomiędzy poszczególnymi osobnikami, dobiera pary hodowlane, wydaje rekomendacje transferu zwierząt pomiędzy ogrodami zoologicznymi, opracowuje wytyczne utrzymania, żywienia i opieki weterynaryjnej. Dzięki temu w wielu ogrodach prowadzone są hodowle tych samych gatunków, następuje wymiana poszczególnych osobników, unika się chowu wsobnego (zbyt bliskiego krzyżowania) i rodzą się zdrowe, silne zwierzęta, które w przyszłości mogą trafić do środowiska naturalnego i zasilić lub odtworzyć ginącą populację.

      Tak też jest w przypadku kotów arabskich - ich hodowla z gdańskiego ZOO jest bardzo ceniona przez Koordynatora tego gatunku, jesteśmy dumni, że dwa młode samce zostały wytypowane do tego by we francuskim ogrodzie, z czekającą już na nich młodą kotką, założyć własne stado, szerzyć zdrowe geny, wzmacniać populację.

      Reszta naszej kociej rodziny czeka na Wasze odwiedziny w #GdańskiOgródZoologiczny, a my zapewniamy , że nie przestajemy ich wspierać :) i czekamy na kolejne mioty.

     • Projekty lekturowe

     • W ostatnim czasie uczniowie klasy 4b oraz 8d pracowali nad projektem podsumowującym omawiane lektury. 

      Przedstawiamy efekty ich twórczości: kolorowe prace przedstawiają budynek, wnętrze, a nawet postacie z Akademii pana Kleksa, zaś okrągłe dzieła to planety B-612, ze wszystkimi szczegółami miejsca życia Małego Księcia. Na niektórych ukrył się nawet sam bohater!  Na uwagę zasługują rozmaite pomysły, różnorodne rozmiary i technika wykonania. Serdecznie zapraszamy na wystawę makiet przy sali 201.

     • Dzień Otwarty

     • Wyjątkowe okoliczności związane z sytuacją epidemiczną sprawiły, że nie możemy zorganizować Dnia

      Otwartego w tradycyjny sposób.

      Przygotowaliśmy dla Was film, w którym znajdują się najważniejsze informacje o szkole, kilka słów od dyrektora, nauczycieli i uczniów. Pozytywna Szkoła Podstawowa to szkoła pełna radości, pozytywnej energii i dobrych emocji. Zapraszamy!

      W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z sekretarzem szkoły panią Anną Ruczyńską (a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl) lub wicedyrektorem Katarzyną Horny (k.horny@pozytywneinicjatywy.pl).

      Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 07 marca 2022 r. o godzinie 12.00 i będzie odbywać się poprzez stronę https://naborp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk. Przed tym dniem nie można zalogować się do powyższego systemu.

      Rekrutacja do naszej szkoły jest prowadzona według zasad zaakceptowanych przez wszystkie publiczne szkoły podstawowe, które prowadzą swoją działalność na terenie Miasta Gdańsk.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl