• Tydzień ze Świętymi

     • Uroczystość Wszystkich Świętych co roku kieruje naszą uwagę ku świętym czyli osobom, które poprzedziły nas w drodze do wieczności, i które mogą być wzorem i przewodnikiem w tej drodze. Historia naszej Ojczyzny, dawna i najnowsza, pełna jest takich przykładów. Jan Paweł II, kard.Stefan Wyszyński, Matka Róża Czacka, O.Jan Beyzym, O.Marian Żelazek, dr Wanda Bleńska...Adam Chmielowski - Brat Albert... Kazimierz Królewicz, Królowa Jadwiga...to osoby, które szanujemy, podziwiamy. W ostatnich dniach, w ramach Tygodni ze Świętymi, uczniowie wspólnie z katechetami próbowali bliżej poznać świętych, którzy mogliby być naszymi przewodnikami, patronami i z nimi  się zaprzyjaźnić. "Kto z kim przestaje takim się staje ".Czytaliśmy, oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy, rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się jakimi zasadami się kierowali, czy wybierali to co łatwe, wygodne i przyjemne? Czy odważnie mierzyli się z trudnością? Woleli drogi na skróty czy szli pod prąd panującym poglądom, modom i wzorcom narażając się na hejt, wyśmianie, prześladowania? Można się było przebrać za tę osobę. Były również święte dzieci jak np.bl.Hiacynta i Franciszek, św. Dominik Savio czy Carlo Accutis. Uczniowie chętnie się z nimi fotografowali, bo każdy chciałby mieć takich przyjaciół, być z taką osobą na zdjęciu. Niech nam pomagają zwyciężać zło dobrem, pięknie i radośnie przejść przez życie i trafić do Nieba gdzie nas oczekują.

      Katecheci

     • Zajęcia w ogrodzie 3e

     • Korzystając z pięknej pogody klasa 3e wybrała się do szkolnego ogrodu. Celem wyprawy było poznanie roślin i zebranie okazow, które posłużą do stworzenia zielników. Dzieci z zapałem i pieczołowitością myszkowaly w poszukiwaniu pięknych liści, ktore następnie zostaną zasuszone. Jak na małych ekologów przystało, każda roślinka i listek zostały dokładnie opisane, obejżane a nawet powąchane czy posmakowane :) Na pewno nie była to ostatnia wizyta w ogrodzie.

     • KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „SZLAKIEM ARTYSTÓW GDAŃSKICH I NIEMIECKICH ”

     • Drodzy Uczniowie,

      zapraszamy Was do wzięcia udziału konkursie PLASTYCZNO-JĘZYKOWYM „SZLAKIEM ARTYSTÓW GDAŃSKICH I NIEMIECKICH ” - „Artyści i ich dzieła- Robert Reinick oraz Daniel Chodowiecki”, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej oraz pisemnej i został on podzielony na dwie grupy wiekowe.

      I grupa wiekowa- kl.4-6

      - praca plastyczna polega na wykonaniu portretu wybranego artysty (Roberta Reinicka lub Daniela Chodowieckiego). Praca powinna być wykonana na kartce formatu A4. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna i może być mieszana ( z wyjątkiem materiałów sypkich).

      - opis postaci polega na przedstawieniu na osobnej kartce formatu A4 w języku niemieckim sportretowanej postaci. W opisie należy uwzględnić: Dane sportretowanego artysty oraz cechy wyglądu. Długość opisu powinna wynieść maksymalnie 30 słów. Opis powinien być napisany na komputerze.

      II grupa wiekowa- kl.7

      - praca plastyczna polega na skopiowanie dzieła wybranego artysty (Roberta Reinicka lub Daniela Chodowieckiego). Praca powinna być wykonana na kartce formatu A4 lub A3. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna i może być mieszana ( z wyjątkiem materiałów sypkich).

      -  opis dzieła polega na przedstawieniu na osobnej kartce formatu A4 w języku niemieckim skopiowanego dzieła. W opisie należy uwzględnić: Autora i tytuł dzieła z uwzględnieniem tematu dzieła, czyli co przedstawia obraz. Długość opisu powinna wynieść maksymalnie 50 słów. Opis powinien być napisany na komputerze.

      Do każdej pracy powinna być dołączona karta zgłoszeniowa zawierająca:

      • imię, nazwisko ucznia, klasę, do której uczęszcza,

      • kategorię i tytuł pracy,• imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna,

      • telefon kontaktowy bądź adres mailowy nauczyciela,

      • nazwę i adres szkoły, telefon oraz e-mail szkoły.

      Pracę proszę dostarczyć nauczycielom języka niemieckiego do dnia 01.12.2021 roku.

      REGULAMIN KONKURSU

      Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele:

      - Małgorzata Karwowska (m.karwowska@azaliowa.pozytywneinicjatwy.pl)

      - Marta Mallon (m.mallon@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl)

     • II Wojewódzki Turniej Trójmagiczny

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Trójmagicznym. Wydarzenie jest turniejem wiedzy o Harrym Potterze i zbada wiedzę z zakresu literatury, filmu, matematyki oraz języka angielskiego.

      Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i złożenie jej w formie papierowej w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2021r.

      Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela pani Joanna Błędzka.

      Regulamin konkursu i zgoda ucział w konkursie.

     • C#olors Code & Code week 2021

     • Już po raz czwarty Pozytywna Szkoła Podstawowa została doceniona za udział w obchodach międzynarodowego tygodnia kodowania. W tym roku dzięki kreatywności i zdolności informatycznych naszych Uczniów udało Nam się stworzyć i  zaprogramować prototyp robota sprzątającego. 

      Wg Międzynarodowej  Federacji Robotyki (IFR) w latach 2020-2022 na całym świecie zostanie zainstalowane prawie 2 miliony nowych robotów przemysłowych. Tym bardziej cieszymy się, że już na etapie edukacji informatycznej dzieci poznają podstawy budowy i programowania robotów. Dziękujemy młodym Konstruktorom za udział w wydarzeniu w szczególności Oliwierowi z klasy 3e. 

     • Edukacja filmowa

     • W tym roku wypada 104 rocznica objawień w Fatimie, które wywarły spory wpływ na życie religijne całej chrześcijańskiej Europy. Ostatnią z tajemnic ujawniono z inicjatywy Jana Pawła II w 2000 roku, co dobitnie świadczy o żywotności pewnego wydarzenia z początku XX wieku. Podróż śladem kulturowego dziedzictwa przepowiedni odbyli uczniowie kl. 7 k i część młodzieży z kl. 7 g oraz e. 12.10.2021 r. w ramach lekcji religii udali się wraz z p. B. Ignaciuk i p. M. Grabowska do kina – na film: „Fatima. Historia prawdziwa”.

     • Bal jesienny w klasie 1c

     • W piątek 29 października w klasie 1c odbył się Bal Jesienny. Tego dnia pierwszoklasiści przebrani za ulubionych bohaterów uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w salce gimnastycznej, a następnie wzięli udział w klasowym seansie filmowym oraz poczęstunku. To był wspaniały czas," 

     • Jesienna kafejka

     • W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski  przygotował  jesienną kafejkę, podczas której można było posmakować pysznej lemoniady oraz wziąć udział w loteryjce. Uczniowie mieli możliwość  wylosować wiele ciekawych rzeczy, a niektórzy szczęściarze wylosowali strasznieee smaczne ciasteczka ;). Kafejkę odwiedziły bardzo ciekawe osoby: Pan Dynia, Dama z ubiegłego stulecia, anioły i wróżki. Nauczyciele też chętnie zaglądali do anielsko - czarciej  obsługi. Jak zawsze było smacznie, zaskakująco i wesoło. Dziękujemy wszystkim za to, że nas odwiedziliście i  wsparliście działania samorządu.

     • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWO – MULTIMEDIALNY „Die Methode macht Spaß”.

     • Drodzy uczniowie klas VII-VIII, zachęcamy Was do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKOWO -MULTIMEDIALNY „Die Methode macht Spaß”.

      Waszym zadaniem jest przedstawienie w ciekawy sposób wybranego przez siebie zagadnienia leksykalnego. Praca z wybranej kategorii powinna być wykonana indywidualnie w języku niemieckim.

      1. Konkurs obejmuje trzy etapy: etap szkolny, powiatowy i wojewódzki.

      W pierwszym etapie Szkolna Komisja Konkursowa wyłania max. po 4 prace w każdej kategorii, które przesyła organizatorowi.

      W drugim etapie Komisja Konkursowa wybiera max. 3 prace ze szkoły/powiatu w każdej z kategorii.

      W etapie wojewódzkim przyznaje I, II i III miejsca.

      2. Konkurs obejmuje zagadnienia leksykalne przy wykorzystaniu narzędzi TIK (Technologie informacyjne i komunikacyjne).

      Uwaga: Wykonane przy użyciu różnych narzędzi TIK z wyłączeniem prezentacji w programie Prezi!

      Wszystkie prace należy zapisać na nośniku cyfrowym.

      3. Forma prac konkursowych zawiera dwie kategorie:

      a) Film (max. 5 min.)

      b) Prezentacja multimedialna (max. 20 slajdów)

      4. Do każdej pracy powinna być dołączona karta zgłoszeniowa zawierająca: imię, nazwisko ucznia, klasę, do której uczęszcza, kategorię i tytuł pracy, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, adres mailowy i telefon kontaktowy nauczyciela, nazwę i adres szkoły, telefon oraz e-mail szkoły.

      Termin odsyłania prac do nauczycieli języka niemieckiego: 1.12.2021

      Kontak do nauczcieli języka niemieckiego:

      Małgorzata Karwowska:

      m.karwowska@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Marta Mallon:

      m.mallon@azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl

      Regulamin oraz karta zgłoszeniowa

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 14 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I.

      Pierwszoklasiści wspierani przez dyrekcję, wychowawców i rodziców prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

      Dziękujemy Dyrekcji za przyjęcie uczniów klas I do społeczności szkolnej.

     • MEDIACJA RÓWIEŚNICZA

     • Mediacje to dbanie o dobre relacje

      W ramach Tygodnia Dbania o Relacje zachęcamy nasze uczennice i naszych uczniów do korzystania z mediacji rówieśniczej. Nasi szkolni mediatorzy rówieśniczy, pod okiem opiekunów mediacji, będą wspierać młodszych uczniów w rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas prezentacjami (klasy I-III, klasy IV-VII) . 

      Pozdrawiamy

      Mediatorzy ze Szkolnego Klubu Mediatorów oraz opiekunowie - Agnieszka Kornacka i Beata Wilczyńska.

     • Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

     • Mamy przyjemność ogłosić wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Osoby, które w tym roku zasilą skład Samorządu to:

      - Amelia Suska klasa 8a (182 głosy)

      - Stanisław Pietruszewski klasa 4b (136 głosów)

      - Karin Nejczewa klasa 7g (90 głosów)

      - Mateusz Adamczyk klasa 7k (74 głosy)

      Ilość osób uprawnionych do głosowania to 743 osoby. W głosowaniu brało udział 600 uczniów. Ilość głosów ważnych - 599, jeden głos został unieważniony.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz prosimy ich o kontakt z opiekunkami SU. Dziękujemy pozostałym osobom, które próbowały swoich sił w kandydowaniu do Samorządu.

      Ewa Krzysiak

      Violetta Zarzycka

     • "Tydzień Dbania o Relacje" - 25-29.10.2021

     • Rozpoczynamy w Naszej Szkole "Tydzień Dbania o Relacje".

      Akcja ta będzie w tym samym czasie realizowana w większości szkół w całej Polsce!

      W tym tygodniu zapraszamy uczniów do aktywnych zabaw ruchowych, wspólnych gier planszowych oraz do poznania Szkolnego Klubu Mediatora. Zachęcamy także do zaprezentowania swoich umiejętności, prezentując swoje prace plastyczno-techniczne oraz do wcielenia się w rolę nauczyciela.

       

      Życzymy wszystkim udanej zabawy!

      Magdalena Pilas

      Beata Wilczyńska

     • Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2021 - Nie lękajcie się!

     • Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy 2021- "Nie lękajcie się!" organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Gdyni.

      Nagrody w kategorii Literatura otrzymali:

      klasy I-IV: I miejsce – Monika Sudomir , II miejsce – Seweryn Domrzalski 2c

      klasy V-VII: III miejsce – Bartosz Pomirski 8e

      Wyróżnienia:  Maksymilian Politewicz 8g, Franciszek Szupiluk 6d

      https://katolik.info.pl/wojewodzkie-konkursy-kuratoryjne/konkurs-swiety-jan-pawel-ii-i-wielkie-tematy/

      Na tegoroczny Konkurs Papieski wpłynęło wiele pięknych prac plastycznych i literackich. Temat Konkursu "Nie lękajcie się!" spotkał się z żywym odzewem wśród uczniów. Słowa Ojca Świętego " Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi", wypowiedziane z mocą 42 lata temu, w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r., dziś na nowo dodają odwagi i budzą nadzieję. Zachęcają do porzucenia lęku i małodusznej niewiary, czemu dzieci dały wyraz w swoich pracach.

      W etapie wojewódzkim brały udział prace uczniów:

      W kategorii LITERATURA: Monika Sudomir 2c , Seweryn Domrzalski 2c, Zofia Pypeć 5a, Franciszek Szupiluk 6d, Oliwia Pypeć 7f, Maksymilamn Politewicz 8g, Bartosz Pomirski 8e

      W kategorii PLASTYKA: Magdalena Labuda 0a, Tomek Labuda 1c, Aleksander Rewers 1a, Olaf Szymański 3c, Barbara Weiher 4c, Kinga Wójciga 5a, Hubert Mikołajczyk 5a, Michał Peranowski 8b, Maksymilian Politewicz 8g

      Wyróżnienia otrzymali:

      Dawid Rewers 3b, Zofia Ryżkowska 4b, Pola Kowalczyk 7k, Maja Heleniak 7k, Pola Starzak 7k, Karin Nejczewa 7g, Liliana Labuda 7g, Zuzanna Walczak 7g, Zofia Piotrowska 7g, Ola Maliszewska 7g.

      Gratulujemy serdecznie i wszystkim uczniom dziękujemy za udział!

      Katecheci

     • Zbiórka baterii i telefonów

     • Drodzy Uczniowie! W tym roku również zbieramy zużyte baterie i telefony komórkowe. Jeśli te przedmioty zalegają w Waszych domach to dobry czas na porządki :) Odpady  możecie przynosić przez cały rok szkolny do sal 209 i 211.

     • XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała

     • W dniach 15-17.10.2021r. w stolicy Podbeskidzia karatecy z całego świata rywalizowali w jednym z największych w Europie turniejów karate olimpijskiego – XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała.

      W drużynie Klubu Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk wystąpili uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej - Aleksander i Dawid Rewers. Debiut na zawodach tak wysokiej rangi zakończył się sukcesem. Aleksander zdobył srebrny medal w kategorii UNDER 8 KATA MALE, a Dawid brązowy medal w 9 YEARS KATA MALE.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Malborka 7c i 7i

     • Dnia 5 października 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna z okazji Dnia Chłopaka do Malborka. Klasy siódme zwiedziły zamek z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek historycznych z życia codziennego Krzyżaków. Następnie wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną i poznaliśmy ruchome dinozaury. Na końcu czekało na nas kino 5d oraz park linowy. Dzień był pełen wrażeń.

      Magdalena Aniśko
      Joanna Błedzka
      Iwona Hoffmann

     • Zdjęcia klasowe

     • Szanowni Państwo, 

              w zakładce "Uczniowie i Rodzice" > " Uczniowie" dostępne są (do przeglądania i bezpłatnego pobrania) zdjęcia klasowe.

     • Gdańskie lekcje obywatelskie

     • Wizyta naszych uczniów w ECS

      Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Gdańskich Lekcji Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności. To jedno z wydarzeń towarzyszących Tygodniowi Demokracji.

      Uczestników spotkania powitała Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

      Uczniowie i nauczyciele obejrzeli film z udziałem prof. Joanny Muszkowskiej-Penson – lekarki, więźniarki Ravensbrück, działaczki opozycji demokratycznej w PRL, współpracowniczki Lecha Wałęsy, honorowej obywatelki Gdańska, aktywnej demokratki. Podczas inauguracji uczniowie uczestniczyli również w wykładach oraz warsztatach. Nasi uczniowie wybrali warsztaty - Narzędziownik demokraty. Mieli okazję również porozmawiać i wymienić się pomysłami z uczniami z innych gdańskich szkół, które pilotażowo przystąpiły do programu Lekcji Obywatelskich.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl