• Dzień świątecznego sweterka

     •     W dniach 6-10 grudnia odbędzie się tydzień osób z niepełnosprawnością. W tych dniach Zespół Pomocy Psychologiczno-pedagogicznej organizuje wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich, który będziemy obchodzić 6.12, będzie dzień świątecznego sweterka.

      Na świecie jest bardzo wiele, różnych osób. Każdy z nas jest inny, posiada inne zainteresowania, inne cechy ( w tym niepełnosprawności) i na własny sposób radzi sobie z codziennością. Pomimo tych wszystkich różnic, każdy z nas jest równy. To właśnie dlatego 6 grudnia ubieramy świąteczny sweterek, aby pokazać że każdy z nas, mimo swoich indywidualności, jest taki sam. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz!

       

      Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny

     • Teatr na lekcji j. polskiego - na podstawie przeczytanej lektury F. Molnara „Chłopcy z Placu Broni”.

     •      24. 11.2021 r. w ramach projektu edukacyjnego: Teatr na lekcji j. polskiego uczniowie kl. V D przygotowali krótką scenkę, na podstawie przeczytanej lektury F. Molnara Chłopcy z Placu Broni.

      W związku z tym, podzielili się na dwie grupy, a mianowicie Chłopców z Placu Broni i Czerwone Koszule – była bitwa na kule z piasku (oczywiście w szkole nie ma takiej możliwości, dzieci walczyły papierowymi kulkami).

      Uczniowie zdecydowali, że podzielą się na dwie grupy: dziewczęta kontra chłopcy. Kolejnego dnia pracowali w małych grupach, odnosząc się ściśle do tekstu – praca z tekstem.

      Celem zadania było rozwinięcie umiejętności współpracy w grupie, wdrożenie do pracy metodą projektu, rozbudzenie ciekawości i chęci dogłębnego czytania lektur.

      Metoda projektu rozszerza znaczenie na wszystkie te dziedziny edukacji, w których ważne jest uczenie się przez wysiłek własny i działania praktyczne uczniów, aktywizując ich głównie ze względu na samodzielność pracy i samoocenę, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

      Mocne strony metody projektów to integracji zespołu klasowego, stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, planowania i organizacji pracy, poszukiwania i selekcjonowania informacji, posługiwania się nowymi źródłami informacji, a nade wszystko samodzielności.

      B. I.

     • Dzień Misia

     • W środę sala 102 zamieniła się w krainę Misi, a to za sprawą Dnia Pluszowego Misia, który w tym dniu obchodziła klasa 1d. Dzieci dowiedziały się o narodzinach pluszowego misia, o tym jak się robi pluszaki. Była też rozmowa na temat znanych misiów. Nie obyło się bez misiowej zabawy i tańcow, a zwięczeniem obchodów tego dnia było wykonanie wspólnych zdjęć gdzie głowni bohaterowie dnia zostali uwiecznieni.

      Wychowawczyni 1d 

      Karolina Sawicka-Błażejewska 

     • Andrzejki w 1d

     • Dnia 25 listopada 2021r. w klasie 1d odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały historię Andrzejek, losowały wróżby, lały wosk a na koniec mając na uwadze, że nadal trwały lekcje uzupełniały andrzejkowe karty pracy z matematyki przy tym dobrze się bawiąc.

     • Wycieczka klasy 1b

     • Korzystając z uprzejmości Moto Studio Detailing & Wrapping klasa 1b miala okazję dowiedzieć się, jak można przygotować samochód na zimę, jak zmienić kolor lakieru oraz jakie silniki będą znajdowały się w naszych samochodach za kilkadziesiąt lat. Pan Mateusz szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów i zaprezentował ryczenie silnika Mercedesa AMG GT-R, co sprawiło dzieciom najwięcej radości. Marzenie fanów motoryzacji zostało spełnione! 

     • V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza”

     • Dnia 20 listopada odbyła się V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii”. W tej edycji wzięli udział uczniowie klasy 7i Damian Siewruk, Jan Halman i Karol Sienkiewicz, który  przygotowali poster pt. „Wirusy i bakterie (i nie tylko) w brudzie. Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do zdobywania nowych doświadczeń :)

     • Mikołaje, łączcie się!

     • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przłączyli się do akcji Mikołaje, łączcie się!

      Uczniowe Pozytywnej Szkoły Podstawowej  razem z rodzicami oraz wychowawcami przygotowali prezenty dla dzieci, które są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Karty podarunkowe i słodycze w piątek 19.11. trafiły do Hospicjum.

      Ofiarowane podarunki to nie tylko miły gest, ale często ogromne wsparcie w trudnej sytuacji życiowej podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych i Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza.

      Dorota Warmińska 

     • Dzień Tumbo

     • Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie.

      Dnia 25.11.2021 r. obchodzić będziemy "Dzień Tumbo", słonika, który od 15 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej.

      Motywem przewodnim 25 listopada będzie kolor pomarańczowy. Tego dnia ubieramy się w tym kolorze. 

      Zapraszamy również do kawiarenki (obok sali 207) zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga.

      W listopadzie zachęcam wychowawców do przeprowadzenia zajęć, które przygotują dzieci i młodzież do radzenia sobie z uczuciami  związanymi ze stratą bliskiej osoby. Realizacja " Dnia Tumbo" daje możliwość poruszenia trudnego tematu w przystępny sposób za pomocą szkiców zajęć i filmików przekazanych przez Fundację Hospicyjną.

     • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

     • Dnia 18.11.2021 reprezentanci Naszej szkoły ( chłopcy z rocznika 2012 oraz 2013) udali się na turniej

      „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Były to eliminacje gminne do XXII Edycji rozgrywek.

      Turniej odbył się na obiektach Gedanii Gdańsk na ulicy Hallera. 

      Do eliminacji przystąpiło 7 zespołów.Organizator podzielił drużyny na dwie grupy. Zwycięzcy grup uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Trafiliśmy do grupy z drużynami:

      Akademia Potok Pszczółki, British International School Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku

      Wyniki jakie uzyskaliśmy:

      Akademia Potok Pszczółki vs Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku 1:5

      Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku vs British International School Gdańsk 9:1

      Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku vs Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku 6:3

      Chłopcy wygrywając wszystkie swoje mecze zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i tym samym

      awans do kolejnego etapu rozgrywek.

      Chłopcom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy.

     • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO “BARWY KRAJÓW HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH”

     • Bardzo dziękujemy za wszystkie prace, są ciekawe i inspirujące. 

      Oto wyniki:

      klasy 1-3: I miejsce -Tomek Labuda kl. 1c ; wyróżnienie- Krzysztof Dałkiewicz kl. 1d

      klasy 4-8: I miejsce- Julia Sopińska kl.7e ; wyróżnienie- Cyprian Łaszewicz kl. 6e

      Gratulujemy! Nagrody zostaną rozdane na lekcji języka hiszpańskiego.

      A.Weiher

     • I edycja projektu "Bezpieczny Uczeń"

     • Bezpieczny uczeń - jest to projekt przeznaczony dla klas VII-VIII w zakresie zajęć samoobrony połączonych z warsztatami z psychologii sportu, zdrowego odżywiania oraz spotkań ze służbami mundurowymi. Program ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wśród uczniów. 

      Kolejnym celem zajęć jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej. Ponadto trening radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych przez wcześniejsze rozpoznawanie oraz unikanie takich sytuacji. Przez naukę odpowiednio dobranych dla tej grupy wiekowej technik i nabywanie umiejętności uderzania oraz kopania, podnosimy szanse na wyjście z trudnej sytuacji. Dodatkowy atut samoobrony dla dzieci to kształtowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Kontakt z rówieśnikami dzielącymi wspólne zainteresowanie oraz pożytkowanie energii w pozytywny sposób w bezpiecznym miejscu.

      Zajęcia prowadzi Pani Martyną Pietrzeniec 

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • W poprzedni czwartek przypadała 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku, chciano razem z mieszkańcami uczcić tę radosną, ważną dla naszego kraju rocznicę. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gdańsku obfitowały w szereg wydarzeń na terenie Śródmieścia i Głównego Miasta. Przygotowano bogaty program atrakcji dla mieszkańców i turystów. Odpowiedzialnie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami skorzystali z szerokiej oferty wydarzeń.

      Spotkaliśmy się o godz. 9.30 przy budynku dawnego Lotu. Następnie podzieliliśmy się na grupy i wzięliśmy udział grze miejskiej. Otrzymaliśmy również flagi Polski i Gdańska, kotyliony, balony. Dla chętnych czekały spacery zwiedzania wystaw Muzeum Gdańska. W kilku miejscach zagrały specjalnie zaproszone na ten dzień orkiestry. W samo południe czekało nas wspólne śpiewanie hymnu i pieśni patriotycznych przy Dworze Artusa. Całe nasze miasto było przystrojone w biało-czerwone barwy. Cukiernia Pellowski przygotowała słodki poczęstunek. Ze względów bezpieczeństwa i z powodu trwającej pandemii, w tym roku nie odbyła się parada niepodległości w tradycyjnej formie. Szczególne podziękowania należą się uczniom kl. 6 b i ich rodzicom: Wojtkowi D., Martynie Ł., Radkowi G., Bartkowi K., Michałowi N., Marysi Sz., ponieważ ich było najwięcej, ale przyszedł również uczeń z kl. 8 d Aleksander Sz., uczeń z kl. 7 g Jakub W., dziewczynka z kl. 5a Kinga W., z siostrą Zosią, Aleksandra W. z kl. 3 c oraz dziecko z kl. 0 a Magdalena L., i uczennica z kl. 1 c Magdalena L. Po drodze spotkaliśmy Filipa S. z kl. 6 b, który reprezentował harcerzy, była także pani mgr Agata W. To był bardzo udany dzień, pogoda dopisała i daliśmy wyraz naszego patriotyzmu. Koordynator akcji z ramienia szkoły dr Barbara I. osoba wspierająca mgr Milena L.

     • Wsparcie dzieci i młodzieży

     • Drodzy Rodzice!

      W czasie naszych spotkań wielokrotnie poruszany jest temat wyrażania trudnych emocji przez dzieci i młodzież. Klimat wokół jest niesprzyjający - mamy już dość pandemii i jej skutków, aura za oknem nie rozpieszcza, a problemy narastają. Często się martwicie i zastanawiacie jak reagować na smutek, izolację, złość dziecka? Co zrobić by wesprzeć,sprawić by mu się chciało, tak jak mu się nie chce? My, jako zespół, możemy Wam zaproponować nie tylko spotkanie i indywidualne omówienie zaobserwowanych trudności. Chętnie też podzielimy się ciekawymi webinarami, szkoleniami, czy artykułami. Dziś, dzielimy się materiałami Instytutu Edukacji Pozytywnej, która w zeszłym roku zorganizowała konferencję “Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, czyli jaka?”. W ramach poruszanego zagadnienia przedstawiono pięć wykładów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie:

      ● “Emocje w czterech ścianach” - Małgorzata Łuba

      ● “Nie krzyczę, że chcę się zabić, ale cicho proszę o pomoc” - Lucyna Kicińska

      ● “Komunikacja ze sobą i światem i jej wpływ na zdrowie emocjonalne” - Ewelina Ragie l i Magdalena Kulińska

      ● “Nie ma złych zachowań, są tylko niezaspokojone potrzeby” - Joanna Srebnicka

      ● “Mediacje jako narzędzie sukcesów w szkole” - Renata Wiśniewska

      Wszystkie wykłady można obejrzeć na stronie internetowej

       

      Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny

     • Zebrania z Rodzicami

     • ​​​​​Szanowni Rodzice,

      w nastepnym tygodniu 23 i 25 listopada zostały zaplanowane spotkania Rodziców z Wychowawcami.

      Z uwagi na wysokie ryzyko pojawienia się nowego ogniska zakażenia się wirusem postanowiłem, że najbliższe spotkania Wychowawcy przeprowadzą on-line z wykorzystaniem darmowych narzędzi Google G Suite.​​​​​​​

       

       

       

      Wychowawcy i Nauczyciele będą do dyspozycji od godziny 17 do godziny 19.

      Istnieje możliwość zorganizowania indywidualnego spotkania Wychowawcy z Rodzicem po wcześniejszym ustaleniu godziny. 

      Na terenie placówki spotkania odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

      Szczególowy harmonogram

     • Konkurs kuratoryjny z j. polskiego.

     • Wyniki po 2. etapie WMC dla kl. IV – VI

      W drugim etapie konkursu – 8.11.2021 r. udział wzięło 26 uczniów, w związku z nauczaniem zdalnym, część osób pisała test w domu.

      Najwyższy wynik 21/21 punktów uzyskała:

      A. Kostrzewska kl. 6 b

      drugi wynik 19/21 punktów osiągnęli:

      M. Szymak i Derebecki J. kl. 6 b

      natomiast trzeci 18/21 punktów:

      Hnna Kowalewska kl. 4 a

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

      W grudniu czytamy:

      A.Szklarskiego „Tomek u źródeł Amazonki”.

      Komisja w składzie:

      mgr W. Gieglecka, dr B. Ignaciuk, mgr D. Warmińska, mgr J. Błędzka, mgr W. Krawczyk, mgr M. Aniśko, .

       

      Wyniki po 2. etapie WMC dla kl. VII – VIII

      W drugim etapie konkursu – 8.11.2021 r. udział wzięło 11 uczniów.

      Najwyższy wynik 19/21 punktów uzyskali:

      Maja Heleniak kl. i Piotr Maroski kl. 7 k

      drugi wynik 18/21 punktów osiągnęli:

      F. Bąkiewicz, P. Starzak kl. 7 k

      natomiast trzeci 17/21 punktów:

      W. Znyk kl. 7 a

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu.

      W grudniu czytamy:

      K. Majgier „Trzynastka na karku”.

      Komisja w składzie:

      mgr W. Gieglecka, dr B. Ignaciuk, mgr M. Aniśko, mgr M. Lis.

       

      Nadzór pedagogiczny i koordynator konkursów szkolnych:

      Pani wicedyrektor mgr Alicja Chachulska.

     • Sprytna Sowa

     • Drodzy Uczniowie,

      Zachęcamy Was do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Sprytna Sowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 77 z Gdańska.

       

      Konkurs dedykowany jest uczniom klas 6 - 8. Temat przewodni tegorocznego konkursu to "Planeta Ziemia", dlatego też zakres tematyczny będzie obejmował treści z podstawy programowej dotyczące planety Ziemi z biologii, geografii, fizyki, chemii oraz matematyki. Pierwszy etap odbędzie się w naszej szkole dnia 26 listopada 2021 r. o godz. 14.00.

      Aby wziąć udział w konkursie należy do 19 listopada (piątek) dostarczyć uzupełnioną i podpisaną przez rodzica kartę zgłoszenia do Pani Violetty Zarzyckiej lub Pana Szymona Soboczyńskiego. Link do strony z kartą zgłoszenia i regulaminem konkursu

     • Wiadomość z ostatniej chwili - zaproszenie na szkolenie online

     • "Jak zadbać o profilaktykę depresji i samobójstw?"

      Dzień dobry!

      Mamy dla Państwa zaproszenie z Fundacji Dbam o mój zasięg na szkolenie online - Jak zadbać o profilaktykę depresji i samobójstw? Szkolenie odbędzie się dziś 15 listopada o godzinie 19.00. Wystarczy zarejestrować się klikając w link.

      Zespół psychologiczno-pedagogiczny

     • Podsumowanie akcji!

     • „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”. Dzięki temu staliście się niewidzialnymi towarzyszami małych pacjentów przebywających na oddziałach dziecięcych. 

      Serdecznie dziękujemy!

      Dorota Warmińska 

      Iwona Hoffmann 

     • Wycieczka do Warszawy klasy 8a

     • W październiku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. 

      Jechaliśmy pociągiem Pendolino krócej niż 3 godziny, a że zgrana z nas paczka, podróż minęła nam bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy porwani przez naszą piękną stolicę. Zwiedziliśmy wówczas Muzeum Narodowe, Trakt  Królewski oraz  Muzeum Cosmos. Byliśmy także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pod wieczór zjedliśmy kolację w bardzo klimatycznej restauracji przy Nowym Świecie i pojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Drugiego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Później odwiedziliśmy kolorową manufakturę cukierków, w której mogliśmy zobaczyć proces powstawania słodyczy takich jak lizaki czy cukierki. Następnie mieliśmy przyjemność zrobić je sami! Zwiedziliśmy również Zamek Królewski z jego bogatymi zbiorami. Pod koniec dnia czekaliśmy na pociąg, który się oczywiście spóźnił, a do Gdańska dotarliśmy o godzinie 23.

      Ta wycieczka z pewnością była najlepszą jaką kiedykolwiek mieliśmy!

       

      Eliza i Lena z klasy 8a

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
   • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
   • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl