• Informacje

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego przy ul. Azaliowej 18 w Gdańsku prowadzona jest przez spółkę non-profit Pozytywne Inicjatywy - Edukacja sp. z o.o.
          Przy prowadzeniu szkoły organ prowadzący będzie przestrzegał następujących założeń ogólnych:
          • W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole wprowadzona jest kontrola dostępu – każdy uczeń otrzymuje indywidualną kartę elektroniczną, która umożliwia wejście do szkoły. W szkole zainstalowane są bramki. Wejścia i wyjścia są rejestrowane przez system informatyczny.
          • W szkole obowiązuje strój szkolny, który zwiększa poczucie przynależności do grupy, wyrabia nawyki, uczył samodyscypliny i dystansu wobec otaczającej rzeczywistości, likwiduje widoczne w ubiorze różnice w zamożności rodziców.
          • Wszyscy uczniowie uczą się dwóch języków obcych.
          • Stworzona jest internetowa platforma dla uczniów i rodziców. Jest to rozwinięcie klasycznego dziennika elektronicznego o możliwość wysyłania informacji do rodziców, kontaktów między rodzicami, zawiadamiania o ważnych wydarzeniach z życia szkoły, sprawdzania obecności uczniów na zajęciach oraz usprawiedliwiania nieobecności ucznia na lekcjach.
          • Sport odgrywa istotną rolę w życiu szkoły. Zajęcia odbywają się na boiskach zewnętrznych, hali sportowej oraz pływalni.
          • W klasach 1-3 lekcje wychowania fizycznego i informatyki prowadzadzą zamiast wychowawców odpowiednio nauczyciele wychowania fizycznego i nauczyciele informatyki.