• Szanowni Państwo,

      rozpoczynamy zapisy na półkolnie podczas ferii zimowych.
      Szczegóły są dostępne w zakładce Oferta / Półkolonie / Pozytywne Ferie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
      • Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Wcześniej etap szkolny udało się przejść czterem uczniom: Basi Tokarczuk z 8b, Zuzi Marusiak z 8b, Maksymilianowi Karnasiewiczowi z 8c, oraz Karolowi Szczygłowi z 8c.
        • Przez ostatnie tygodnie uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć plastyki i techniki oraz w czasie kółka plastycznego prowadzonego przez Marcina Baryłkiewicza i Marcina Bildziuka poznawali tajemnice ceramiki. Uczniowie uczyli się podstaw pracy z gliną, cierpliwości w oczekiwaniu na wypał prac w piecu ceramicznym oraz różnych metod szkliwienia. Zajęcia te przyczyniły się do rozwinięcia zdolności manualnych oraz wyobraźni. Powstało wiele interesującyc
         • W sobotę 11.12.2021 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przy dźwiękach kolęd kaszubskich uczniowie naszej szkoły w grupach wiekowych wykonywali szopki betlejemskie. Wspólnie też każda z grup stroiła choinkę i śpiewala kaszubskie kolędy.
          • Od 20 grudnia nowe zasady funkcjonowania szkoły.

           W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite.
            • Podarunki dla Seniorów

             Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli i wezmą udział w akcji "Podarunek dla Seniora" akcja trwa jeszcze do 24.12.2021 r. Jestem przekonana, że Dzięki Wam, Wolontarusze, na twarzach Seniorów w tym wyjątkowym czasie pojawi się uśmiech i łezka wzruszenia.

             Dorota Warmińska

            • Sprawozdanie z wycieczki do Torunia

             Sprawozdanie z wycieczki do Torunia

             We wtorek 23 listopada 2021 roku o godzinie 9:40 klasy 8B i 7A wraz z wychowawcami, wyruszyły na wycieczkę do Torunia. W południe dojechaliśmy na miejsce.

             Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem. W ramach podziwiania zabytków postanowiliśmy obejrzeć stare kościoły. Następnie o godzinie 14:00 poszliśmy zjeść obiad w restauracji McDonald. Po posiłku mieliśmy okazję udać się do Planetarium. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś postrzegano wszechświat oraz jak wielki on jest. Potem skierowaliśmy się do sklepów, żeby kupić toruńskie pierniki. O godzinie 17:00 wyruszyliśmy do Muzeum Piernika. Zgłębiliśmy tam wiedzę na temat tego, z jakich składników powstaje piernik. Mieliśmy też przyjemność wykonać własne ciastka. O godzinie 20:10 dotarliśmy do Gdańska.

            • Zawieszenie zajęć stacjonarnych od 20 grudnia

             Od 20 grudnia nowe zasady funkcjonowania szkoły.

             W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite.

             Uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, na wniosek rodzica – umożliwiamy opiekę świetlicową oraz realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

            • Poznać Taniec

             W ramach współpracy Pozytywnych Inicjatyw z Uniwersytetem Gdańskim, w Pozytywnej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku odbyły się interesujące warsztaty artystyczne „Poznać Taniec” z tańca musicalowego oraz jazzowego dla uczęszczających do szkoły uczniów.

             Poprowadzili je studenci Wydziału Filologicznego UG oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni- Agata Mociak i Kacper Jura w ramach realizacji swojego projektu dyplomowego, którego opiekunem jest Pani dr Sylwia Dobkowska.

            • Tydzień osób z niepełnosprawnością

             Za nami tydzień osób z niepełnosprawnością. Na II piętrze, na korytarzu, mogliśmy obejrzeć wystawę zdjęć pokazujących, iż niepełnosprawność nie jest barierą do spełniania marzeń. Odbyła się również zbiórka artykułów papierniczych dla fundacji “Maja”. Zebraliśmy bardzo dużo materiałów, dlatego chcielibyśmy podziękować za tak aktywny udział w akcji

            • ADOPCJA SERCA

             Serdecznie dziękujemy kl. 5 d za zbieranie datków na tak zbożny cel. Ukłon w stronę uczniów, rodziców i niektórych nauczycieli, którzy zaangażowali się w akcję, życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i radości w gronie rodzinnym, a przy okazji szczęśliwego Nowego Roku 2022 (oby pandemia od nas odeszła), B. Ignaciuk, ks. J. Herman, M. Grabowska i S. Mikułan. Dołożyliśmy cegiełkę również na:

            • O Konkursie Informatycznym i TEI

             W dniach 6-12 grudnia trwa Tydzień Edukacji Informatycznej (TEI), który kojarzy się nam z Godziną Kodowania. Nie proponowaliśmy naszym Uczniom specjalnych imprez (świętujemy lokalnie w klasach) ponieważ nasze wspólne działania z okresu nauczania zdalnego bardzo podwyższyły informatyczne umiejętności Uczniów i rozlegały się nawet głosy, że komputerów jest za dużo. Jednak nie wszyscy mają przesyt i 18 uczniów z klas 6-8 zgłosiło się do Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, a trzech z nich osiągnęło wynik kwalifikujący do kolejnego etapu w tym Konkursie. Dnia 10 stycznia 2022 w etapie rejonowym wezmą udział: Adam Bogdanowicz (7e), Kuczyński Kuba (8d), Siciński Konrad (6e). Gratulujemy! Adam i Konrad mają na swoich kontach sukcesy w ubiegłorocznym Konkursie, ale to już za nimi i teraz życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

            • Wielki sukces Natalii Kifner z klasy 7e

             W dniach 3-5 grudnia 2021 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Startowało ponad 350 zawodniczek i zawodników z 21 drużyn. Większość złotych medali zdobyli zawodnicy gdańskiego klubu SKF Iceskater (www.iceskater.pl). Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły kadry narodowej ( Iceskater), które będą reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata juniorów i seniorów. W tych zespołach sukcesy odnoszą absolwentki naszej szkoły.
             Nasza uczennica z klasy 7e Natalia Kifner ( SKF Iceskater) zajęła ze swoją drużyną I miejsce Mistrzostw Polski w kategorii Novice Advanced.
             Zapraszamy w dniach 5 - 8.01.2022 na Międzynarodowe Zawody Hevelius Cup do Hali Olivia.
             Relacja z występu.
             Gratulujemy,
             Anna Kowalczyk

            • Tydzień osób z niepełnosprawnością

             Od poniedziałku w naszej szkole trwa tydzień osób z niepełnosprawnością. Z tego powodu, w poniedziałek większość uczniów i nauczycieli ubrało świąteczne sweterki. Nawet uczniowie, którzy byli na zdalnym włączyli się do akcji.

             Patrząc na załączone zdjęcia, można zauważyć, że to był naprawdę wyjątkowy dzień! Każdy pokazał, że pomimo różnych trudności, potrafi się zintegrować i wziąć udział, poprzez zabawę, w ważnej akcji związanej z zwiększaniem świadomości dotyczącej różnorakich niepełnosprawności.

            • Ozdoby świąteczne w świetlicy klas 1

             W piątek 3 grudnia dzieci postanowiły nieco umilić sobie czas spędzany w świetlicy i przy okazji udekorować salę. W ruch poszedł kolorowy papier i klej. Powstały z tego długie i przepiękne łańcuchy choinkowe, które od teraz służą jako wspaniała ozdoba. Dzieci chętnie wzięły się do pracy, świetnie działały w grupach. Efekty ich starań można podziwiać w naszej szkolnej świetlicy.

            • Świetlicowe Mikołajki 0a

             W świetlicy szkolnej 6 grudnia 2021r. panowała mikołajkowa atmosfera. Dzieci z klasy 0a otrzymały od świetego Mikołaja, który przybył w asyście uczniów z klasy 8 prezenty. Dzień urozmaiciły zajęcia plastyczne, w ramach których uczniowe wykonywali portrety świetego Mikołaja. Uczniowie przygotowali również listy, w których napisali i narysowali co chcieliby dostać na święta. Na zakończenie dzieci zaśpiewały świąteczna piosenkę.

            • "Dzień Tumbo"

             25 listopada w Pozytywnej Szkole Podstawowej obchodziliśmy "Dzień Tumbo". Tego dnia na szkolnych korytarzach królował kolor pomarańczowy. Każdy miał szansę spróbować wypieków z Pomarańczowej Kawiarenki, z której dochód został przeznaczony na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga.

            • AKCJA MIŚ - UŚMIECH DZIECKA

             25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę pluszowych misiów, którymi miały zostać obdarowani podopieczni Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. Akcja została przez Was bardzo pozytywnie przyjęta, a ilość miśków przerosła nasze oczekiwania. W związku z tym postanowiliśmy sprawić przyjemność nie tylko dzieciom z hospicjum, ale także dzieciom przebywającym na oddziale onkologii w Gdańskiej Akademii Medycznej. Misie otrzymają także dzieci z rodzin, które zostały objęte akcją Szlachetna Paczka. Jesteście cudowni, dzięki Wam na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.

            • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSKA

             W dniu 2 grudnia odbył się jeden z etapów wyborów do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSKA. Nasze przedstawicielki Martyna Zakrzewska 8a i Karin Nejczewa 7g startowały w wyborach z okręgu nr 6. Uczennice zaprezentowały swoje propozycje dotyczące działań, które chciałyby wdrożyć . Konkurencja była bardzo duża, wiele świetnych pomysłów i charyzmatyczni mówcy - nie było łatwo. Komisja i pozostali elektorzy docenili jednak nasze przedstawicielki, szczególnie Karin, która po przeprowadzonym głosowaniu dostała się do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSK. Jesteśmy dumni z obu kandydatek, a Karin gratulujemy i życzymy by wszystkie przedstawione pomysły udało się zrealizować. Niech te dwa lata kadencji będą okazją do zdobycia kolejnego doświadczenia, które zaowocuje aktywną postawą obywatelską.

            • Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska

             Serdecznie zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych psiaków i kociaków do wzięcia udziału w akcji "Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska". Prezenty dla zwierzaków w postaci karmy, obroży, smyczy lub zabawek można przynosić w dniach 06-17.12 do sali A209. Zostaną one przekazane bezdomnym zwierzętom ze schroniska OTOZ Animals "Ciapkowo" w Gdyni. Poza satysfakcją ze spełnienia dobrego uczynku osoby biorące udział w zbiórce otrzymają również 5h wolontariatu - udział w akcji proszę zgłaszać wychowawcy.

            • Zbiórka dla fundacji Maja

             W dniach 6-10 grudnia w naszej szkole organizowana jest zbiórka artykułów papierniczych i kreatywnych dla Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Maja”.

             W tych dniach, do pokoju psychologów i pedagogów, można przynosić następujące materiały:

             - bloki techniczne ( białe i kolorowe),

             - kleje (sztyfcie, magic, wikol),

            • Dzień świątecznego sweterka

             W dniach 6-10 grudnia odbędzie się tydzień osób z niepełnosprawnością. W tych dniach Zespół Pomocy Psychologiczno-pedagogicznej organizuje wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich, który będziemy obchodzić 6.12, będzie dzień świątecznego sweterka.

             Na świecie jest bardzo wiele, różnych osób. Każdy z nas jest inny, posiada inne zainteresowania, inne cechy ( w tym niepełnosprawności) i na własny sposób radzi sobie z codziennością. Pomimo tych wszystkich różnic, każdy z nas jest równy. To właśnie dlatego 6 grudnia ubieramy świąteczny sweterek, aby pokazać że każdy z nas, mimo swoich indywidualności, jest taki sam. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz!

            • Dzień Misia

             W środę sala 102 zamieniła się w krainę Misi, a to za sprawą Dnia Pluszowego Misia, który w tym dniu obchodziła klasa 1d. Dzieci dowiedziały się o narodzinach pluszowego misia, o tym jak się robi pluszaki. Była też rozmowa na temat znanych misiów. Nie obyło się bez misiowej zabawy i tańcow, a zwięczeniem obchodów tego dnia było wykonanie wspólnych zdjęć gdzie głowni bohaterowie dnia zostali uwiecznieni.

            • Andrzejki w 1d

             Dnia 25 listopada 2021r. w klasie 1d odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały historię Andrzejek, losowały wróżby, lały wosk a na koniec mając na uwadze, że nadal trwały lekcje uzupełniały andrzejkowe karty pracy z matematyki przy tym dobrze się bawiąc.

            • Wycieczka klasy 1b

             Korzystając z uprzejmości Moto Studio Detailing & Wrapping klasa 1b miala okazję dowiedzieć się, jak można przygotować samochód na zimę, jak zmienić kolor lakieru oraz jakie silniki będą znajdowały się w naszych samochodach za kilkadziesiąt lat. Pan Mateusz szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów i zaprezentował ryczenie silnika Mercedesa AMG GT-R, co sprawiło dzieciom najwięcej radości. Marzenie fanów motoryzacji zostało spełnione!

            • Mikołaje, łączcie się!

             Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przłączyli się do akcji Mikołaje, łączcie się!

             Uczniowe Pozytywnej Szkoły Podstawowej razem z rodzicami oraz wychowawcami przygotowali prezenty dla dzieci, które są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Karty podarunkowe i słodycze w piątek 19.11. trafiły do Hospicjum.

            • Dzień Tumbo

             Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie.

             Dnia 25.11.2021 r. obchodzić będziemy "Dzień Tumbo", słonika, który od 15 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej.

             Motywem przewodnim 25 listopada będzie kolor pomarańczowy. Tego dnia ubieramy się w tym kolorze.

            • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

             Dnia 18.11.2021 reprezentanci Naszej szkoły ( chłopcy z rocznika 2012 oraz 2013) udali się na turniej

             „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Były to eliminacje gminne do XXII Edycji rozgrywek.

             Turniej odbył się na obiektach Gedanii Gdańsk na ulicy Hallera.

             Do eliminacji przystąpiło 7 zespołów.Organizator podzielił drużyny na dwie grupy. Zwycięzcy grup uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Trafiliśmy do grupy z drużynami:

            • I edycja projektu "Bezpieczny Uczeń"

             Bezpieczny uczeń - jest to projekt przeznaczony dla klas VII-VIII w zakresie zajęć samoobrony połączonych z warsztatami z psychologii sportu, zdrowego odżywiania oraz spotkań ze służbami mundurowymi. Program ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wśród uczniów.

             Kolejnym celem zajęć jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej. Ponadto trening radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych przez wcześniejsze rozpoznawanie oraz unikanie takich sytuacji. Przez naukę odpowiednio dobranych dla tej grupy wiekowej technik i nabywanie umiejętności uderzania oraz kopania, podnosimy szanse na wyjście z trudnej sytuacji. Dodatkowy atut samoobrony dla dzieci to kształtowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Kontakt z rówieśnikami dzielącymi wspólne zainteresowanie oraz pożytkowanie energii w pozytywny sposób w bezpiecznym miejscu.

            • Narodowe Święto Niepodległości

             W poprzedni czwartek przypadała 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku, chciano razem z mieszkańcami uczcić tę radosną, ważną dla naszego kraju rocznicę. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gdańsku obfitowały w szereg wydarzeń na terenie Śródmieścia i Głównego Miasta. Przygotowano bogaty program atrakcji dla mieszkańców i turystów. Odpowiedzialnie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami skorzystali z szerokiej oferty wydarzeń.

            • Wsparcie dzieci i młodzieży

             Drodzy Rodzice!

             W czasie naszych spotkań wielokrotnie poruszany jest temat wyrażania trudnych emocji przez dzieci i młodzież. Klimat wokół jest niesprzyjający - mamy już dość pandemii i jej skutków, aura za oknem nie rozpieszcza, a problemy narastają. Często się martwicie i zastanawiacie jak reagować na smutek, izolację, złość dziecka? Co zrobić by wesprzeć,sprawić by mu się chciało, tak jak mu się nie chce? My, jako zespół, możemy Wam zaproponować nie tylko spotkanie i indywidualne omówienie zaobserwowanych trudności. Chętnie też podzielimy się ciekawymi webinarami, szkoleniami, czy artykułami. Dziś, dzielimy się materiałami Instytutu Edukacji Pozytywnej, która w zeszłym roku zorganizowała konferencję “Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, czyli jaka?”. W ramach poruszanego zagadnienia przedstawiono pięć wykładów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie:

            • Zebrania z Rodzicami

             ​​​​​Szanowni Rodzice,

             w nastepnym tygodniu 23 i 25 listopada zostały zaplanowane spotkania Rodziców z Wychowawcami.

             Z uwagi na wysokie ryzyko pojawienia się nowego ogniska zakażenia się wirusem postanowiłem, że najbliższe spotkania Wychowawcy przeprowadzą on-line z wykorzystaniem darmowych narzędzi Google G Suite.​​​​​​​

            • Sprytna Sowa

             Drodzy Uczniowie,

             Zachęcamy Was do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Sprytna Sowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 77 z Gdańska.

             Konkurs dedykowany jest uczniom klas 6 - 8. Temat przewodni tegorocznego konkursu to "Planeta Ziemia", dlatego też zakres tematyczny będzie obejmował treści z podstawy programowej dotyczące planety Ziemi z biologii, geografii, fizyki, chemii oraz matematyki. Pierwszy etap odbędzie się w naszej szkole dnia 26 listopada 2021 r. o godz. 14.00.

            • Podsumowanie akcji!

             „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”

             Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”. Dzięki temu staliście się niewidzialnymi towarzyszami małych pacjentów przebywających na oddziałach dziecięcych.

             Serdecznie dziękujemy!

             Dorota Warmińska

            • Wycieczka do Warszawy klasy 8a

             W październiku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

             Jechaliśmy pociągiem Pendolino krócej niż 3 godziny, a że zgrana z nas paczka, podróż minęła nam bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy porwani przez naszą piękną stolicę. Zwiedziliśmy wówczas Muzeum Narodowe, Trakt Królewski oraz Muzeum Cosmos. Byliśmy także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pod wieczór zjedliśmy kolację w bardzo klimatycznej restauracji przy Nowym Świecie i pojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Drugiego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Później odwiedziliśmy kolorową manufakturę cukierków, w której mogliśmy zobaczyć proces powstawania słodyczy takich jak lizaki czy cukierki. Następnie mieliśmy przyjemność zrobić je sami! Zwiedziliśmy również Zamek Królewski z jego bogatymi zbiorami. Pod koniec dnia czekaliśmy na pociąg, który się oczywiście spóźnił, a do Gdańska

            • Tydzień ze Świętymi

             Uroczystość Wszystkich Świętych co roku kieruje naszą uwagę ku świętym czyli osobom, które poprzedziły nas w drodze do wieczności, i które mogą być wzorem i przewodnikiem w tej drodze. Historia naszej Ojczyzny, dawna i najnowsza, pełna jest takich przykładów. Jan Paweł II, kard.Stefan Wyszyński, Matka Róża Czacka, O.Jan Beyzym, O.Marian Żelazek, dr Wanda Bleńska...Adam Chmielowski - Brat Albert... Kazimierz Królewicz, Królowa Jadwiga...to osoby, które szanujemy, podziwiamy. W ostatnich dniach, w ramach Tygodni ze Świętymi, uczniowie wspólnie z katechetami próbowali bliżej poznać świętych, którzy mogliby być naszymi przewodnikami, patronami i z nimi się zaprzyjaźnić. "Kto z kim przestaje takim się staje ".Czytaliśmy, oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy, rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się jakimi zasadami się kierowali, czy wybierali to co łatwe, wygodne i przyjemne? Czy odważnie mierzyli si

            • Zajęcia w ogrodzie 3e

             Korzystając z pięknej pogody klasa 3e wybrała się do szkolnego ogrodu. Celem wyprawy było poznanie roślin i zebranie okazow, które posłużą do stworzenia zielników. Dzieci z zapałem i pieczołowitością myszkowaly w poszukiwaniu pięknych liści, ktore następnie zostaną zasuszone. Jak na małych ekologów przystało, każda roślinka i listek zostały dokładnie opisane, obejżane a nawet powąchane czy posmakowane :) Na pewno nie była to ostatnia wizyta w ogrodzie.

            • II Wojewódzki Turniej Trójmagiczny

             Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Trójmagicznym. Wydarzenie jest turniejem wiedzy o Harrym Potterze i zbada wiedzę z zakresu literatury, filmu, matematyki oraz języka angielskiego.

             Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i złożenie jej w formie papierowej w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2021r.

            • C#olors Code & Code week 2021

             Już po raz czwarty Pozytywna Szkoła Podstawowa została doceniona za udział w obchodach międzynarodowego tygodnia kodowania. W tym roku dzięki kreatywności i zdolności informatycznych naszych Uczniów udało Nam się stworzyć i zaprogramować prototyp robota sprzątającego.

             Wg Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w latach 2020-2022 na całym świecie zostanie zainstalowane prawie 2 miliony nowych robotów przemysłowych. Tym bardziej cieszymy się, że już na etapie edukacji informatycznej dzieci poznają podstawy budowy i programowania robotów. Dziękujemy młodym Konstruktorom za udział w wydarzeniu w szczególności Oliwierowi z klasy 3e.

            • Edukacja filmowa

             W tym roku wypada 104 rocznica objawień w Fatimie, które wywarły spory wpływ na życie religijne całej chrześcijańskiej Europy. Ostatnią z tajemnic ujawniono z inicjatywy Jana Pawła II w 2000 roku, co dobitnie świadczy o żywotności pewnego wydarzenia z początku XX wieku. Podróż śladem kulturowego dziedzictwa przepowiedni odbyli uczniowie kl. 7 k i część młodzieży z kl. 7 g oraz e. 12.10.2021 r. w ramach lekcji religii udali się wraz z p. B. Ignaciuk i p. M. Grabowska do kina – na film: „Fatima. Historia prawdziwa”.

            • Bal jesienny w klasie 1c

             W piątek 29 października w klasie 1c odbył się Bal Jesienny. Tego dnia pierwszoklasiści przebrani za ulubionych bohaterów uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w salce gimnastycznej, a następnie wzięli udział w klasowym seansie filmowym oraz poczęstunku. To był wspaniały czas,"

            • Jesienna kafejka

             W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski przygotował jesienną kafejkę, podczas której można było posmakować pysznej lemoniady oraz wziąć udział w loteryjce. Uczniowie mieli możliwość wylosować wiele ciekawych rzeczy, a niektórzy szczęściarze wylosowali strasznieee smaczne ciasteczka ;). Kafejkę odwiedziły bardzo ciekawe osoby: Pan Dynia, Dama z ubiegłego stulecia, anioły i wróżki. Nauczyciele też chętnie zaglądali do anielsko - czarciej obsługi. Jak zawsze było smacznie, zaskakująco i wesoło. Dziękujemy wszystkim za to, że nas odwiedziliście i wsparliście działania samorządu.

         • Librus Synergia
         • Godziny dzwonków

          Piątek 21.01.2022
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Galeria zdjęć

           brak danych
         • Kontakty

          • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
          • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
          • (58) 341-25-06
          • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
          • Justyna Liebert tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
          • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
          • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
          • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl
         • Logowanie