• Wakacyjna piosenka
     • Wakacyjna piosenka

     • Efekt pracy Uczniów podczas zajęć muzycznych na Pozytywnych Wakacjach w Szkole 2019.

      Piosenka Majki Jeżowskiej "Idą wakacje".

      Udanych wakacji!

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2019/2020. Wsparcie przyznawane jest w ramach projektu  „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja".

      Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy złożyć do 10 lipca 2019 r. w Sekretariacie Uczniowskim.

      Szczegóły znajdują się w zakładce "Stypendia" (https://azaliowa.edupage.org/a/stypendium-mwp).

      Wniosek o przyznanie stypendium składa dyrektor lub zastępca dyrektora szkoły ucznia.

      Wicedyrektor

      Bożena Piekarska

    • Tam, gdzie urodził się Mikołaj Kopernik...
     • Tam, gdzie urodził się Mikołaj Kopernik...

     • Wycieczka do Torunia klasy 3B i 3A

      Tuż przed końcem roku szkolnego,  przed uroczystym rozdaniem świadectw, po długim wysiłku i pracy nadszedł czas na...ciekawe i przyjemne zakończenie. Wyśmienitym rozwiązaniem była wycieczka do Torunia, na którą wybrały sie klasy 3B oraz 3A , na pożegnanie ze swoimi wychowawczyniami panią Danutą Sobiegraj i panią Anną Graban.

      Toruń swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza głównie zabytkom-gotyckim kościołom, barokowym spichrzom, urokliwym kamienicom. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Jest to miasto narodzin Mikołaja Kopernika oraz miejsce, gdzie powstają słynne toruńskie pierniki.

      Zwiedzanie Starówki zostawiamy  na późniejszą część wyprawy, a na początek udajemy się do Planetarium na seans pt. "Cudowna podróż". Przedstawił on w bardzo przystępny sposób podstawowe gwiazdozbiory na niebie.Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs rakietą kosmiczną , aby zwiedzać planety. Obejrzały kratery na Księżycu, wylądowały na Marsie, przeleciały przez pierścienie Saturna i mgłę Jowisza. Poznały historię powstania Małej i Wielkiej Niedźwiedzicy.Seans był bardzo realistyczny i zrobił na uczniach ogromne wrażenie.

      Następnie toruńskimi uliczkami udaliśmy się na najlepsze lody w Toruniu oraz do specjalistycznych sklepów , które sprzedają wyłącznie pierniki. Wszyscy uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w te słodkie upominki, które były   przepyszne, dlatego ze sklepu wyszliśmy obładowani siatkami.    Aby poznać tradycyjny sposób pieczenia takiego słodkiego prezentu, czym prędzej udaliśmy się na warsztatydo Żywego Muzeum Piernika. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „Katarzynki”. Poznali przyprawy i produkty używane do wyrobu pierników: goździki, anyż, kardamon, miód, mąkę. Dowiedzieli się również, z jakich krajów docierały one w średniowieczu do Polski. Wspaniałą podróż do krainy zmysłów uwieńczył własnoręcznie wypieczony piernik pod czujnym okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej., który stał się pamiątką wizyty w Toruniu.

       

      Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży.  Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się następnie na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście  pomnik najsłynniejszego mieszkańca Torunia-Mikołaja Kopernika z podpisem: "Ruszył Ziemię, zatrzymał Słońce i Niebo".   Poza pomnikami można  było natknąć się na kolorowe figurki-rzeźby , rozsiane po Starym Mieście, np wkomponowany w charakter miasta pomnik pieska Filusia oraz osiołka, na ktorego grzbiecie można było zasiąść. Toruń pożegnaliśmy przy pomniku-fontannie jednego z toruńskich flisaków, który uwolnił miasto od ogromnej plagi żab. Dziewczynki i chłopcy głaskali złote żabki-symbol Torunia-bo jak głosi legenda miało to przynieść im szczęście.

       

      Wycieczka była bardzo udana i interesująca, poszerzyła wiedzę dzieci na temat  wybitnego astronoma, Mikołaja Kopernika oraz umożliwiła poznanie zabytkowych obiektów w pięknym Toruniu. Zakupione pamiątki będą przypominały im ten mile spędzony czas.

       

      Wychowawczyni

      Danuta Sobiegraj

    • Pierwszy turnus Robofun niestety za Nami.
     • Pierwszy turnus Robofun niestety za Nami.

     • Zapraszamy do fotorelacji. Działo się w tym roku sporo:)!

      Dziękujemy przede wszystkim wspaniałym Dzieciom za niezapomnianą przygodę, oraz Rodzicom za zaufanie do zielonej nocy i za wszystkie dobre słowa jakie często słyszeliśmy:). Słonecznego lata Robociaki.

      Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

      Agnieszka Krawczyk

      Marzena Grabowska

      Paweł Hommel

      Adrian Jaworowski

      Waldemar Raczkowski

   • Kontakty

    • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
    • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
    • (58) 341-25-06
    • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland