• Matematyczny Escape Room
     • Matematyczny Escape Room

     • Reprezentacja z Pozytywnej Szkoły Podstawowej w składzie: Maja Baranowska, Anna Giebułtowska, Lidia Kaczmarek, Miłosz Kohnke, Maciej Rapicki oraz Jagoda Rink pod opieką pani Beaty Bułat, dnia 30.11 brała udział w Konkursie Matematyczny Escape Room zorganizowanym przez 3LO w Gdyni.

      12.12 zostały podane wyniki: ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE!

      Specjalne matematyczne pokoje kryły w sobie różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, do których niezbędna była ogromna wiedza matematyczna i kreatywność. Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością funkcji trygonometrycznych, modulo oraz Brył Platońskich.

    • Konkurs THE JOBS OF THE FUTURE. Kim będę w przyszłości?
     • Konkurs THE JOBS OF THE FUTURE. Kim będę w przyszłości?

     • Centrum Rozwoju talentów oraz Gdański Urząd Pracy organizują konkurs THE JOBS OF THE FUTURE. Kim będę w przyszłości?Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Prace będą oceniane w różnych kategoriach wiekowych.Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy o obecnym i przyszłym rynku pracy, a także zachęcenie do świadomego kreowania przyszłej kariery zawodowej uczestników.

      Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy w obszeaze tematu konkursowego-The jobs of the future. Kim będę w przyszłości? Forma pracy ma charakter dowolny może to być praca malarska, grafika komputerowa, rzeźba, animacja, komiks, plakat, zdjęcie, tekst.W przypadku plików graficznych minimalna rozdzielczość wynosi 3508x 4964 px (format pracy, jpg,png). W przypadku plików audio lub wideo dopuszczalne są formaty avi,mov,mp3,mp4,wma,aac.Nazwę pliku należy zawsze zapisać wg. wzoru : nazwisko_ imię_ tytuł pracy.Jedna osoba może zgłosić jedną pracę.Termin  dostarczania prac mija 31 grudnia, ze względu na szkolną  przerwę świąteczną proszę o dostarczenie prac do dnia 21 grudnia do koordynatora konkursu p. Ewy Krzysiak. Formularze zgłoszenia prac konkursowych można odbierać u pani Ewy lub wydrukować ze strony jednostki organizacyjnej konkursu tj. www.centrumtalentow.pl. Na stronie organizatora znajduje się również regulamin konkursu, z którym uczestnicy powinni się zapoznać.Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej gali w ramach obchodów Dnia Publicznych Służb Zatrudnienia 24 stycznia 2019 roku.

      Serdecznie zachęcam do udziału.  

    • Mikołajkowe nocowanie klasy 4c w szkole
     • Mikołajkowe nocowanie klasy 4c w szkole

     • W ramach mikołajkowych niespodzianek, Uczniowie klasy 4c, opanowali salę A2.6 w nocy z 7. na 8. grudnia!

      Podczas nocowania wspólnie, przy kolędach, zajęliśmy się strojeniem choinki. Ponieważ oczy Rodziców były daleko stąd, nie zabrakło pizzy, popcornu i ciasteczek! Ta noc była długaaaa.... Zwieńczona filmem: "Cud na 34. ulicy", dzięki któremu poznaliśmy sądową batalię Świętego Mikołaja!

      To była wspaniała, wesoła noc!

      Więcej zdjęć jest na naszym szkolnym Facebooku.

      Justyna Wilma i Iwona Hoffmann

    • Fantastyczny prezent od św. Mikołaja!
     • Fantastyczny prezent od św. Mikołaja!

     • W tym roku klasy 1c i 1d w prezencie mikołajkowym otrzymały zaproszenie na wycieczkę do Centrum Hevelianum. W czasie pobytu w Hevelianum uczniowie wybrali się w kosmiczną podróż, podczas której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Dzieci odwiedziły również laboratorium Pana Kleksa, gdzie samodzielnie przeprowadzały różne eksperymenty. 

      Św. Mikołaj podarował uczniom naprawdę świetny prezent! 

      A. Bartoszyńska 

      E. Ławicka

    • Mikołajkowe wyjście do kina kl. 3 c
     • Mikołajkowe wyjście do kina kl. 3 c

     • 10 grudnia klasa 3c wyruszyła do Gdańska, aby obejrzeć film pt. "Grinch".Wszystkim bardzo się podobał, ponieważ był zabawny i mądry. Przypomniał nam na czym polega prawdziwa magia świąt. Po wizycie w kinie poszliśmy na spacer po bajecznie świątecznym Gdańsku. Obejrzeliśmy bożonarodzeniowy jarmark oraz piękne dekoracje, no i oczywiście niezwykłe choinki! Mimo braku śniegu, wszyscy poczuliśmy, że święta tuż, tuż. Było wspaniale!

    • POZYTYWNI W KOLEJNYM ETAPIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH!
     • POZYTYWNI W KOLEJNYM ETAPIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

      W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

      Z ogromna przyjemnością informujemy, iż 23 uczniów naszej szkoły przeszło do II regionalnego etapu z następujących konkursów:

      J. polski: Zofia Lipka 8d

      Geografia: Zofia Lipka 8d, Miłosz Kohnke 8a, Franciszek Bołcun 8e

      Biologia: Jagoda Rink 8a, Łukasz Kołakowski 8a,Zuzanna Szporko 8b, Pola Zastawska 8e

      Chemia: Laura Neumann 8e

      Fizyka: Łukasz Kołakowski 8a

      Matematyka: Alicja Neumann 8e, Zuzanna Szporko 8b

      J. niemiecki: Cyryl Piechowski 6z

      J. angielski: Jagoda Rink 8a, Maja Baranowska 8a, Marcin Mazurowski 8a, Zofia Lipka 8d,Cyryl Piechowski 6z, Aleksandra Przygoda 7b

      Informatyka: Szymon Gawin 8d, Michał Łysiak 7b, Bartłomiej Tomczyk 8e, Piotr Uszliński 8d.

      Kolejne konkursy odbędą się w siedzibach Rejonowych Komisji Konkursowych:

      J. polski 7.12.2018

      Geografia 14.12.2018

      Informatyka 7.01.2019

      Fizyka 9.01. 2019

      Matematyka 14.01.2019

      J. angielski 16.01. 2019

      Chemia 17.01.2019

      Biologia 18.01.2019

      J. niemiecki 24.01.2019

      Naszym uzdolnionym uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy za wszystkich mocno kciuki!

       

      Bożena Piekarska

      Wicedyrektor

       

    • Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska
     • Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników psiaków i kociaków do świątecznej zbiórki darów dla zwierząt ze Schroniska OTOZ Animals "Ciapkowo" w Gdynii. Prezenty można przynosić w dniach 06.12- 14.12 do sali A.29. Mile widziana karma, obroże, smycze, koce oraz zabawki.

    • Święta u Vivaldiego
     • Święta u Vivaldiego

     • Uczniowie klasy 4i byli gośćmi, na Świętach Bożego Narodzenia, włoskiego kompozytora Vivaldiego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

      Uczniowie podczas spektaklu w Filharmonii mogli posłuchać wspaniałych, zimowych kompozycji wielkiego kompozytora. Występ był fantastyczny. Przy okazji pobytu w Gdańsku, nie zapomnieliśmy o pamiątkowej fotografii przy pięknej choince. Przeszliśmy, w rytmie świątecznych piosenek, po fantastycznie urządzonym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na zakończenie nie zabrakło chwili na relaks.

      Magdalena Aniśko

    • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Magiczna choinka"!
     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Magiczna choinka"!

     • Regulamin konkursu

      1. Konkurs ma na celu: 

      - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

      - rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,

      - pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

      2.  Konkurs organizowany jest dla klas I. 

      3.  Konkurs trwa do 14.12.2018 r.

      4.   Organizatorami konkursu są̨ M. Bukowska, E. Ławicka.

      5.  Zakres prac:

      - Prace przestrzenne,       

      - Technika dowolna (wyklejanie, wydzieranie, malowanie, masa sola, masa papierowa, itp.),    

      - Format dowolny.

      Prace należy podpisać w następujący sposób: imię, nazwisko, klasa ucznia. Tak przygotowane prace oddajemy organizatorom (sala A1.2 lub A1.5). 

      6.  Prace będą oceniane przez komisję konkursową. Decyzje komisji są nieodwołalne.

      7.   Nagrody rzeczowe przewidziane są̨ dla trzech pierwszych miejsc. 

      8.  Dostarczone prace zostaną przekazane na Kiermasz Bożonarodzeniowy.                      

                      

                Monika Bukowska

      Ewa Ławicka  

                                                        

    • "Ho! Ho! Ho!" Mikołajki w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • "Ho! Ho! Ho!" Mikołajki w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • Nasze Dzieci, które były niesamowicie grzeczne w tym roku, odwiedził Święty Mikołaj! 🎅Dla każdego Ucznia, i nie tylko 😁, przyniósł słodki prezencik!🎁

      Niesamowita niespodzianka!❤️

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • Co roku 3 grudnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów z jakimi osoby niepełnosprawne borykają się na co dzień, jak również zwiększenie świadomości publicznej jakie korzyści płyną z integracji z osobami niepełnosprawnymi. W ramach obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej naszej Szkoły przygotował projekt edukacyjny „Nasza szkoła przyjazna dla osób niepełnosprawnych”. Projekt trwał od 26.11. do 03.12. 2018 r.

      W ramach projektu, którego jednym z głównych celów było kształtowanie postaw akceptacji, empatii, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych oraz budowanie przyjaznego klimatu integracji, wychowawcy klas 1-8 przeprowadzili zajęcia według scenariuszy przygotowanych przez Zespół PP. Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z osobą niewidzącą Panią Czesławą Gołaszewską, która  zapoznała uczniów ze sprzętem potrzebnym do czytania i pisania tj. tabliczką do układania wyrazów, przyborami geometrycznymi oraz książkami napisanymi w alfabecie Braille’a. Na spotkaniu z Panią Katriną Lejman uczniowie klas 4 dowiedzieli się jak osoba na wózku inwalidzkim musi  pokonywać trudności i bariery architektoniczne w codziennym życiu.

      Na spotkaniu z naszymi uczniami zaproszony gość Pan Bogdan Olech opowiedział uczniom o wykonywaniu projektów i produkcji osłonek na wózki inwalidzkie oraz o współpracy z niepełnosprawnymi sportowcami.

      Równolegle do zajęć o niepełnosprawności oraz spotkań z zaproszonymi gośćmi, na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne nt. „Niepełnosprawność w oczach dziecka”. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu w pobliżu gabinetu Pani Pielęgniarki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie projektu.  Zespołowi PP realizującemu projekt: Pani Bożenie Ormińskiej (koordynator projektu, n-l wspomagający), Pani Beacie  Wilczyńskiej (n-l wspomagający), Pani Iwonie Hoffmann (n-l wspomagający), Pani Kamili Piastowskiej (n-l wspomagający), Pani Katarzynie Mazurkiewicz (n-l wspomagający), Paniom Agnieszce Kornackiej, Joannie Pacewicz-Biegańskiej – pedagogom szkolnym, Paniom Alicji Hołubickiej, Magdzie Pilas – logopedom szkolnym, Pani Monice Ossowskiej (n-l wspomagający), Pani Ewie Krzysiak (n-l wspomagający), panu Adrianowi Jaworowskiemu (n-l wspomagający). Dziękujemy wychowawcom za włączenie się do projektu i przeprowadzenie zajęć, uczniom za wykonanie prac plastycznych i świetną, wspierającą postawę podczas spotkań z osobami niepełnosprawnymi.

      Wicedyrektor Pozytywnej Szkoły Podstawowej

      Bożena Piekarska

       

       

                                                                                                                           

       

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 24, 27, 28 i 31 grudnia 2018 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w dniach:

       24-12-2018r. (poniedziałek) w godz.7.00- 15.00;

       27-12-2018r. (czwartek) w godz.7.00- 17.00;

       28-12-2018r. (piątek) w godz.7.00- 17.00

       31-12-2018r. (poniedziałek) w godz.7.00-17.00;

      organizujemy w naszej szkole zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie w nieprzekraczalnym terminie do 18.12.2018r. (wtorek) karty kwalifikacyjnej w sekretariacie uczniowskim. Listy uczniów zakwalifikowanych oraz organizacja zajęć w tych dniach zostaną ogłoszone do 20.12.2018r. (czwartek).

      Karta kwalifikacyjna 24-31 grudnia

      Sebastian Krawczyk

      Dyrekotr Szkoły

    • Spotkanie klas VII z wolontariuszami z Turcji
     • Spotkanie klas VII z wolontariuszami z Turcji

     • Dnia 30 listopada w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w lekcji poprowadzonej przez wolontariuszy europejskich Bahar, Ozge oraz Emre, którzy pochodzą z Turcji. Opowiedzieli o kulturze, zwyczajach i życiu codziennym w swoim kraju. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda wolontariat europejski, co należy zrobić by zostać wolontariuszem oraz jak można pozyskać fundusze na własne projekty korzystając z pomocy Stowarzyszenia Morena.

      Lekcja była poprowadzona w języku angielskim, więc uczniowie mieli świetną okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas rozmów z naszymi gośćmi.

      koordynatorka spotkania

       Ewa Krzysiak

    • Dzień Życzliwości w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • Dzień Życzliwości w Pozytywnej Szkole Podstawowej

     • Tego dnia nie mogło go u nas zabraknąć. Zielone pudło na uprzejmości przyjmowało kartki z uśmiechami, podziękowaniami, przeprosinami. Ilość listów, kartek była miłym zaskoczeniem. Na szkolnych korytarzach pojawiły się kartki z pozdrowieniami i uśmiechami, które wywoływały pozytywne emocje wśród uczniów i nauczycieli. Niech taki dzień się nie kończy i trwa cały czas. Podejmijcie wyzwanie! Warto być życzliwym dla innych.

      Ewa Krzysiak

    • KONKURS PLASTYCZNY: „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA BOMBKA“
     • KONKURS PLASTYCZNY: „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA BOMBKA“

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Co roku dokładamy wszelkich starań, aby nasze drzewka świąteczne wyglądały wyjątkowo. Na choince zawieszamy przepiękne ozdoby. Nie może zabraknąć na niej niezastąpionej bombki.

      Nasi uczniowie mają wyjątkowe i bogate inspiracje.

      W atmosferze bożonarodzeniowej i radosnym nastroju serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie. Gotowe i podpisane prace należy składać do 17 XII 2018r w sali A1.9.

      REGULAMIN

      Danuta Sobiegraj

    • "Czy znasz baśnie Andersena?" - wyniki pierwszego etapu
     • "Czy znasz baśnie Andersena?" - wyniki pierwszego etapu

     • 28 listopada 2018r. odbył się I etap konkursu „Czy znasz baśnie Andersena?”. Etap ten miał formę pisemną i był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas trzecich naszej szkoły. 

      W pierwszym etapie ogółem wzięło udział 131 uczniów ze 134 ogólnej liczby uczniów klas trzecich. 
      Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli 15 i więcej punktów: 

      Nikodem Grubba, III a – 17 punktów;

      Antonina Kostrzewska III b – 16 punktów;

      Jan Antkowiak, III a – 15 punktów;

      Leonard Branicki, III a - 15 punktów.

       

      Serdecznie gratulujemy!

       

      II etap odbędzie się w styczniu 2019 roku. Miejsce podadzą organizatorki kilka dni przed konkursem.

       

      A. Bartoszyńska, E. Ławicka, M. Ossowska

    • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W POZYTYWNEJ SZKOLE
     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W POZYTYWNEJ SZKOLE

     • Drodzy nauczyciele i uczniowie!

      Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole, odbędzie się kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znajdą się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje. Nasza szkoła nie raz udowodniła, że jest bardzo kreatywna i twórcza. Każdy wychowawca ze swoją klasą, z pewnością wyczaruje piękne przedmioty, które będzie można kupić i wspomóc fundusz szkolny! Nie zabraknie też słodkości i czegoś pysznego do picia. Niech czuwa nad nami „Świąteczna Aura”!

       

      Dodatkowo, w czasie trwania kiermaszu odbędzie się "Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę".

      Serdecznie zapraszamy w dniach 18 i 19 grudnia.

      Wychowawczynie klas III

      Anna Graban

      Katarzyna Madej-Dampc

      Danuta Sobiegraj

      Katarzyna Sikora

      Paulina Rozwadowska

    • Medalistki z naszej szkoły!
     • Medalistki z naszej szkoły!

     • W sobotę 1.12.2018 teamy Ice Fire z klubu SKF Iceskater zdobyły 8 medali na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym - 6 złotych i 2 srebrne. Team Ice Fire Junior -  złoto- uczennice klasy 8 d - Oktawia Sawicka i Vanessa Suchy - już w marcu będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwajcarii⛸. Team Ice Fire Juvenile -  złoto - uczennica klasy 4 e - Natalia Kifner Team Ice Fire Pre - Juvenile - złoto - uczennica klasy 4 e - Amelia Czarkowska - trenerem tej drużyny jest nauczycielka naszej szkoły p. Anna Kowalczyk. Ogromne BrawaKlub SKF Iceskater zdobył puchar najlepszego klubu.

    • Twoje życie jest cenne! Zajęcia profilaktyczne w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku z Arci Baroyan 
     • Twoje życie jest cenne! Zajęcia profilaktyczne w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku z Arci Baroyan 

     • 30.11.2018 r miały miejsce w naszej szkole  zajęcia z profilaktyki uzależnień, które w formie koncertu, warsztatów bębniarskich oraz pogadanki poprowadził pochodzący z gorącej Armenii Artaszes Barojan znany jako ARCI (arci.pl). Muzyk od ponad 20 lat mieszka w Polsce, gra koncerty oraz prowadzi zajęcia profilaktyczne. Angażuje się również w akcje charytatywne.

      Zajęcia zostały skierowane do klas 7-8 i odbyły się na hali sportowej. Profilaktyczny przekaz Arciego został bardzo dobrze odebrany przez młodzież, która w znacznej mierze włączyła się w taniec, śpiew oraz warsztaty bębniarskie.

      Artysta podzielił się doświadczeniem swojego życia oraz znajomych ze środowiska muzycznego, promując aktywny, twórczy styl życia zarazem przestrzegając przed zgubnymi skutkami zażywania środków psychoaktywnych.

      Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczyciela religii Grzegorza Kucieńskiego. Pomocy technicznej przy organizacji zajęć udzielał nauczyciel Muzyki Waldemar Raczkowski. 

    • Nocowanie w klasie 4D
     • Nocowanie w klasie 4D

     • Z piątku na sobotę 23 listopada w klasie 4d odbyło się szkolne nocowanie. Impreza rozpoczęła się o 19.00 i trwała do białego rana:) W planie nocowania przewidziany był mecz piłki nożnej oraz ścianka wspinaczkowa, gry planszowe oraz karciane, wróżby andrzejkowe, gra terenowa, podczas której sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca klasy i szkoły, wspólne jedzenie pizzy oraz seans filmowy z duuuużą ilością popcornu.

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, Sabina Woźniak-Piwko tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie poniedziałek 7:45 - 15:45 wtorek 8:45 - 16:45 środa 8:45 - 16:45 czwartek 7:45 - 15:45 piątek 7:45 - 15:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00 oraz w środę 15:00-16:30
  • Logowanie