• Godziny otwarcia Sekretariatu Uczniowskiego
     • Godziny otwarcia Sekretariatu Uczniowskiego

     • Szanowni Państwo,

      od marca zmianie ulegną godziny otwarcia Sekretariatu Uczniowskiego:

      Poniedziałek 6:45 - 14:00
      Wtorek
       6:45 - 14:00
      Środa 6:45 - 14:00
      Czwartek 9:00 - 17:00
      Piątek 6:45 - 14:00


       

    • Szkoła Pozytywnego Myślenia 
     • Szkoła Pozytywnego Myślenia 

     • Drodzy Państwo!

      Otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Myślenia Pozytywnego" za rok 2019. Nasza szkoła, w tym innowacyjnym programie uczestniczy już trzeci rok i z przyjemnościom obserwujemy jak ten projekt się rozwija i zmienia myślenie o profilaktyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, szczególnie w środowisku szkolnym.

      Dzięki "Szkole Myślenia Pozytywnego" mamy dostęp do najnowszych narzędzi i opracowań merytorycznych wdrażanych w szkołach na terenie całej Polsce. Jesteśmy częścią projektu, który opiera się na potencjale ludzi zaangażowanych, entuzjastycznie podchodzących do swojej pracy, uważnych na potrzeby innych i swoje, dbających o dobrostan psychiczny, który jest niezmiernie ważny dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. W najbliższym czasie będziemy Państwa na bieżąco informować o zadaniach certyfikujących przygotowanych na rok 2020. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ich realizację. Ponadto, zapraszam do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie Instytutu Edukacji Pozytywnej, kanale na You Tube, czy Facebooku.

      CERTYFIKAT:
      certyfikat_Szkola__Myslenia_Pozytywnego

      Z pozdrowieniami, 

      Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej

    • Pozytywni na Uniwersytecie
     • Pozytywni na Uniwersytecie

     • W lutym grupa uczniów z klas 6-8 po raz kolejny uczestniczyła w zajęć audytoryjno-laboratoryjnych na Wydziale Fizyki i Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie klas 7 i 8 zostali  podzieleni na dwie grupy. Jedni określali charakterystykę prądowo – napięciową żarówki oraz rezystora suwakowego, natomiast drudzy zajmowali się wyznaczeniem ogniskowej soczewek i zwierciadeł.

      Uczniowie klas 6 wykorzystując twierdzenie Talesa próbowali określić wysokość  biurowca Olivia Star w Gdańsku. Jego rzeczywista wysokość to 156m, a obliczona przez uczniów to 160m. Widać, że nasi uczniowie bardzo dobrze opanowali to trudne twierdzenie. Na zajęciach panowała przyjazna atmosfera i uczniowie poprzez zabawę mogli nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Mieli oni szansę przekonać się, że matematyka i fizyka są bardzo ciekawe i nie takie trudne.

    • DZIEŃ OTWARTY w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • DZIEŃ OTWARTY w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • ZAPRASZAMY NA

      DZIEŃ OTWARTY

      w Pozytywnej Szkole Podstawowej

      im. Arkadiusza Arama Rybickiego

      29.02.2020 (sobota)

       godzina 10-14

      W programie:

      • eksperymenty „Naukowo-kolorowo”
      • zajęcia w pracowni chemicznej „Żywa lekcja chemii”
      • gry i łamigłówki matematyczne
      • produkcja biokosmetyków „Edubioline”
      • robotyka, pokaz sprzętu komputerowego i nauka programowania dla dzieci
      • prezentacja oferty nauki języka kaszubskiego
      • gry i zabawy w języku hiszpańskim i angielskim
      • prezentacja działań w ramach edukacji globalnej
      • gry i zabawy sportowe
      • konsultacje pedagoga, psychologa i logopedy
      • szachy i inne gry planszowe
      • Szkolny Klub Europejski
      • spotkanie z członkami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu
      • wystawa prac naszych uczniów

      Serdecznie zapraszamy!

    • Srebrny medal naszych uczennic na zawodach w Dreźnie
     • Srebrny medal naszych uczennic na zawodach w Dreźnie

     • W dniach 22 - 23.02.2020 w Niemczech odbyły się Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym Cup of Dresden.  Uczennice naszej szkoły klasy V E -  Natalia Kifner i Amelia Czarkowska, reprezentowały Polskę i Gdańsk w najmłodszej grupie Pre- juvenile. Team Ice Fire  trenowany przez Annę Kowalczyk wywalczył II miejsce.  W całych  zawodach brało udział 65 zespołów z 12 państw  w 9 kategoriach wiekowych. Na zawodach nie zabrakło wzruszeń, kiedy drużyna Novice z Klubu SKF Iceskater- trenowana przez Agnieszkę Filipowicz zdobyła złoty medal i  na lodowej hali  zagrano Hymn Polski. Natalia i Amelia, miały w tym roku wspaniały sezon zdobyły złote medale Mistrzostw Polski i Hevelius Cup, a na zakończenie sezonu srebro w  Dreźnie. 

      Gratulujemy, 

    • Za nami I Konferencja Pedagogiczno-Edukacyjna
     • Za nami I Konferencja Pedagogiczno-Edukacyjna

     • Za nami I Konferencja Pedagogiczno-Edukacyjna „Moje dziecko jest kosmitą! Jak nie zwariować i być wystarczająco dobrym rodzicem.”

       

      Inicjatywa ta została zorganizowana w odpowiedzi na codzienne wyzwania, z którymi spotykamy się jako osoby dorosłe zaangażowane w proces wychowania dzieci i młodzieży. 
      Prelekcje wygłosili specjaliści zajmujący się zagadnieniami związanymi z rozwijaniem potencjału młodego człowieka, specyfiką okresu dorastania i związanymi z nim wyzwaniami. Ważnym tematem był wpływ środowiska szkolnego na kondycję psychiczną uczniów. Goście z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali wystąpień oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. To było ciekawe i inspirujące wydarzenie!
      Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność i zaangażowanie (również w przygotowanie wyśmienitej kawiarenki)! W ankietach wysoko oceniliście Państwo wystąpienia zaproszonych gości i przygotowanie merytoryczne. Pozytywny odbiór konferencji zachęca nas do dalszych działań.

      Dziękujemy!

      Zespół psychologiczno-pedagogiczny.

    • Pozytywna SP Vice-Mistrzem Gdańska!
     • Pozytywna SP Vice-Mistrzem Gdańska!

     • 19 lutego 2020 roku na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul.Chałubińskiego 13 odbyły się zawody w pływaniu drużynowym dziewcząt.

      Pozytywną Szkołę Podstawową reprezentowały w Igrzyskach Dzieci  (rocznik 2007 i młodsze):

      Zofia Skórzyńska

      Aleksandra Adamczyk

      Oliwia Klimowicz

      Gabriela Dessauer

      Hanna Skórzyńska 

      Weronika Białkowska
       

      w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 i 2006):

      Nadia Rzepecka

      Martyna Duzowska

      Iga Jurkowska

      Martyna Krzykowska

      Patrycja Cyman

      Natalia Świerczek
       

      Dziewczęta z młodszego rocznika uplasowały się na VI miejscu w klasyfikacji drużynowej. 

      Fenomenalny wynik osiągnęły dziewczęta z starszego rocznika, po małych kłopotach w liczeniu punktów, wpłynęły na II miejsce na podium, zostając tym samym vice-mistrzem Gdańska.

      Wyniki indywidualne:

      Martyna Duzowska I miejsce w stylu motylkowym 

      Patrycja Cyman II miejsce w stylu klasycznym

      Iga Jurkowska I miejsce w stylu grzbietowym

      Sztafeta II miejsce.

      Wielkie podziękowania dla wszystkich dziewczynek za udział i zaangażowanie w zawodach szkolnych. 

      GRATULACJE !!!!!!!

      Ze sportowym pozdrowieniem,
      Katarzyna Zapart

    • Apel z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” - 19 lutego 2020 roku
     • Apel z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” - 19 lutego 2020 roku

     • 19 lutego 2020 roku o godz. 13.00 odbył się w naszej szkole apel z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” oraz podsumowanie projektu interdyscyplinarnego: „Uczniowie śladami legend Jerzego Sampa i skarbów Pomorza” – w piątą rocznicę śmierci J. Sampa – patrona Szkolnego Klubu Edukacyjnego mieszczącego się w PSP w Gdańsku.

      Na początku zaśpiewaliśmy hymn Polski, a następnie p. wicedyrektor A. Chachulska przywitała wszystkich przybyłych. Później uczennica kl. 5 k – N. Baranowska – wraz z p. B. Ignaciuk przedstawiły podsumowanie ww. projektu.

      Kolejnym punktem programu była deklamacja wiersza „Kto ty jesteś” w wykonaniu uczennic kl. I C, następnie Junona (z tej klasy) przedstawiła się w języku rosyjskim.

      Później uczniowie kl. 8 d i 5 k kolejno czytali informacje, dlaczego tak ważne jest, abyśmy pielęgnowali mowę ojczystą. Zwrócili uwagę na zagrożone języki m.in. na j. kaszubski, którego gorliwym obrońcą był prof. J. Samp.

      Do nieuchronnej „śmierci języka” przyczyniają się przede wszystkim zmiany społeczne, głównie migracje i wyjazdy młodych osób z danego terytorium w poszukiwaniu pracy, a tym samym oderwanie od korzeni. Językoznawcy alarmują, że co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a nim związane bogactwo kulturowe, dlatego tak ważne jest, abyśmy obchodzili „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” (przypadający, co roku 21 lutego). Na datę obchodów wybrany został ten dzień, ponieważ upamiętnia wydarzenia 1952 r., kiedy w miejscowości Dhaka (obecnej stolicy Bangladeszu) doszło do demonstracji, a następnie zamordowano pięciu studentów, domagających się uznania ich języka ojczystego.

      Dzieci i młodzież podkreślili również, iż w ostatnim czasie dominuje temat mowy nienawiści i w związku z tym Rada Języka Polskiego protestuje przeciw brutalizacji i agresji językowej. Podkreślając jednocześnie, że to nie język jest kreatorem nienawiści, ponieważ to jest w nas, a język jest tylko przejawem agresji, która rządzi naszym zachowaniem.

      W tej kwestii wypowiadał się także językoznawca z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu – prof. T. Zgółka, dodając, że to było tematem debaty w 2019 r.

      Potem uczniowie z kl. 4 b zaprezentowali wiesz: „Znam swój język” i „Znaki przestankowe”, a na zakończenie M. Piekarczyk z kl. 8 d przeczytał krótką informację na temat życia i twórczości J. Sampa, natomiast  M. Zwolińska z kl. 8 d deklamowała wiersz o Pomorzoznawcy.

      Pamiętajmy, że język ojczysty to taki, w obrębie którego przychodzimy na świat i się w nim wychowujemy! Języki szczególnie zagrożone wymagają często intensywnych programów wsparcia i planowania, które obejmują szereg działań. Oczywiście najważniejsza jest szkoła, w której nauczanie dwujęzyczne obejmuje zarówno język oficjalny, jak i zagrożony, należy wspierać obcokrajowców w naszych szkołach, pielęgnujmy również mowę kaszubską, to nasz region. Jeżeli nie będziemy dbać o zachowanie języków rdzennych, ogołocimy bezpowrotnie część naszej kultury i różnorodność świata !

      Na zakończenie p. B. Ignaciuk zaprosiła przybyłych do obejrzenia projektów wykonanych przez kl. 4b, 5 k i 8 d.

      Uroczystość przygotowała p. Barbara Ignaciuk, słowo wstępne p. wicedyrektor szkoły Alicja Chachulska, obecna była również wicedyrektor p. Katarzyna Horny, p. M. Bildziuk, p. M. Grabowska, p. W. Gieglecka, a także uczniowie klas siódmych. Dokumentację fotograficzną wykonała p. Dorota Warmińska.

      Zapraszamy do obejrzenia projektów podczas „Dnia otwartego szkoły” 29 lutego 2020 r. sala A 2/4.

      B. I.

    • Wynik konkursu "Piątki pełne pomysłów" - edycja lutowa
     • Wynik konkursu "Piątki pełne pomysłów" - edycja lutowa

     • Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za ogromną liczbę zgłoszeń do piątkowego konkursu. Piętnaście osób odpowiedziało prawidłowo na pięć pytań konkursowych. Wśród nich w drodze losowania wyłoniono czterech zwycięzców.

      Są to: Wiktoria Kwidzińska z 7D, Liliana Syguła  z 5F, Mikołaj Wrzesiński z 6E oraz Jadwiga Rudyk z 5D. 

      Pani Ala Hołubicka i Ewa Krzysiak gratulują serdecznej zwycięzcom i zapraszają na kolejną, marcową edycję, która odbędzie się w piątek 13 marca.

    • Piątki pełne pomysłów - edycja lutowa
     • Piątki pełne pomysłów - edycja lutowa

     • Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie "Piątki pełne pomysłów" już jutro 21 lutego. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

      -Znajdźcie kartkę z pytaniami wywieszoną na drzwiach gabinetu logopedy, mieszczącego się naprzeciwko sali A 2.6.,

      - odpowiedzcie na wszystkie 5 pytań używając swojej kartki,

      - podpiszcie się imieniem, nazwiskiem, klasą,

      - wsuńcie zapisane odpowiedzi pod drzwi gabinetu.

      W piątek macie czas od g. 8.00 do 11.55. Wyniki zostaną ogłoszone około g. 12.50 przez radiowęzeł.

      Do wygrania jest karta VIP na stołówkę uprawniająca do zakupu bez kolejki oraz upominki, które przygotowała Pani Ewa Krzysiak, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

      Alicja Hołubicka 

    • Walentynki w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • Walentynki w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • W piątek 14 lutego nasza szkoła obchodziła Walentynki. Rozdano pocztę walentynkową z naszej walentynkowej skrzynki, którą uczniowie, rodzice oraz nauczyciele  zapełnili po brzegi kartkami z  wyrazami sympatii dla swoich bliskich. Od rana działała również kawiarenka prowadzona przez Samorząd Uczniowski gdzie można było zakupić słodkie ciasteczka, popcorn, lemoniadę czy los na loterię fantową. 

    • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki klas 3
     • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki klas 3

     • Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,

      Miło nam przekazać wszystkim zainteresowanym wyniki z kolejnego testu WMC-klasy 3. Tym razem uczniowie czytali książkę Barbary Gawryluk pt."Czart pies lawinowy".

       

      A oto szczegółowe wyniki w 5 teście WMC :
      I msc - Jakub Ślusarz 3A - 20/21 pkt
      II msc - Mia Grądziel 3E 19/21 pkt
      III msc- Barbara Stopa 3D, Adam Gort 3A - 18/21 pkt
      IV msc - Magdalena Portykus 3B, Piotr Suchodolski 3C, Zofia Pypeć 3A, Alicja Stopa 3D -        17/21 pkt
      V msc - Kuba Smyk 3D, Kacper Agaciak, 3A- 16/21 pkt

      Dziś po raz pierwszy przedstawiamy również klasyfikację 15 miejsc:
      Podsumowanie po napisaniu pięciu testów:
      1.Jakub Ślusarz 3A - 98 pkt
      2.Mia Grądziel 3E - 91 pkt
      3.Adam Gort 3A - 90 pkt
      4.Magdalena Portykus 3B - 89 pkt
      5.Alicja Stopa 3D - 87 pkt
      6.Kacper Agaciak, 3A- 84 pkt
      7.Barbara Stopa 3D - 82 pkt
      7.Kuba Smyk 3D - 82 pkt
      8. Piotr Suchodolski 3C - 77 pkt
      9. Zofia Pypeć 3A - 75 pkt
      10. Zuzanna Woldon 3C - 62 pkt
      11. Nina Dederowska 3E - 61 pkt
      11. Lena Misiun 3D - 61 pkt
      12 Mikołaj Kopczyński 3D - 58 pkt
      13. Martyna Chmura 3D - 55 pkt
      14. Hubert Mikołajczyk 3A - 54 pkt
      15. Natalia Konkolewska 3E - 48 pkt.

       


      Następna lektura - "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów " - E. Zubrzyckiej.


      Drodzy Maratończycy,
      zostały do napisania jeszcze dwa testy, gratulujemy już teraz wytrwałości i każdego zdobytego punktu.

      Życzymy powodzenia i radości w czytaniu książek.

      koordynatorki klas 3
      Anna Kowalczyk, Danuta Sobiegraj

    • Magiczne chwile w teatrze
     • Magiczne chwile w teatrze

     • 27 stycznia 2020 roku klasa 5i wybrała się na fascynujący spektakl „Vikingowie Musical nieletni.’’

      Zarówno choreografia, scenariusz, jak i gra aktorska były na najwyższym poziomie. Spektakl dotyczył kształtowania się naszych relacji społecznych oraz wyrażania swoich uczuć.

      Spędziliśmy doskonale czas.

      Polecamy!

       

      Wychowawca

      Magdalena Aniśko.

    • Dzieciaki Do Rakiet - na placu boju
     • Dzieciaki Do Rakiet - na placu boju

     • Pozytywna Szkoła Podstawowa znalazła się w 50stce wygranych szkół w konkursie Dzieciaki Do Rakiet! 
      Z tego powodu, w miniony weekend, w Warszawie odbyło się szkolenie organizowane przez Polski Związek Tenisa, na które wybrała się dwuosobowa delegacja nauczycieli wychowania fizycznego!

      Pani Agata oraz Pani Kasia pilnie szkoliły się pod okiem najlepszych trenerów PZT, szkolenie prowadzili - Karolina Wałęsa oraz Krzyszof Walter "Mazzi", aby po powrocie do PSP przekazać zdobytą wiedzę całemu zespołowi, by lekcje wychowania fizycznego z tenisa stały na najwyższym poziomie. Pierwsza część nagrody konkursowej odebrana, teraz pozostaje wyczekiwać paczki z wygranym sprzętem. Będziemy informować na bieżąco!
       

      Nauczyciele Wychowania Fizycznego

    • Lekcja poglądowa dla kl. 3 b
     • Lekcja poglądowa dla kl. 3 b

     • Wszyscy chcemy pomóc naszym pociechom w nauce. Zatem kupujemy książki, zapisujemy na różnorodne zajęcia, wynajdujemy bajki i programy edukacyjne, natomiast czymś najprostszym jest coś, o czym często w natłoku zadań codziennych zapominamy.

      Są to lekcje poglądowe, albowiem chodzi w nich o to, że dzieci (ale i starsi) zazwyczaj najlepiej uczą się przez zmysłowe poznawanie otaczającego świata. Czyli dużo łatwiej nam zrozumieć czym coś jest, jeśli to zobaczymy, dotkniemy, powąchamy itp. – jednym słowem, jeśli poznamy je zmysłami, niż gdyby ktoś nam to tylko opowiedział. Zatem dotykamy faktury, wąchamy, czujemy jaki coś ma zapach, patrzymy na drzewo i widzimy czy jest duże czy małe.

      Do interpretowania zostaje niewiele, bo wszystkie informacje trafiają bezpośrednio do mózgu.

      Takie właśnie zajęcia przygotowała na języku polskim p. Barbara Ignaciuk wspólnie z kl. 4 b, ponieważ wychowawczyni p. A. Trella chciała pokazać swoim podopiecznym, co ich czeka niedługo.

      Uczniowie kl. 4 b pokazywali swoje makiety – a dzieci z kl. 3 b mogły ich dotykać – pięknie opowiadali legendy J. Sampa o konkretnych miejscach lub zabytkach i mogli się pochwalić zdobytą wiedzą podczas tworzenia projektu interdyscyplinarnego, rodzice mogą być z nich dumni. Później wszystkie dzieci wspólnie pracowały i widać w 3 b zaangażowanie i potencjał.

       

       

       

      B. Ignaciuk.

    • Projekt interdyscyplinarny: „Uczniowie śladami legend Jerzego Sampa i skarbów Pomorza”
     • Projekt interdyscyplinarny: „Uczniowie śladami legend Jerzego Sampa i skarbów Pomorza”

     • Właśnie zakończyliśmy projekt interdyscyplinarny: „Uczniowie śladami legend Jerzego Sampa i skarbów Pomorza” , który przygotowywali uczniowie kl. 4b, 5 k i 8 d.

      16 lutego 2020 roku przypada piąta rocznica śmierci Pomorzoznawcy.

       

      Dzieci i młodzież mieli pół roku na wykonanie pracy w grupach lub indywidualnie, a to wiąże się z otrzymaniem oceny z wielu przedmiotów – w zależności od tego, co zrobili.

      Można było wykonać makietę dowolnego zabytku gdańskiego z opisem – w nawiązaniu do legendy J. Sampa – mogła to być praca w antyramie, rzeźba, album, itp., (technika dowolna). Natomiast prezentacja multimedialna lub filmik były dodatkiem do omawiania swojej pracy, a nie pracą samą w sobie.

      Wczoraj – to jest w piątek 14 lutego 2020 roku – zakończyliśmy działania.

      W 2019 roku uczniowie uczestniczyli w wycieczce po pięknym nadmotławskim grodzie, następnie czytali legendy zebrane i spisane przez J. Sampa, a później wykonywali projekty.

      Dzieci i młodzież sukcesywnie przynosili swoje prace i bardzo się zaangażowali. Przedstawiali rys historyczny danego miejsca lub zabytku, opowiadali, jak się spotkali z kolegami, a często towarzyszyli im rodzice – ponieważ niektóre miejsca tego wymagają – fotografowali, filmowali, wycinali, kleili, malowali, itp. Następnie przygotowali krótką notatkę o J. Sampie, jego życiu i twórczości, a później przedstawiali relację z działań.

      Na zakończenie nawiązywali do konkretnej legendy tego sławnego Pomorzoznawcy. Takie działania to wspaniała zabawa dla całej rodziny, wspólnie poznaje się i odkrywa zakątki naszego pięknego regionu – właśnie poprzez legendy Jerzego Sampa, ponieważ to nikogo nie nuży. Między innymi nawiązano do legend:

      „Sądny dzień w Dworze Artusa”, „Tajemnica wieży Mariackiej”, „Diabelski ślad na Żurawiu”, „Stolemowe dary”, „Góra pięciu braci”, „Tajemnica Cygańskiej Góry”, „Okrutnik z Gradowej Góry”, „Jan z Kolna i Klabaternik”, „Żaby i kruk”, „Diabelska księga” itd.

      Tematy projektów opracowali wspólnie na początku roku szkolnego nauczyciele j. polskiego, historii i religii.

      19 lutego o godz. 13.00 odbędzie się apel z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” i wspomnienie o J. Sampie – w piątą rocznicę śmierci. Po apelu będzie można oglądać prace projektowe uczniów kl. 4b, 5 k i 8 d. Zostaną one również zaprezentowane podczas „Dnia otwartego szkoły”.  B. Ignaciuk.

    • Konkurs kuratoryjny z informatyki
     • Konkurs kuratoryjny z informatyki

     • W konkursie informatycznym na etapie rejonowym dzielnie uczestniczyli:
      Aleksandra Przygoda, Rafał Potulski, Michał Łysiak, Maksymilian Sobolewski, Wiktoria Żochowska.

      Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Michał Łysiak, Maksymilian Sobolewski, Wiktoria Żochowska.

      Serdecznie gratuluję całej piątce i trzymamy kciuki za dalsze zmagania informatyczne.

    • Policjanci zapraszają na debatę
     • Policjanci zapraszają na debatę

     • Gdańscy policjanci zapraszają na kolejną debatę, tym razem  poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie odbędzie się 24 lutego  o godz. 18.00 w Pozytywnej Szkole Podstawowejw Gdańsku  przy ul. Azaliowej 18.

      Funkcjonariusze powiedzą jak skutecznie ustrzec się przed oszustami oraz jak poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu publicznym i  w miejscu zamieszkania.

      Głównym celem spotkania jest przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości wśród osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci będą wskazywać jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze opowiedzą  m.in. o metodach działania przestępców.Mundurowi odpowiedzą także na pytania z zakresu bezpieczeństwa oraz wysłuchają  mieszkańców dzielnicy Kokoszki  na temat nurtujących ich problemów. Policjanci opowiedzą o Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa i pracy dzielnicowego.Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

      Serdecznie zapraszamy na debatę!

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk 80-177 Gdańsk Poland