• Warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej dla klas VI
     • Warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej dla klas VI

     • Tak wyglądają Młodzi Reporterzy i Młode Reporterki na globalnym Południu.

      Zobaczcie zdjęcia z warsztatów dla 6 klas, prowadzone przez edukatorki Polskiej Akcji Humanitarnej.

    • Rowerowy Maj także u nas!
     • Rowerowy Maj także u nas!

     • Pozytywna Szkoła Podstawowa weźmie udział w piątej edycji Kampanii Rowerowy Maj. Już od 7 maja będziemy docierać do szkoły na rowerach, hulajnogach i rolkach.

      Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach. O wyniku szkoły, lub klasy, zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie. Zasady są proste! Uczniowie przyjeżdżają do szkoły na rowerach, hulajnogach lub rolkach, a Nauczyciele odnotowują Ich aktywności rowerowe. Za każdy aktywny przejazd Uczeń otrzymuje dwie naklejki, jedną do dzienniczka rowerowego, a drugą na plakat klasowy.

      Nasza szkoła rywalizuje w kategorii szkoły dużej o nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych ufundowaną przez Prezydenta Gdańska. Klasy o najwyższej frekwencji rowerowej pojadą na wycieczki do centrum nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.

      Link do strony z nagrodami: https://rowerowymaj.eu/gdansk/#city-awards

      W tym roku, aby wziąć udział w Kampanii, należało złożyć zgodę na udział w Kampanii u Wychowawców klas. Jeżeli jednak są zainteresowani dołączeniem do rowerowej zabawy, prosimy o kontakt za pośrednictwem Librusa z Koordynatorem szkolnym Agatą Manteufel do 29 kwietnia.

       

      Koordynatorzy Kampanii

      Agata Manteufel i Mateusz Ptaszyński

     • Uwaga! Uwaga!

     • Wielkimi krokami zbliża się kolejny Festyn Rodzinny organizowany corocznie  w Pozytywnej Szkole Podstawowej.

      Zaznaczcie datę 26 maja w kalendarzu, przynieście ze sobą dobry humor, przygotujcie stroje sportowe oraz karty w aparatach fotograficznych. 

      Jak co roku będzie pozytywnie wraz z mnóstwem atrakcji. Szczegóły już wkrótce!

      Sebastian Krawczyk

      Dyrektor Szkoły

    • Konkurs edukacyjny na wykonanie gry planszowej rozstrzygnięty!
     • Konkurs edukacyjny na wykonanie gry planszowej rozstrzygnięty!

     • W kwietniu chętni uczniowie, pracując w grupach lub indywidualnie, w ramach projektu „Myślę pozytywnie” realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Instytutem Myśli Pozytywnej, wykonywali grę edukacyjną: „Dbam o siebie – dbam o innych”.

      Zadaniem uczestników było wykonanie elementów potrzebnych do rozegrania gry oraz opracowanie jej zasad. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie gry były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Laureatami zostali:

      I miejsce – Aleksander Dąbek – klasa 5a

      II miejsce – Michał Peranowski, Dawid Socha, Julia Kubica i Leon Dmochowski – klasa 4b

      III miejsce – Zofia Zielonka - klasa 5a

      Wybrane prace zostaną przesłane do Instytutu Edukacji Pozytywnej w Warszawie w celu promocji działań prozdrowotnych podejmowanych przez naszą społeczność szkolną.

      Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i zachęcamy do współpracy w ramach „Myślenia pozytywnego”.

                                                                                        Organizatorki:

                                                                                                    Agnieszka Kornacka

      Milena Labuda

                                                                                                    Beata Wilczyńska

                                                                                       

       

       

    • Konkurs fotograficzny : " Wiosna w oczach dziecka"
     • Konkurs fotograficzny : " Wiosna w oczach dziecka"

     • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3. Przedmiotem konkursu są fotografie, które przedstawiają budzącą się do życia przyrodę.

      Prace należy dostarczyć do p. Anny Czerskiej ( sala A 1.10) w terminie do 10.05.2018r

      Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę konursową.

      Format dowolny.

      Do każdego zdjęcia należy dołączyć metryczkę na odwrocie ( imię, nazwisko, klasa).

      Nagrody rzeczowe przewidzaine są dla trzech pierwszych klas i jednego wyróżnienia.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.05.2018r.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!


      Regulamin

      Anna Czerska

      Anetta Marszałek

    • Odsiecz wiedeńska i gdańskie ordery
     • Odsiecz wiedeńska i gdańskie ordery

     • 17.04.2018 r. klasa IV B miała prezentację na lekcji historii na temat: "Odsiecz wiedeńska i gdańskie ordery".

      Uczniowie przedstawili kolejne etapy odsieczy wiedeńskiej z 1683 roku i znaczenie tego wydarzenia dla Europy. Przygotowali plakat związany z tym wydarzeniem.

      Pani Monika Peranowska przedstawiła życiorys swojego dziadka, pokazała także jego ordery, które otrzymał za działaność na rzecz Gdańska. Był zasłużonym mieszkańcem Gdańska.

       

      Nadzór nad prezentacją

      mgr Monika Peranowska

      mgr Michał Komorowski

    • Pola Nadziei 2018
     • Pola Nadziei 2018

     • Szkolne koło wolontariatu po raz drugi uczestniczyło w akcji "Pola Nadziei"!

      W ubiegłą niedzielę członkowie szkolnego koła wolontariatu przyłączyli się do finału akcji "Pola Nadziei". Inicjatywa ta polega, między innymi, na zbieraniu środków, które są przeznaczone na pomoc podopiecznym pomorskich hospicjów. W zamian za datek wolontariusze wręczają żonkila, który jest symbolem nadziei. Nasi wolontariusza przygotowywali się do tego wydarzenia już od września, kiedy wspólnie sadzili żonkile. Efekty ich pracy można podziwiać przed wejściem głównym do szkoły.

      Dziękujemy za kolejną udaną akcję!

       

      Dorota Bielińska

      Ewa Ławicka

    • Babeczki za książeczki!
     • Babeczki za książeczki!

     • Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ruszyła IV edycja akcji zbierania książek dla Biblioteki Kokoszki pod hasłem "Babeczki za książeczki"!

      Nasi uczniowie nie zawiedli i kolejny rok tłumnie przybyli z książkami. Uczniowie klas 3j, 2d, 3k, 1c wraz z Rodzicami upiekli przepyszne i kolorowe babeczki.

      Kto zapomniał o akcji będzie mógł jeszcze przez cały maj donieść książeczkę, ponieważ dołączamy do ogólnopolskiej akcji Zaczytani.pl

      Jednocześnie przypominamy, że z okazji minionego Dnia Ziemi zbieramy w dniach 23.04- 27.04 makulaturę. Ogłosiliśmy konkurs międzyklasowy na rekord w ilości zebranej makulatury! Zapraszamy do akcji wszystkich Uczniów razem ze swoimi Rodzinami! Kontener znajduje się przed szkołą.

       

      Anna Olkowska

    • III Finał Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców oraz Wielki Piknik Rodzinny „Jedz zdrowo, żyj sportowo”
     • III Finał Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców oraz Wielki Piknik Rodzinny „Jedz zdrowo, żyj sportowo”

     • W minioną sobotę odbył się w Pozytywnej Szkole Podstawowej III Finał Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców. Zmaganiom siatkarskim rodziców towarzyszył Wielki Piknik Rodzinny „Jedz zdrowo, żyj sportowo”.

      Podczas pikniku odwiedzający naszą szkołę mogli poćwiczyć na sprzętach udostępnionych przez Decathlon Kartuska, przejechać na hulajnogach tor przygotowany na patio, wspiąć się na ściance lub spróbować przepysznych, zdrowych przekąsek i napić się naturalnych soków. Za wszystkie zaliczone sportowe stacje każdy mógł otrzymać bon na lody ufundowane przez firmę Algida. Na zewnątrz stacje sportowe poprowadzili Qumple wraz z nauczycielami wychowania fizycznego. W przerwie między meczami wspaniały występ dały młode cheerleaderki Studia A a wolontariusze znaszej szkoły zbierali datki na Fundację Pomorze Dzieciom.

      W trakcie zmagań siatkowych drużyna Rakiet Pozytywnej Szkoły Podstawowej zdobyła trzecie miejsce. Pierwsze miejsce na podium zdobyła, kolejny rok z rzędu, drużyna Dystrykt 12. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a naszym dzielnym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przekazanie nagrody w formie karty podarunkowej w wysokości 500 zł do sklepu Decathlon na sprzęt sportowy dla Uczniów naszej szkoły.

    • Bookers - Reading Adventure,
     • Bookers - Reading Adventure,

     • czyli czytelnicza przygoda, na którą odważyły się Nasze dwie koleżanki z Pozytywnej Szkoły Podstawowej – Maja Westphal (6D) i Natalia Świerczek (6A).

      Wgryzając się z pasją w anglojęzyczną wersję, “Białego Kła” (White Fang), Nasze nieustraszone dziewczęta zjadły zęby (cut their teeth) na klasyku Jacka Londona. Opanowanie znajomości tekstu z taką biegłością, pozwoliło Naszym dzielnym uczennicom stanąć na podium w finale Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim, który odbył się 13 kwietnia 2018 r., w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej.

      Wraz z gratulacjami za zajęcie trzeciej pozycji, przypominamy o rutynowej, kontrolnej wizycie u stomatologa.

       

      Your Dedicated Columnist

      Jack Stop Chin Ski

       

       

    • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
     • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

     • W dniu 16.04.2018 r. na Stadionie Miejskim w Gdańsku odbył się finał wojewódzki XVIII edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, na którym historyczny udział zaliczyli zawodnicy „Pozytywnej”. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w swojej grupie wygrywając z SP Charzykowy 6:0 i dwukrotnie remisując 2:2 z SP 10 Słupsk i 2:2 z SP 5 Kwidzyn.

      Do awansu do ćwierćfinału rozgrywek, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej,  zabrakło niewiele bo tylko 1 pkt. Zawodnicy czuli duży niedosyt,  ale w perspektywie całego turnieju zaprezentowali  się wyśmienicie, wykazując się dużymi umiejętnościami techniczno – taktycznymi.  

      Finał wojewódzki poprzedzały eliminacje gminne i powiatowe, w których PSP zajmowała pierwsze miejsca.

      Skład reprezentacji:

      1.       Przemysław Klawikowski

      2.       Mateusz Wiktorko

      3.       Kamil Berdys

      4.       Andrzej Kałużny

      5.       Maksymilian Kołodziejczyk

      6.       Sebastian Andruszkiewicz

      7.       Piotr Giebułtowski

      8.       Dawid Werner

      9.       Oskar Skalski

      10.     Gabriel Szporko

       

      Gratuluję wyniku i życzę dalszych sukcesów!

       

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Mateusz Ptaszyński

    • Sukces naszych Uczniów!
     • Sukces naszych Uczniów!

     • Miło mi poinformować, że nasz uczeń - Michał Łysiak, został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego – Orzeł.

      Poza Lauretem jeszcze aż 7 Pozytywnych Uczniów uzyskało wyróżnienia:

      - Piotr Uszyński,

      - Szymon Gawin,

      - Miłosz Kohnke,

      - Jędrzej Swinarski,

      - Mariusz Adamczyk,

      - Michał Dzieńkowski,

      - Franciszek Bołcuń.

      Konkurs informatyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję!

       

      Paweł Hommel

    • Uroczyste obchody „Dni europejskich”
     • Uroczyste obchody „Dni europejskich”

     • Szkolny Klub Europejski Eurostella-Gryf i Dyskusyjny Klub Edukacyjny im. prof. J. Sampa

      serdecznie zaprasza na uroczyste obchody

      Dni Europy - 8 maja 2018 r.

      1. Chętni uczniowie z klas IV –VII (praca w zespołach od 2 do 4 osób) przygotowują potrawę wybranego kraju UE oraz deser i przebrania (z epoki lub współczesne).
      2. Zgłaszają chęć uczestnictwa w zabawie do p. Barbary Ignaciuk (do 27.04.2018 r. z listą uczniów i podaniem - jaki kraj wybrali).

      W programie:

      * Gry i zabawy dotyczące Europy:

       • Bingo (religie świata; Grecji, Rzym, Judaizm).
       • Planszowe gry unijne prowadzone przez członków SKE ,DKE.
       • Loteria fantowa – dochód przeznaczony: na Adopcję Serca, Studnię dla Południa, Schronisko dla bezdomnych zwierząt.
      • Poczęstunek.
       • Wspólna, pamiątkowa fotografia.

      Opieka i nadzór pedagogiczny dyr. mgr Bożena Piekarska.

      Organizatorzy: członkowie SKE „Eurostella- Gryf”, DKE im. prof. J. Sampa, opiekun Barbara Ignaciuk.

      Sponsorzy: Fundacja im. Roberta Schumana i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie, nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły.

       

      W związku z obchodami Dni Europejskich zachęcamy do przynoszenia (do 27.04.2017 r.) maskotek, książeczek i innych drobiazgów

      (do p. B. Ignaciuk), ponieważ poprowadzimy loterię fantową.

       

      Barbara Ignaciuk

       

    • Jedz zdrowo, żyj sportowo
     • Jedz zdrowo, żyj sportowo

     • Zapraszamy małych i dużych amatorów aktywnego spędzania czasu na rodzinny piknik "Jedz zdrowo, żyj sportowo" w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku 

      Kiedy: sobota, 21.04.2018, godz. 11:00 - 15:00​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Gdzie: boiska zewnętrzne, sala sportowa, patio oraz korytarz przy sali sportowej

      Co się będzie działo:

      mnóstwo aktywności sportowych dla dużych i małych: stanowiska sportowe od Decathlon, gry i zabawy z Qumplami, ścianka wspinaczkowa

      jeśli zaliczysz kilka stacji i zbierzesz komplet pieczątek - nagroda murowana!

      gorąca strefa kibica przy meczach finałowych Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców

      pyszna i zdrowa strefa gastronomiczna z koktajlami, wrapami, deserami z chia i warzywami

      przynieś książki dla gdańskich bibliotek (książki niezniszczone, nie starsze niż 10 lat) i wymień je na lody

      bezpłatne porady prawne dla dorosłych z GDPM (Grupa Doradcza Prawno-Medyczna)

      konkursy z nagrodami dla dzieci i najmłodszych

      pokazy gimnastyczno-taneczne Studio A

      Partnerami wydarzenia są: Decathlon Kartuska, GDPM, SPEK, Piekarnia Gneba, Algida, Lodziarnia Miś, Qumple, Studio A

      UWAGA! Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników pikniku, parking wzdłuż basenu będzie tego dnia nieczynny. Prosimy parkować nieco dalej i przyjść do szkoły "na nogach" :)

      W imieniu dzieci na rolkach, hulajnogach i rowerach - dziękujemy! :) 

    • ZAJĘCIA W PLENERZE KOŁA FIZYCZNEGO
     • ZAJĘCIA W PLENERZE KOŁA FIZYCZNEGO

     • W dniu 05.04.2018 r. Uczniowie z Kółka Fizycznego wykonywali doświadczenie. Dzięki sprzyjającej pogodzie odbyło się ono na szkolnym trawniku.

      Doświadczenie polegało na pokazaniu jak działa siła odśrodkowa. Młodzież przygotowała 3 wiadra różnej wielkości, które były do połowy były napełnione wodą. Następnie po kolei podchodzili, brali do ręki wiadro i kręcili nim wokół siebie używając siły. Ciecz nie wylewała się, pozostając na dnie pojemnika.

      Niestety nie obyło się bez paru wpadek.

    • Szkolny konkurs: zbiórka makulatury.
     • Szkolny konkurs: zbiórka makulatury.

     • Drodzy Uczniowie!

      Z okazji Dnia Ziemi oraz światowego Dnia Książki,ogłaszamy Szkolny Konkurs Zbiórki Makulatury!

      Już za tydzień w dniach 23-27 kwietnia będziemy zbierać makulaturę. Świetnie się bawiąc i chroniąc środowisko, przy okazji będziemy walczyć o dyplomy i wyróżnienia. Makulaturę przynosimy do kontenera, który będzie podstawiony przed głównym wejściem do szkoły. Paczki ważymy, wrzucamy do kontenera, po czym podajemy wychowawcy ich wagę. Klasa, która uzbiera najwięcej makulatury zostanie zwycięzcą!

      Jesteśmy bardzo ciekawi, kto osiągnie rekordowe wyniki i trzymamy za Was kciuki!

      Organizatorki:

      Katarzyna Madej-Dampc

      Marlena Tulińska

      Iwona Hoffmann

    • Pozytywni Wolontariusze na 4. Gdańskim Maratonie
     • Pozytywni Wolontariusze na 4. Gdańskim Maratonie

     • W dniu 15.04.2018 r. szkolne koło wolontariatu oraz chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w wolontariacie podczas 4. GDAŃSKIEGO MARATONU.

      Pracy było sporo, już od wczesnych porannych godzin przygotowywaliśmy punkt wodny. Gdy już wszystko było gotowe, z niecierpliwością wypatrywaliśmy pierwszych, spragnionych  maratończyków. Atmosfera była wspaniała, wszyscy świetnie się spisywali  w czasie wykonywania zadań. Przez cały czas towarzyszyły nam świetne humory. Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi wrociliśmy do swoich domów. 

      Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzony czas.

      Ewa Ławicka

      Dorota Bielińska

    • Komunikat 15 kwietnia
     • Komunikat 15 kwietnia

     • Z uwagi na nowe zadania wynikające z realizacji w szkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej kosmetycznej zmianie uległ plan lekcji, który obowiązuje od 16 kwietnia br.

      Uczniów, Rodziców i Nauczycieli proszę o przeanalizowanie planu lekcji.

      Sebastian Krawczyk

      Dyrektor Szkoły

    • Konkurs fotograficzny dla klas III pt. „Moje zwierzątko”
     • Konkurs fotograficzny dla klas III pt. „Moje zwierzątko”

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Moje zwierzątko”.

      Konkurs trwa do 23.04.2018 r.

      Wydrukowane zdjęcia (format dowolny), podpisane i w kopercie oddajemy organizatorom.

      Nagrody rzeczowe przewidziane są dla trzech pierwszych miejsc.

      Dostarczone prace na wniosek uczestników zostaną zwrócone.

       

      Życzymy powodzenia!

      Organizatorki:

      M. Bukowska,

      A. Cywińska,

      E. Ławicka 

    • Babeczki za książeczki - IV edycja
     • Babeczki za książeczki - IV edycja

     • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz nasza Pozytywna Szkoła Podstawowa zapraszają na wielką akcję zbiórki książek z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz akcji Zaczytani.

      23 kwietnia między godziną 8:00 a 15:00 na I piętrze naszej Pozytywnej Szkoły będzie stoisko, na którym będą zbierane książki. Mile widziane książki dla dorosłych, dzieci - w szczególności lektury szkolne (w stanie bardzo dobrym). Każdy kto odda książkę otrzyma słodką babeczkę!

      Dodatkowo w tym dniu w Bibliotece Kokoszki, na każdej przerwie, będą czekały niespodzianki!

      Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
  • Logowanie