• Społeczność Pozytywnej Szkoły uczciła pamięć Prezydenta Gdańska
     • Społeczność Pozytywnej Szkoły uczciła pamięć Prezydenta Gdańska

      Dzisiaj w szkole o godzinie 12.00 nasza społeczność uczciła pamięć Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, współtwórcę Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego, przyjaciela naszego środowiska chwilą refleksji, zapaleniem znicza i minutą ciszy.

      Niech najbliższe dni żałoby będą dla nas wszystkich okazją do zadumy
      i przemyśleń.


      W holu przy wejściu głównym wyłożona została księga kondolencyjna.
      Zapraszamy do wpisywania się.

     • Paweł Adamowicz 1965-2019

      Z niewyrażalnym bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, samorządowca, społecznika, wizjonera, człowieka „który wierzył w chrześcijańską miłość, co nie wyklucza”, twórcę Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego, przyjaciela naszego środowiska. Przekazujemy najgłębsze wyrazy naszego współczucia Małżonce, Dzieciom, Rodzinie i bliskim.

    • Półkolonie zimowe w PSP
     • Półkolonie zimowe w PSP

      W okresie ferii zimowych organizujemy w naszej szkole półkolonie:

      TURNUS 1 w terminie 11.02.2019 – 15.02.2019

      TURNUS 2 w terminie 18.02.2019 – 22.02.2019

      WARIANT I POZYTYWNE FERIE W SZKOLE

      WARIANT II POZYTYWNI ŁOWCY PRZYGÓD

      WARIANT III ROBOTYKA POZYTYWNIE - NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W EDUKACJI

      Warunkiem udziału w półkoloniach jest złożenie w sekretariacie szkoły prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku w nieprzekraczalnym terminie do 23 stycznia 2019r. (środa), z uwagi na obowiązek zgłoszenia wypoczynku do MEN termin jest ostateczny, nieakceptowana jest wersja elektroniczna przesłana na e-mail szkoły. W przypadku wyboru wariantu II lub III dokonanie opłaty w sekretariacie szkoły w terminie do 23 stycznia 2019r.

    • Spotkanie Rad Oddziałowych
     • Spotkanie Rad Oddziałowych

      Szanowni Rodzice,

      w najbliższy wtorek tj. 15 stycznia o godzinie 18 w jadalni szkolnej odbędzie się spotkanie Rad Oddziałowych.

      W imieniu Prezydium Rady Rodziców serdecznie zapraszam.

      Przewodnicząca Prezydium

      Małgorzata Panków

    • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

      10 stycznia odbyło się Święto Patrona naszej szkoły – Arkadiusza Arama Rybickiego.

      Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły – Pan Sebastian Krawczyk, który przywitał zaproszonych gości:

      Panią Małgorzatę Rybicką - żonę Arkadiusza Arama Rybickiego,

      Pana Grzegorza Kuletę – Dyrektora Biura Senatora Sławomira Rybickiego,

    • Kapsuła czasu....
     • Kapsuła czasu....

      Początek stycznia to czas, w którym robimy podsumowanie roku minionego i snujemy plany na ten nadchodzący.

      Czwartaki z 4C zapisali swoje wspomnienia i marzenia na kartkach, które zamknęli w kopertach i złożyli w klasowej kapsule czasu. Mamy zamiar uzupełniać kapsułę co roku, aby za kilka lat móc wrócić do tych niezwykłych chwil.

    • Jasełka
     • Jasełka

      Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są jasełka. W tym roku przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie kl. 3f i 4l, którzy wprowadzili nas w świąteczny klimat. Wspólny śpiew kolęd sprawił, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt.

    • Komunikat
     • Komunikat

      Z uwagi na zmiany w organizacji udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zmiany organizacyjnej w klasie 3c od 7 stycznia drobnej zmianie ulegnie plan lekcji.

      Proszę o zapoznanie się z aktualnym planem lekcji.

      Sebastian Krawczyk

      Dyrekotr Szkoły

    • Podsumowanie kiermaszu bożonarodzeniowego w Pozytywnej Szkole Podstawowej
     • Podsumowanie kiermaszu bożonarodzeniowego w Pozytywnej Szkole Podstawowej

      Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, pełny radości czas, który jest już za nami. 18 i 19 grudnia 2018 r. tę niezwykłą atmosferę dało się odczuć w naszej szkole podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który stał się już coroczną tradycją. Kiermasz świąteczny zorganizowany przez nauczycieli, rodziców i uczniów w przyjaznej, cudownej atmosferze cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasi rodzice prowadzili kawiarenkę z pysznymi ciastami, kawą i herbatą, uczniowie przygotowali ozdoby świąteczne, nauczyciele czuwali nad prawidłowym przebiegiem kiermaszu a kupujących nie brakowało.

    • "Cztery zwykłe miski" - Klub Młodego Czytelnika z klasą 4 C
     • "Cztery zwykłe miski" - Klub Młodego Czytelnika z klasą 4 C

      Na ostatnich zajęciach w Bibliotece Kokoszki Uczniowie klasy 4C zapoznali się z bardzo ciekawą książką pt. "Cztery niezwykłe miski" Iwony Chmielewskiej.

      Na początku każdy dostał dwa kółka, które miał przeciąć na pół. Z powstałych figur Młodzi Czytelnicy tworzyli zwierzątka, postaci i przedmioty. Było bardzo kreatywnie i wesoło.

    • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
     • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

      Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

      Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

      13 stycznia 2019 r. (niedziela ) w godz. 11.00 – 15.00 nasza szkoła weźmie udział w 27. Finale WOŚP czyli jednodniowej zbiórce publicznej, organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

    • Wigilia klasy 7D
     • Wigilia klasy 7D

      Zgodnie z tradycją Uczniowie kl. 7 d wraz z wychowawczynią przyszykowali uroczystą Wigilię klasową.

      Najpierw Maja z Maćkiem odczytali fragment Pisma Świętego, później odbyło się dzielenie opłatkiem i składanie życzeń. Na stole królowały różnego rodzaju ryby, ale hitem okazały się pierogi oraz barszcz z kołdunami. Była kutia i kluski z makiem, łazanki z kapustą, sałatka, zupa grzybowa, pierniczki, ciasta i owoce. Mama Rafała pomagała wszystko poustawiać i podać. Po uroczystej kolacji dostaliśmy prezenty od św. Mikołaja. Mieliśmy również gości, którzy przyszli złożyć nam życzenia, odwiedzili nas: siostra Rafała, córka pani Beaty, pani dyr. A. Chachulska, p. Aneta, Magda, Beata, Justyna, pan Jacek, Sebastian i inni, to był bardzo miły wieczór.

    • Świąteczny czas w klasie 4 i
     • Świąteczny czas w klasie 4 i

      Nasze przygotowania do świąt rozpoczęliśmy od Mikołajek. Każdy był bardzo grzeczny i otrzymał piękny prezent. Następnie ubraliśmy naszą klasową choinkę. Kolejny grudniowy dzień klasy 4i był niezwykle pracowity, gdyż wykonaliśmy wraz z rodzicami paczkę świąteczną dla podopiecznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Podsumowaniem tego magicznego czasu była klasowa Wigilia. Przy dźwięku kolęd mogliśmy spędzić wspólnie czas, który był bardzo wyjątkowy.

    • Kim chciałabym / chciałbym zostać w przyszłości?
     • Kim chciałabym / chciałbym zostać w przyszłości?

      Na zajęciach z języka polskiego klasy 4 b, 4 d, 4 h, 4i, 4l zastanawiały się jakie mają pasje i talenty. W ramach doradztwa zawodowego na języku polskim uczniowie wykonali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne oraz plakaty. Każda praca została przedstawiona oraz nagrodzona wielkimi brawami za pomysłowość i odwagę. Wśród zawodów pojawiły się: pilotka, kapitan statku, archeolog, ogrodniczka - botaniczka, detektyw, programista, nauczycielka, chirurg itd. Część prac została wytypowana do konkursu przez szkolnego Doradcę Zawodowego panią Ewę Krzysiak: The jobs of the future? - kim będę w przyszłości? Organizowanego przez Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.

    • Podsumowanie akcji charytatywnej
     • Podsumowanie akcji charytatywnej

      Od września Uczniowie i Nauczyciele Pozytywnej Szkoły Podstawowoej zebrali ponad 780 zł na

      „Adopcję Serca”, dzięki czemu dzieci otrzymały wsparcie finansowe, aby mogły się uczyć - Salezjański Ośrodek Misyjny oraz na: „Studnię dla Południa”, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku „Promyk”, ratowanie konika – Sabinki, żeby nie trafiła do rzeźni (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”).

    • Spotkanie świąteczne  klasy 5 A
     • Spotkanie świąteczne  klasy 5 A

      21 grudnia 2018 roku na godzinie wychowawczej miało miejsce klasowe spotkanie opłatkowe.

      Każdy z uczestników coś przyniósł na wspólny stół by w miłej atmosferze wspólnie spędzić te ostatnie chwile starego roku. Nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem oraz prezentów.

      Marcin Bildziuk

    • KOLEJNY SUKCES POZYTYWNYCH!
     • KOLEJNY SUKCES POZYTYWNYCH!

      Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

      Z wielką przyjemnością informuję, iż nasza uczennica Zosia Lipka z klasy 8d dostała się do III finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z J. Polskiego. Zosia uzyskała drugi wynik na liście w konkursie po drugim etapie. Nauczycielem przygotowującym Zosię do konkursu jest Pani Milena Labuda. III etap konkursu odbędzie się 8 lutego.

    • Zimowa przerwa świąteczna
     • Zimowa przerwa świąteczna

      Szanowni Państwo,

      przypominamy, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 24 grudnia 2018 do 01 stycznia 2019 r.

      W dniach 27 i 28 grudnia uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej będą mieli zapewnioną opiekę świetlicową. Natomiast 24 i 31 grudnia, z uwagi na brak zainteresowania opieką świetlicową będą dniami wolnymi od pracy i budynek szkoły będzie zamknięty.

    • Wigilia w klasie 5B
     • Wigilia w klasie 5B

      19 grudnia 2018 roku na godzinie wychowawczej 5B zorganizowała wigilię klasową. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i zasiedliśmy do suto nakrytego stołu. Na koniec dostaliśmy prezenty! Atmosfera była podniosła i przepełniona serdecznością.

      Wszystkim życzymy spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt!

    • Wyniki III etapu "Wielkiego Maratonu Czytelniczego"
     • Wyniki III etapu "Wielkiego Maratonu Czytelniczego"

      Klasy II i III czytały w tym miesiącu "O Kamilu, który patrzy rękami” Tomasza Małkowskieg

      W teście wzięło udział 36 uczniów.

      Najwyższy wynik, z liczbą punktów 20/21 uzyskali:

      Adam Gort z klasy II A

      Jakub Smyk z klasy II D

      Za nim z wynikiem 19 punktów dzielnie podążają:

      Maria Szymak z klasy III B

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

      20.12.2018

      Wszyscy uczniowie, którzy złożyli do 18 grudnia karty kwalifikacyjnej zostali zakwalifikowani na zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w dniach 24 - 31 grudnia.

      Organizacja zajęć 27 grudnia

      Organizacja zajęć 28 grudnia

      Anna Olkowska

      Wicedyrektor


      *****************************************************

      Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 24, 27, 28 i 31 grudnia 2018 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

    • Przy wigilijnym stole... z klasą 6c!
     • Przy wigilijnym stole... z klasą 6c!

      W dniu 19.12.2018r. uczniowie klasy 6c przygotowali Wigilię klasową.

      Były życzenia z opłatkiem, wspólne kolędowanie przy słodkim stole, dekorowanie pierniczków... Każdy znalazł coś dla siebie.Było ciepło i świątecznie.

      Wszyscy uczniowie z 6c składają kolegom i koleżankom z innych klas, całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom administracyjnym szkoły, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

    • Warsztaty Koła Wolontariatu Pozytywnej Szkoły Podstawowej
     • Warsztaty Koła Wolontariatu Pozytywnej Szkoły Podstawowej

      W dniu 17.12.2018 r. wolontariusze wzięli udział w warsztatach.

      Podczas spotkania starali się zdefiniować czym tak naprawdę jest wolontariat, poruszali aspekty funkcjonowania Szkolnych Kół Wolontariatu oraz rozmawiali o dobrych i złych praktykach bazując na dotychczasowych doświadczeniach. Spotkanie było prowadzone przez Panie z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

    • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

      18 i 19 grudnia w naszej Szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za ich kreatywne, wspaniałe prace. Rodzicom za wspaniałą pomoc, przepyszne wypieki i wspaniałą relację fotograficzną. Nauczycielom za dobrą organizację i zaangażowanie. Firmie Gastrohouse za gorąca herbatkę.

    • Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało płytę charytatywną w centrach handlowych! 
     • Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało płytę charytatywną w centrach handlowych! 

      W dniach 6.12.2018 r. i 15.12.2018 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zajęli się dystrybucją płyty charytatywnej "Fala dobra" w centrach handlowych Madison i Auchan w Gdańsku. Oprócz tego, 15.12.2018 r. w Madisonie wystąpili uczniowie, którzy wzięli udział w nagraniu kolęd na płytę. Odwiedzający Centrum mogli również na specjalnie przygotowanym stoisku kupić ozdoby świąteczne wykonane przez osoby z autyzmem. Cały dochód ze sprzedaży ozdób i płyt zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

    • THE POSITIVE DRIVING HOME FOR CHRISTMAS SONG
     • THE POSITIVE DRIVING HOME FOR CHRISTMAS SONG

      WARNING!!! THIS VIDEO'S GONE VIRAL!

      Ta piosenka naprawdę uzależnia! Tak więc, The Positive Festive Songsters, nie biorą żadnej odpowiedzialności za wszelkie pozytywne konsekwencje nagrania, a zapis filmowy oglądasz wyłącznie na własne ryzyko.

      Dla tych co w drodze, Merry Christmas and sing responsibly when you're behind the wheel.

    • Świąteczno-Mikołajkowe inspiracje w klasie 3b
     • Świąteczno-Mikołajkowe inspiracje w klasie 3b

      Marysia Szymak z 3b z sukcesem przedstawiła wykład na Politechnice Gdańskiej, a także: "Pomagamy dzieciom spełniać marzenia".

      Polska Akademia Dzieci na PG przygotowała Mikołajkowe spotkanie dla swoich młodych studentów. W ramach tego spotkania odbyły się dwa wykłady. Miło mi przedstawić, że wykład Młodego Naukowca poprowadziła ponownie uczennica naszej klasy, Marysia Szymak. Prelekcję wygłosiła z dojrzałością dorosłego wykładowcy. Obaliła mit, że kobiety do pewnych dziedzin nie mają predyspozycji. Marysia interesuje się piłką nożną , gra w piłkę nożną i posiada duuużą wiedzę na ten temat. Opowiedziała nam skąd się wzięła piłka nożna, o założeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej i pierwszych turniejach międzynarodowych. Wie, że to Ernest Wilimowski - pierwszy Polak w historii strzelił 4 gole w jednym meczu z Brazylią na mistrzostwach świata w 1938roku.

    • Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego
     • Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego

      Wyniki po 3. etapie Wojewódzkiego Maratonu Czytelniczego dla kl. IV - VI w trzecim etapie konkursu – 7.12.2018 r. udział wzięło 43 uczniów.

      Najwyższy wynik 19/21 punktów uzyskali:

      Heleniak Maja kl. 4 k, Stawicki Krzysztof kl. 4 g

      drugi wynik-18/21 punktów osiągnęły:

      Starzak Pola kl. kl. 4 k, Gruca Aleksandra kl. 5 h

    • Środa 12.12.2018 była dla uczniów 2e dniem pełnym wrażeń.
     • Środa 12.12.2018 była dla uczniów 2e dniem pełnym wrażeń.

      Z samego rana klasa 2e, wraz z klasą 3a, wybrała się do Drzewina by spotkać się z Mikołajem, oraz wczuć się w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Dzieci dowiedziały się: jak się żyje w Finlandii, jaki sok pije św. Mikołaj oraz jak zrobić stroik i bombkę.

      Po powrocie 2e zaprezentowała swe zdolności artystyczne przedstawiając swoim najbliższym Jasełka.

    • Katarynki i kamizelki
     • Katarynki i kamizelki

      Na lekcjach języka polskiego praca wre. W grudniu uczniowie klas piątych omawiali nowele Bolesława Prusa – „Katarynkę” i „Kamizelkę”, a następnie w grupach wykonali „lapbooki” i lekturę w pudełku, czyli kamizelkę i katarynkę. Prace były bardzo kreatywne i pomysłowe. Prezentowaliśmy je z przyjemnością. Nowele Bolesława Prusa na długo pozostaną w naszej pamięci.

    • Spotkanie z Zawodnikami hokeja na lodzie!
     • Spotkanie z Zawodnikami hokeja na lodzie!

      11 grudnia klasy 1e, 4a, 4e, 4k i 7d w ramach zajęć z wychowania fizycznego miały przyjemność spotkać się z Hokeistami MH Automatyka Gdańsk. Zawodnicy ciekawie opowiedzieli o swojej pasji do sportu i hokeja na lodzie. Zaprezentowali stroje, sprzęt do gry oraz swoje umiejętności. Uczniowie mogli również aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych. Była to świetna okazja do poznania tej dyscypliny sportu.

    • Sukces łyżwiarski naszych uczennic
     • Sukces łyżwiarski naszych uczennic

      Cóż to były za emocje!
      Na Międzynarodowych zawodach ISU Lumière Cup w Holandii, nasz flagowy team i jednocześnie kadra narodowa Polski Ice Fire Junior - uczennice klasy 8 d - Oktawia Sawicka i Vanessa Suchy, na jednym podium z synchro gigantami Les Suprêmes Junior oraz Team Berlin Juniors.Zdobywamy 3 miejsce otwierając sezon startów międzynarodowych 2018/19 w rewelacyjnym stylu. Pozostałe dwa teamy również nie próżnują, Team Ice Fire Juvenile zdobywa 1 miejsce, a Dzikie Koty Team Ice Fire Pre-Juvenile Ice 3 miejsce - uczennica klasy 4 e- Amelia Czarkowska.
      Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy samych sukcesów !!!
      Trenerzy: Agnieszka Filipowicz, Anna Kowalczyk.

    • Archidiecezjalny konkurs plastyczny
     • Archidiecezjalny konkurs plastyczny

      Kolejny sukces w archidiecezjalnym konkursie o św. Stanisławie Kostce! Tym razem plastyczny!
      Nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca, a trzeba podkreślić, że prac było mnóstwo!
      Serdecznie gratulujemy
      Dominikowi Radkowskiemu z kl. 4k za zajęcie 1 miejsca
      oraz Anecie Zielińskiej z kl. 4i za zajęcie 2 miejsca!

    • MIKOŁAJKI W KLASIE 4D
     • MIKOŁAJKI W KLASIE 4D

      4 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasa 4d wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Zapart oraz nauczycielem wspomagającym Panią Bożeną Ormińską wybrała się na lodowisko.

      Klasa doskonaliła swoje łyżwiarskie umiejętności biorąc udział w zabawach przygotowanych przez pomocników Mikołaja. Uśmiechy nie schodziły dzieciom z ust. Pod koniec zabawy czekał wszystkich słodki poczęstunek.

    • Lektura w 4K
     • Lektura w 4K

      Akcja pierwszej części sagi pt. „Lew, Czarownica i Stara Szafa” rozpoczyna się w wiejskim domu sędziwego profesora, w którym znalazła schronienie czwórka dzieci z bombardowanego przez Niemców Londynu. Stary i tajemniczy budynek jest idealnym miejscem do zabawy, tym bardziej, że zła pogoda nie sprzyja wycieczkom po okolicy...

     • Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt.: „Magiczna choinka”

      Szanowni Państwo, drogie Dzieci!

      Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Magiczna choinka”.

      Nagrodzone prace:

      I miejsce: Karol Gliński- klasa 1 c

      II miejsce: Hanna Kowalewska- klasa 1 a

      III miejsce: Mikołaj Strzelecki- klasa 1 b.

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

    • Wystartowała Fala Dobra 2018!
     • Wystartowała Fala Dobra 2018!

      Prezentujemy teledysk promujący charytatywną płytę FALA DOBRA 2018.

      Fala Dobra to projekt zainicjowany przez Pozytywne Inicjatywy w 2011 roku. Jego celem jest niesienie pomocy innym przez dzieci i młodzież uczęszczające do placówek prowadzonych przez organizację.

      Nabywając płytę cegiełkę i przekazując datek wspierasz podopiecznych i działalność Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

    • Młodzi Kaszubi na warsztatach
     • Młodzi Kaszubi na warsztatach

      15. grudnia każdy, kto uczęszcza na zajęcia z języka kaszubskiego, wziął udział w świątecznych warsztatach.

      Każdy z nas przygotował swój własny, drewniany świecznik z elementami haftu kaszubskiego. Efekty prac można zobaczyć na zdjęciach.

      Było kolorowo, wesoło i świątecznie!

      W ramach ciekawostki , odsyłamy do kolędy „Dzysô z Betlejem" i życzymy wszystkim pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

    • Kl. 2a na spotkaniu ze Świętym Mikołajem
     • Kl. 2a na spotkaniu ze Świętym Mikołajem

      W piątek kl. 2a udała się na spektakl pt. "Wigilia Świętego Mikołaja".

      Spektakl przybliżył dzieciom czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Był śpiew, taniec oraz bliskie spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem i reniferem Rudolfem ;)

    • Archidiecezjalny konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce
     • Archidiecezjalny konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce

      W minioną środę odbył się II etap archidiecezjalnego konkursu wiedzy o św. Stanisławie Kostce. Do finału konkursu dostały się trzy uczennice z naszej szkoły:
      Zuzanna Szporko kl. 8c
      Małgorzata Pawlina kl. 8c
      Weronika Marszk kl. 6d.

      Miło nam poinformować, że uczennica kl. 8c - Zuzanna Szporko zdobyła 3 miejsce!
      Serdecznie gratulujemy!

    • Mikołajkowy dzień na lodowisku
     • Mikołajkowy dzień na lodowisku

      Jak wiemy 6 grudnia to dzień magiczny, pełen niespodzianek i spełnienia najskrytszych marzeń, aby tradycji stało się zadość – w ramach prezentu mikołajkowego, uczniowie kl. 7 d i grupka z 8 a oraz 6 d ­- członkowie SKE „Eurostella – Gryf”, a także DKE im. prof. J. Sampa, udali się z wychowawczynią i nauczycielem wspomagającym na lodowisko. Dzięki pomocy wspaniałych rodziców dzieci kl. 7 d uczniowie mogli brać udział w znakomitej zabawie. Mama Filipa – trenerka – zorganizowała w swoim miejscu pracy gry i zabawy na lodzie - na Gdańskim Lodowisku - Plac Zebrań Ludowych. Mało tego, uczniowie zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.

    • W tym roku szkolnym klasa 7 D przyłączyła się do akcji MOPR-u „Każdy może pomóc”...
     • W tym roku szkolnym klasa 7 D przyłączyła się do akcji MOPR-u „Każdy może pomóc”...

      ... i przygotowała świąteczną niespodziankę dla dwunastoletniej Paulinki.

      Przez dwa tygodnie zbierała pieniądze do pięknej, świątecznej puszki, wykonanej przez Rafała. Za uzyskane fundusze, udało się kupić między innym kurtkę dla dziewczynki, sportowe buty, książkę oraz kilka innych upominków.

      Nie zabrakło oczywiście łakoci dla Pauliny i Jej bliskich. Dołączyliśmy świąteczną kartkę z życzeniami, na której wszyscy ofiarodawcy się podpisali: uczniowie, rodzice, wychowawca, nauczyciel wspomagający. „Każdy może pomóc, każdy kto tylko chce. Więc i my pomagamy, od serca - 7 D”.

    • Czechow na ekranie
     • Czechow na ekranie

      Niedawno klasa 6d omawiała na zajęciach z języka polskiego groteskowe opowiadania Czechowa.

      Absurd sytuacji i postaci wzbudził w uczniach wiele emocji. Część pokusiła się nawet o zekranizowanie „Śmierci urzędnika”. Przedstawiamy efekty pracy!

      Wiktoria Wojtczak

    • Mikołajki w 4e
     • Mikołajki w 4e

      4 grudnia klasa 4e wybrała się na Lodowisko Gdańskie. Uczniowie brali udział w zabawach i zadaniach, które przygotowali pomocnicy Świętego Mikołaja. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek. Zabawa była świetna!!!

      Mateusz Ptaszyński

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 17.01.2019
  • Galeria zdjęć

   • Społeczność Pozytywnej Szkoły uczciła pamięć Prezydenta Gdańska
   • "Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt ze schroniska" - podsumowanie
   • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
   • Jasełka
  • Kontakty

   • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
   • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
   • (+58) 341-25-06
   • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
   • Joanna Pijewska, Sabina Woźniak-Piwko tel.(58)341-25-06 fax. (58)736-43-10 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie poniedziałek 7:45 - 15:45 wtorek 8:45 - 16:45 środa 8:45 - 16:45 czwartek 7:45 - 15:45 piątek 7:45 - 15:45
   • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. 58 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
   • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. 58 341 25 06 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00 oraz w środę 15:00-16:30
  • Logowanie