• Samorząd Uczniowski dla "Promyka"

• Dnia 27 września odbyła się loteria fantowa połączona że sprzedażą popcornu i pysznej lemoniady.

Organizatorem loterii był Samorząd Uczniowski, który w ten sposób dołączył się do akcji Rady Rodziców wspierającej schronisko Promyk. Cały dochód że sprzedaży wesprze czworonożnych podopiecznych. Dziękujemy Wam za wsparcie :) Kolejka przerosła nasze oczekiwania. Ręce mieliśmy pełne roboty. Widać to po zdjęciach, na które czas był tylko przed otwarciem stoiska.

• Wizyta naszego absolwenta

• Dnia 27 września klasę I a odwiedził nasz absolwent Mateusz Jankowski.

To było bardzo ciekawe spotkanie uczniów z pasjonatem kolei. Sam mundur wskazuje na to, w jakim kierunku kształci się dalej Mateusz. Dzieci dowiedziały się czym różni się lokomotywa od elektrycznego zespołu trakcyjnego. Pierwszaki obdarowały naszego gościa rysunkami lokomotyw. Było też wspólne śpiewanie piosenek.

Dziękujemy Mateusz za wizytę.
            Jesteśmy z Ciebie dumni.

• Uczniowie w Parku Miniatur i Gigantów

• 16.09.2019 klasa 3c i 3e wybrały się do niesamowitego Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów.

Na początku przeniosły się krętymi ścieżkami, niczym Guliwer, w podróż po miniaturowych charakterystycznych budowlach Kaszub, Polski, Europy i świata. Uczniowie zobaczyli Sfinksa, łuk triumfalny, wieże Eiffela, zamek z Bytowa. Mogli też poczuć się jak piraci na statku.

Kolejne atrakcje czekały w parku gigantów gdzie pojechali wesołą ciuchcią. W parku czekał na dzieci samolot. Potem poczuli się jak liliputy wśród ogromnych rozmiarów owadów, ptaków i ryb. Była to niezła lekcja przyrody gdyż była to jedyna taka okazja by niektórym okazom przyjrzeć się tak dokładnie, z bliska. Uczniowie mogli przy każdym okazie przeczytać o nim najważniejsze informacje.

Oprócz w/w atrakcji mieli też okazję przenieść się świat z Bajek i filmów a to za sprawą parku Kaszubskiego gracika, gdzie był samochód Batmana czy ekipy Scoobiego, Jasia Fasoli, Karoca Kopciuszka. Można było sobie też zrobić zdjęcie z zabaw Minionków. Kolejną atrakcją był labirynt, plac zabaw, mini tor linowy i wiele innych atrakcji.

Ze słonecznym pozdrowieniem

Karolina Sawicka-Błażejewska

Marlena Tullińska

• Dzień Chłopaka w klasie 2d

• 30.09.2019 r. klasa 2 d świętowała Dzień Chłopaka.

Chłopcy mogli w tym dniu pokazać swoją siłę podczas siłowania się "na rękę" oraz dzielność, kiedy jedli cytrynę bez skrzywienia się. Nie zabrakło również prezentów i wspólnych zabaw.

Miło spędziliśmy ten czas!

Ewa Ławicka

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W związku z „Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania” - Dyskusyjny Klub Edukacyjny im. prof. Jerzego Sampa i SKE "Eurostella-Gryf- zachęciły dyrekcję, uczniów wraz z nauczycielami, na wspólne czytanie w naszej szkole.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiono osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży - Janina Porazińska, a przede wszystkim najmłodszym dedykowany jest ten dzień.

30 września 2019 r. w auli szkoły:

• klasy piąte od godz. 9.10 do 9.45 czytały „W pustyni i w puszczy” – H. Sienkiewicza,

• klasy czwarte od godz. 11.00 do 11.35 „Akademię pana Kleksa” – J. Brzechwy,

• klasy siódme i ósme od godz. 12.00 do 12.35 czytały „Pana Tadeusza – A. Mickiewicza.

Młodzież i dzieci przyniosły ze sobą teksty. Grupa dzieci z kl. 4 b przebrała się w strój pana Kleksa, natomiast Sasza z kl. 8 d za Zosię z „Pana Tadeusza”.

Musimy pamiętać, że czytanie pomaga w budowaniu relacji, stymulowaniu mózgu, wzbudza kreatywność oraz wzbogaca słownictwo - to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od osiemnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto.

Barbara Ignaciuk

• Pozytywna Szkoła Podstawowa na Runmageddonie

• 27 września uczniowie klasy 5d reprezentowali naszą Szkołę na Runmageddonie, w formule Kids.

Bieg z przeszkodami odbył się w Parku Ronalda Regana na gdańskiej Zaspie. Uczestnicy biegu mieli do pokonania ponad kilometrowy odcinek urozmaicony wieloma przeszkodami. Nasi bohaterowie wykończeni, ale zadowoleni z siebie za pokonanie swoich słabości, ukończyli morderczy bieg.

Klasa 5D spisała się na medal - jestem z nich dumna!

Wychowawczyni

Katarzyna Zapart

• Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

• Dnia 27.09.2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Odwiedziła nas Pani Gabriela Walentynowicz, która przybliżyła uczniom ideę wolontariatu, opowiedziała o funkcjonowaniu Domu Seniora i pokazała wolontariuszom jak ważni są  w tego typu placówkach. Nastepnie wspólnie posadziliśmy żonkile, aby szkolnie zainaugurować akcję "Pola Nadziei".

Ewa Ławicka