• Szkolny Konkurs Rodzinny "Ozdobny piernik świąteczny"
     • Szkolny Konkurs Rodzinny "Ozdobny piernik świąteczny"

     • Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Rodzinnym "Ozdobny piernik świąteczny"!

      Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.


      Zespół klas drugich

    • Zwycięzcy konkursu "Piątki pełne pomysłów"
     • Zwycięzcy konkursu "Piątki pełne pomysłów"

     • W piątek 29 listopada odbył się wewnątrzszkolny konkurs PIĄTKI PEŁNE POMYSŁÓW, który zainicjowany był w zeszłym roku szkolnym przez samorząd uczniowski i zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

      Ideą konkursu jest urozmaicenie uczniom piątkowego dnia w szkole. Dzieci mają odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących szkoły, nauczycieli, ekologii lub rozwiązać zagadkę. Zwycięzcy otrzymują karty VIP, które zwalniają ich z podpowiedzi ustnej w poniedziałek oraz uprawniają do zakupów bez kolejki w szkolnym sklepiku przez jeden tydzień. Dzieci wytężyły swoją koncentrację i zabrały się do szukania odpowiedzi. Szczęśliwymi zwycięzcami byli w tym tygodniu: Wiktor Cirzon, Aleksandra Maliszewska oraz Anna Pelplińska. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom wygranej.   

      Alicja Hołubicka

    • Pomaganie daje moc!
     • Pomaganie daje moc!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

      W ramach tego wpisu chcielibyśmy pokazać jak wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy ma nasza szkolna społeczność!

      Podejmowane działania, ogromne zaangażowanie i entuzjazm dostarczają nam endorfin, które przełamują jesienną aurę i dają moc do działania! Jesteśmy niesamowici!!! To nas wyróżnia i sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Czujemy wdzięczność i motywację do podejmowania dalszych inicjatyw. Dziękujemy za Waszą pracę, zaangażowanie i hojność!!!

      W ramach realizacji zadań programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia” uczniowie klasy 2d pod okiem wychowawczyni – Pani Ewy Ławickiej i pedagożki Agnieszki Kornackiej przygotowali gazetkę informacyjną podsumowującą działania podejmowane w naszej społeczności w ostatnim czasie. Kolaż zdjęć wykonała Pani Aneta Skierska.

      Oto niektóre akcje, w które się zaangażowaliśmy:

      Mikołaje łączcie się!, Samorząd uczniowski dla „Promyk”, Zaczytani.pl, Pola Nadziei, Dzieci Dzieciom, Anioły na parkiecie, „Fala dobra”, „Każdy może pomóc”, OTOZ Animals „Ciapkowo”, bieg charytatywny „Piątka od serca”, „Kolorowe kredki”, zbiórka maskotek i materiałów plastycznych dla szpitala onkologicznego w Gdańsku i wiele innych!

    • Dzień Tabliczki Mnożenia - Klocki Lego
     • Dzień Tabliczki Mnożenia - Klocki Lego

     • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. 

      W klasach młodszych  było również dodawanie i odejmowanie z użyciem klocków Lego. Wszyscy ucząc się przez zabawę poradzili sobie doskonale.

      Karolina Błażejewska
      Zespół Informatyków

    • Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej
     • Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

     • 26 listopada 2019 roku klasa 6B i 6G wybrały się do Filharmonii Bałtyckiej na koncert „Dźwięki z ekranu”.

      Wysłuchaliśmy muzyki ze znanych i lubianych z reklam telewizyjnych i gier komputerowych. Przekonaliśmy się, że muzyka klasyczna jest wszechobecna! Z zapartym tchem wysłuchaliśmy koncertu, a następnie udaliśmy się na edukacyjny spacer po Gdańsku. To był wspaniały dzień!

       

      Uczniowie z klasy 6B i 6G wraz z paniami wychowawczyniami

    • Sukces naszych uczennic na Mistrzostwach Polski
     • Sukces naszych uczennic na Mistrzostwach Polski

     • W sobotę 30.11.2019 na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w Toruniu, teamy Ice Fire z klubu SKF Iceskater zdobyły 6 złotych medali i 1 brązowy.

      Zawodnicy klubu wywalczyli złote medale we wszystkich konkurencjach.

      Uczennice klasy 5 E - Natalia Kifner i  Amelia Czarkowska, obroniły tytuł mistrzowski z poprzedniego roku i grupie - Ice Fire Pre- Juvenile,  stanęły na najwyższym podium i cieszyły się ze złotego medalu.  W tej grupie wiekowej w tym roku  była największa konkurencja.

      Trenerem grupy  Ice Fire Pre- Juvenile, jest nauczycielka naszej szkoły p. Anna Kowalczyk.

      Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

    • Przygotowania ruszyły pełną parą
     • Przygotowania ruszyły pełną parą

     • Sobotnim porankiem, kiedy większość smacznie spała, nasi wolontariusze pracowali. Pracowali twórczo pod kierunkiem pań - Anetty Bartoszyńskiej i Anny Śnieżko.

      Grupa przygotowywała ozdoby na nasze stoisko kiermaszowe. Nie była to łatwa praca. Wymagała cierpliwości, dokładności, wyczucia, poczucia estetyki... Wszystko to udało się osiągnąć i mamy pierwsze ozdoby - bombki, ozdabiane techniką decoupage ze spękaniami. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas.

      A. Bartoszyńska, A. Śnieżko

    • Pierwsze zwycięstwo młodych matematyków z Pozytywnej
     • Pierwsze zwycięstwo młodych matematyków z Pozytywnej

     • Dnia 28.11.2019 r. odbyła się pierwsza tura Pomorskich Meczów Matematycznych w kategorii juniorów, w której nasi uczniowie zwyciężyli 32 do 20 punktów z Katolicką Szkołą Podstawową w Tczewie.

      Rywalizacja była zawzięta i nie zabrakło przy tym dobrej zabawy. Zadania były na wysokim poziomie, ale dzięki ogromnym zdolnościom matematycznym uczniów nie było zadania, z którym by sobie nie poradzili. 

      Zespół Matematyków

    • Konkurs „Od szkolniaka do żaka”
     • Konkurs „Od szkolniaka do żaka”

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie matematycznym „OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA” uczniów klas piątych, szóstych i siódmych, którzy wykazują zainteresowania matematyką. Organizatorem konkursu jest Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej.

      Konkurs składa się z trzech etapów.

      Etapy I i II polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań przysłanych przez Organizatora na przygotowanej formatce i przekazaniu do nauczyciela matematyki w określonym poniżej terminie:

      I etap – do16 grudnia 2019,

      II etap – do 4 marca 2020

      Przy ich rozwiązywaniu jest możliwość skorzystania z wszelkich dostępnych pomocy.

      Do rozwiązań zadań pierwszego etapu należy dołączyć oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika Konkursu( do pobrania wraz z pierwszym zestawem zadań).

      Zadania i formatki do pobrania ze strony Organizatora

      https://pg.edu.pl/kursyzmatematyki/zadania3

      Do III etapu przechodzą uczestnicy, którzy uzyskali najwyższą sumę punktów z dwóch pierwszych etapów. Finał będzie odbywał się w budynku Organizatora na przełomie kwiecień/maj. W tym etapie uczestnicy konkursu z największą sumą zdobytych punktów, będą zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne - żadnych kalkulatorów, tablic, komórek czy innych pomocy. Tylko kartka, długopis i własna głowa.

      Szczegóły konkursu są zawarte w regulaminie.

      Monika Sztejna

    • Nagrywamy teledysk do "Fali Dobra"
     • Nagrywamy teledysk do "Fali Dobra"

     • Tak jak co roku powstaje płyta FALA DOBRA z nagraniami kolęd oraz bajki. Wydaniu płyty towarzyszy nagrywanie teledysku do jednej z kolęd , w którym udział biorą wychowankowie i uczniowie gdańskich i puckich placówek. Z melodią kolędy „Gore gwiazda" uczniowie przeszli ulicami miasta Gdańska kończąc wędrówkę przy gdańskim Neptunie.

    • Konkursu „Piątki pełne pomysłów” dla uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej
     • Konkursu „Piątki pełne pomysłów” dla uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej

     • Zachęcamy Uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Piątki pełne pomysłów”.

      Konkurs „Piątki pełne pomysłów” będzie składał się z jednego etapu – teoretycznego, polegającego na udzieleniu przez uczniów pięciu odpowiedzi pisemnych na pięć pytań zadanych przez organizatora w dniu konkursu. Pięć pytań zostanie wywieszonych w gablocie samorządu uczniowskiego, znajdującego się naprzeciwko sali szkolnej A 2.7. na pierwszym piętrze oraz na drzwiach gabinetu logopedy, mieszczącego się naprzeciwko sali A 2.6. Pytania będą wywieszone ww miejscach o godzinie 8.00 w piątek konkursowy.

      Na udzielenie odpowiedzi na pięć pytań konkursowych uczniowie mają czas od godziny 8.00 do 11.55 w piątek.

      Konkurs będzie się odbywał raz w miesiącu, w piątek. Dokładna data konkursu w danym miesiącu zostanie podana w czwartek przed planowanym dniem konkursu i ogłoszona przez organizatora za pośrednictwem ogłoszeń w platformie Librus lub/i przez radiowęzeł szkolny.

      Więcej informacji przeczytacie w regulaminie.

      Alicja Hołubicka

    • Dzieciaki do Rakiet!
     • Dzieciaki do Rakiet!

     • Dzieciaki do Rakiet to projekt promujący aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Pozytywna Szkoła Podstawowa drugi rok z rzędu przyłącza się do sportowej aktywizacji. Pomóż nam wygrać!

      Uczniowie z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego stworzyli film, który został zgłoszony do konkursu, w którym do wygrania jest nowiusieńki sprzęt sportowy! Głosowanie wystartuje 14 listopada i będzie trwało do końca miesiąca. 

      Aby pomóc nam w zwycięstwie wystarczy, że posiadasz adres e-mail i poświęcisz jedną minutkę dziennie.

      Jak głosować?
      1. Wchodzimy na stronę www.dzieciakidorakiet.pl
      2. W zgłoszonych szkołach szukamy Pozytywna Szkoła Podstawowa
      3. Oddajemy głos i potwierdzamy go mailem - bardzo ważne, aby potwierdzić oddany głos! 
      4. Czynność powtarzamy KAŻDEGO DNIA z każdego adresu e-mail.

      Bezpośredni link do filmu znajduje się pod tym adresem:

      https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/270/pozytywna-szkola-podstawowa-w-gdansku

      W przypadku jakichkolwiek problemów bardzo prosimy o kontakt z koordynatorem projektu - Marcinem Rafalskim.

      Zmieniona forma głosowania w tym roku sprawia, że mamy jeszcze większe szanse na sukces! Dwa tygodnie pełnej mobilizacji, konsekwentne oddawanie głosów i udostępnianie filmu sprawi, że Dzieciaki w Pozytywnej już niedługo będą zasuwać po sali z nowym sprzętem!
       

       

      Ze sportowymi pozdrowieniami,
      Nauczyciele wychowania fizycznego
       

    • Wyniki I etapu konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”
     • Wyniki I etapu konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”

     • 26 listopada 2019r. odbył się I etap konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”. Etap ten miał formę pisemną i był przeznaczony dla chętnych uczniów klas trzecich naszej szkoły.

      ADo konkursu zgłosiło się szesnaścioro uczniów ze wszystkich klas trzecich. Przystąpiło do niego piętnaścioro uczestników.
      Maksymalna liczba punktów, którą można było zdobyć to 19. Nikt nie uzyskał maksymalnej ilości punktów. Komisja Konkursowa podjęła decyzję o obniżeniu wymagań, aby do II etapu przystąpiło więcej uczniów.
      Decyzją Komisji Konkursowej do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli 10 i więcej punktów. Są to:

      Jakub Smyk z klasy III d;
      Nina Dederowska z klasy III e;
      Kacper Agaciak z klasy III a;
      Hubert Głowacki z klasy III e;
      Zofia Pypeć z klasy III a;
      Szymon Olszewski z klasy III d.

      II etap odbędzie się w styczniu 2020 roku. Miejsce podadzą organizatorki kilka dni przed konkursem.
      Do tego etapu należy dodatkowo zapoznać się z treścią kolejnych baśni: „Królowa Śniegu”, „Bzowa babuleńka”, „Dzikie łabędzie”, „Stara latarnia”. Będzie on miał formę pisemną – trzy pytania dotyczące treści podanych utworów, na które trzeba będzie odpowiedzieć.

      Anetta Bartoszyńska, Monika Ossowska, Anna Śnieżko.

    • Świąteczna zbiórka prezentów dla psiaków i kociaków!
     • Świąteczna zbiórka prezentów dla psiaków i kociaków!

     • Podobnie jak w roku ubiegłym rusza świąteczna zbiórka prezentów dla psiaków i kociaków ze schroniska OTOZ Animals w Gdynii.

      Prezenty można przynosić w dniach 02.12 - 13.12.2019r. do sali A2.9. 

      Można przynosić karmę, smakołyki, zabawki, koce.

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału - zwierzaki też będą zachwycone jeśli znajdą coś dla siebie pod choinką!

      Violetta Zarzycka

    • Konkurs dla Uczniów klas drugich "Świąteczna bombka"
     • Konkurs dla Uczniów klas drugich "Świąteczna bombka"

     • Drodzy uczniowie klas drugich! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno- technicznym pt.: "Świąteczna bombka".

      Regulamin:

      Konkurs ma na celu:

      - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

      - rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,

      - pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

      Konkurs organizowany jest dla klas II.

      Termin: do 13.12.2019 r.

      Zakres prac:

      - Prace przestrzenne,     

      - Technika dowolna (wyklejanie, wydzieranie, malowanie, masa sola, masa papierowa, itp.),  

      - Format dowolny.

      Prace należy podpisać w następujący sposób: imię, nazwisko, klasa ucznia. Tak przygotowane prace oddajemy organizatorom (sala A1.1, A1.2 lub A1.5).

      Prace będą oceniane przez komisję konkursową. Decyzje komisji są nieodwołalne.

      Nagrody rzeczowe przewidziane są dla trzech pierwszych miejsc.

      Dostarczone prace zostaną przekazane na Kiermasz Bożonarodzeniowy.

      Organizatorki konkursu:

      Monika Bukowska,

      Ewa Ławicka,

      Anna Graban.

    • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w PSP
     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w PSP

     • 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy niezwykłe święto - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

      Dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce, zapoznać się z historią pluszowego misia i obejrzeć wystawę zdjęć najbardziej znanych misiów!

      Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na kartkę urodzinową dla Pluszowego Misia.

      Jury w składzie:

      p. dyrektor Sebastian Krawczyk

      p. wicedyrektor Alicja Chachulska

      p. wicedyrektor Bożena Piekarska

      wyłoniło zwycięzców:

      1 miejsce: Zuzia Krupa kl. 1a

      2 miejsce: Hubert Mikołajczyk kl. 3a

      3 miejsce: Kinga Kujawska kl. 0b.

      Wyróżnienia:

      Hanna Kowalewska kl. 2a

      Hanna Janczak kl. 0a

      Iga Hablutzel kl. 0b.

      Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do rozwijania swoich talentów plastycznych.

      Zwycięzcom gratulujemy!

      Aneta Skierska

      Agnieszka Souczek

    • Pływanie na medal!
     • Pływanie na medal!

     • W dniach 16 i 17 listopada nasi uczniowie, Iga Jurkowska, Martyna Duzowska oraz Tymon Tomczak brali udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Giżycku. Uczestnicy zajęli wysokie miejsca w konkurencjach indywidualnych oraz w rywalizacji w swoich rocznikach.

      Iga Jurkowska:
      200m st. dowolny: 1 miejsce, rekord życiowy
      400m st. dowolny: 2 miejsce, rekord życiowy
      100m st. grzbietowy: 2 miejsce
      100m st. zmienny: 1 miejsce
      2 miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek 14-letnich
      26 miejsce w klasyfikacji multimedalistów zawodów

      Martyna Duzowska:
      200m st. dowolny: 2 miejsce, rekord życiowy
      50m st. motylkowy: 1 miejsce
      100m st. zmienny: 1 miejsce
      200m st. zmienny: 1 miejsce, rekord życiowy
      1 miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek 13-letnich
      11 miejsce w klasyfikacji multimedalistów zawodów

      Tymon Tomczak
      100m st. zmienny: 2 miejsce
      200m st. dowolny: 6 miejsce
      100m st. klasyczny: 3 miejsce
      100m st. grzbietowy:4 miejsce

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Dzień Tumbo w Pozytywnej Szkole Podstawowej!
     • Dzień Tumbo w Pozytywnej Szkole Podstawowej!

     • Dnia 21.11.2019 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Tumbo", czyli Dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie.

      Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało pomarańczową kawiarenkę, a wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące żałoby i straty. To był bardzo wartościowy czas dla uczniów naszej szkoły.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego dnia! 

      Ewa Ławicka

      Dorota Warmińska

    • Wyobraźnia nie zna granic!
     • Wyobraźnia nie zna granic!

     • Uczniowie z klasy 6B, 6C, 6F i 6G stanęli przed nie lada wyzwaniem.

      tóż, mieli wykonać, pracując w grupach, projekt interdyscyplinarny związany z lekturą „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza – plakaty i lapbooki. Prace przerosły najśmielsze oczekiwania! Były kreatywne, pomysłowe, niesamowite, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju! Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością, a przede wszystkim znajomością lektury! Dodali do tego estetykę wykonania i niebywały nakład pracy. Efekt? Piorunujący!

      Gratuluję wszystkim moim wspaniałym Uczniom! Możecie być z siebie dumni!

      Wiem, że ta praca sprawiła Wam dużo radości i satysfakcji!

      nauczycielka języka polskiego Milena Labuda

    • Kto wie więcej? 5G na warsztatach w Hevelianum
     • Kto wie więcej? 5G na warsztatach w Hevelianum

     • 14 listopada klasa 5G wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Hevelianum w Gdańsku.

      Uczniowie podzieleni na grupki musieli zmierzyć się w konkurencjach, sprawdzających wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Okazało się, że niektórzy z nas posiadają całkiem imponujący zasób informacji o świecie! Później odbyło się zwiedzanie wystawy naukowej, dzięki której Uczniowie mogli skonfrontować teorie z dziedzin fizyki czy matematyki z doświadczeniem i zabawą. Taka forma poznawania świata jest dużo ciekawsza i przyjemniejsza.

       Magdalena Lis

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie