• Szanowni Państwo,

      rozpoczynamy zapisy na półkolnie podczas ferii zimowych.
      Szczegóły są dostępne w zakładce Oferta / Półkolonie / Pozytywne Ferie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
      • Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Wcześniej etap szkolny udało się przejść czterem uczniom: Basi Tokarczuk z 8b, Zuzi Marusiak z 8b, Maksymilianowi Karnasiewiczowi z 8c, oraz Karolowi Szczygłowi z 8c.
        • Przez ostatnie tygodnie uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć plastyki i techniki oraz w czasie kółka plastycznego prowadzonego przez Marcina Baryłkiewicza i Marcina Bildziuka poznawali tajemnice ceramiki. Uczniowie uczyli się podstaw pracy z gliną, cierpliwości w oczekiwaniu na wypał prac w piecu ceramicznym oraz różnych metod szkliwienia. Zajęcia te przyczyniły się do rozwinięcia zdolności manualnych oraz wyobraźni. Powstało wiele interesującyc
         • W sobotę 11.12.2021 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przy dźwiękach kolęd kaszubskich uczniowie naszej szkoły w grupach wiekowych wykonywali szopki betlejemskie. Wspólnie też każda z grup stroiła choinkę i śpiewala kaszubskie kolędy.
          • Od 20 grudnia nowe zasady funkcjonowania szkoły.

           W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach 1-8 w Pozytywnej Szkole Podstawowej będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość jakie umożliwia Librus oraz darmowe narzędzie Google G Suite.
            • Zbiórka dla fundacji Maja

             W dniach 6-10 grudnia w naszej szkole organizowana jest zbiórka artykułów papierniczych i kreatywnych dla Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Maja”.

             W tych dniach, do pokoju psychologów i pedagogów, można przynosić następujące materiały:

             - bloki techniczne ( białe i kolorowe),

             - kleje (sztyfcie, magic, wikol),

            • Dzień świątecznego sweterka

             W dniach 6-10 grudnia odbędzie się tydzień osób z niepełnosprawnością. W tych dniach Zespół Pomocy Psychologiczno-pedagogicznej organizuje wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich, który będziemy obchodzić 6.12, będzie dzień świątecznego sweterka.

             Na świecie jest bardzo wiele, różnych osób. Każdy z nas jest inny, posiada inne zainteresowania, inne cechy ( w tym niepełnosprawności) i na własny sposób radzi sobie z codziennością. Pomimo tych wszystkich różnic, każdy z nas jest równy. To właśnie dlatego 6 grudnia ubieramy świąteczny sweterek, aby pokazać że każdy z nas, mimo swoich indywidualności, jest taki sam. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz!

            • Dzień Misia

             W środę sala 102 zamieniła się w krainę Misi, a to za sprawą Dnia Pluszowego Misia, który w tym dniu obchodziła klasa 1d. Dzieci dowiedziały się o narodzinach pluszowego misia, o tym jak się robi pluszaki. Była też rozmowa na temat znanych misiów. Nie obyło się bez misiowej zabawy i tańcow, a zwięczeniem obchodów tego dnia było wykonanie wspólnych zdjęć gdzie głowni bohaterowie dnia zostali uwiecznieni.

            • Andrzejki w 1d

             Dnia 25 listopada 2021r. w klasie 1d odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały historię Andrzejek, losowały wróżby, lały wosk a na koniec mając na uwadze, że nadal trwały lekcje uzupełniały andrzejkowe karty pracy z matematyki przy tym dobrze się bawiąc.

            • Wycieczka klasy 1b

             Korzystając z uprzejmości Moto Studio Detailing & Wrapping klasa 1b miala okazję dowiedzieć się, jak można przygotować samochód na zimę, jak zmienić kolor lakieru oraz jakie silniki będą znajdowały się w naszych samochodach za kilkadziesiąt lat. Pan Mateusz szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów i zaprezentował ryczenie silnika Mercedesa AMG GT-R, co sprawiło dzieciom najwięcej radości. Marzenie fanów motoryzacji zostało spełnione!

            • Mikołaje, łączcie się!

             Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przłączyli się do akcji Mikołaje, łączcie się!

             Uczniowe Pozytywnej Szkoły Podstawowej razem z rodzicami oraz wychowawcami przygotowali prezenty dla dzieci, które są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Karty podarunkowe i słodycze w piątek 19.11. trafiły do Hospicjum.

            • Dzień Tumbo

             Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie.

             Dnia 25.11.2021 r. obchodzić będziemy "Dzień Tumbo", słonika, który od 15 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej.

             Motywem przewodnim 25 listopada będzie kolor pomarańczowy. Tego dnia ubieramy się w tym kolorze.

            • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

             Dnia 18.11.2021 reprezentanci Naszej szkoły ( chłopcy z rocznika 2012 oraz 2013) udali się na turniej

             „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Były to eliminacje gminne do XXII Edycji rozgrywek.

             Turniej odbył się na obiektach Gedanii Gdańsk na ulicy Hallera.

             Do eliminacji przystąpiło 7 zespołów.Organizator podzielił drużyny na dwie grupy. Zwycięzcy grup uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Trafiliśmy do grupy z drużynami:

            • I edycja projektu "Bezpieczny Uczeń"

             Bezpieczny uczeń - jest to projekt przeznaczony dla klas VII-VIII w zakresie zajęć samoobrony połączonych z warsztatami z psychologii sportu, zdrowego odżywiania oraz spotkań ze służbami mundurowymi. Program ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wśród uczniów.

             Kolejnym celem zajęć jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej. Ponadto trening radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych przez wcześniejsze rozpoznawanie oraz unikanie takich sytuacji. Przez naukę odpowiednio dobranych dla tej grupy wiekowej technik i nabywanie umiejętności uderzania oraz kopania, podnosimy szanse na wyjście z trudnej sytuacji. Dodatkowy atut samoobrony dla dzieci to kształtowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Kontakt z rówieśnikami dzielącymi wspólne zainteresowanie oraz pożytkowanie energii w pozytywny sposób w bezpiecznym miejscu.

            • Narodowe Święto Niepodległości

             W poprzedni czwartek przypadała 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku, chciano razem z mieszkańcami uczcić tę radosną, ważną dla naszego kraju rocznicę. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gdańsku obfitowały w szereg wydarzeń na terenie Śródmieścia i Głównego Miasta. Przygotowano bogaty program atrakcji dla mieszkańców i turystów. Odpowiedzialnie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami skorzystali z szerokiej oferty wydarzeń.

            • Wsparcie dzieci i młodzieży

             Drodzy Rodzice!

             W czasie naszych spotkań wielokrotnie poruszany jest temat wyrażania trudnych emocji przez dzieci i młodzież. Klimat wokół jest niesprzyjający - mamy już dość pandemii i jej skutków, aura za oknem nie rozpieszcza, a problemy narastają. Często się martwicie i zastanawiacie jak reagować na smutek, izolację, złość dziecka? Co zrobić by wesprzeć,sprawić by mu się chciało, tak jak mu się nie chce? My, jako zespół, możemy Wam zaproponować nie tylko spotkanie i indywidualne omówienie zaobserwowanych trudności. Chętnie też podzielimy się ciekawymi webinarami, szkoleniami, czy artykułami. Dziś, dzielimy się materiałami Instytutu Edukacji Pozytywnej, która w zeszłym roku zorganizowała konferencję “Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, czyli jaka?”. W ramach poruszanego zagadnienia przedstawiono pięć wykładów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie:

            • Zebrania z Rodzicami

             ​​​​​Szanowni Rodzice,

             w nastepnym tygodniu 23 i 25 listopada zostały zaplanowane spotkania Rodziców z Wychowawcami.

             Z uwagi na wysokie ryzyko pojawienia się nowego ogniska zakażenia się wirusem postanowiłem, że najbliższe spotkania Wychowawcy przeprowadzą on-line z wykorzystaniem darmowych narzędzi Google G Suite.​​​​​​​

            • Sprytna Sowa

             Drodzy Uczniowie,

             Zachęcamy Was do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Sprytna Sowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 77 z Gdańska.

             Konkurs dedykowany jest uczniom klas 6 - 8. Temat przewodni tegorocznego konkursu to "Planeta Ziemia", dlatego też zakres tematyczny będzie obejmował treści z podstawy programowej dotyczące planety Ziemi z biologii, geografii, fizyki, chemii oraz matematyki. Pierwszy etap odbędzie się w naszej szkole dnia 26 listopada 2021 r. o godz. 14.00.

            • Podsumowanie akcji!

             „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”

             Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Podaruj kapcie, klapki bądź skarpetki”. Dzięki temu staliście się niewidzialnymi towarzyszami małych pacjentów przebywających na oddziałach dziecięcych.

             Serdecznie dziękujemy!

             Dorota Warmińska

            • Wycieczka do Warszawy klasy 8a

             W październiku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

             Jechaliśmy pociągiem Pendolino krócej niż 3 godziny, a że zgrana z nas paczka, podróż minęła nam bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy porwani przez naszą piękną stolicę. Zwiedziliśmy wówczas Muzeum Narodowe, Trakt Królewski oraz Muzeum Cosmos. Byliśmy także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pod wieczór zjedliśmy kolację w bardzo klimatycznej restauracji przy Nowym Świecie i pojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Drugiego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Później odwiedziliśmy kolorową manufakturę cukierków, w której mogliśmy zobaczyć proces powstawania słodyczy takich jak lizaki czy cukierki. Następnie mieliśmy przyjemność zrobić je sami! Zwiedziliśmy również Zamek Królewski z jego bogatymi zbiorami. Pod koniec dnia czekaliśmy na pociąg, który się oczywiście spóźnił, a do Gdańska

            • Tydzień ze Świętymi

             Uroczystość Wszystkich Świętych co roku kieruje naszą uwagę ku świętym czyli osobom, które poprzedziły nas w drodze do wieczności, i które mogą być wzorem i przewodnikiem w tej drodze. Historia naszej Ojczyzny, dawna i najnowsza, pełna jest takich przykładów. Jan Paweł II, kard.Stefan Wyszyński, Matka Róża Czacka, O.Jan Beyzym, O.Marian Żelazek, dr Wanda Bleńska...Adam Chmielowski - Brat Albert... Kazimierz Królewicz, Królowa Jadwiga...to osoby, które szanujemy, podziwiamy. W ostatnich dniach, w ramach Tygodni ze Świętymi, uczniowie wspólnie z katechetami próbowali bliżej poznać świętych, którzy mogliby być naszymi przewodnikami, patronami i z nimi się zaprzyjaźnić. "Kto z kim przestaje takim się staje ".Czytaliśmy, oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy, rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się jakimi zasadami się kierowali, czy wybierali to co łatwe, wygodne i przyjemne? Czy odważnie mierzyli si

            • Zajęcia w ogrodzie 3e

             Korzystając z pięknej pogody klasa 3e wybrała się do szkolnego ogrodu. Celem wyprawy było poznanie roślin i zebranie okazow, które posłużą do stworzenia zielników. Dzieci z zapałem i pieczołowitością myszkowaly w poszukiwaniu pięknych liści, ktore następnie zostaną zasuszone. Jak na małych ekologów przystało, każda roślinka i listek zostały dokładnie opisane, obejżane a nawet powąchane czy posmakowane :) Na pewno nie była to ostatnia wizyta w ogrodzie.

            • II Wojewódzki Turniej Trójmagiczny

             Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Trójmagicznym. Wydarzenie jest turniejem wiedzy o Harrym Potterze i zbada wiedzę z zakresu literatury, filmu, matematyki oraz języka angielskiego.

             Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i złożenie jej w formie papierowej w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2021r.

            • C#olors Code & Code week 2021

             Już po raz czwarty Pozytywna Szkoła Podstawowa została doceniona za udział w obchodach międzynarodowego tygodnia kodowania. W tym roku dzięki kreatywności i zdolności informatycznych naszych Uczniów udało Nam się stworzyć i zaprogramować prototyp robota sprzątającego.

             Wg Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w latach 2020-2022 na całym świecie zostanie zainstalowane prawie 2 miliony nowych robotów przemysłowych. Tym bardziej cieszymy się, że już na etapie edukacji informatycznej dzieci poznają podstawy budowy i programowania robotów. Dziękujemy młodym Konstruktorom za udział w wydarzeniu w szczególności Oliwierowi z klasy 3e.

            • Edukacja filmowa

             W tym roku wypada 104 rocznica objawień w Fatimie, które wywarły spory wpływ na życie religijne całej chrześcijańskiej Europy. Ostatnią z tajemnic ujawniono z inicjatywy Jana Pawła II w 2000 roku, co dobitnie świadczy o żywotności pewnego wydarzenia z początku XX wieku. Podróż śladem kulturowego dziedzictwa przepowiedni odbyli uczniowie kl. 7 k i część młodzieży z kl. 7 g oraz e. 12.10.2021 r. w ramach lekcji religii udali się wraz z p. B. Ignaciuk i p. M. Grabowska do kina – na film: „Fatima. Historia prawdziwa”.

            • Bal jesienny w klasie 1c

             W piątek 29 października w klasie 1c odbył się Bal Jesienny. Tego dnia pierwszoklasiści przebrani za ulubionych bohaterów uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w salce gimnastycznej, a następnie wzięli udział w klasowym seansie filmowym oraz poczęstunku. To był wspaniały czas,"

            • Jesienna kafejka

             W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski przygotował jesienną kafejkę, podczas której można było posmakować pysznej lemoniady oraz wziąć udział w loteryjce. Uczniowie mieli możliwość wylosować wiele ciekawych rzeczy, a niektórzy szczęściarze wylosowali strasznieee smaczne ciasteczka ;). Kafejkę odwiedziły bardzo ciekawe osoby: Pan Dynia, Dama z ubiegłego stulecia, anioły i wróżki. Nauczyciele też chętnie zaglądali do anielsko - czarciej obsługi. Jak zawsze było smacznie, zaskakująco i wesoło. Dziękujemy wszystkim za to, że nas odwiedziliście i wsparliście działania samorządu.

            • MEDIACJA RÓWIEŚNICZA

             Mediacje to dbanie o dobre relacje

             W ramach Tygodnia Dbania o Relacje zachęcamy nasze uczennice i naszych uczniów do korzystania z mediacji rówieśniczej. Nasi szkolni mediatorzy rówieśniczy, pod okiem opiekunów mediacji, będą wspierać młodszych uczniów w rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas prezentacjami (klasy I-III, klasy IV-VII) .

            • "Tydzień Dbania o Relacje" - 25-29.10.2021

             Rozpoczynamy w Naszej Szkole "Tydzień Dbania o Relacje".

             Akcja ta będzie w tym samym czasie realizowana w większości szkół w całej Polsce!

             W tym tygodniu zapraszamy uczniów do aktywnych zabaw ruchowych, wspólnych gier planszowych oraz do poznania Szkolnego Klubu Mediatora. Zachęcamy także do zaprezentowania swoich umiejętności, prezentując swoje prace plastyczno-techniczne oraz do wcielenia się w rolę nauczyciela.

            • XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała

             W dniach 15-17.10.2021r. w stolicy Podbeskidzia karatecy z całego świata rywalizowali w jednym z największych w Europie turniejów karate olimpijskiego – XV International Karate Grand Prix Bielsko Biała.

             W drużynie Klubu Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk wystąpili uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej - Aleksander i Dawid Rewers. Debiut na zawodach tak wysokiej rangi zakończył się sukcesem. Aleksander zdobył srebrny medal w kategorii UNDER 8 KATA MALE, a Dawid brązowy medal w 9 YEARS KATA MALE.

            • Wycieczka do Malborka 7c i 7i

             Dnia 5 października 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna z okazji Dnia Chłopaka do Malborka. Klasy siódme zwiedziły zamek z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek historycznych z życia codziennego Krzyżaków. Następnie wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną i poznaliśmy ruchome dinozaury. Na końcu czekało na nas kino 5d oraz park linowy. Dzień był pełen wrażeń.

             Magdalena Aniśko
             Joanna Błedzka
             Iwona Hoffmann

            • Gdańskie lekcje obywatelskie

             Wizyta naszych uczniów w ECS

             Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Gdańskich Lekcji Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności. To jedno z wydarzeń towarzyszących Tygodniowi Demokracji.

             Uczestników spotkania powitała Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

            • Budżet Obywatelski

             My już zagłosowaliśmy! A Ty?

             Drodzy Uczniowie,

             czy wiecie, że Wy także możecie mieć wpływ na zmiany w naszym mieście?

             Wystarczy, że jesteście mieszkańcami Gdańska, a Wasi rodzice wyrażą zgodę na głosowanie w Budżecie Obywatelskim.

             Podobnie, jak w poprzednich edycjach, można zagłosować na lokalne projekty dzielnicowe i szerokie działania ogólnomiejskie. Nie można tu zapomnieć o Zielonym Budżecie Obywatelskim, którego celem jest stworzenie atrakcyjnych terenów zielonych, w szczególności parków, zieleńców oraz skwerów.

            • „Wciąganie w czytanie”

             Wciąganie w czytanie” to kolejna akcja realizowana w naszej szkole. Zaangażowali się w nią ósmoklasiści. Działają na rzecz swoich najmłodszych koleżanek i kolegów. Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne. Pobudza wyobraźnię, rozwija słownictwo, uczy właściwych postaw i wiele kolejnych zalet można byłoby jeszcze wymieniać…

            • Konkurs z języka niemieckiego dla klas 7 - 8

             Szanowni uczniowie,

             zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z języka niemieckiego.

             Przedmiotem konkursu jest samodzielne przygotowanie w zespołach 2-osobowych prezentacji PowerPoint w języku polskim, w której uczniowie zaprezentują wybrany przez siebie jeden kraj związkowy Niemiec za pomocą ciekawych informacji, zdjęć, obrazków, rysunków, diagramów, statystyk etc. Innymi słowy, jak przedstawić jeden kraj związkowy tak zwany Bundesland na tle całych Niemiec.

            • DAJEMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

             Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurostella-Gryf i DKE im. prof. Jerzego Sampa zapraszają do: ADOPCJI SERCA !

             Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, włączyliśmy się w adopcję grupową, która jest odpowiedzią na apel misjonarzy.

            • Pomorska Liga Zadaniowa

             ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W POMORSKIEJ LIDZE ZADANIOWEJ ZDOLNI Z POMORZA!

             Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” i zakłada popularyzację przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne. Organizatorem Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

         • Librus Synergia
         • Godziny dzwonków

          Piątek 21.01.2022
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Librus Synergia
         • Galeria zdjęć

           brak danych
         • Kontakty

          • Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku
          • azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl
          • (58) 341-25-06
          • ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk
          • Justyna Liebert tel. (58) 341-25-06 azaliowa@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 6:45 - 14:00
          • Sekretarz Szkoły Anna Ruczyńska tel. (58) 341 25 06 wew. 106 tel. 604 420 063 a.ruczynska@pozytywneinicjatywy.pl Godziny otwarcia codziennie 8:00 -16:00
          • Dyrektor Szkoły Sebastian Krawczyk tel. (58) 341 25 06 wew. 105 Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 8:15-9:00
          • Pedagogo/Psycholog tel. (58) 341 25 06 wew. 125 tel. 539 111 857 pedagog@pozytywneinicjatywy.pl
         • Logowanie