• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• 30 stycznia Teatr Historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" Krzysztofa Góreckiego przeprowadził dla Uczniów klas 4-8 "Żywą Lekcję Historii".

Było dużo o dawnych broniach, bitwach, strojach i obyczajach. A wszystko opowiedziane przepiękną staropolską mową. Było dużo pozytywnej zabawy!

Zespół Historyków

• Współpraca w grupie i ja - warsztaty Uczniów klasy 8a i 8d

• W dniach 15 i 23 stycznia uczniowie klas VIII a oraz VIII d, w ramach lekcji z doradztwa zawodowego, uczestniczyli w warsztatach WSPÓŁPRACA W GRUPIE I JA w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku - Oliwie.

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję przekonać się, że praca zespołowa nie zawsze jest łatwa, a nabycie tej umiejętności z pewnością przyda się w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej.

Ewa Krzysiak

• Kolędowanie w Domu Seniora

• Dnia 17 stycznia uczniowie klasy IV b oraz uczniowie należący do szkolnego koła wolontariatu razem z Paniami Ewą Ławicką i Ewą Krzysiak wybrali się do Domu Seniora Kalina z koncertem kolęd, wierszami oraz wykonanymi przez koło wolontariatu świątecznymi kartkami dla podopiecznych.

Oprawę muzyczną zapewnił Pan Waldemar Raczkowski. Jak co roku zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i dostarczyliśmy wielu wzruszeń. Już myślimy o kolejnej wizycie.

• MÓW, CO CHCESZ-, BYLE POPRAWNIE! O NORMACH I BŁĘDACH JĘZYKOWYCH

• Dnia 19 stycznia uczniowie z klas VII wzięli udział w warsztatach - MÓW, CO CHCESZ-, BYLE POPRAWNIE! O NORMACH I BŁĘDACH JĘZYKOWYCH Warsztaty odbyły się w ramach projektu Zdolni z Pomorza na Uniwersytecie Gdańskim.

Podczas warsztatów obalono najpopularniejsze mity dotyczące poprawności i wskazano błędy fleksyjne, składniowe, leksykalne, frazeologiczne i ortograficzne, które są najczęściej popełniane przez Polaków. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie w internecie szukać wiarygodnych informacji o poprawności językowej, a które strony lepiej omijać, dlaczego profesor Miodek wcale nie jest „purystą” oraz… kto powinien oprócz chłopców dbać o język: każda z dziewcząt czy każde z dziewcząt.

Ewa Krzysiak