• KOLEJNY SUKCES POZYTYWNYCH!
     • KOLEJNY SUKCES POZYTYWNYCH!

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

      Z wielką przyjemnością informuję, iż nasza uczennica Zosia Lipka z klasy 8d dostała się do III finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z J. Polskiego. Zosia uzyskała drugi wynik na liście w konkursie po drugim etapie. Nauczycielem przygotowującym Zosię do konkursu jest Pani Milena Labuda. III etap konkursu odbędzie się 8 lutego.

      Serdecznie gratulujemy Zosi sukcesu i trzymamy mocno kciuki!

       

      Bożena Piekarska

      Wicedyrektor

    • Zimowa przerwa świąteczna
     • Zimowa przerwa świąteczna

     • Szanowni Państwo,

      przypominamy, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 24 grudnia 2018 do 01 stycznia 2019 r.

      W dniach 27 i 28 grudnia uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej będą mieli zapewnioną opiekę świetlicową. Natomiast 24 i 31 grudnia, z uwagi na brak zainteresowania opieką świetlicową będą dniami wolnymi od pracy i budynek szkoły będzie zamknięty.

      Spotykamy się ponownie 2 stycznia 2019, w nowym roku kalendarzowym.

      Sebastian Krawczyk

      Dyrekotr Szkoły

    • Wigilia w klasie 5B
     • Wigilia w klasie 5B

     • 19 grudnia 2018 roku na godzinie wychowawczej 5B zorganizowała wigilię klasową. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i zasiedliśmy do suto nakrytego stołu. Na koniec dostaliśmy prezenty! Atmosfera była podniosła i przepełniona serdecznością.

      Wszystkim życzymy spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt!

      Klasa 5B z wychowawczynią

    • Wyniki III etapu "Wielkiego Maratonu Czytelniczego"
     • Wyniki III etapu "Wielkiego Maratonu Czytelniczego"

     • Klasy II i III czytały w tym miesiącu "O Kamilu, który patrzy rękami” Tomasza Małkowskieg

      W teście wzięło udział 36 uczniów.

      Najwyższy wynik, z liczbą punktów 20/21 uzyskali:

      Adam Gort z klasy II A

      Jakub Smyk z klasy II D

      Za nim z wynikiem 19 punktów dzielnie podążają:

      Maria Szymak z klasy III B

      Konrad Siciński z klasy III C

      Tuż za nimi z wynikiem 18 punktów:

      Antonina Kostrzewska z klasy III B

      Filip Klein z klasy III C

      Kacper Agaciak z klasy II A

       

      W grudniu czytamy: 8+2 i pierwsze święta”  Anne Cath.Vestly

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu! 

      Katarzyna Madej-Dampc

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • 20.12.2018

      Wszyscy uczniowie, którzy złożyli do 18 grudnia karty kwalifikacyjnej zostali zakwalifikowani na zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w dniach 24 - 31 grudnia.

      Organizacja zajęć 27 grudnia

      Organizacja zajęć 28 grudnia

      Anna Olkowska

      Wicedyrektor


      *****************************************************

      Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 24, 27, 28 i 31 grudnia 2018 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w dniach:

       24-12-2018r. (poniedziałek) w godz.7.00- 15.00;

       27-12-2018r. (czwartek) w godz.7.00- 17.00;

       28-12-2018r. (piątek) w godz.7.00- 17.00

       31-12-2018r. (poniedziałek) w godz.7.00-17.00;

      organizujemy w naszej szkole zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie w nieprzekraczalnym terminie do 18.12.2018r. (wtorek) karty kwalifikacyjnej w sekretariacie uczniowskim. Listy uczniów zakwalifikowanych oraz organizacja zajęć w tych dniach zostaną ogłoszone do 20.12.2018r. (czwartek).

      Karta kwalifikacyjna 24-31 grudnia

      Sebastian Krawczyk

      Dyrekotr Szkoły

    • Przy wigilijnym stole... z klasą 6c!
     • Przy wigilijnym stole... z klasą 6c!

     • W dniu 19.12.2018r. uczniowie klasy 6c przygotowali Wigilię klasową.

      Były życzenia z opłatkiem, wspólne kolędowanie przy słodkim stole, dekorowanie pierniczków... Każdy znalazł coś dla siebie.Było ciepło i świątecznie. 

      Wszyscy uczniowie z 6c składają kolegom i koleżankom z innych klas, całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom administracyjnym szkoły, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

      Uczniowie klasy 6c

    • Warsztaty Koła Wolontariatu Pozytywnej Szkoły Podstawowej
     • Warsztaty Koła Wolontariatu Pozytywnej Szkoły Podstawowej

     • W dniu 17.12.2018 r. wolontariusze wzięli udział w warsztatach.

      Podczas spotkania starali się zdefiniować czym tak naprawdę jest wolontariat, poruszali aspekty funkcjonowania Szkolnych Kół Wolontariatu oraz rozmawiali o dobrych i złych praktykach bazując na dotychczasowych doświadczeniach. Spotkanie było prowadzone przez Panie z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

      Ewa Ławicka

      Dorota Warmińska

    • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • 18 i 19 grudnia w naszej Szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za ich kreatywne, wspaniałe prace. Rodzicom za wspaniałą pomoc, przepyszne wypieki i wspaniałą relację fotograficzną. Nauczycielom za dobrą organizację i zaangażowanie. Firmie Gastrohouse za gorąca herbatkę.

      Po raz kolejny pokazaliśmy, w tych dniach, naszą pozytywną siłę!

      Dziękujemy!

      Wychowawczynie klas III

    • Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało płytę charytatywną w centrach handlowych! 
     • Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało płytę charytatywną w centrach handlowych! 

     • W dniach 6.12.2018 r. i 15.12.2018 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zajęli się dystrybucją płyty charytatywnej "Fala dobra" w centrach handlowych Madison i Auchan w Gdańsku. Oprócz tego, 15.12.2018 r. w Madisonie wystąpili uczniowie, którzy wzięli udział w nagraniu kolęd na płytę. Odwiedzający Centrum mogli również na specjalnie przygotowanym stoisku kupić ozdoby świąteczne wykonane przez osoby z autyzmem. Cały dochód ze sprzedaży ozdób i płyt zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym. 

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w akcję! 

       

      Ewa Ławicka 

      Dorota Warmińska

    • THE POSITIVE DRIVING HOME FOR CHRISTMAS SONG
     • THE POSITIVE DRIVING HOME FOR CHRISTMAS SONG

     • WARNING!!! THIS VIDEO'S GONE VIRAL!

      Ta piosenka naprawdę uzależnia! Tak więc, The Positive Festive Songsters, nie biorą żadnej odpowiedzialności za wszelkie pozytywne konsekwencje nagrania, a zapis filmowy oglądasz wyłącznie na własne ryzyko.

      Dla tych co w drodze, Merry Christmas and sing responsibly when you're behind the wheel.

      P.S. Szczególne wyrazy wdzięczności dla Matta Yankovskiego (8a), dzięki którego życzliwości i umiejętnościom teledysk został zrealizowany.

    • Świąteczno-Mikołajkowe inspiracje w klasie 3b
     • Świąteczno-Mikołajkowe inspiracje w klasie 3b

     • Marysia Szymak z 3b z sukcesem przedstawiła wykład na Politechnice Gdańskiej, a także: "Pomagamy dzieciom spełniać marzenia".

      Polska Akademia Dzieci na PG przygotowała Mikołajkowe spotkanie dla swoich młodych studentów. W ramach tego spotkania odbyły się dwa wykłady. Miło mi przedstawić, że wykład Młodego Naukowca poprowadziła ponownie uczennica naszej klasy, Marysia Szymak. Prelekcję wygłosiła z dojrzałością dorosłego wykładowcy. Obaliła mit, że kobiety do pewnych dziedzin nie mają predyspozycji. Marysia interesuje się piłką nożną , gra w piłkę nożną i posiada duuużą wiedzę na ten temat. Opowiedziała nam skąd się wzięła piłka nożna, o założeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej i pierwszych turniejach międzynarodowych. Wie, że to Ernest Wilimowski - pierwszy Polak w historii strzelił 4 gole w jednym meczu z Brazylią na mistrzostwach świata w 1938roku.

      Marysia bezbłędnie wymieniała najlepsze kluby piłkarskie i najlepszych piłkarzy świata. Sama również gra w klubie piłkarskim Qumple, otrzymuje odznaki i medale, kolekcjonuje książki piłkarskie. To jej prawdziwa pasja. Bardzo ciekawie przedstawiła swój wykład, z refleksem odpowiadała na pytania studentów.

      Wykład Dużego Naukowca poprowadziła pani Julia Froese, która jest lektorem języka chińskiego.

      Jest również sekretarzem Polskiej Akademii Dzieci, współpracuje z 6000 dzieci w 30 ośrodkach naukowych w Polsce, Holandii i Irlandii. Wykład nosił tytuł: Iluzje optyczne. Nie wszystko na co patrzymy jest zawsze takie, jak nam się wydaje. Oczy oszukują nasz mózg. A mózg zwiedziony nietypowym kontrastem, zestawieniem kolorów płata nam figle. Dzieci dowiedziały się,że taka błędna interpretacja obrazu przez mózg to po prostu złudzenie optyczne.Zobaczyły najbardziej niesamowite iluzje optyczne, zmierzyły się z grą kolorów i rozwiązały tzw. kolorowy test. Niedoskonałościom wzroku zawdzięczamy możliwość cieszenia się z oglądania filmów. Gdyby nasz wzrok był perfekcyjny, widzielibyśmy poszczególne klatki. Wyświetlanie 24 klatek na sekundę sprawia, że dajemy się oszukać i widzimy płynny ruch. Dowiedzieliśmy się,że to rutyna nie pozwala zachować sprawności intelektualnej. "Mózg musi myśleć", dlatego dostarczajmy mu jak najwięcej bodźców.

      Po wykładzie na Politechnice Gdańskiej cała klasa udała się do kina na film pt "Grinch." Film dzieciom bardzo się podobał , ponieważ była to żywa i zabawna historia o zielonym stworku, który próbował popsuć święta mieszkańcom Ktosiowa. Ów zielony jegomość nie lubił Świąt Bożego Narodzenia i był wielkim samotnikiem. Jednak przeszedł wewnętrzną przemianę. Święta to taki czas, gdzie bardzo trudno być samemu, za to łatwo poczuć się samotnym.

      W okresie przedświątecznym nasza klasa wzięla udział w akcji MOPR-u "Każdy może pomóc". Paczka została przygotowana dla ośmioletniej Nikoli. Dzieci otworzyły swoje serca i bardzo chętnie zaangażowały się w przygotowanie paczki. Z radością obdarowały swoją rówieśniczkę prezentami. Dołączyliśmy również kartki świąteczne z życzeniami.

      Jesteśmy dumni, że mogliśmy zorganizować pomoc w tak szczególnym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

       

      Wychowawczyni

      Danuta Sobiegraj

    • Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego
     • Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego

     • Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego dla kl. IV - VI  w trzecim etapie konkursu – 7.12.2018 r. udział wzięło 43 uczniów. 

      Najwyższy wynik 19/21 punktów uzyskali: 

      Heleniak Maja kl. 4 k, Stawicki Krzysztof kl. 4 g 

      drugi wynik-18/21 punktów osiągnęły: 

      Starzak Pola kl. kl. 4 k, Gruca Aleksandra kl. 5 h 

      natomiast trzeci 16/21 punktów: 

      Bąkiewicz Franciszek kl. 4 k, Jachimowska Hanna kl. 4 h, Pancewicz Aimee kl. 4 i, Dąbkowska Zofia kl. 5 f, Celejewska Maja kl. 5 g, i Sobolewski Maksymilian kl. 6 c 

       

      Wyniki po 3. etapie WMC dla kl. VII – VIII 

      W trzecim etapie konkursu – 7.12.2018 r. udział wzięło 12 uczniów. 

      Najwyższy wynik 20/21 punktów uzyskała: Ania Giebułtowska kl. 8 a 

      Drugi wynik-19/21 punktów osiągnęła: Baranowska Maja i Kaczmarek Lidka również z kl. 8a 

      natomiast trzeci 18/21 punktów – Marta Zwolińska z kl. VII D i Julia Stopieńka kl. 8 a. 

      Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zapraszamy do kolejnego etapu. 

      Komisja: mgr Dorota Bielińska, mgr Justyna Wilma, mgr Milena Labuda,  mgr Anna Piechówka, mgr Weronika Krawczyk, mgr Sebastian Freliga, 

      koordynatorzy szkolni: mgr Barbara Ignaciuk, mgr Wiktoria Wojtczak, nadzór pedagogiczny konkursu: wicedyrektor mgr Bożena Piekarska. 

    • Środa 12.12.2018 była dla uczniów 2e dniem pełnym wrażeń.
     • Środa 12.12.2018 była dla uczniów 2e dniem pełnym wrażeń.

     • Z samego rana klasa 2e, wraz z klasą 3a, wybrała się do Drzewina by spotkać się z Mikołajem, oraz wczuć się w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Dzieci dowiedziały się: jak się żyje w Finlandii, jaki sok pije św. Mikołaj oraz jak zrobić stroik i bombkę.

      Po powrocie 2e zaprezentowała swe zdolności artystyczne przedstawiając swoim najbliższym Jasełka.

      Karolina Sawicka

    • Katarynki i kamizelki
     • Katarynki i kamizelki

     • Na lekcjach języka polskiego praca wre. W grudniu uczniowie  klas piątych omawiali nowele Bolesława Prusa – „Katarynkę” i „Kamizelkę”, a następnie w grupach wykonali „lapbooki” i lekturę w pudełku, czyli kamizelkę i katarynkę. Prace były bardzo kreatywne i pomysłowe. Prezentowaliśmy je z przyjemnością. Nowele Bolesława Prusa na długo pozostaną w naszej pamięci.

       

      Uczniowie klasy 5 B, C, G, F  

      z nauczycielką języka polskiego

                                                                                                   

    • Spotkanie z Zawodnikami hokeja na lodzie!
     • Spotkanie z Zawodnikami hokeja na lodzie!

     • 11 grudnia klasy 1e, 4a, 4e, 4k i 7d w ramach zajęć z wychowania fizycznego miały przyjemność spotkać się z Hokeistami MH Automatyka Gdańsk. Zawodnicy ciekawie opowiedzieli o swojej pasji do sportu i hokeja na lodzie. Zaprezentowali stroje, sprzęt do gry oraz swoje umiejętności. Uczniowie mogli również aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych. Była to świetna okazja do poznania tej dyscypliny sportu.

      Zespół Nauczycieli W-F

    • Sukces łyżwiarski naszych uczennic
     • Sukces łyżwiarski naszych uczennic

     • Cóż to były za emocje!
      Na Międzynarodowych zawodach ISU Lumière Cup w Holandii, nasz flagowy team i jednocześnie kadra narodowa Polski Ice Fire Junior - uczennice klasy 8 d - Oktawia Sawicka i Vanessa Suchy, na jednym podium z synchro gigantami Les Suprêmes Junior oraz Team Berlin Juniors.Zdobywamy 3 miejsce otwierając sezon startów międzynarodowych 2018/19 w rewelacyjnym stylu. Pozostałe dwa teamy również nie próżnują, Team Ice Fire Juvenile zdobywa 1 miejsce, a Dzikie Koty Team Ice Fire Pre-Juvenile Ice 3 miejsce - uczennica klasy 4 e- Amelia Czarkowska.
      Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy samych sukcesów !!!
      Trenerzy: Agnieszka Filipowicz, Anna Kowalczyk.

    • Archidiecezjalny konkurs plastyczny
     • Archidiecezjalny konkurs plastyczny

     • Kolejny sukces w archidiecezjalnym konkursie o św. Stanisławie Kostce! Tym razem plastyczny!
      Nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca, a trzeba podkreślić, że prac było mnóstwo!
      Serdecznie gratulujemy
      Dominikowi Radkowskiemu z kl. 4k za zajęcie 1 miejsca
      oraz Anecie Zielińskiej z kl. 4i za zajęcie 2 miejsca!

      Wręczenie nagród odbędzie się 12.01.2018 r. W auli Jana Pawła II przy Archikatedrze Oliwskiej.

    • MIKOŁAJKI W KLASIE 4D
     • MIKOŁAJKI W KLASIE 4D

     • 4 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasa 4d wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Zapart oraz nauczycielem wspomagającym Panią Bożeną Ormińską wybrała się na lodowisko.

      Klasa doskonaliła swoje łyżwiarskie umiejętności biorąc udział w zabawach przygotowanych przez pomocników Mikołaja. Uśmiechy nie schodziły dzieciom z ust. Pod koniec zabawy czekał wszystkich słodki poczęstunek. 

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie