• Fizyka w praktyce – zajęcia laboratoryjne w Pracowni Fizycznej UG
          • Fizyka w praktyce – zajęcia laboratoryjne w Pracowni Fizycznej UG

          • W dniu 23.11.2019r. reprezentacja uczniów klas VII i VIII pojechała na zajęcia laboratoryjne z fizyki zorganizowane na Uniwersytecie Gdańskim.

            Podzieleni na grupy rozpoczęliśmy wykonywanie doświadczeń z zakresu elektryczności, optyki, termodynamiki, promieniowania, a także omawialiśmy podstawy fizyki kwantowej. Pracując w trzyosobowych grupach pod kierunkiem doświadczonych pracowników Instytutu Fizyki, uczestnicy mieli szansę wnikliwego spojrzenia w badany problem. Wyjazd ten był kolejną okazją do zgłębiania doświadczalnej strony fizyki.

        • Tydzień edukacji globalnej w 8 d
          • Tydzień edukacji globalnej w 8 d

          • W związku z TYGODNIEM EDUKACJI GLOBALNEJ odbywającym się w naszej szkole, uczniowie kl. 8 d uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowanych przez wych. B. Ignaciuk. Zagadnienia dotyczyły zagrożeń związanych z globalnym ociepleniem oraz Prawami człowieka.

            Działania miały na celu uświadomienie młodzieży, co robić, aby uchronić naszą planetę przez zagrożeniami klimatycznymi, żeby zmniejszyć emisję CO2, jak powinniśmy wspólnie dbać o naszą planetę i myśleć globalnie, co możemy zrobić dla dobra innych, jak walczyć o prawa ludzi na świecie.

            Najpierw wychowawczyni odniosła się do lektury H. Sienkiewicza „Qvo vadis”, którą uczniowie właśnie skończyli omawiać na j. polskim. Zaproszono na lekcję p. Kalinę Kabat z PAH.

            Na początku uczniowie obejrzeli klip: Quo vadis Domine - Michał Bajor (https://www.youtube.com/watch?v=hS6fA1XXv1Q) i wysłuchali wierszy Marcina Urbana „Wyścig” oraz „Życie jest za krótkie” AnnWieczna Tęsknota (przeczytały go M. Westphal i M. Zwolińska).

            Następnie wypisali z tekstów oraz klipu wyrażenia, zwroty i słowa klucze: wielcy wodzowie, przemoc, wojna, świat, głód, Bóg, honor, ojczyzna, patriota, świat szumu i hałasu, niewolnicy współczesności, zagonieni, senni, czas leci, wyścig z czasem, wybacz ludziom błędy, siły szukaj w ciszy itp., a później próbowali odpowiedzieć na pytania:

            Co w życiu jest ważne?

            Czy życie szybko mija?

            Co to jest szczęście?

            Jakie zagrożenia czyhają na nas w dzisiejszym świecie?

            Chronimy środowisko, a może przyczyniamy się do zniszczenia?

            Kto jest odpowiedzialny za sytuację panującą na świecie?

            Na kolejnych zajęciach uczniowie obejrzeli prezentację o Januszu Korczaku polsko-żydowskim lekarzu, pedagogu, pisarzu, publicyście i działaczu społecznym. Teoretyku i praktyku wychowania, twórcy oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie, samorządnych procedurach i instytucjach oraz pobudzaniu samowychowania. Badaczu świata dzieci, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw dziecka-człowieka. W 1926 zainicjował pierwsze pismo redagowane w większości przez dzieci – „Mały Przegląd”. Jako Żyd-Polak poczuwał się do podwójnej identyfikacji narodowej.

            Młodzież skorzystała także ze scenariusza lekcji, który zaproponowała p. K. Kabat z PAH: „Człowiek i jego prawa. Praca z teksem Qvo vadis Henryka Sienkiewicza”.

            Cele zajęć: co oznaczają wybrane zapisy powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, przykłady naruszenia tych praw pojawiające się w ww. lekturze i współcześnie, jak ty możesz przyczynić się do przestrzegania praw człowieka.

            Zagadnienia: Pokój i konflikty na świecie, władza polityczna, demokracja i prawa człowieka.

            Pytaniem kluczowym było: „W jaki sposób mogę reagować na naruszenie praw człowieka?”.

            Uczniowie pracowali w parach, a później w grupach czteroosobowych.

            Ostatnim ogniwem – na godzinie wychowawczej – było zapoznanie się KONSTYTUCJĄ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ i Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

            Tego dnia, uczniowie zorganizowali również zbiórkę w naszej szkole na „Studnię dla Południa”, „Adopcję Serca” – program na wyspie Madagaskarze, a zaistniał dzięki współpracy Ruchu Maitri i dzięki temu dzieci mogą się uczyć. Przekazaliśmy również środki na ratowanie konika przed rzeźnią:

            https://www.ratujemyzwierzaki.pl/walaszek

            p. D. Warmińskiej daliśmy na Caritas i akcję zorganizowaną przez p. E. Krzysiak.

            W miarę możliwości dzielimy środki na potrzebujących i dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy złożyli datki.

            Na zakończenie projektu zaśpiewaliśmy wspólnie Quo vadis domine i losowaliśmy dwa kalendarze.

            To był bardzo pracowity tydzień, ale wszystko, co pozwala nam dbać o planetę, ma ogromną wartość ! Miłość i życzliwość buduje świat, pozwala uniknąć wojen i wszelkich nieporozumień. Świat to nie tylko ludzie, dbajmy o zwierzęta i środowisko.

            Koordynatorzy „Adopcji Serca” B. Ignaciuk, M. Grabowska, ks. J. Herman, S. Mikułan.

            Polecamy wszystkim tekst piosenki:

            Quo vadis domine

            Quo vadis domine

            Domine, domine

            Nie pytaj świata, dokąd zmierza

            bo nie daj Boże, prawdę powie

            miast pytać, z paciorków pacierza

            ułóż modlitwę, za jej zdrowie

            co ma przeminąć, to przeminie

            a co ma zranić, do krwi zrani

            Piotr rzekł :

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Dokąd zmierzasz Panie /2x

            O cel i sens, nie pytaj świata

            choć wie co będzie, i co było

            miast pytać, pomódl się za lato

            i za pachnącą, chlebem miłość

            co ma przeminąć, to przeminie

            a co ma zranić, do krwi zrani

            Piotr rzekł :

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Dokąd zmierzasz Panie / 2x

            Nie pytaj świata, o recepty

            które uleczą, ludzkość całą

            miast pytać, raczej poproś szeptem

            by się ta jedna, uśmiechała

            co ma przeminąć, to przeminie

            a co ma zranić, do krwi zrani

            Piotr rzekł :

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Quo vadis domine?

            Dokąd zmierzasz Panie / 6x

            Quo vadis domine?

            B. I.

        • Próbne egzaminy klas ósmych
          • Próbne egzaminy klas ósmych

          • Przez 3 dni  (20 – 22 listopada) nasi ósmoklasiści stawali do próbnych egzaminów z języka  polskiego, matematyki i języka angielskiego. Był to czas sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności wiedzy a także próbą zmagania się ze stresem egzaminacyjnym. Właściwy egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w kwietniu a więc przed uczniami i nauczycielami  intensywna  nauka i praca.  Życzymy zatem wszystkim uczniom powodzenia.

        • Szafing - wymiana ubrań
          • Szafing - wymiana ubrań

          • W sobotę po raz pierwszy w Naszej Szkole odbyła się wielka wymiana ciuchów. 

            Było śmiechu co nie miara podczas wynajdywania „perełek” a do  kompletu  można było stworzyć (oczywiście wg własnego uznania eko biżuterię). Kawiarenka Samorządu Szkolnego z  herbatą z pomarańczami oraz popcornem zrobiły nie lada furorę.

            Pragniemy z całego serca podziękować przede wszystkim Dzieciom oraz Wszystkim, tym którzy znaleźli czas w sobotnie przedpołudnie aby odwiedzić Nas  i przyłączyć się do wspólnej zabawy. Dziękujemy Mieszkańcom, Rodzicom a przede wszystkim ALSR Amatorskiej Lidze Siatkówki Rodziców za ogromną życzliwość oraz wsparcie szkolnej akcji.

            Ewa Krzysiak

            Violetta Zarzycka

            Aneta Skierska

            Agnieszka Krawczyk

        • Szafing- wielka wymiana ubrań i mundurków szkolnych już w najbliższą sobotę!
          • Szafing- wielka wymiana ubrań i mundurków szkolnych już w najbliższą sobotę!

          • Szanowni  Rodzice, Uczniowie,

            W imieniu Pozytywnej Szkoły Podstawowej oraz w imieniu Samorządu Uczniowskiego serdecznie zapraszamy Dzieci, Rodziców i zainteresowanych  Gości do wzięcia udziału w wydarzeniu „Szafing- wielka, wspólna wymiana ubrań w tym  mundurków szkolnych która odbędzie się już w najbliższą sobotę  23 listopada 2019r. na  pierwszym piętrze naszej szkoły ( korytarz w pobliżu sal  A.2.1, A.2.2).

            A co w programie?

            - drugie życie dla naszych ubrań, dodatków

            - mundurek za mundurek

            - biuro rzeczy znalezionych w szkole

            - warsztaty z  tworzenia  eko  biżuterii dla dzieci

            -   jesienna kawiarenka  z ciepłą herbatą z pomarańczą oraz słynny popcorn Naszych przedsiębiorczych uczniów z samorządu uczniowskiego.

            Będzie Nam niezwykle miło gościć Państwa i  wspólnie się spotkać  w sobotnie  przedpołudnie.

            Zapraszamy serdecznie

        • Trwa Tydzień Edukacji Globalnej
          • Trwa Tydzień Edukacji Globalnej

          • naszej szkole trwa Tydzień Edukacji Globalnej. Z tej okazji przygotowaliśmy stoisko WEŹ TO ZAMIEŃ (NA LEPSZE) prezentujące szereg pomysłów do realizacji, które polepszą stan naszej planety.

            Uczniowie dowiedzieli się, że bidon to podstawa, a plastikowa butelka w naszej szkole jest passe. Poznali ekologiczne kosmetyki w szkle, szampon w kostce, słomki wielorazowe, papier z makulatury oraz wiele innych zamienników produktów jednorazowych. Na stoisku znalazły się także kredki i mydła z recyklingu oraz wielorazowe torby na zakupy. Nie zabrakło pysznych przekąsek domowego wyrobu bez oleju palmowego, a dochód z ich zakupu wspomógł działania Polskiej Akcji Humanitarnej.    

            Wierzymy, że każdy uczestnik wydarzenia zacznie podejmować świadome wybory w swoich codziennych, małych decyzjach, bo to własnie one mają globalny wpływ na życie ludzi, zwierząt i roślinności naszej planety. Zapamiętajmy, że małe strumyki tworzą wielkie rzeki, a los planety jest w naszych rękach."

            Anna Śnieżko, Kalina Kabat

        • Uwaga, Uwaga poszukujemy rodzin goszczących wolontariuszy z AIESEC!
          • Uwaga, Uwaga poszukujemy rodzin goszczących wolontariuszy z AIESEC!

          • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

            Już kolejny raz planujemy zaprosić do naszej szkoły wolontariuszy w ramach programu AIESEC. Wolontariusze pochodzący z różnych krajów anglojęzycznych poprowadzą w naszej szkole warsztaty językowe z uczniami poszczególnych klas.

            Jednym z warunków uczestnictwa naszej szkoły  w programie jest znalezienie rodzin goszczących dla wolontariuszy. Rodziny mogą przyjąć pod swój dach od jednego do trzech wolontariuszy w terminie od jednego do sześciu tygodni. Początek wizyty jest zaplanowany na 10 maja 2020 roku. Chętnych prosimy o kontakt poprzez system Librusa z Panią Wicedyrektor Bożeną  Piekarską.

        •  Wspólne kibicowanie w Ergo Arenie
          • Wspólne kibicowanie w Ergo Arenie

          • W niedzielę, 17 listopada, uczniowie z klasy 5d, 5g oraz 6e wraz z Rodzicami, Dziadkami i wychowawcą klasy 5d, udali się do Ergo Areny na mecz TREFLA Gdańsk z Indykpolem AZS Olsztyn.

            Była to już druga okazja, aby zobaczyć kolejną, sportową drużynę z Gdańska „w akcji”. Pomimo tak wspaniałego dopingu, gdańskie Lwy uległy rywalom 1:3.

            Małym i dużym kibicom jeszcze raz bardzo dziękuję, za miło spędzone, niedzielne popołudnie.

            Ze sportowym pozdrowieniem 

            Katarzyna Zapart - wychowawca 5d

        • Pamiętaj Koleżanko i Kolego – kultura języka to coś wspaniałego!
          • Pamiętaj Koleżanko i Kolego – kultura języka to coś wspaniałego!

          • O kulturze języka i o bezpieczeństwie w Internecie słów kilka…

            Klasa 6B angażuje się w wiele działań. Jak każda grupa mamy swoje wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Staramy się uczyć na własnych (i cudzych) błędach, budować wzajemne relacje, przypominać zasady obowiązujące w grupie.

                        Na ostatniej godzinie wychowawczej działaliśmy w zespołach. Naszym zadaniem było przygotować kolaże promujące kulturę języka polskiego. Wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania i stworzyły wyjątkowe prace. Prezentowaliśmy je na forum klasy, ćwicząc umiejętności krasomówcze. Rozmawialiśmy o grzeczności, o byciu kulturalnym, ale także o tym, że w Internecie należy zachować czujność. Każdy uczeń otrzymał specjalną ulotkę przypominającą zasady bezpieczeństwa i grzeczności w Internecie. Połączyliśmy praktyczne z pożytecznym, zabawę z nauką, kulturę języka z Internetem.

                        Wszystkie nasze pozytywne działania wspierają wspaniałe Panie pedagog i Panie psycholog, które serdecznie pozdrawiamy!

                                                                                                                                 

                                                                                                                                  Klasa 6B

                                                                                                           i wychowawczyni Milena Labuda

        • "Karty akcji życiowych"
          • "Karty akcji życiowych"

          • Dnia 15 listopada reprezentacja uczniów klas VII i VIII wzięła udział w warsztatach - Karty akcji życiowych. Jak mechanizmy gier mogą pomagać w nauce?

            Stach Borawski przeprowadził zajęcia z wykorzystania narzędzi typowych dla gier planszowych, które mogą ułatwiać naukę oraz podejmowanie decyzji. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem "gamifikacji" . Poprzez warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności uczniowie i uczennice uzyskali wgląd w procesy psychologiczne, które stoją za działaniami typowymi dla gier, a które mogą przydać się w życiu codziennym. Warsztaty te były wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji Be Zee - Trendy w edukacji, w której uczniowie wraz ze szkolnym doradca zawodowym - Ewą Krzysiak również uczestniczyli. Konferencja ta jest jednym z ważniejszych wydarzeń dotyczących zagadnień związanych z edukacją.

        • Kostka ma moc!
          • Kostka ma moc!

          • Uczniowie klasy 6B, 6C, 6F i 6G mieli ostatnio okazję przekonać się, że kostka ma moc!

            W twórczy sposób pożegnaliśmy się z lekturą „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Każdy otrzymał szablon kostki, zaprojektował według własnego pomysłu, wyciął i skleił. Powstał imponujący zbiór pięknych, wyjątkowych, niepowtarzalnych kostek! Zadanie wymagało znajomości lektury, kreatywności, pomysłowości i zdolności manualnych. Sprawiło nam dużo radości! Być może dzięki kostce na dłużej zapamiętamy lekturę?               

             nauczycielka języka polskiego         

            Milena Labuda

        • Spotkanie z hokeistami LOTOS PKH Gdańsk
          • Spotkanie z hokeistami LOTOS PKH Gdańsk

          • W dniu 13 listopada naszą szkolę odwiedzili hokeiści klubu LOTOS PKH Gdańsk.

             Zawodnicy Damian Szurowski, Mateusz Studziński i Konstantin Tesliukevich opowiedzieli o swojej przygodzie z hokejem, przedstawili charakterystykę dyscypliny, a także pokazali niezbędny sprzęt którego używają w czasie treningów i meczów.

            Uczniowie mieli możliwość założenia sprzętu zawodników, zebrania autografów oraz wspólnego zdjęcia z zawodnikami.




            Ze sportowymi pozdrowieniami

            Nauczyciele Wychowania Fizycznego

        • Podsumowanie akcji "Mikołaje, łączcie się!"
          • Podsumowanie akcji "Mikołaje, łączcie się!"

          • Zakończyła się zbiórka prezentów w ramach akcji "Mikołaje, łączcie się!". 

            Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. W tym roku były to klasy: 2c, 2d, 2e, 4d, 5i, 6b, 7c.

            Podarunki trafiły do hospicjum, skąd niebawem zostaną przekazane adresatom.

             

            Ewa Ławicka

            Dorota Warmińska

        • Konkurs - Kartka urodzinowa dla Pluszowego Misia
          • Konkurs - Kartka urodzinowa dla Pluszowego Misia

          • Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

            REGULAMIN KONKURSU

            Cele konkursu:
            - przybliżenie najmłodszym historii Pluszowego Misia
            - kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych
            - rozwijanie umiejętności manualnych dzieci
            - kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej
            - rozwijanie wrażliwości estetycznej.

            Uczestnicy konkursu:
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-3.

            Prace konkursowe:
            - zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie kartki urodzinowej dla Pluszowego Misia,
            - technika wykonania pracy jest dowolna,- format prac A4 lub A5,
            - prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci,
            - każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę,
            - praca biorąca udział w konkursie musi na odwrocie zawierać metryczkę (imię i nazwisko autora pracy oraz klasę).

            Termin dostarczenia prac, miejsce i wyniki:
            Prace konkursowe należy dostarczyć najpóźniej do dnia 25 listopada 2019r. do sali A1.4a.
            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 listopada 2019 roku.

            Przy ocenie prac brane pod uwagę będą: samodzielność wykonania, pomysłowość, stopień trudności wybranej techniki oraz staranność i estetyka wykonania.
            Decyzja jury jest ostateczna.
            Przewidziane są nagrody za zajęcie 1-3 miejsca.
            Dostarczenie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

            Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu:
            Aneta Skierska
            Agnieszka Souczek

        • Konkurs "Co robię dla klimatu?"
          • Konkurs "Co robię dla klimatu?"

          • Zachęcamy Uczennice i Uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną oraz Klub Nauczycielek i Nauczycieli Globalnego Południa na najciekawszy film pt. "Co robię dla klimatu?".

            W nadchodzącym tygodniu odbędzie się w naszej Szkole TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. Z tej okazji będą przeprowadzane godziny wychowawcze związane z zagrożeniami związanymi z globalnym ociepleniem. Różne inne aktywności przybliżą Wam tę kwiestię: stoiska, seanse filmowe, wystawy plakatów, dzięki którym będziecie mogli dowiedzieć się, jakie działania można wprowadzić, aby uchronić naszą planetę przez zagrożeniami klimatycznymi np. jedzenie lokalnych produktów przyczynia się do mniejszej emisji CO2, z uwagi na krótszy transport.

            Chętne Uczennice i chętni Uczniowie mogą wziąc udział w konkursie na filmik pt. "Co robię dla klimatu?" trwający od jednej do trzech minut, w którym w kreatywny sposób przedstawiają realne działania, które możemy wprowadzić w swoją codzienność. Ważne jest, aby myśleć globalnie! :) Pomocny będzie udział we wszelkich aktywnościach w Tygodniu Edukacji Globalnej.

             

            Prace konkursowe należy dostarczyć na maila j.wilma@pozytywneinicjatywy.pl lub na dowolnym nośniku do Pani Justyny Wilmy i Pani Wiktorii Giegleckiej do 30.11.2019 r. Do wzięcia udziału w konkursie konieczna jest podpisana ZGODA RODZICA/OPIEKUNA.

            Szczegóły mozna znależć w  REGULAMINIE KONKURSU.

            Zachęcamy do udziału w konkursie!

            Polska Akcja Humanitarna

            Klub Nauczycieli i Nauczycielek Globalnego Południa

        • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki klas III
          • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki klas III

          • W miesiącu październiku klasy III przeczytały książkę Wioletty Piaseckiej pt. "Faustynka".

            Mamy przyjemność ogłosić, że wyniki po drugim teście z Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas 3 przedstawiają się następująco:I miejsce --Magdalena Potrykus kl.3B i Jakub Ślusarz kl.3A ------- 20/21 pkt

            II miejsce – Alicja Stopa kl.3D -------- 19/21 pkt

            III miejsce –Adam Gort kl. 3A i Mia Grądziel kl. 3E --------- 17/21 pkt

            IV miejsce –Jakub Smyk kl. 3D i Barbara Stopa kl. 3D --------- 16/21 pkt

            V miejsce –Kacper Agaciak kl. 3A ---------- 15/21 pkt

             

            Serdecznie gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do czytania kolejnej lektury, jaką jest: "Czy wróżka Zębuszka istnieje?" Marty H. Milewskiej

             

            koordynatorki klas 3

            Danuta Sobiegraj, Anna Kowalczyk

        • Wiele nas łączy - Dzień Ukrainy.
          • Wiele nas łączy - Dzień Ukrainy.

          • W świetlicy klas pierwszych zorganizowano Dzień Ukrainy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły pochodzący z tego kraju. Obchody Dnia Ukrainy zbiegły się w czasie z IV tygodniem Kultury Ukraińskiej w Gdańsku.

            Dzieci nadmuchały balony w kolorach niebiesko-żółtych, wykonały flagi ukraińskie i nimi udekorowały salę. Uczestniczyły również w quizie wiedzy o Ukrainie. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali drobne upominki.

            Dzień Ukrainy zakończyliśmy degustacją narodowej potrawy - blinów.

            Małgorzata Braun i Katarzyna Sawicka

        • Podsumowanie z dnia 31 października.
          • Podsumowanie z dnia 31 października.

          • 31 października obchodziliśmy w naszej szkole równolegle Halloween oraz Dzień Wszystkich Świętych. Poniżej przedstawiamy relacje z tego dnia przygotowane przez nauczycieli wraz z fotogalerią. Zapraszamy do lektury!

            W klasie 3e Dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami związanymi z Halloween i Dniem Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się tego dnia kolorowo. Nie zabrakło gier i zabaw.

            Karolina Sawicka

             

            W dniu 31.11.19r. w klasie 6F odbyła się lekcja o tematyce Halloween, podczas której poznawaliśmy zwyczaje kulturowe, słownictwo, symbole, oraz wyrażenia, które można zastosować podczas tego święta. Uczniowie przygotowali anglojęzyczne plakaty oraz gazetkę o tematyce Halloween. Dzięki nim uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tego święta oraz mogli oni podszkolić a także sprawdzić swoją wiedzę na temat słownictwa języka angielskiego. Na lekcji rozwiązywaliśmy poszczególne zadania, spędzając wspólnie czas częstując się smakołykami w postaci „paluchów wiedźmy” oraz przedstawiając swoje przebrania.

            Aleksandra Gdaniec

             

            31 października w wigilię Wszystkich Świętych niektóre dzieci wyszły naprzeciw inicjatywie katechetów i księży i przebrały się w stroje aniołów i świętych uczestnicząc w Holy Wins - Święty Zwycięża. I tak był m.in. św. Kazimierz Królewicz, św. Cecylia, ks. Robak oraz grono ślicznych aniołków. Na spotkaniu aniołów i świętych w "Niebie" (w sali religijnej A.O4) dzieci otrzymały symboliczne drogowskazy do Nieba oraz niebiańskie słodkości. Aniołki krążyły po szkole częstując nauczycieli słodyczami i myślami świętych.

            Klasy 8d i 5k miały wspólną lekcję ( j.polski - p.Barbara Ignaciuk i religia - p. Marzena Grabowska), podczas której, przy okazji lektury "Quo vadis", uczniowie wsłuchując się w myśli świętych zastanawiali się jak znaleźć drogę do Nieba.

             

            Marzena Grabowska i katecheci, Barbara Ignaciuk

             

            Brawa dla zwycięzców konkursów na pomysłową dynię i potrawę halloweenową!

            W czwartek 31 października od rana na stołach w holu na drugim piętrze przybywało wykonanych niezwykle pomysłowo dyń oraz dań o tematyce halloweenowej. W południe rozstrzygnięto oba konkursy. Oto zwycięzcy:

            Konkurs na dynię:

            I miejsce Hubert Myszka 5e

            II miejsce Wiktor Malinowski 4c

            III miejsce Maciej Sikorski 1a

            Konkurs na potrawę:

            I miejsce Amelia Chłąd, Marta Gawin,Klaudia Galanek 8b

            II miejsce Aleksander Dąbek 7a

            III miejsce Amelia Czarkowska 5e

            Laureatom serdecznie gratulujemy!

            Organizatorzy

            Weronika Bobrowska, Weronika Krawczyk, Anna Piechówka

             

        • Tydzień Edukacji Globalnej - wieczory filmowe
          • Tydzień Edukacji Globalnej - wieczory filmowe

          • Drodzy Uczniowie! W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Tydzień Edukacji Globalnej! Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wieczory filmowe zgodnie z poniższym harmonogramem.

            19.11.2019 r. godz. 17:30 zapraszamy klasy 4-5 na film pt. "WALL-E"

            21.11.2019 r. godz. 17:30 zapraszamy klasy 6-8 na film pt. "Czy czeka nas koniec?"

            Seanse odbędą się w szkolnej auli. Przed nimi będzie możliwość zakupu popcornu na stoisku obsługiwanym przez Szkolny Samorząd Uczniowski, po seansie planujemy dyskusję na temat obejrzanych filmów.

            Zabierzcie ze sobą telefony komórkowe, przydadzą się po filmie! ;)

            Rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w zajęciach proszę o przesłanie poprzez wiadomość na Librusie lub przekazanie w formie papierowej zgody na udział do p. Ewy Ławickiej lub p. Doroty Warmińskiej.

            Do zobaczenia!

            Ewa Ławicka

             

            źródło obrazka: http://www.fajna-chata.pl/seans-filmowy-w-domu-na-bogato/

        • Usłysz Moniuszkę! Uczniowie klasy 5c w Operze Bałtyckiej
          • Usłysz Moniuszkę! Uczniowie klasy 5c w Operze Bałtyckiej

          • 12. października Uczniowie klasy 5c uczestniczyli w zajęciach "Usłysz Moniuszkę" w Operze Bałtyckiej.

            Uczniowie poznali Operę Bałtycką od zaplecza. Oglądali jak wyglądają prace nad zmianą scenografii na scenie, podglądali próbę baletu oraz dowiedzieli się kilku najważniejszych faktów z życia Stanisława Moniuszki - wybitnego polskiego kompozytora. Niesamowite wrażenie zrobiło wysłuchanie utworu Moniuszki zaśpiewanego przez śpiewaczkę operową Panią Anetę Wojtkiewicz.

            Justyna Wilma i Iwona Hoffmann

    • Kontakty

      • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
      • (58) 341-25-06
      • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland
      • tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 7:00 - 15:00
      • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
      • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:30
      • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl