• Spotkanie Rad Oddziałowych
     • Spotkanie Rad Oddziałowych

     • Szanowni Rodzice,

      w najbliższy wtorek tj. 14 maja o godzinie 18 w jadalni szkolnej odbędzie się spotkanie Rad Oddziałowych.

      W imieniu Prezydium Rady Rodziców serdecznie zapraszam.

      Przewodnicząca Prezydium

      Małgorzata Panków

    • Wyjście do teatru
     • Wyjście do teatru

     • 26 września 2018 roku uczniowie wszystkich klas ósmych oraz VII D wraz z wychowawcami i p. wicedyrektor Bożeną Piekarską uczestniczyli w edukacji teatralnej.

      Głównym celem było obejrzenie najpopularniejszego dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, w którym autor dotyka kluczowych zagadnień: miłości, zbrodni i władzy. Uczniowie ujrzeli wątki baśniowe, czary, legendy, rywalizację, jak i odwieczne starcie dobra ze złem, w którym ucieczka od konsekwencji nie jest możliwa. Okrutna Balladyna w imię własnych pragnień pozbawiła życia siostrę Alinę i musiała ponieść zasłużoną karę za swoje czyny. Spektakl odbył się na scenie teatralnej NOT w Gdańsku.

       

    • Wycieczka integracyjna klasy 4d
     • Wycieczka integracyjna klasy 4d

     • 26 września klasa 4D wraz z wychowawcą panią Katarzyną Zapart i nauczycielem wspomagającym, panią Ewą Krzysiak, udała się na wspólną integrację do Adventure Park w Kolibkach.

      W kilkugodzinnym programie Nasza Klasa w nietypowy sposób poznawała się nawzajem. Grupa pokonywała szlak wiodący przez las, wykonując kilkanaście przygotowanych zadań. Każde z zadań nastawione było na komunikację, współpracę, wyłonienie lidera, odpowiedzialność za grupę itp. Po spacerze pełnym atrakcji czekało na nas ognisko z kiełbaskami. 

      Klasa spisała się na medal, akcja integracja zaliczona do udanych!

      Wychowawczyni klasy 4d

      Katarzyna Zapart

    • Uczeń PSP w największym turnieju judo w Europie
     • Uczeń PSP w największym turnieju judo w Europie

     • W najbliższą sobotę trzymajmy kciuki za Michała Kotłowskiego!

      W sobotę 29 września, Uczeń klasy 8c  - Michał Kotłowski, wystartuje w Warszawie w jednym z największych turniejów w Europie - Warsaw Judo Open. W zawodach weźmie udział ponad 1800 uczestników z 33 krajów. W Jego kategorii o zwycięstwo będzie walczyć  prawie 80 zawodników. Każda ilość pozytywnej wibracji i dobrej energii oraz dopingu na odległość podniesie Michała na duchu i doda Mu sił. 

       

      Wychowawczyni klasy 8c 

      Agata Przybyłowska 

    • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Imágenes del español en el mundo - Barwy krajów hiszpańskojęzycznych”.
     • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Imágenes del español en el mundo - Barwy krajów hiszpańskojęzycznych”.

     • Nie musisz się uczyć języka hiszpańskiego wystarczy, że jesteś ciekawy świata i lubisz prace plastyczne:). Czekamy na Twoją pracę do 7 października, w pokoju nauczycieli języków obcych.

      > Do pracy dołącz zgodę rodziców.> Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 października.> Regulamin i zgoda na udział w konkursie znajduje się poniżej.

      REGULAMIN KONKURSU

      ZGODA NA KONKURS

      Powodzenia!

      Agata Weiher i Weronika Olszewska

    • Chociaż czasem się kłócimy, to jednak bardzo się lubimy!
     • Chociaż czasem się kłócimy, to jednak bardzo się lubimy!

     • Dzień Chłopaka w kl. 5B

       

      Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Z okazji zbliżającego się święta, dziewczyny z 5B przygotowały specjalną niespodziankę dla kolegów z klasy. Chłopcy byli zaskoczeni, bo dziewczyny zorganizowały wszystko w prawie całkowitej tajemnicy. Wszystkim chłopcom z naszej szkoły składamy życzenia:

      Z okazji Dnia Chłopaka

      wiele uśmiechów

      a mało złości,

      jak najmniej smutków,

      dużo radości,

      długich wakacji i moc słodyczy

      tego Wam dzisiaj każda

      dziewczynka i pani życzy!

      PS Chłopcy, liczymy na rewanż w marcu!

      Dziewczyny z 5B

    • Międzynarodowy Dzień Pokoju i dzień integracji w klasie 4c
     • Międzynarodowy Dzień Pokoju i dzień integracji w klasie 4c

     • 21 września w Pozytywnej Szkole Podstawowej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji klasa 4c, wraz z wychowawczyniami, ubrała się wzorowo na biało!

      Po sprzątaniu, z okazji Dnia Ziemi, wszyscy udaliśmy się na plac zabaw, aby tam w pokojowej atmosferze korzystać z ostatnich promieni słonecznych i wspólnie spędzić czas.

      Wszyscy się świetnie bawiliśmy!

      Iwona Hoffmann i Justyna Wilma

    • Akcja Sprzątanie Świata w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • Akcja Sprzątanie Świata w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • W dniu 21 września 20 klas IV–VIII, wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych, ruszyło na ratunek Matce Naturze.

      Uczniowie otrzymali rękawiczki i worki, które zostały bardzo szybko wypełnione po same brzegi. Mamy nadzieje, że akcja Sprzątania Świata zagości w naszej szkole na stałe.

      Wiecej zdjęć można obejrzeć na naszym Facebooku Szkoły.

       

      Zespół Przyrodników

    • Udany dzień 4c w Loopy's World!
     • Udany dzień 4c w Loopy's World!

     • W jesienny, deszczowy poniedziałek klasa 4c wybrała się na fantastycznie kolorową zabawę w Loopy's World w Gdańsku!

      W minionym roku szkolnym Uczniowie klasy 3c wygrali wycieczkę do Loopy's World w Gdańsku. Była to nagroda za jeden z najlepszych wyników w "Rowerowym maju". Już jako czwartoklasiści wykorzystali voucher na wspólną integracyjna zabawę w poszerzonym składzie. 

      Zabawa była bardzo udana! Polecamy Loopy's World jesienną, melancholijną porą!

      Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym Facebooku TUTAJ -> !

      Krótkie relacje wideo mozna obejrzeć na YouTube TUTAJ -> !

       

      Iwona Hoffmann i Justyna Wilma

    • Międzynarodowy Dzień Pokoju - fotorelacja
     • Międzynarodowy Dzień Pokoju - fotorelacja

     • 21 września w Pozytywnej Szkole Podstawowej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć pięknego Gołębia Pokoju oraz tematyczne dekoracje. Tego dnia dominującym kolorem garderoby był kolor biały, a wychowawcy zadbali o to, by temat pokoju na świecie stał się uczniom bliższy.

      Każda klasa przepięknie udekorowała drzwi do swojej sali, a na wyjątkową nagrodę-  słój pysznych ciastek domowego wypieku zapracowały odziały 0A i 0B. Serdecznie gratulujemy i życzymy smacznego! 

      Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

      Anna Śnieżko

      Dominika Król

       

    • Wycieczka do kina
     • Wycieczka do kina

     • 10 września 2018 r. uczniowie klasy VII D uczestniczyli w projekcie edukacyjno-patriotycznym.

      Celem głównym było obejrzenie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. To dzieło o polskich asach przestworzy inspirowane bestsellerem Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Ekranizacja ukazuje polskich lotników, którzy byli początkowo niedoceniani i wyśmiewani, a następnie stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303 – nie mających sobie równych. Reżyserem filmu był Denis Delić, scenariusz Jacek Samojłowicz i Krzysztof Burdza, projekcja odbyła się w nowo otwartym kinie „Helios” w Gdańsku. Po przyjeździe do Centrum Gdańska zrobiliśmy sobie wspólne zdajecie przy pomniku „Polskiego Państwa Podziemnego”, a następnie udaliśmy się do kawiarni „Grycan”, gdzie na miłośników słodkości czekały świeże desery i orzeźwiające napoje, a przy okazji dzieci miały lekcję savoir - vivru. Po obejrzeniu wspaniałego filmu wojennego, przespacerowaliśmy się po pięknym nadmotławskim grodzie. Na tle panoramy Gdańska zrobiliśmy wspólną, pamiątkową fotografię. Po uczcie dla ciała i ducha trzeba było wracać. Wszyscy w świetnych humorach udali się do szkoły. To była bardzo udana wycieczka, albowiem dzieci odkrywały kolejne ciekawostki dotyczące historii Gdańska, obejrzały ciekawy film, przygotowując się pomału do czytania lektury „Kamienie na Szaniec” Aleksandra Kamińskiego. 

       

      Barbara Ignaciuk

      Adrian Jaworowski

    • WIELKA FRAJDA w 3B
     • WIELKA FRAJDA w 3B

     • "Zielona Szkoła" w Mikoszewie...integracja klasy 

      Początek roku szkolnego to  dla wszystkich ważny  moment.
       We wrześniu uczniowie podejmują nowe wyzwania.  A jednym z  zadań jakie stoją przed nimi jest powrót do funkcjonowania w grupie  i poszukiwania po raz kolejny swojego miejsca. Dlatego wychowawca   poświęca część swojego czasu na zintegrowanie zespołu klasowego. Dzięki temu uczniowie mogą poznać swego wychowawcę i siebie nawzajem, co pozwala  na stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której uczniowie mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym, łatwiej jest też razem pokonywać trudności. Dlatego w klasie 3b podjęliśmy  działania integracyjne  zespołu klasowego i wychowawcy. A najlepiej takie działania podejmuje się na wycieczce szkolnej.  Wyruszyliśmy zatem na "Zieloną Szkołę ". Pierwszym etapem naszej wycieczki był zamek w Malborku. W wesołej atmosferze dotarliśmy pod średniowieczne bramy… zaraz też dołączył do nas niezwykły przewodnik....sam mistrz krzyżacki Hartmut. Na początku obejrzeliśmy wystawę o dziejach wyjątkowej formacji militarnej, jaką była Husaria Polska. Husaria jest zaliczana do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii świata. Mogliśmy obejrzeć zbroje, hełmy, szable husarskie i inne elementy wyposażenia tej legendarnej formacji. A jeden z naszych uczniów Kuba dostapił zaszczytu przywdziania stroju Husara. Następnie Krzyżak poprowadził nas przez korytarze i komnaty zamczyska. Niestraszne nam były mroczne schody, wysokie progi i ciasne, tajemne przejścia! Wcisnęliśmy się wszędzie, wszystko obejrzeliśmy, a zachwytom nie było końca. Widzieliśmy między innymi, jak piękną komnatę zamieszkiwał krzyżacki Mistrz, obejrzeliśmy zamkowe kuchnie i refektarze, a nawet krzyżackie toalety! Dowiedzieliśmy się o malborskim zamku wielu ciekawych rzeczy – czy wiedzieliście na przykład, że twierdza malborska zbudowana jest z około czterdziestu milionów cegieł, a pełna nazwa zakonu brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego  i zakon ten wciąż istnieje?! Spróbujcie zapamiętać nazwę, nam się to udało ! Wieczorem udaliśmy się do wioski indiańskiej, gdzie poznaliśmy zwyczaje Indian.  Można w niej obejrzeć oryginalne tipi, zwiedzić muzeum Indian, poznać ich zwyczaje i zabawy. Dowiedzieliśmy  się tu co świat zawdzięcza Indianom, a co Indianie przejęli od ludzi białych, jak wyglądało ich życie zanim trafili do rezerwatów. Po wiosce oprowadzał pan Leszek Michalik, adoptowany Indianin, autor 25 książek popularno - naukowych o życiu i zwyczajach Indian. Następny dzień spędziliśmy w Mikoszewie. Jest to spokojna, pełna uroku i sprzyjającej wypoczynkowi aury miejscowość, położona przy ujściu Wisły. Ten dzień był intensywnym dniem sportowym. Dzieci pograły  w intercross'a, touchball'a, porzucały  się balonami, a nawet strzelały  z łuków i pistoletów. A nad wszystkim czuwały przemiłe  pani Kasia i pani Edzia. Zabawy sportowe były bardzo ciekawe, ćwiczące umiejętność podejmowania szybkich decyzji i poruszania się w terenie oraz bystrość i kreatywność.  Ostatniego dnia cała ekipa  zamieniła  się w marynarzy i wyruszyła  w podróż statkiem, na którym każdy - z dzieci oraz panie wychowawczynie chwycili za ster i mogli choć przez chwilę, w czapce kapitana, pokierować statkiem. Tego dnia  weszliśmy na latarnię morską oraz odwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego.Szczyt latarni  w Krynicy Morskiej  to  najwyższy punkt na Mierzei Wiślanej.  Na górę krynickiej latarni prowadzi ponad 100 krętych schodków. Warto ponieść trochę wysiłku, gdyż widok z samej góry wynagrodzi wejście. Z galerii na szczycie roztacza się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork .
      INTEGRACJA NASTĄPIŁA ... zintegrowaliśmy się w klasie między sobą, z klasą 3f, z którą wyruszyliśmy oraz z panią wychowawczynią. 

      To była wspaniała wycieczka. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni i oczarowani pięknem malborskiego zamku i otaczającej nas przyrody.   

      Wychowawczyni
      Danuta Sobiegraj

    • Olimpiada Matematyczna Juniorów
     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • Zapraszam klasy 4-8 szkoły podstawowej na Olimpiadę Matematyczną Juniorów. OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych.

      Olimpiada Matematyczna Juniorów to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy - Prawo oświatowe oraz art. 20d ustawy o systemie oświaty (źródło: Pismo nr DPPI-WIT.4056.122.2017.AMO z dnia 11.05.2018 r. podpisane przez Macieja Kopcia, podsekretarza stanu w MEN .)

       

      Terminarz XIV OMJ (2018/2019)

      Zawody I stopnia:1 września - 15 października 2018 r.

      część testowa (w szkołach):27 września 2018 r., godz. 9:00.

      Zawody II stopnia: 12 stycznia 2019 r.

      Zawody III stopnia: 23-24 marca 2019 r.

       

      Do OMJ może przystąpić każdy uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zawody są trójstopniowe.

      Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.

      • Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora, który przesyła prace do właściwego Komitetu Okręgowego OMJ. Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania. ZADANIA DO OLIMPIADY 1 ETAP

      • Część testowa odbywa się w szkole uczestnika w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 75-minutowego sprawdzianu w warunkach kontrolowanej samodzielności, uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe. Jeśli uczeń poda poprawne odpowiedzi we wszystkich trzech przypadkach, otrzymuje 1 punkt. Podanie poprawnych odpowiedzi w dwóch przypadkach premiowane jest 1/2 punktu. W pozostałych przypadkach uczeń nie otrzymuje punktów. Brak odpowiedzi lub podanie odpowiedzi nieczytelnej są równoznaczne z podaniem odpowiedzi błędnej.

      Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej. Nie jest konieczny udział w obu częściach. Uczeń, który nie weźmie udziału w danej części otrzymuje z niej 0 punktów i zależnie od wyniku drugiej części oraz wyników innych uczestników może zostać zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia.

      Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności. Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania.

      W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMJ ustala listę laureatów, a także kwalifikuje na tygodniowe Obozy Naukowe oraz Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów.

      Więcej informacji znajduje się na internetowej stronie: https://www.omj.edu.pl,  oraz regulaminie olimpiady

      Zgoda

       

      Na olimpiadę należy zapisać się u swojego nauczyciela matematyki do 25 WRZEŚNIA (wtorek) i przedłożenie podpisaną przez prawnego opiekuna zgodę na udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniora. Zapisanie się w Olimpiadzie i udział w zawodach pierwszego stopnia jest równoznaczny z wyrażeniem przez prawnego opiekuna uczestnika zgody na przetwarzanie danych osobowych w stopniu niezbędnym do przeprowadzenia oceny nadesłanych prac konkursowych, kwalifikacji do zawodów stopnia drugiego oraz przygotowania zestawień statystycznych, a także — w przypadku kwalifikacji do zawodów stopnia drugiego — zgody na umieszczenie na stronie internetowej OMJ imienia, nazwiska, klasy oraz nazwy szkoły na liście osób zakwalifikowanych do zawodów stopnia drugiego na stronie internetowej OMJ. W przypadku braku w/w zgód, prace ucznia nie będą oceniane i w konsekwencji uczeń ten nie będzie podlegał kwalifikacji do zawodów kolejnych stopni.

       

      Monika Stepnowska

      nauczycielka matematyki

       

    • Sprzątanie świata
     • Sprzątanie świata

     •  21 września (piątek) w naszej Pozytywnej Szkole Podstawowej odbędzie się 25. jubileuszowa, ogólnopolska akcja sprzątania świata, która ma na celu wzbudzenie w Uczniach świadomości dotyczącej potrzeb naszej planety oraz rozpowszechnianie zachowań, które skutecznie poprawią sytuacje ekologiczną Ziemi.  

      Akcja będzie obejmować teren szkoły oraz obszary sąsiadujące z naszą placówką. Udział w niej wezmą wybrane klasy IV – VIII. 

       

         Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału!

      Patryk Wyszomirski

    • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Szanowni Państwo i Szanowni Uczniowie,

      nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogą nadrobić zaległości. Dorośli mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie na pracę plastyczną na temat: „Rymowanki o tabliczce mnożenia”, np.: „Mam w piórniku kredek kilkanaście, Cztery razy cztery to jest szesnaście”, na kartce formatu A4 lub A3, wykonane techniką dowolną. Prace należy oddać nauczycielowi matematyki do dnia 28.09.2018 r. podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

      W piątek 28.09.2018 r. chętni uczniowie będą mogli w naszej szkole aktywnie uczestniczyć w akcji poprzez wybieranie losów z trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Jeżeli dziecko poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

      Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: www.wmtday.org.

       

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Zespół nauczycieli matematyki.

       

       

    • Stypendium Św. Mikołaja
     • Stypendium Św. Mikołaja

     • Do 21 września 2018 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium na rozwój uzdolnień i zainteresowań dla uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku.

      Po tym terminie Komisja stypendialna złożona z m.in. 3 członków w tym koordynatora oraz członka szkolnej Rady Rodziców wyłoni stypendystów. Wnioski wraz z załącznikami należy składać w Sekretariacie Uczniowskim.

      Kto może się ubiegać o stypendium?

      Uczniowie klasy 5-8, którzy spełniają poniższe warunki:

      Miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 1500 zł.

      Uzyskał w roku szkolnym 2017/2018 średnią ocen nie niższą niż 4,4 w szkole podstawowej.

       Wykazuje się zaangażowaniem społecznym i ma osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne (w tym udział w olimpiadach, konkursach).

      Więcej w zakładce Stypendia lub stronie Progrmau

      Bożena Piekarska      Sebastian Krawczyk

      Szkolny Koordynator             Dyrektor Szkoły

    • Rusza dodatkowa rekrutacja na zajęcia RZiU!
     • Rusza dodatkowa rekrutacja na zajęcia RZiU!

     • Szanowni Państwo

      W dniu 13 września br. otwieramy rekrutację uzupełniającą na zajęcia RZiU. Jednocześnie informujemy, że rekrutacja na zajęcia RZiU na rok szkolny 2018/2019 zostanie zamknięta w czwartek 20.09.2018 r. o godzinie 16:30

      Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania dziecka na zajęcia RziU realizowane w obecnym roku szkolnym. Równocześnie przypominamy, że zajęcia RZiU rozpoczynają się w poniedziałek 17 września. Listy osób zakwalifikowanych na zajęcia pozalekcyjne zostaną umieszczone w planie lekcji w dzienniku elektronicznym Librus.

      Rekrutacja_uzupelniajaca_zajec_RziU_2018-2019

      DEKLARACJA NA ZAJĘCIA RZiU 2018/2019

      Bożena Piekarska

      Wicedyrektor

      *** *** ***

       

      Szanowni Państwo,

      przedstawiamy ofertę zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów, które będą realizowane w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym 2018/2019. Prosimy o dokładne zapoznanie się z ofertą oraz treścią regulaminu.

      Prosimy o odpowiedzialne dokonywanie zapisów dzieci poprzedzone rozmowami z nimi, tak by podjęta decyzja była wynikiem realnych chęci i zainteresowań naszych wychowanków. W celu zapisania ucznia na zajęcia należy w terminie od 5 do 12 września 2018 złożyć deklarację uczestnictwa w zajęciach, która stanowi załącznik do regulaminu. Na każde zajęcia należy złożyć osobną deklarację w Sekretariacie Uczniowskim. Zgodnie z regulaminem każdy uczeń w danym semestrze może uczestniczyć w trzech dowolnych grupach zajęć RZiU. Przed wypełnieniem deklaracji prosimy o sprawdzenie dostępności zajęć z planem lekcji dziecka. W przypadku wolnych miejsc będzie ogłoszona rekrutacja uzupełniająca. Zajęcia RZiU rozpoczną się 17 września 2018 r.

      REGULAMIN ZAJĘĆ RZiU

      OFERTA ZAJĘĆ RZiU DLA KLAS 0-3

      OFERTA ZAJĘĆ RZiU DLA KLAS 4-8

      DEKLARACJA NA ZAJĘCIA RZiU 2018/2019

      Poniżej znajdują się sylabusy zajęć dodatkowych.

      SYLABUS ZAJĘĆ RZiU DLA KLAS 0-3

      SYLABUS ZAJĘĆ RZiU DLA KLAS 4-8 cz. I (str.1-68)

      SYLABUS ZAJĘĆ RZiU DLA KLAS 4-8 cz. II (str.69-126)

      Bożena Piekarska

      Wicedyrektor

    • KONKURS PLASTYCZNY "Sprzątamy nasze podwórko".
     • KONKURS PLASTYCZNY "Sprzątamy nasze podwórko".

     • Zachęcamy wszystkich Uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Sprzątamy nasze podwórko".

      Zasady konkursu:

      1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII

      2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów i ekologicznego stylu życia, rozwijającego szacunek do przyrody.

      3. Każdy uczeń może przedstawić jedną pracę plastyczną wykonaną samodzielnie.

       

      Format i termin rozpoczęcia i zakończenia konkursu:

      1. Praca powinna być wykonana w formacie A4 lub A3

      2. Praca na odwrocie powinna być opatrzona następującymi danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      3. Prace przekazujemy wychowawcy klasy do 28.09.2018r.

      4. Komisja konkursowa dokona wyboru najlepszych prac.

       

      Zostaną przyznane nagrody za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.

      5. Kryteria oceny prac: Praca będzie oceniana pod kątem nawiązania do tematu i celu konkursu, estetyki oraz pomysłowości i oryginalności wykonania.

       

      Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie

      Patryk Wyszomirki

       

    • Dzień Kropki w klasie 2E
     • Dzień Kropki w klasie 2E

     • 13.09.2018 klasa 2e zorganizowała "Dzień Kropki". Był kropkowy obrazek 3D, który ożył dzięki aplikacji quiver. Nie zabrakło mody kropkowej.

       

      Wychowawczyni

      Karolina Sawicka

    • Międzynarodowy Dzień Pokoju
     • Międzynarodowy Dzień Pokoju

     • Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Pozytywnej Szkoły Podstawowej zapraszają do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju. Odbędą się one 21 września (piątek).

      Z tej okazji zachęcamy wszystkie klasy do przygotowania piór, które będą zdobić szkolnego Gołębia Pokoju i do udekorowania drzwi swojej klasy symbolami pokoju. Najpiękniej ozdobione drzwi zostaną docenione, więc zachęcamy do pokojowej rywalizacji.

      Znakiem rozpoznawczym uczestników będzie kolor biały, więc w tym dniu mile widziane są elementy garderoby w tym kolorze.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie