• Szanowni Państwo,

      rozpoczynamy zapisy na półkolnie podczas ferii zimowych.
      Szczegóły są dostępne w zakładce Oferta / Półkolonie / Pozytywne Ferie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
      • Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Wcześniej etap szkolny udało się przejść czterem uczniom: Basi Tokarczuk z 8b, Zuzi Marusiak z 8b, Maksymilianowi Karnasiewiczowi z 8c, oraz Karolowi Szczygłowi z 8c.
        • Przez ostatnie tygodnie uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć plastyki i techniki oraz w czasie kółka plastycznego prowadzonego przez Marcina Baryłkiewicza i Marcina Bildziuka poznawali tajemnice ceramiki. Uczniowie uczyli się podstaw pracy z gliną, cierpliwości w oczekiwaniu na wypał prac w piecu ceramicznym oraz różnych metod szkliwienia. Zajęcia te przyczyniły się do rozwinięcia zdolności manualnych oraz wyobraźni. Powstało wiele interesującyc
         • W sobotę 11.12.2021 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przy dźwiękach kolęd kaszubskich uczniowie naszej szkoły w grupach wiekowych wykonywali szopki betlejemskie. Wspólnie też każda z grup stroiła choinkę i śpiewala kaszubskie kolędy.
          • Od 20 grudnia nowe zasady funkcjonowania szkoły.

           W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite.
            • Wycieczka do Warszawy klasy 8a

             W październiku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

             Jechaliśmy pociągiem Pendolino krócej niż 3 godziny, a że zgrana z nas paczka, podróż minęła nam bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy porwani przez naszą piękną stolicę. Zwiedziliśmy wówczas Muzeum Narodowe, Trakt Królewski oraz Muzeum Cosmos. Byliśmy także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pod wieczór zjedliśmy kolację w bardzo klimatycznej restauracji przy Nowym Świecie i pojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Drugiego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Później odwiedziliśmy kolorową manufakturę cukierków, w której mogliśmy zobaczyć proces powstawania słodyczy takich jak lizaki czy cukierki. Następnie mieliśmy przyjemność zrobić je sami! Zwiedziliśmy również Zamek Królewski z jego bogatymi zbiorami. Pod koniec dnia czekaliśmy na pociąg, który się oczywiście spóźnił, a do Gdańska

            • Tydzień ze Świętymi

             Uroczystość Wszystkich Świętych co roku kieruje naszą uwagę ku świętym czyli osobom, które poprzedziły nas w drodze do wieczności, i które mogą być wzorem i przewodnikiem w tej drodze. Historia naszej Ojczyzny, dawna i najnowsza, pełna jest takich przykładów. Jan Paweł II, kard.Stefan Wyszyński, Matka Róża Czacka, O.Jan Beyzym, O.Marian Żelazek, dr Wanda Bleńska...Adam Chmielowski - Brat Albert... Kazimierz Królewicz, Królowa Jadwiga...to osoby, które szanujemy, podziwiamy. W ostatnich dniach, w ramach Tygodni ze Świętymi, uczniowie wspólnie z katechetami próbowali bliżej poznać świętych, którzy mogliby być naszymi przewodnikami, patronami i z nimi się zaprzyjaźnić. "Kto z kim przestaje takim się staje ".Czytaliśmy, oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy, rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się jakimi zasadami się kierowali, czy wybierali to co łatwe, wygodne i przyjemne? Czy odważnie mierzyli si

            • Zajęcia w ogrodzie 3e

             Korzystając z pięknej pogody klasa 3e wybrała się do szkolnego ogrodu. Celem wyprawy było poznanie roślin i zebranie okazow, które posłużą do stworzenia zielników. Dzieci z zapałem i pieczołowitością myszkowaly w poszukiwaniu pięknych liści, ktore następnie zostaną zasuszone. Jak na małych ekologów przystało, każda roślinka i listek zostały dokładnie opisane, obejżane a nawet powąchane czy posmakowane :) Na pewno nie była to ostatnia wizyta w ogrodzie.

            • II Wojewódzki Turniej Trójmagiczny

             Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Trójmagicznym. Wydarzenie jest turniejem wiedzy o Harrym Potterze i zbada wiedzę z zakresu literatury, filmu, matematyki oraz języka angielskiego.

             Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i złożenie jej w formie papierowej w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2021r.

            • C#olors Code & Code week 2021

             Już po raz czwarty Pozytywna Szkoła Podstawowa została doceniona za udział w obchodach międzynarodowego tygodnia kodowania. W tym roku dzięki kreatywności i zdolności informatycznych naszych Uczniów udało Nam się stworzyć i zaprogramować prototyp robota sprzątającego.

             Wg Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w latach 2020-2022 na całym świecie zostanie zainstalowane prawie 2 miliony nowych robotów przemysłowych. Tym bardziej cieszymy się, że już na etapie edukacji informatycznej dzieci poznają podstawy budowy i programowania robotów. Dziękujemy młodym Konstruktorom za udział w wydarzeniu w szczególności Oliwierowi z klasy 3e.

            • Edukacja filmowa

             W tym roku wypada 104 rocznica objawień w Fatimie, które wywarły spory wpływ na życie religijne całej chrześcijańskiej Europy. Ostatnią z tajemnic ujawniono z inicjatywy Jana Pawła II w 2000 roku, co dobitnie świadczy o żywotności pewnego wydarzenia z początku XX wieku. Podróż śladem kulturowego dziedzictwa przepowiedni odbyli uczniowie kl. 7 k i część młodzieży z kl. 7 g oraz e. 12.10.2021 r. w ramach lekcji religii udali się wraz z p. B. Ignaciuk i p. M. Grabowska do kina – na film: „Fatima. Historia prawdziwa”.

            • Bal jesienny w klasie 1c

             W piątek 29 października w klasie 1c odbył się Bal Jesienny. Tego dnia pierwszoklasiści przebrani za ulubionych bohaterów uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w salce gimnastycznej, a następnie wzięli udział w klasowym seansie filmowym oraz poczęstunku. To był wspaniały czas,"

            • Jesienna kafejka

             W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski przygotował jesienną kafejkę, podczas której można było posmakować pysznej lemoniady oraz wziąć udział w loteryjce. Uczniowie mieli możliwość wylosować wiele ciekawych rzeczy, a niektórzy szczęściarze wylosowali strasznieee smaczne ciasteczka ;). Kafejkę odwiedziły bardzo ciekawe osoby: Pan Dynia, Dama z ubiegłego stulecia, anioły i wróżki. Nauczyciele też chętnie zaglądali do anielsko - czarciej obsługi. Jak zawsze było smacznie, zaskakująco i wesoło. Dziękujemy wszystkim za to, że nas odwiedziliście i wsparliście działania samorządu.

            • MEDIACJA RÓWIEŚNICZA

             Mediacje to dbanie o dobre relacje

             W ramach Tygodnia Dbania o Relacje zachęcamy nasze uczennice i naszych uczniów do korzystania z mediacji rówieśniczej. Nasi szkolni mediatorzy rówieśniczy, pod okiem opiekunów mediacji, będą wspierać młodszych uczniów w rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas prezentacjami (klasy I-III, klasy IV-VII) .

            • "Tydzień Dbania o Relacje" - 25-29.10.2021

             Rozpoczynamy w Naszej Szkole "Tydzień Dbania o Relacje".

             Akcja ta będzie w tym samym czasie realizowana w większości szkół w całej Polsce!

             W tym tygodniu zapraszamy uczniów do aktywnych zabaw ruchowych, wspólnych gier planszowych oraz do poznania Szkolnego Klubu Mediatora. Zachęcamy także do zaprezentowania swoich umiejętności, prezentując swoje prace plastyczno-techniczne oraz do wcielenia się w rolę nauczyciela.

            • XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała

             W dniach 15-17.10.2021r. w stolicy Podbeskidzia karatecy z całego świata rywalizowali w jednym z największych w Europie turniejów karate olimpijskiego – XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała.

             W drużynie Klubu Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk wystąpili uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej - Aleksander i Dawid Rewers. Debiut na zawodach tak wysokiej rangi zakończył się sukcesem. Aleksander zdobył srebrny medal w kategorii UNDER 8 KATA MALE, a Dawid brązowy medal w 9 YEARS KATA MALE.

            • Wycieczka do Malborka 7c i 7i

             Dnia 5 października 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna z okazji Dnia Chłopaka do Malborka. Klasy siódme zwiedziły zamek z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek historycznych z życia codziennego Krzyżaków. Następnie wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną i poznaliśmy ruchome dinozaury. Na końcu czekało na nas kino 5d oraz park linowy. Dzień był pełen wrażeń.

             Magdalena Aniśko
             Joanna Błedzka
             Iwona Hoffmann

            • Gdańskie lekcje obywatelskie

             Wizyta naszych uczniów w ECS

             Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Gdańskich Lekcji Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności. To jedno z wydarzeń towarzyszących Tygodniowi Demokracji.

             Uczestników spotkania powitała Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

            • Budżet Obywatelski

             My już zagłosowaliśmy! A Ty?

             Drodzy Uczniowie,

             czy wiecie, że Wy także możecie mieć wpływ na zmiany w naszym mieście?

             Wystarczy, że jesteście mieszkańcami Gdańska, a Wasi rodzice wyrażą zgodę na głosowanie w Budżecie Obywatelskim.

             Podobnie, jak w poprzednich edycjach, można zagłosować na lokalne projekty dzielnicowe i szerokie działania ogólnomiejskie. Nie można tu zapomnieć o Zielonym Budżecie Obywatelskim, którego celem jest stworzenie atrakcyjnych terenów zielonych, w szczególności parków, zieleńców oraz skwerów.

            • „Wciąganie w czytanie”

             Wciąganie w czytanie” to kolejna akcja realizowana w naszej szkole. Zaangażowali się w nią ósmoklasiści. Działają na rzecz swoich najmłodszych koleżanek i kolegów. Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne. Pobudza wyobraźnię, rozwija słownictwo, uczy właściwych postaw i wiele kolejnych zalet można byłoby jeszcze wymieniać…

            • Konkurs z języka niemieckiego dla klas 7 - 8

             Szanowni uczniowie,

             zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z języka niemieckiego.

             Przedmiotem konkursu jest samodzielne przygotowanie w zespołach 2-osobowych prezentacji PowerPoint w języku polskim, w której uczniowie zaprezentują wybrany przez siebie jeden kraj związkowy Niemiec za pomocą ciekawych informacji, zdjęć, obrazków, rysunków, diagramów, statystyk etc. Innymi słowy, jak przedstawić jeden kraj związkowy tak zwany Bundesland na tle całych Niemiec.

            • DAJEMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

             Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurostella-Gryf i DKE im. prof. Jerzego Sampa zapraszają do: ADOPCJI SERCA !

             Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, włączyliśmy się w adopcję grupową, która jest odpowiedzią na apel misjonarzy.

            • Pomorska Liga Zadaniowa

             ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W POMORSKIEJ LIDZE ZADANIOWEJ ZDOLNI Z POMORZA!

             Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” i zakłada popularyzację przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne. Organizatorem Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

            • Ninja Warrior Pozytywna

             Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Ninja Warrior Pozytywna. Zawody odbywać się będą podczas lekcji wychowania fizycznego. Każda klasa wybierze reprezentację ( 10 osób: 5 dziewcząt i 5 chłopców). Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego. Do wygrania ciekawe nagrody! Zachęcamy do wzięcia udziału 🙂

            • #Dzieci sieci

             "Dzieci sieci" - obchody dnia bezpiecznego internetu przez 1d

             Dnia 04.10.2021 dzieci z klasy 1d obejrzały spektakl internetowy pt: "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" zorganizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Dzieci poznały przygody Filipa i Oli. Poznały dobre i złe strony korzystania z multimediów i internetu. Po obejrzeniu spektaklu był Live z Plikiem i Folderem: było przywitanie, nawiązanie do spektaklu, wstęp do pracy online o bezpiecznych zachowaniach w internecie. Po czym nastąpiła praca w grupach live za pośrednictwem czatu YouTube - uruchomiono mapę myśli.

            • "Matematyka w ekonomii"

             Trzecia Misja Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

             Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 na darmowe zajęcia "Matematyka ekonomii" realizowane przez Uniwersytet Warszawski. Kursy odbywać się będą w formule zdalnej dla uczestników z całej Polski,.

             Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów.

             Na zajęciach omawiane są wybrane praktyczne zastosowania matematyki w analizie danych ekonomicznych i podejmowaniu decyzji w oparciu o te dane.

             Celem głównym zadania jest rozwój wiedzy i kompetencji uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w zakresie rozumienia wybranych zagadnień matematycznych (mathematical literacy) i finansowych (financial literacy), wraz z elementami makroekonomii na bazie opracowanego nowatorskiego programu dydaktycznego.

             Kurs jest podzielony na dwa moduły tematyczne:

             1) Tajniki statystyki (9h lekcyjnych)

            • Kolorowe kredki czyli wielki kredkowy recykling

             Już po raz drugi nasza szkoła włącza się do akcji "kolorowe kredki". Jest to akcja proekologiczna, wspierająca recykling. Grupa ludzi postanowiła z kredek, które w wielu przypadkach wylądowałyby na śmietniku tworzyć dzieła sztuki, pozniej przekazując je na różne aukcje, a także kompletować piórniki, które trafiają np do domów dziecka czy szpitali.
             Jeśli macie Państwo w domu kredki ołówkowe, które leżą i nikomu juz sie nie przydadzą - zachęcam do ich przynoszenia. W sali 103 bedzie znajdowało się pudło, do którego można kredki wrzucać. Prosimy, aby osoby przynoszące kredki wpisywały się na listę.
             Akcja trwa do 15 października.
             W razie pytań proszę o kontakt z koordynatorkami szkolnymi - Marią Kolendo lub Agnieszką Souczek.

            • Dzień chłopaka w 1 a

             30 września odwiedziliśmy Muzeum Morskie w Gdańsku. Dzieci miały możliwość zapoznania sie z zagadnieniami ratownictwa morskiego oraz dowiedziały się dlaczego morze jest słone. Czas uprzyjemniły zabawy na sali gdzie mogły poczuć sie jak załoga statku, posterować okrętami oraz zjechać na specjalnej zjeżdżalni.

            • CODE WEEK 2021- Europejski Tydzień Kodowania

             CODE WEEK 2021- Europejski Tydzień Kodowania

             W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku po raz kolejny weźmie udział w Code Week 2021. W ramach inicjatywy w dniach 10-14 października 2021r. podczas lekcji edukacji informatycznej odbędą się warsztaty dla uczniów "Eko sprzątanie to programowanie". Uczniowie zaprogramują interaktywne roboty Wonder za pomocą aplikacji mobilnej blockly przy użyciu tabletów. W tym tygodniu na szkolnych korytarzach zobaczymy znane Nam niebieskie Dashe, które za pomocą dodatkowych akcesoriów "spychaczy" będą utrzymywać porządek w szkole. Dzieci będą programować roboty w taki sposób aby poruszały się w wybranych kierunkach, rozpoznawały kolory i reagowały na bodźce z otaczającego środowiska. Zajęcia zostaną poprowadzone w myśl nauki poprzez zabawę i przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-10 lat. Dzięki zaplanowanemu wydarzeni

            • Dzień Chłopaka w 7c

             W miniony czwartek klasa 7c świętowała Dzień Chłopaka

             Dziewczyny z klasy do tego dnia przygotowywały się już od kilku dni. Tego dnia każdy chłopak z 7c poczuł się wyjątkowo, dostając z serca płynące życzenia, piękne podkładki pod myszkę oraz samodzielnie wykonane, spersonalizowane krawaty.

             Raz jeszcze dla wszystkich chłopaków małych i dużych wszystkiego najlepszego.

            • "Pinokio” Carlo Collodiego

             Pinokio” Carlo Collodiego na lekcji j. polskiego.

             24 września 2021 r. uczniowie klasy 5 d w ramach omawianej lektury, powieści dla dzieci z gatunku fantasy-autorstwa Carla Collodiego - której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio, zmierzyli się z trudnym zadaniem albowiem mieli wykonać nosy dla siebie, a wiedzieli, że rośnie nos, kiedy się zmyśla. Jednak zdają sobie sprawę, że ta powieść zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej i jest bardzo pouczająca.

            • Wycieczka integracyjna do Tuchlina

             Klasowa wycieczka integracyjna do Tuchlina.

             01 października 2021 roku, z okazji Dnia Chłopaka i w ramach integracji, klasy 4b i 4d wybrały się na wycieczkę do zoo egzotycznego w Tuchlinie. Dzieci miały okazję poznać różne zwierzęta. W podwodny świat wprowadził nas film 3d. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem i zabawą.

            • Dzień chłopaka

             Dzień chłopaka w świetlicy szkolnej.

             Dzień chłopaka.

             wczoraj wszyscy chłopcy, którzy byli w świetlicy szkolnej świętowali „swój dzień”. Dla uczniów przygotowane były różne zabawy. Jak tradycja nakazuje, bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Po różnych zabawach, grach i quizach chłopcy otrzymali dyplomy, medale oraz słodki poczęstunek.

            • PÓŁNOCNY POMAGA

             IV Bieg Charytatywny PÓŁNOCNY POMAGA

             Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w IV Biegu Charytatywnym PÓŁNOCNY POMAGA . Aktywność była ogromna! Uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej pokazali, że zawsze można na nich liczyć! Poprzez udział w akcji wsparli Hospicjum.

             W ubiegłym roku, w wirtualnej edycji III Biegu Charytatywnego Północny Pomaga, w którym uczestniczyliśmy, wzięło udział 1855 osób i uzbierano blisko 65 tysięcy złotych. Wierzę w to, że dzięki Wam w tym roku ten wynik się powtórzy.

            • "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY"

             Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY" - NIE LĘKAJCIE SIĘ

             Drodzy uczniowie!

             Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY" - NIE LĘKAJCIE SIĘ organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.
             Wojewódzki Konkurs "Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy", jak co roku adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego. Termin konkursu związany został z datą wyboru Jana Pawła II na Papieża. Konkurs został wpisany do kalendarza imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
             Rokrocznie tematem konkursu jest hasło Dnia Papieskiego ogłaszanego na dany rok przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku mottem będą słowa Papieża - „Nie lękajcie się”, wypowiedziane w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu. W dobie pandemii nabierają one nowego znaczenia. Żyją

            • Bieg Fair Play PKOl

             Bieg Fair Play PKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play.

             Dnia 7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu codziennym.

             Nasza szkoła w dniach 7-10 września na zajęciach wychowania fizycznego przyłączyła się do akcji, której celem jest szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi. Uczniowie klasy 4-8 mieli zadanie wykonać bieg terenowy wokół zbiornika retencyjnego Kiełpinek.

            • Dzień chłopaka w 1d

             Klasa 1d postanowiła zacząć tydzień od świętowania dnia chłopca.

             W tym celu 27.09.2021 udała się do kina na film pt: "Wielka stopa. W rodzinie siła." Nim rozpoczął się seans klasa miała warsztaty na temat charakterystycznych postaci z bajek i bajek w których występują (było m. in o syrence, o yeti) zakończone quizem. Po super seansie udaliśmy się na plac zabaw po czym wróciliśmy do szkoły. Zarówno dziewczynki jak i chłopacy wrócili zmęczeni ale szczesliwi.

            • Wirtualne podróże

             Inauguracja międzynarodowego projektu edukacyjnego "Wirtualne podróże"

             Ahoj, przygodo!

             Inauguracja międzynarodowego projektu edukacyjnego "Wirtualne podróże", dzięki " Nauka w plecaku" poszerzymy wiedzę o Polsce i świecie, kształtując postawę otwartości wobec świata i ludzi.

             Motywem przewodnim lekcji w klasie 2c, będą podróże. To kontynuacja naszych podróży z roku poprzedniego. Podróżować będziemy po świecie zewnętrznym, ale udamy się też w kolejną podróż w głąb siebie, poznamy emocje oraz kulturę świata. Szykuje się ciekawy rok. Klasa 2c wraz z wychowawczynią Anną Kowalczyk wyrusza w podróż i przygotowuje albumy wirtualnego podróżnika do zapisywania relacji. Wierzymy, że przeżyjemy wiele niezapomnianych przygód.

            • W parku baśni i legend kaszubskich

             W parku baśni i legend kaszubskich

             W sobotę 25.09.2021 uczniowie uczący się w naszej szkole języka kaszubskiego wybrali się w ramach nauki tego języka na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Swoją wiedzę na temat legend i baśni kaszubskich pogłębiały w parku znajdującym się we Wieżycy. Podczas pobytu poznali m. in. legendę związaną z powstaniem haftu kaszubskiego oraz o krośniętach, a wszystko w trójwymiarze. Obejrzeli też przedstawienie teatralne. Spróbowali też swych sił podczas warsztatów tworząc trójwymiarowe wzory kaszubskie za pomocą papieru. Na koniec na dzieci czekało ognisko oraz chwila relaksu na placu zabaw.

            • Pola nadziei

             Inauguracja akcji "Pola nadziei"

             Wolontariusze Pozytywnej Szkoły Podstawowej po raz kolejny zasadzili żonkile przed szkołą. Tym samym zapoczątkowali akcję "Pola nadziei", której celem jest szerzenie idei ruchu hospicyjnego i wsparcie działalności Hospicjum Domowego. Mamy nadzieję, że w tej edycji pandemia nie przeszkodzi nam w działaniach.

         • Librus Synergia
         • Godziny dzwonków

          Piątek 21.01.2022
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Galeria zdjęć

           brak danych
         • Kontakty

          • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
          • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
          • (58) 341-25-06
          • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
          • Justyna Liebert tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
          • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
          • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
          • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl
         • Logowanie