• Pomaganie daje moc!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

W ramach tego wpisu chcielibyśmy pokazać jak wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy ma nasza szkolna społeczność!

Podejmowane działania, ogromne zaangażowanie i entuzjazm dostarczają nam endorfin, które przełamują jesienną aurę i dają moc do działania! Jesteśmy niesamowici!!! To nas wyróżnia i sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Czujemy wdzięczność i motywację do podejmowania dalszych inicjatyw. Dziękujemy za Waszą pracę, zaangażowanie i hojność!!!

W ramach realizacji zadań programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia” uczniowie klasy 2d pod okiem wychowawczyni – Pani Ewy Ławickiej i pedagożki Agnieszki Kornackiej przygotowali gazetkę informacyjną podsumowującą działania podejmowane w naszej społeczności w ostatnim czasie. Kolaż zdjęć wykonała Pani Aneta Skierska.

Oto niektóre akcje, w które się zaangażowaliśmy:

Mikołaje łączcie się!, Samorząd uczniowski dla „Promyk”, Zaczytani.pl, Pola Nadziei, Dzieci Dzieciom, Anioły na parkiecie, „Fala dobra”, „Każdy może pomóc”, OTOZ Animals „Ciapkowo”, bieg charytatywny „Piątka od serca”, „Kolorowe kredki”, zbiórka maskotek i materiałów plastycznych dla szpitala onkologicznego w Gdańsku i wiele innych!

• Dzień Tabliczki Mnożenia - Klocki Lego

• W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.

W klasach młodszych  było również dodawanie i odejmowanie z użyciem klocków Lego. Wszyscy ucząc się przez zabawę poradzili sobie doskonale.

Karolina Błażejewska
            Zespół Informatyków

• Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

• 26 listopada 2019 roku klasa 6B i 6G wybrały się do Filharmonii Bałtyckiej na koncert „Dźwięki z ekranu”.

Wysłuchaliśmy muzyki ze znanych i lubianych z reklam telewizyjnych i gier komputerowych. Przekonaliśmy się, że muzyka klasyczna jest wszechobecna! Z zapartym tchem wysłuchaliśmy koncertu, a następnie udaliśmy się na edukacyjny spacer po Gdańsku. To był wspaniały dzień!

Uczniowie z klasy 6B i 6G wraz z paniami wychowawczyniami

• Sukces naszych uczennic na Mistrzostwach Polski

• W sobotę 30.11.2019 na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w Toruniu, teamy Ice Fire z klubu SKF Iceskater zdobyły 6 złotych medali i 1 brązowy.

Zawodnicy klubu wywalczyli złote medale we wszystkich konkurencjach.

Uczennice klasy 5 E - Natalia Kifner i  Amelia Czarkowska, obroniły tytuł mistrzowski z poprzedniego roku i grupie - Ice Fire Pre- Juvenile,  stanęły na najwyższym podium i cieszyły się ze złotego medalu.  W tej grupie wiekowej w tym roku  była największa konkurencja.

Trenerem grupy  Ice Fire Pre- Juvenile, jest nauczycielka naszej szkoły p. Anna Kowalczyk.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• Przygotowania ruszyły pełną parą

• Sobotnim porankiem, kiedy większość smacznie spała, nasi wolontariusze pracowali. Pracowali twórczo pod kierunkiem pań - Anetty Bartoszyńskiej i Anny Śnieżko.

Grupa przygotowywała ozdoby na nasze stoisko kiermaszowe. Nie była to łatwa praca. Wymagała cierpliwości, dokładności, wyczucia, poczucia estetyki... Wszystko to udało się osiągnąć i mamy pierwsze ozdoby - bombki, ozdabiane techniką decoupage ze spękaniami. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas.

A. Bartoszyńska, A. Śnieżko